Mateusz Skorek

Mateusz Skorek Handlowiec-Kierowca
C+E Wigant S. C.

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Można by przykleić taki temat i sprawdzać poparcie dla danego pomysłu. Po osiągnięciu wystarczającej ilości zdań na tak, można by rozważyć wprowadzenie pomysłu w życie.

1. Sugerował bym w nowej wersji dodać na kartotece artykułów obok przycisku z ilością zaznaczonych - przycisk szybkiego filtru, który można by było zdefiniować np. "ARTYKUŁY PROMOCYJNE" po naciśnięciu odfiltrowały by się tyko artykuły będące dziś w promocji.
Przy przyjmowaniu zamówień na bazach z dużą ilością art. np. ponad 5000 pozycji z czego np. 150 jest w promocji, jednym przyciskiem możemy wyświetlić towary promocyjne na dany dzień.
Oczywiście można to zrobić pod "F8" ale czy nie było by wygodniej i szybciej?
Co Panowie programiści na to? Trudno dodać taką funkcjonalność?
Adam Polech

Adam Polech Główny Architekt
Oprogramowania,
Asseco Business
Solution...

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Sugestia ciekawa.
Postaramy się aby w kolejnej wersji taki szybki filtr się pojawił.
Marcin Stachurski

Marcin Stachurski Analityk Systemów
Biznesowych

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

U jednego z klientów wdrożyliśmy operację dodatkową, która zaznacza produkty w promocji. Łatwo można jest wtedy pokazać guzikiem 'pokaż tylko zaznaczone'.

W tym wdrożeniu operacja zaznacza wszystkie artykuły, które mają ustawioną promocją, nawet jeżeli czas minął. Dla klienta było to istotne, ponieważ chciał kontrolować promocje, których data upłynęła. Filtrem F8 trudno to osiągnąć, ponieważ wymaga podania konkretnej daty.

Proponuję rozważyć również taką funkcjonalność (np. w postaci guzika z wariantami tak jak 'kasuj filtry'):

- pokaż aktualnie w promocji
- pokaż zakończone promocje
ewentualnie także:
- zaznacz aktualnie w promocji
- zaznacz zakończone promocje
Mateusz Skorek

Mateusz Skorek Handlowiec-Kierowca
C+E Wigant S. C.

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Czyli Panie Marcinie :-) widzi Pan to na zasadzie "odgórnego" zdefiniowania przycisku tylko dla funkcji "promocje". Owszem dobre. Ale gdyby dało się konfigurować (definiować) taki przycisk wg filtrów jakie można uzyskać pod F8 to załatwiło by nam to również np. "tylko danego producenta" lub "wyróżnik" "kategorię" "VAT" itd czyli to co można załatwić pod F8 ale w bardziej skomplikowany sposób. Oczywiście konfiguracja pod użytkownika a nie ogólnie pod firmę co da wiele możliwości zarówno dla operatora który sprzedaje jak i tego który kupuje (PZ) oraz dla tzw szefa (analizy).
Podejrzewam że jest to wykonalne.

[quote][author]Marcin Stachurski:[/author]
U jednego z klientów wdrożyliśmy operację dodatkową, która zaznacza produkty w promocji. Łatwo można jest wtedy pokazać guzikiem 'pokaż tylko zaznaczone'.

W tym wdrożeniu operacja zaznacza wszystkie artykuły, które mają ustawioną promocją, nawet jeżeli czas minął. Dla klienta było to istotne, ponieważ chciał kontrolować promocje, których data upłynęła. Filtrem F8 trudno to osiągnąć, ponieważ wymaga podania konkretnej daty.

Proponuję rozważyć również taką funkcjonalność (np. w postaci guzika z wariantami tak jak 'kasuj filtry'):

- pokaż aktualnie w promocji
- pokaż zakończone promocje
ewentualnie także:
- zaznacz aktualnie w promocji
- zaznacz zakończone promocje[/quote]

ja to załatwiam niestety "Listą zaznaczonych" pod odpowiednią nazwą ale Powyższe rozwiązanie było by dla mnie idealne bo często mam promocje i po zakończeniu muszę załączać rabatowanie a bez listy jest to przy mojej bazie bardzo trudne (dużo pozycji)Mateusz Skorek edytował(a) ten post dnia 19.11.12 o godzinie 14:42
Adam Polech

Adam Polech Główny Architekt
Oprogramowania,
Asseco Business
Solution...

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Sugestie uwzględnione.
Będzie:
Pokaż w promocji
Pokaż kończące się dzisiaj
Pokaż zakończone

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Przydała by się również możliwość wydrukowania etykiet towarowych z ceną promocyjną.
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

będzie dodana
Mateusz Skorek

Mateusz Skorek Handlowiec-Kierowca
C+E Wigant S. C.

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Kolejna propozycja.

Od kilku wersji posiadamy w kartotece art. kolumnę "marża". Przydało by się żeby można było również odfiltrować zakres np. >5% lub <10% itp. może być pod F8 aby było. Przy małej bazie to nie kłopot sprawdzić "zysk" ale np. u mnie mam ponad 6 tys pozycji a towar wprowadza kilka osób. Nie mogę ustalić by za każdym razem przeliczali ceny przy przyjęciu bo czasem mam jakąś promocję na której chciałbym zarobić więc z zasady nie przeliczamy cen przy dostawie. o ile przy obniżce nie ma kłopotu o tyle przy podwyżce można stracić marżę (przy tylu pozycjach nie jestem w stanie wyłapać zaniżonej marży). Taki filterek ratuje życie odfiltrowuję np. x<5%, zaznaczam Ctrl+Z i po sprawie. Co więcej przydało by się by można było np. w ustawieniach użytkownika ustawić dla której grupy cenowej jest wyświetlana marża. ja u siebie posiadam 7 różnych grup cenowych z różnymi marżami. Proszę sobie wyobrazić co mi daje teki filtr. ustawiam marżę dla danej grupy cenowej w ustawieniach użytkownika, odfiltrowuję poniżej zadanej marży, ustawiam poprawną marżę i kolejna grupa .... i tak siedem razy. po 10 minutach mam wyprostowane wszystko co przez cały dzień mogło mi sie rozjechać.

a teraz pomyślcie ile mam roboty teraz gdy takiego filterka nie posiadam....:-(
Bardzo proszę o przeanalizowanie mojej prośby. Myślę że nie tylko ja mam taki "zgryz"

pomysłów mam jeszcze wiele ale zaczynam od najważniejszych.

Pozdrawiam

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Konfigurowane przez administratora etykietki z informacjami z pól pojawiające się po najechaniu na kontrahenta/dokument/asortyment

umożliwi to wyciągniecie informacji o rekordzie bez zaglądania do niego i przeszukiwania zakładek

przykład:

Obrazek
Krzysztof Stachyra

Krzysztof Stachyra Szef Wydziału
Produkcji Systemów
Handlowo-Magazynowyc
h i ...

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Do tego to raczej listy szczegółów, które już są a nie chmurki
Mateusz Skorek

Mateusz Skorek Handlowiec-Kierowca
C+E Wigant S. C.

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Krzysztof Stachyra:
będzie dodana

ale czy będzie na etykiecie "stara cena 10 nowa cena 5"
Tomasz Kiżewski

Tomasz Kiżewski MacGyver, LOGOS
Tomasz Kiżewski

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Tak sobie myślę ze przydała by się opcja anulowania dokumentu handlowego.
Tomasz Kiżewski

Tomasz Kiżewski MacGyver, LOGOS
Tomasz Kiżewski

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Tomasz Kiżewski:
Tak sobie myślę ze przydała by się opcja anulowania dokumentu handlowego.


W szczególności chodzi o FV. Bo jest to przewidziane w przepisach.
Mateusz Skorek

Mateusz Skorek Handlowiec-Kierowca
C+E Wigant S. C.

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

MagMobile2 Android:

1. Czy jest możliwość sprawdzenia sumy rozrachunków u danego kontrahenta podczas wizyty? bo nie widzę takiej opcji. Widzę rozrachunki po kolei ale podsumowania nie. Na PDA miałem sumę ogólie i sumę przeterminowanych a tu nie mam. Proponuję zasugerować się PDA tam jest rozwiązane idealnie

2. Dwie linie nazwy produktu. Na ekranie nie mieści się cała nazwa towaru. Zakładając że mamy asortyment w 15 smakach (jogurt np.) i nazwa jest układana z klucza a smak jest na końcu to nie jesteśmy w stanie wybrać smaku przy pozycji ekranu w pionie. W poziomie z załączonym filtrem artykułu i klawiaturą ilości na dole widzimy jedynie jedną linię z artykułami. Sprawa kłopotliwa. Proponuję wykorzystać zawijanie nazwy żeby było widać pełną nazwę w pionie.

Samsung Galaxy SMateusz Skorek edytował(a) ten post dnia 11.12.12 o godzinie 06:59
Krzysztof Ziółkowski

Krzysztof Ziółkowski Menedżer ds.
Kluczowych Klientów,
Menedżer programu
WAPRO...

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

1. Po zaznaczeniu rozrachunków i wybraniu opcji rozlicz łączna kwota z wybranych pozycji jest dostępna w dolnej części ekranu. Sugestia sumowania w głównym widoku jak najbardziej słuszna i opcja będzie dostępna w kolejnej wersji.
2. W głównym widoku widoczne są dwie linie nazwy artykułu, dalsza część w widoku pionowym jest zawijana do drugiego wiersza, w widoku poziomym nazwa jest rozciągnięta do końca ekranu. Nazwa artykułu cd. czyli pole drugie nazwy z WF-Maga jest widoczne w szczegółach artykułu, natomiast po obu polach działa opcja szukaj. Posiadając przykładowy jogurt w kilku smakach łatwo zawęzimy poszukiwaną grupę po wprowadzeniu nazwy smaku lub nawet tylko części szukanej nazwy.
Mateusz Skorek

Mateusz Skorek Handlowiec-Kierowca
C+E Wigant S. C.

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

 Posiadając przykładowy jogurt w kilku smakach łatwo zawęzimy poszukiwaną grupę po wprowadzeniu nazwy smaku lub nawet tylko części szukanej nazwy.

w praktyce gdy klient podczas składania zamówienia mówi:
- "lecimy jogurty z Krasnegostawu" to ja wbijam po intuicji krasny-jogurt i wyrzuca mi 15 smaków po kolei alfabetem
- klient mówi: truskawka 20, wanilia 20, gruszka 10 itd. wtedy wolał bym mieć nazwy by lecieć po kolei a tak muszę wbijać smaki co wydłuża proces. nie wiem czy dobrze zobrazowałem ale pracuję na tym i mówię co widzę w praktyce. w PDA rozciągnąłem kolumną na cały widok i "hejka" w poziomie na galaxy s nie da się pracować (może na większych ekranach tak).

żeby n ie było że po siebie proszę to np.
FŁT Kraśnik łożysko kulowe hartowane i tu rodzaje (smaki :-) 20x30, 20x40, 20x50
- takie nazwy mogą wystąpić i też sprawa będzie utrudniona

W głównym widoku jest OK ale w trakcie pisania zamówienia gdy widoczne jest okienko ilości - mało praktycznie.

Sugestie:

1. warto by było jeśli się da zastosować pamięć adresów IP w ustawieniach (PDA było ) - w moim przypadku replikuję się zarówno z zewnątrz jak i w wewnętrznej sieci. jeśli to nie kłopot usprawni pracę jeśli nie to da się przeżyć.

2. w trakcie pisania zamówienia filtr intuicji działa już po pierwszej literze pomimo iż mam ustawione w Konsoli na 3. Przy mojej bazie zamula przeszukując. mam ponad 5000 tysięcy pozycji i jak wbiję "j" zaczyna szukać lepiej by było gdyby zaczął dopiero po "jog" wtedy wyrzuci tylko to co mi potrzebne i przyśpieszy pracę.

3. przydał by się działający "%" do zastąpienia ciągów znaków. to by było idealne dla mnie rozwiązanie i myślę że nie tylko dla mnie. W magu WIN nauczyłem się korzystać i nie wyobrażam sobie braku tej opcji. Może da się i w Mobilnym... :-)

PZDRMateusz Skorek edytował(a) ten post dnia 12.12.12 o godzinie 00:33
Krzysztof Ziółkowski

Krzysztof Ziółkowski Menedżer ds.
Kluczowych Klientów,
Menedżer programu
WAPRO...

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Mateusz Skorek:
W głównym widoku jest OK ale w trakcie pisania zamówienia gdy widoczne jest okienko ilości - mało praktycznie.

Prezentacja nazwy zostanie zawinięta zgodnie z głównym widokiem. Nazwa będzie się mieścić również w pionowym widoku zamówienia.
Sugestie:
1. warto by było jeśli się da zastosować pamięć adresów IP w ustawieniach (PDA było ) - w moim przypadku replikuję się zarówno z zewnątrz jak i w wewnętrznej sieci. jeśli to nie kłopot usprawni pracę jeśli nie to da się przeżyć.
2. w trakcie pisania zamówienia filtr intuicji działa już po pierwszej literze pomimo iż mam ustawione w Konsoli na 3. Przy mojej bazie zamula przeszukując. mam ponad 5000 tysięcy pozycji i jak wbiję "j" zaczyna szukać lepiej by było gdyby zaczął dopiero po "jog" wtedy wyrzuci tylko to co mi potrzebne i przyśpieszy pracę.
3. przydał by się działający "%" do zastąpienia ciągów znaków. to by było idealne dla mnie rozwiązanie i myślę że nie tylko dla mnie. W magu WIN nauczyłem się korzystać i nie wyobrażam sobie braku tej opcji. Może da się i w Mobilnym... :-)

Sugestie 1 i 2 zostaną uwzględnione, pkt 3. ma bardzo duże zastosowanie w stacjonarnym WF-Magu, w rozwiązaniu mobilnym bardziej praktycznym pozostaje wyszukiwanie intuicyjne po wszystkich wpisanych słowach
Mateusz Skorek

Mateusz Skorek Handlowiec-Kierowca
C+E Wigant S. C.

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Sugestie 1 i 2 zostaną uwzględnione, pkt 3. ma bardzo duże zastosowanie w stacjonarnym WF-Magu, w rozwiązaniu mobilnym bardziej praktycznym pozostaje wyszukiwanie intuicyjne po wszystkich wpisanych słowach


pkt. 3 mniej ważny.
extra. czekamy. temat wydaje sie przydatny. można by przykleić i moderować.

PZDR
Tomasz Kiżewski

Tomasz Kiżewski MacGyver, LOGOS
Tomasz Kiżewski

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

A co nt możliwości anulowania FV ?

Przy obsłudze sprzedaży internetowej ma to czasami miejsce.
Wystawiona FV+wydrukowany paragon fiskalny, towar wysłany z dokumentem do klienta.
Klient nie odbiera paczki, towar wraca, korekty nie można zrobić.
Mateusz Skorek

Mateusz Skorek Handlowiec-Kierowca
C+E Wigant S. C.

Temat: Pomysły i sugestie na usprawnienia

Z tego co wiem można zrobić korektę zarówno do FV jak i do paragonu. Co nie zmienia faktu, że jeśli przepisy dopuszczają anulowanie takich dok. to warto mieć taką opcję.

Następna dyskusja:

sugestie dla programistów




Wyślij zaproszenie do