Mateusz Woźniak

Mateusz Woźniak Web Design &
Marketing

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

W ostatnim czasie wiele można usłyszeć ciekawych historii o zatrudnianiu ludzi, a konkretnie kobiet. Dziwne rozmowy, pytania.

Więcej na temat: http://kreatywnechlopaki.pl/pogadajmy-o-zatrudnianiu-k...

Co o tym myślicie? dla mnie to jakaś masakra że tak wyglądają rozmowy...
Mathias Z.

Mathias Z. Senior Berater

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

A ogolnie tekst jest slaby, za duzo w nim wyrazow, ktorych na codzien ani nie uzywam ani nie chcialbym slyszec. Krotko pytajac: o co Panu chodzi?!

Pozdrawiam

P.S.: Nie mysle nic o autorach, ktorzy podawaja:

Kim są kreatywne chłopaki? niech pozostanie to malutką tajemnicą.

http://kreatywnechlopaki.pl/o-nas/

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

tekst, tekstem, ale uważam że jest w nim duuuuużo prawdy ! Niestety w dzisiejszych czasach podstawą złożenia aplikacji jest CV ze zdjęciem ... mało który pracodawca zwróci uwagę na doświadczenie, nie widząc "kandydatki". Przykre, ale prawdziwe.... !
Anna Maria D.

Anna Maria D. Grafik komputerowy

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Problem dzieci, macierzyństwa jest jak najbardziej przeszkodą w zatrudnieniu kobiety i niezręczne pytania o sytuację osobistą na rozmowach się pojawiają.

konto usunięte

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Nie niezręczne, tylko nielegalne.

konto usunięte

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Anita Pepłońska:
Nie niezręczne, tylko nielegalne.

No ale to sie zaczyna od zdjec w CV, pytan o dzietnosc itp. i tego sie nie pewnie nie da latwo ruszyc bo zgaduje, ze takie sprawy sa trudne dla sadow bo jest to slowo przeciw slowu. Dodatkowo kobiety aplikujace o prace sa od razu w slabej pozycji bo to im zalezy na pracy a niekoniecznie pracodawcy, ktory zawsze moze uzyc niesmiertelnego argumentu, ze "znajdzie dziesiec innych na pani miejsce"...

konto usunięte

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Ja uważam, że błędne jest myślenie tych kobiet, które uważają, że jeśli nie udzielą odpowiedzi na takie pytanie, automatycznie nie dostaną pracy.

Bardziej obawiałabym się na ich miejscu, że nawet jeśli przejdą przez rekrutację, otrzymają zatrudnienie, to niezależnie od tego co odpowiedziały na pytanie, czy mają/planują dzieci - mogą zostać zwolnione przez inne widzimisię pracodawcy, coś co mu się nie spodoba w trakcje trwania stosunku pracy (zwolnienia na dzieci itd). Bo skoro ktoś ocenia przydatność pracownika na podstawie nielegalnie wyłudzonych informacji, to znaczy że jest niedouczonym cwaniakiem.

Co by było, gdyby 90 na 100 kobiet podczas rozmowy kwalifikacyjnej, na pytanie o dzieci/plany odpowiedziało:

- uprzejmie informuję, że zgodnie z wiedzą jaką uzyskałam od państwa odnośnie zakresu obowiązków na tym stanowisku, takie pytanie jest z nim niezwiązane. Na etapie procesu rekrutacyjnego, mogę państwu udzielić informacji dotyczących mojego wieku, zatrudnienia, wykształcenia, imion rodziców; pozostałe dane osobowe stanowią moją, chronioną strefę prywatności.
Joanna B.

Joanna B. właściciel,
B.A.T.N.A firma
szkoleniowo-usługowa

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Jeszcze za czasow szukania pracy nigdy nie wysylalam CV ze zdjeciem - mimo,iz bylo wyraznie napisane,ze powinno byc zdjecie
Wiem,ze pracodawcy zadaja rozne pytania, sugeruja rozne scenariusze przyszlosciowe i czasami boja sie zatrudniac kobieta, ale glosno nie przyznaja sie do strachu czy dyskryminacji ... chyba coraz wiecej pracodawcow ma swiadomosc o rownosci zatrudnienia - niby chca przestrzegac, ale wciaz czuja opory ... no i zawsze moga sie usprawiedliwic tym, ze facet-kandydat mial lepsze "papiery" niz kandydat-kobieta. bo w ostatecznosci to pracodawca decyduje kogo chce zatrudnic ...
Mateusz Woźniak

Mateusz Woźniak Web Design &
Marketing

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Mathias Z.:
A ogolnie tekst jest slaby, za duzo w nim wyrazow, ktorych na codzien ani nie uzywam ani nie chcialbym slyszec. Krotko pytajac: o co Panu chodzi?!

Pozdrawiam

P.S.: Nie mysle nic o autorach, ktorzy podawaja:

Kim są kreatywne chłopaki? niech pozostanie to malutką tajemnicą.

http://kreatywnechlopaki.pl/o-nas/


Dzięki za opinię ;) ta strona niestety nie jest kierowana do takich czytelników jak Ty. Przykro mi.

Co do pozostałych komentarzy, bardzo cenne. Jednak jak to wygląda z facetami? myślę że bardziej zadają pytania, oczywiście nie można tutaj wrzucać wszystkich do jednego wora. Czy kobietom brakuje czasami odwagi i chęci ryzyka? bardzo możliwe.
Joanna B.

Joanna B. właściciel,
B.A.T.N.A firma
szkoleniowo-usługowa

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

bardzo czesto pomagam poszukujacym pracy zredagowac ich CV i z przerazeniem patrze co sie w CV wypisuje: stan cywilny, liczbe posiadanych dzieci, stan zdrowia - dotyczy to zarowno K jak i M.Joanna Buława edytował(a) ten post dnia 27.01.13 o godzinie 18:01
Mateusz Woźniak

Mateusz Woźniak Web Design &
Marketing

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Joanna Buława:
bardzo czesto pomagam poszukujacym pracy zredagowac ich CV i z przerazeniem patrze co sie w CV wypisuje: stan cywilny, liczbe posiadanych dzieci, stan zdrowia - dotyczy to zarowno K jak i M.


To prawda że wiele osób sobie strzela samemu w stopę... jeśli chodzi o CV, rozmowę czy po prostu pracę.
Bogusław Zabiegliński

Bogusław Zabiegliński Master Business
Trainer, spec.
Net-working

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

A ja uważam że Panie z dziećmi są o niebo lepsze niż aroganckie, wszystko wiedzące i z pretensjami do całego świata grono magistrów(K i M) bez doświadczenia.

konto usunięte

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Joanna Buława:
bardzo czesto pomagam poszukujacym pracy zredagowac ich CV i z przerazeniem patrze co sie w CV wypisuje: stan cywilny, liczbe posiadanych dzieci, stan zdrowia - dotyczy to zarowno K jak i M.
hehe
stan zdrowia? :D liczba dzieci? :DDD

niemożliwe :)))
Rafał Hostyński

Rafał Hostyński Ten od
pozycjonowania

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Anita Pepłońska:
Bardziej obawiałabym się na ich miejscu, że nawet jeśli przejdą przez rekrutację, otrzymają zatrudnienie, to niezależnie od tego co odpowiedziały na pytanie, czy mają/planują dzieci - mogą zostać zwolnione przez inne widzimisię pracodawcy,(..)
O jakiej płci piszesz mając na myśli pracodawcę?
O jakiej płci myślisz pisząc o osobach rekrutujących?

konto usunięte

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

O żadnej.
Rafał Hostyński

Rafał Hostyński Ten od
pozycjonowania

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Nie no Anito, rozróżniamy przecież płcie.
Chyba wiadomo kto rekrutuje?
Chyba wiadomo kto zatrudnia?
Czy są jakieś różnice?

Czy ma jakieś znaczenie, jakiej płci jest rekrutujący czy pracodawca - w odniesieniu do zatrudniania kobiet?
Ewa G.

Ewa G. Producent domów
szkieletowych

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Tak samo kobieta, jak i mężczyzna na miejscu pracodawcy może zapytać o planowaną ciążę. Chociaż z doświadczenia wiem, że kobiety bardziej wnikają w życie osobiste swoich pracowników.

konto usunięte

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

No cóż, Rafale, w mojej wypowiedzi - nie wiadomo kto rekrutuje, nie wiadomo też kto zatrudnia.
Nie ma to znaczenia w tym kontekście.

a zamiast zadawać podchwytliwe pytania, po prostu powiedz co masz na myśli, bo widzę że jest jakaś teoria.

Na ostatnie pytanie mogę odpowiedzieć: nie powinno mieć znaczenia, jakiej płci jest rekrutujący i jakiej płci jest pracodawca.
Rafał Hostyński

Rafał Hostyński Ten od
pozycjonowania

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

Anita Pepłońska:
a zamiast zadawać podchwytliwe pytania, po prostu powiedz co masz na myśli, bo widzę że jest jakaś teoria.
Nie mam żadnej teorii, po prostu staram się zadawać pytania, na które może ktoś zna odpowiedź.
Na ostatnie pytanie mogę odpowiedzieć: nie powinno mieć znaczenia, jakiej płci jest rekrutujący i jakiej płci jest pracodawca.
I to jest prawda.
Wychodzę z założenia, że skoro pojawia się 'problem', o którym tu piszą, to można starać się dojść do odpowiedzi dlaczego tak się dzieje, że skoro nie ma jakiś badań czy opracowań, to powstają teorie na temat zatrudniania kobiet.

konto usunięte

Temat: Pogadajmy o zatrudnianiu kobiet

1. kobieta jest problemem kadrowym, gdyż przysługuje jej "przywilej" o nazwie: urlop macierzyński, urlop wychowawczy.
2. istnieje stereotyp: kobieta+dzieci=częste zwolnienia. Niektórych na to nie stać (np małe firmy). A ponieważ ludzie mają tendencje do generalizowania - każda kobieta w przedziale 25-35l. jest potencjalną wieloródką
3. czasem kobiety ww. praw nadużywają, w jaki sposób - przepisów nie będę podawać.

W związku z tym, pracodawcy kombinują jak można przewidzieć jakie ma plany dana kobieta. Czy przyjdzie po to, aby dostać zatrudnienie i zajść w ciążę, czy ma i ile dzieci = jak dużo dni zwolnienia itd. A ponieważ wiele firm ma dziwną dysfunkcję pt. normy prawne nas nie obowiązują, albo: bo wszyscy tak robią, to 1) pozyskują te informacje, 2) w sposób nielegalny.

Prawdy i fakty stare jak świat.

Nie znajdziesz badań, bo żaden pracodawca nie przyzna się do tego, że wolałby nie zatrudniać kobiet. Nie ma prawa do takiej dyskryminacji.

Następna dyskusja:

Dyskryminacja kobiet, w tym...




Wyślij zaproszenie do