Marcin Jezierski

Marcin Jezierski Szukam rozwiązań,
sprzedaję,
zarządzam, szkolę

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Witam, zastanawiam sie nad tym jakie TU chcą jeszcze ubezpieczać zakłady stolarskie, czy też inne zakłady "drewniane", propozycje i dyskusja mile widziana

konto usunięte

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

W ubiegłym roku można było zrobić w PZU,
ale nie wiem jak jest teraz :)

konto usunięte

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Zależy od zabezpieczeń lub ew woli ich zainstalowania :)
Marcin Jezierski

Marcin Jezierski Szukam rozwiązań,
sprzedaję,
zarządzam, szkolę

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Liczyłem na bardziej konkretne informacje typu np. Ten i ten ubezpieczyciel pod warunkiem zastosowania takich i takich zabezpieczeń etc. Ten i ten wcale nie podejmuje tego ryzyka, ale mimo wszystko dzięki :)

pzdr

M
Judyta Szreder

Judyta Szreder właściciel, Tejs II

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Też szukam TU, które ubezpieczy zakład "drewniany". W lipcu 2012 ubezpieczała Inter, ale teraz to już nie wiem. I nie jest to kwestia zabezpieczeń.

konto usunięte

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Marcin Jezierski:
Liczyłem na bardziej konkretne informacje typu np. Ten i ten ubezpieczyciel pod warunkiem zastosowania takich i takich zabezpieczeń etc. Ten i ten wcale nie podejmuje tego ryzyka, ale mimo wszystko dzięki :)

pzdr

M

Marcin, a ja się wcale nie dziwię, że nie dostajesz konkretnych odpowiedzi. To cenne know-how, które można przekuć w pieniądz. Broker, który potrafi ulokować produkcję drewna, nie będzie sobie tworzył konkurencji.
Marcin Jezierski

Marcin Jezierski Szukam rozwiązań,
sprzedaję,
zarządzam, szkolę

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Dla brokerów to know how, (lub raczej know where) ale dla mangerów sprzedaży Towarzyst Ubezpieczeniowych to szansa na pozyskanie nowych pośredników, ale też liczyłem na odpowiedź specjalistów ds. Oceny ryzyka więc serdecznie dziękuję za wypowiedź.

konto usunięte

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Marcin Jezierski:
zastanawiam sie nad tym jakie TU chcą jeszcze ubezpieczać zakłady stolarskie, czy też inne zakłady "drewniane"

Marcinie, Twój wstęp do dyskusji odebrałem jak bardzo konkretne pytanie o nazwy ubezpieczycieli. Odpowiedzi wskazują, że nie tylko ja.

Jeżeli liczysz na wskazówki dotyczące oceny ryzyka, to studzę Twój zapał. W ryzykach majątkowych wiedza, jakie argumenty mogą przekonać ubezpieczyciela do akceptacji ryzyka, jest kapitałem nie do pogardzenia. Szymon wskazał kierunek, w którym należy iść. W OC będzie trochę łatwiej, ale już ubezpieczenie eksportu do USA drewnianych zabawek łatwe nie będzie, zapewniam.

Szczerze powiedziawszy, jestem mocno sceptyczny, czy forum Goldenline to dobre miejsce do takich dyskusji. Informacji na temat tego ryzyka szukałbym raczej w prasie branżowej (w pierwszej kolejności "Dziennik Ubezpieczeniowy" lub "Miesięcznik Ubezpieczeniowy") oraz w Internecie. O ile mnie pamięć nie zawodzi, branża wypowiadała się na temat ubezpieczeń tartaków dosyć regularnie.
Marcin Jezierski

Marcin Jezierski Szukam rozwiązań,
sprzedaję,
zarządzam, szkolę

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Oczywiście jak najbardziej liczyłem na informacje dot. Nazw ubezpieczycieli, ale i na dyskusję, nie koniecznie chciałem też otrzymać tą informację od pośredników, DU czytam codziennie a i Miesięcznik prenumeruję.
Zygmunt S.

Zygmunt S. Broker
Ubezpieczeniowy

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Marcinie jak chcesz się przekonać kto ubezpiecza takie ryzyka to przygotuj zapytanie opisz przedmiot ubezpieczenia, posiadane przez Klienta zabezpieczenia wyślij i po dwóch tygodniach a nawet wcześniej będziesz miał odpowiedź na nurtujące cię pytanie. Nikt ci nie powie gdzie lokuje takie tematy bo jak ktoś trafnie zauważył "po co robić sobie konkurencję."
Marcin Jezierski

Marcin Jezierski Szukam rozwiązań,
sprzedaję,
zarządzam, szkolę

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

nie sądziłem, że to aż taka tajemnica, zdaję sobie też sprawę, że wymagania są dość znaczne jeśli chodzi o zabezpieczenia, wydaje mi sie że większym know how jest to jak negocjujesz warunki i jak pozyskujesz klientów a także jak radzisz sobie z reprezentowaniem klienta przed TU choćby w sprawach likwidacji szkód niż to gdzie lokujesz ich ubezpieczenia, ale ok szkoły są różne. Oczwiście nie zdradzę wielkiej tajemnicy i nie napiszę kto czasem pochyli sie nad ryzykami palnymi z tego co się dowiedziałem to niechętnie aczkolwiek jest kilka Towarzystw biorących pod uwagę takich klientów.
P.S. Myślisz Zygmuncie że mógłbym być Twoją konkurencją ??

konto usunięte

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Jeżeli broker sobie nie radzi z ryzykiem, tj. nie potrafi go ulokować albo zaaranżować dobrego programu, to traci pełnomocnictwo, a na jego miejsce wchodzi nowy, teoretycznie lepszy broker, który ma wiedzę i umiejętności pozwalające na zapewnienie serwisu na odpowiednim poziomie. Naprawdę się dziwisz, że ten lepszy broker nie chce zdradzać tego, co wie i co daje mu przewagę nad resztą?

Pewnie Cię zaskoczę, ale teoretycznie (biorąc pod uwagę pojemności reasekuracyjne) możliwość akceptacji ryzyka będzie miał praktycznie każdy gracz na rynku. Brak zainteresowania ryzykiem wynika z bardzo logicznej w tym przypadku ostrożności. I tutaj właśnie zaczyna się know-how, ponieważ część brokerów daje sobie jednak jakoś z tym radę. Wcześniej, na etapie oceny ryzyka, głębszej filozofii raczej nie ma, więc nie ma też o czym za bardzo dywagować. Dobra, przynajmniej mi się nie chce. ;-) A know-how, jak sam zauważyłeś, tajemnicą pozostaje.
Paulina R.

Paulina R. Specjalista w
obszarze zwalczania
nadużyć.

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

http://kontakt24.tvn.pl/temat,pozar-blokowal-krajowa-8...

I tylę jeśli chodzi o ocenę ryzyka.

Brak odpowiednich zabezpieczeń to jedno. Klienci w tej branzy traktują polisę jako zabezpieczenie.
Co do wytycznych ubezpieczeniowych to są i zakłady stolarsko tapicerskie doskonale zabezpieczone lub przynajmniej zabezpieczone na tyle że ryzyko jest akceptowalne.

konto usunięte

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Paulina R.:

Brak odpowiednich zabezpieczeń to jedno. Klienci w tej branzy traktują polisę jako zabezpieczenie.

Zawsze żyłem w przekonaniu, że umowa ubezpieczenia właśnie temu służy, żeby zabezpieczać czyjś dobrostan. Coś się w tej kwestii jakoś radykalnie zmieniało przez ostatnie 2 tysiące lat?

Swoją drogą, materiał ciekawy. Zapytam filuternie jako dewiant, który wszędzie widzi OC: była żeby to czysta strata finansowa vel czysta szkoda majątkowa w odniesieniu do osób stojących w korku i czekających na przejazd?
Paulina R.

Paulina R. Specjalista w
obszarze zwalczania
nadużyć.

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Konrad D.:
Paulina R.:

Brak odpowiednich zabezpieczeń to jedno. Klienci w tej branzy traktują polisę jako zabezpieczenie.

Zawsze żyłem w przekonaniu, że umowa ubezpieczenia właśnie temu służy, żeby zabezpieczać czyjś dobrostan.


Tak oczywiście, jest to forma zabezpieczenia.
Tylko, że jeśli prowadzę działalność i mam świadomość, że jeśli mój zakład spłonie, wygeneruję straty w trakcie przestoju np. do momentu odbudowy to przy dużym ryzyku ogniowym w trakcie oceny ryzyka zwraca się uwagę na świadomość Klienta. Przypomnę, że TU również chcą zarabiać. Ubezpieczenie "pewnych" ryzyk nie polepszy sytuacji marżowych TU.
Ale jeśli PZU bierze wszystko to ja z miłą chęcią odeśle "drewno" za róg.

konto usunięte

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Paulina R.:
jeśli prowadzę działalność i mam świadomość, że jeśli mój zakład spłonie, wygeneruję straty w trakcie przestoju np. do momentu odbudowy

Jeżeli klient ma świadomość, że jego zakłada spłonie, to albo jest wróżką, albo przestępcą, który planuje wyłudzenie świadczenia od ubezpieczyciela. Sugerujesz to drugie?
Paulina R.

Paulina R. Specjalista w
obszarze zwalczania
nadużyć.

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Konrad D.:
Paulina R.:

Jeżeli klient ma świadomość, że jego zakłada spłonie, to albo jest wróżką, albo przestępcą, który planuje wyłudzenie świadczenia od ubezpieczyciela. Sugerujesz to drugie?


Może źle się wyraziłam:) Chodziło mi o sytuację że branża drzewna jest bardziej ryzykowna niż inne. W przypadku wybuchu spwodowanego przez pył całka jest bardzo prawdopodobna.
Absolutnie nie sugeruje wyłudzeń:)
Eli Terlecki

Eli Terlecki budowniczy,
kierowca, stróż i
czyściciel

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Stolarnie można ubezpieczyć tam gdzie kurniki, tartaki, szklarnie... i sztabkę złota na chodniku od kradzieży :)
Poważnie mówiąc - jeżeli zabezpieczenia są odpowiednie (adekwatne do ryzyka, rekomendowane przez TU), każda dobra firma przyjmie ryzyko za odpowiednią składkę.

konto usunięte

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

Witam serdecznie,
Jeżeli temat jest aktualny proszę o kontakt biuro@mgbroker.pl.

konto usunięte

Temat: Kto ubezpieczy zakład stolarski

aTen post został edytowany przez Autora dnia 20.06.13 o godzinie 22:28



Wyślij zaproszenie do