Artur B.

Artur B. droga do Wolności
nie musi boleć -
zależy jak i z kim..

Temat: Nie polecam MLM

Mirosław P.:
Artur B.:
On nie musi, po prostu powstaje wrażenie, że ,,zlewa,, Twoje spazmatyczne refleksje (których ,,nie publikujesz,,:) Ty też nic nie musisz, ale wrażenie zostaje :)
Powiedz mi Artur, czemu miałbym komentować offtopowe spazmatyczne refleksje jakiejś Damy z Tupecikiem, skoro mogę wymieniać poglady nt. treści udostepnionych przeze mnie w profilu z topmanagerem MLM (Ty ;).
naprawdę pomyślałeś, że chodzi o Ciebie ? :)

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Artur B.:
naprawdę pomyślałeś, że chodzi o Ciebie ? :)
Naprawdę nie :)

Temat: Nie polecam MLM

Dariusz Rorat:
A ja polecam do przeczytania te oto artykuły, bo moim zdaniem powinny wiele wnieść do problemu z MLM w Polsce:

http://mamstartup.pl/poradnik/1968/co-warto-wiedziec-o...
http://mamstartup.pl/poradnik/1528/jak-ustalic-cene-pr...

Ten pierwszy jest dość ciekawy, ponieważ na podstawie tego artykułu można sobie obliczyć, jak duże muszą być obroty w MLM (mówię tu o współpracy dla jednej z działających firm, DG i sprzedaży z marżą), by to w ogóle było opłacalne.

W tym drugim autorka wyjaśnia jak ustala się ceny produktów. Może właśnie to jest odpowiedzią na to, dlaczego ceny produktów w MLM są takie drogie.

I jest to tylko kolejny dowód na to, że bez biznesplanu i odpowiednio dużego kapitału na początek nie ma nawet co działać (jednozawodowo) w MLM. Jeśli to tylko konsumpcja na własne potrzeby i praca dodatkowa, sprawa wygląda trochę łatwiej, przynajmniej jeśli chodzi o to że nie rejestruje się DG.
Zasługujesz na potępienie, każdy kto proponuje zachować zdrowy rozsądek zamiast "poznawania uczestnicząc" jest konspiratorem i trollem. Pozostaje więc udawać głębokie zaskoczenie niechęcią do całej branży MLM.

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Dariusz Rorat:
OK. Zrobię więc małe wyliczenie bazując na tym artykule:

http://cebrowski.suportio.pl/blog/posts/25527

Założenia:

Zakładam że zamierzam zajmować się wyłącznie biznesem MLM i jest to jedyne źródło dochodu. Oszacuję tu więc koszty rozruchu biznesu, zakładając że po 1 roku ten biznes będzie już samowystarczalny.

No to liczymy wydatki w ujęciu rocznym:

1. Miesięczne koszty utrzymania załóżmy 2000 zł czyli 24 000 zł rocznie
2. Wyjazdy i szkolenia: 8000 zł rocznie
3. Telefony: 3600 zł rocznie
4. Zakupy produktów: 6000 zł rocznie
5. Działalność: 12 x 1200 zł to jest 14 400 zł rocznie
6. Rezerwa na nieplanowane wydatki (tam tego nie ma) załóżmy w kwocie 4 000 zł

W związku z artykułami które tu podałem i mojego wcześniejszego wyliczenia postaram się tutaj o inne wyliczenie.

No to liczymy koszty i przychody w ujęciu rocznym.

Koszty stałe:

1. Roczne koszty utrzymania: 24 000 zł
2. Szkolenia i wyjazdy: 8 000 zł
3. Telefony: 3 600 zł
4. Działalność: 14 400 zł

Suma: 50 000 zł

Koszty zmienne (narazie zakładam że wprost proporcjonalne do ilości zakupionych produktów)

1. Koszty zakupów towarów rocznie: 6 000 zł po cenie hurtowej, narzut 42,86%, marża 30%

Wynika z tego że muszą być sprzedane za 8 571,43 zł (taki jest przychód w ciągu roku)

No to liczymi próg rentowności:

BEP = Koszty stałe / (Cena - koszty zmienne)

BEP = 50 000 / (8 571,43 - 6 000) = 19,44

Wynika z tego, że aby taki biznes był opłacalny, należałoby sprzedać co najmniej 20x więcej produktów z tą marżą. To przy założeniu że sprzedaję na zewnątrz.

Albo jeszcze inaczej, BEP w ujęciu kwotowym.

BEP = Cena *(Koszty stałe / (Cena - koszty zmienne))

BEP = 8571,43 * (50000 / (8571,43-6000)) = 166 666,60 zł

No to nieźle. Taki musi być roczny obrót przy takim założeniu. Czyli rocznie musiałbym zakupić towaru w hurcie za 116666,72 zakładając marżę 30%. Nie uwzględniam narazie rabatów. A jak będzie po stworzeniu grupy konsumentów. To ja już rozumiem dlaczego stawia się nacisk na werbowanie innych.

Oczywiście z tego wyliczenia wynika jedno. Obliczony przeze mnie potrzebny kapitał podstawowy w kwocie 60 000 zł jest niewystarczający a biznes nie będzie samowystarczalny maksymalnie po roku. Jakieś komentarze?

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Adam G.:
Zasługujesz na potępienie, każdy kto proponuje zachować zdrowy rozsądek zamiast "poznawania uczestnicząc" jest konspiratorem i trollem. Pozostaje więc udawać głębokie zaskoczenie niechęcią do całej branży MLM.

Przynajmniej jestem tutaj szczery aż do bólu...

A jeżeli komuś przeszkadzają moje wyliczenia i sugerowanie, że w biznesie trzeba zachowywać się z rozsądkiem, niech zgłosi moje posty do usunięcia.
Agnieszka G.

Agnieszka G. Płyń za rekinem –
trafisz do ludzi
[Lec]

Temat: Nie polecam MLM

Dariusz Rorat:
Adam G.:
Zasługujesz na potępienie, każdy kto proponuje zachować zdrowy rozsądek zamiast "poznawania uczestnicząc" jest konspiratorem i trollem. Pozostaje więc udawać głębokie zaskoczenie niechęcią do całej branży MLM.

Przynajmniej jestem tutaj szczery aż do bólu...

A jeżeli komuś przeszkadzają moje wyliczenia i sugerowanie, że w biznesie trzeba zachowywać się z rozsądkiem, niech zgłosi moje posty do usunięcia.

Darku, ale Adam G. nie ma nic przeciwko Twoim wyliczeniom :) Chodzi o to, że to my jesteśmy trolle i konspiratorzy (razem z nim :) ), bo nie polecamy i kierujemy się zdrowym rozsądkiem a nie tabelkami i slajdami na pokazach z oklaskami :)

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Agnieszka G.:
Dariusz Rorat:
Adam G.:
Zasługujesz na potępienie, każdy kto proponuje zachować zdrowy rozsądek zamiast "poznawania uczestnicząc" jest konspiratorem i trollem. Pozostaje więc udawać głębokie zaskoczenie niechęcią do całej branży MLM.

Przynajmniej jestem tutaj szczery aż do bólu...

A jeżeli komuś przeszkadzają moje wyliczenia i sugerowanie, że w biznesie trzeba zachowywać się z rozsądkiem, niech zgłosi moje posty do usunięcia.

Darku, ale Adam G. nie ma nic przeciwko Twoim wyliczeniom :) Chodzi o to, że to my jesteśmy trolle i konspiratorzy (razem z nim :) ), bo nie polecamy i kierujemy się zdrowym rozsądkiem a nie tabelkami i slajdami na pokazach z oklaskami :)

PowerPoint wytrzyma wszystko :)
Jacek Janota

Jacek Janota Zapraszam do
współpracy.

Temat: Nie polecam MLM

Przepraszam za opieszałość ale dopiero dziś mam chwilę aby się tym tematem zająć.

Tadeusz F.:
Jacek Janota:

1. czym handluje(cie),
Produktami na bazie rośliny o botanicznej nazwie morinda cytrifolia, powszechnie znana jako Noni, w Polsce nazwaną Morwa indyjska http://pl.wikipedia.org/wiki/Morwa_indyjska.
W asortymencie znajdują się napoje z owoców i kosmetyki w skład których wchodzą nie tylko składniki z owocu, ale również z liścia i kwiatu tej rośliny.

Ok produkt dla mnie w takim układzie opisany prawidłowo i tyle wystarczy mi wiedzieć. jaka jest jego skuteczność - tego nie wiem nie próbowałem. Pytanie tylko, czy to jest naprawdę to co ma być w środku czy to nie jest taka sama sytuacja jaka była z tekimi dżemami sprzedawanymi w MLM... Urząd Ochrony Konsumenta je zbadał i okazało się ze nie ma tam ani 1% tego owocu czy głównego składnika pomimo deklarowanych 75% a były tylko owoce powszechne w sadach z dużym udziałem czarnej porzeczki - na pewno pan słyszał te rewelacje... domek z kart szybko się rozleciał.
Jeśli produkt spełnia te kryteria, które określają zalety tej rośliny to ok - uczciwy deal ale pytanie, czy przypadkiem nie jest budowana zbyt rozległa "legenda" do danego produkty?
Bo znowu w przypadku soków Mona Vie istnieje "fama" wśród handlowców tej firmy, że leczą wszystko poza śmiercią.

2. na jakich zasadach działa(cie) i dlaczego takie zasady

Nie wiem, czy dobrze rozumiem to pytanie. Odpowiem tak, jak je zrozumiałem: Działamy na zasadzie marketingu wielopoziomowego. System ten sprawdził się jako najskuteczniejszy przy wprowadzaniu na rynki nowych produktów.

Super, to akurat dla mnie jasne.
Firmy posługujące się nim należą do najszybciej rozwijających się.

Tutaj nie moge się zgodzić. szybciej rozwijają się firmy z branż IT, zwłaszcza firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowań oraz firmy farmaceutyczne, które wprowadzają na rynek nowe lekarstwo np. nowa odmianę szczepionki, lub firmy z branży energetycznej, które wchodzą na nowy rynek lub nowe złoża. także może nie najszybciej ale powiedzmy że bardzo szybko.
3. jakie są stawki prowizyjne

Od 1 do 20%.

Dlaczego takie widełki?
Z całego obrotu firma przeznacza około 60% na wypłaty prowizji dla swoich dystrybutorów.

Super prowizje w ujęciu globalnym. Jak ja mam 10% to już mam wyrzuty sumienia że obdzieram klienta ze skóry.
45% z tego dzielone jest według dwóch podstawowych systemów wynagrodzeń: bonusu Szybki Start i bonusu Unilevel.

Co to za systemy? Mniej więcej na jakiej zasadzie każdy z nich działa?
Reszta przeznaczona jest na dodatkowe bonusy: bonus Wzrostu i Duplikacji, bonus Infinity, i bonus Czarnej perły,

tutaj tez proszę o wyjaśnienie. Bo może to są tylko prowizje nadprogowe za zwiększone obroty grupy sprzedażowej, tylko tak głupio (przepraszam za sformułowanie) tak się nazywają.
jak również na dodatkowe jednorazowe i powtarzające się bonusy

co to jest powtarzający się bonus? od czego jego przyznanie i jego wielkość zależą??

nagrody pieniężne lub opłacone przez firmy pobyty w różnych ciekawych miejscach na świecie.

to coś takiego jak fundusz reprezentacyjny?
4. jakie są zasady rozliczeń wewnętrznych na poszczególnych stopniach
To jest już nieco rozległe pytanie, ale spróbuję na nie odpowiedzieć krótko.
Wszelkie rozliczenia, naliczenia odbywają się na zasadzie jednolitych dla wszystkich dystrybutorów planów wynagrodzeń.

jednolite - super, jeśli tak jest naprawdę to uczciwe podejście.
Całością zajmuje się firma - nie ma czegoś takiego, że jeden dystrybutor wypłaca prowizje i bonusy innemu dystrybutorowi.
Każdy dystrybutor rozliczany jest indywidualnie i wraz z prowizją otrzymuje rozliczenie (fakturę), w którym jest dokładnie wyszczególnione co, ile i za co.

dystrybutor otrzymuje fakturę? Czyli musi się zatowarować w centrali na swój koszt, nie dostaje towaru w tzw. kredyt kupiecki?
Czyli wiadomo jest, że tutaj centrala już zarabia.
Prowizje wypłacane są w systemie tygodniowym (Bonus Szybkiego Startu), miesięcznym (Bonus Unilevel, Wzrostu i duplikacji,Infinity, oraz dodatkowy bonus tzw. samochodowy), oraz kwartalnym (Bonus Czarnej Perły).

tutaj musze zrozumieć co to są za bonusy aby to przeanalizować.
5. w jaki sposób miałbym budować strukturę sprzedaży, czyli jaki jest preferowany przez Pana firmę lub firme przez Pana wskazaną model i dlaczego taki model jest obowiązujący

Nie ma żadnego obowiązującego modelu. Są oczywiście pewne podpowiedzi ze strony firmy, ale nie ma obowiązku się do nich stosować. Każdy dystrybutor może sobie stosować taką metodę budowania struktury, jaka mu najlepiej pasuje. Ważne, by była skuteczna i etyczna.

Kolejny punkt dla Pana - skuteczna i etyczna - słowo klucz, który jest powodem całej tej dyskusji.
Same zasady planu wynagrodzeń zapobiegają opłacalności wykorzystywania innych.
Dotyczy to zarówno obrotu osobistego osób przez nas wprowadzanych, jak i ich wynagrodzeń. Jaśniej chodzi o to, że jeżeli osoby przez nas wprowadzone nie będą zarabiać, to i my nie zarobimy na nich zbyt wiele, i to bez względu na to, jak wielki nie robiłyby same obrót.

Pytanie - czy chodzi o zarobek, czy ich obrót jaki wykonają na towarze? Bo to jak wiemy muszą kupować towar (z tego co zrozumiałem) aby móc coś sprzedać dalej. Tym samym jeśli kupią 100 sztuk dobra za cenę 100 jednostek, to mamy obrót 10 000 jednostek. Ale czy firma ma kontrolę nad sprzedażą już ze strony dystrybutora do klienta docelowego? Chyba nie, dystrybutor trzymając sie stawek ma swoją prowizję? Co się z tym dalej dzieje?

tym samym nie jest ważne, czy dystrybutor to sprzeda czy nie, ważne że kupił towar w centrali. Dobrze to zrozumiałem?
6. w jaki sposób zdobywani mają być klienci

Na drodze bezpośredniego kontaktu lub poprzez danie im dostępu bezpośrednio do firmy za pomocą strony internetowej, którą każdy uczestnik systemu otrzymuje zaraz po rejestracji . Nie jest wymagane posiadanie jakiejś minimalnej lub maksymalnej ilości klientów. Ja preferuję pozyskiwanie klientów po drodze do zdobywania partnerów. Czyli, jeżeli szukam osób do współpracy, to klientami zostają ci, których nie interesuje współpraca, ale zainteresowali się produktami i z nich chcą korzystać.

z ciekawości, jaka jest skuteczność tej metody? Jest choć 5%?
5% w bankowości to dobry wynik handlowca.

7. kto jest klientem docelowym i dlaczego wskazany klient jest wg Pana firmy, lub firmy która Pan poleca, klientem docelowym?
Klientem docelowym jest każdy, kto ma świadomość utrzymywania swojego organizmu w najlepszej możliwej formie i gotów jest w to zainwestować.

No ogólna misja firmy - zrozumiałe.


To tyle na szybko Panie Jacku. Nie wiem, czy spełniłem tym Pańskie oczekiwania. Możemy oczywiście każdy punkt z osobna jeszcze bardziej rozwinąć. Zrobiłem to bowiem w bardzo wielkim skrócie i na szybko. Dlatego też proszę wybaczyć, jeżeli gdzieś wyraziłem się niejasno lub popełniłem jakiś błąd w pisowni.

No i dlaczego wcześniej nie można było tego tak przedstawić?
Wszyscy patrzą na MLM na zasadzie firm takich jak Novision z Bielska, Mona Vie, Lyoness czy inne cuda na kiju, gdzie ściema goni ściemę.
Jeśli w systemie jest produkt, jeśli w systemie jest jasność kariery i wynagrodzeń, jeśli jest fizycznie jakieś dobro przekazywane i nie pakuje się ludzi celowo na minę, to jest to uczciwy biznes.
Moim zdaniem firmy takie jak Oriflame czy Avon też działają na zasadzie MLM ale tam jet wszystko tak jasne wiadome, że nikt się ich nie czepia.
Kupujemy błyszczyk, kremik i jest produkt sprzedany. jesli jest dobry to kupujemy wiele razy. Handlowiec ile sprzeda tyle zarobi i luzik i nie ma w tym ściemy pt. sok z gumi-jagód to jedyny super lek stworzony przez szamanów z wioski w głębi dżungli bla bla bla dalej leci ściema.

I chyba tutaj jest problem. Sę MLM-y działające w sposób jasny, przejrzysty i określony a złą sławę robią Wam MLMy nazwijmy je "oszołomy" które zamiast konkretów dają zerowe informacje, sprzedają cud produkt, że kana galilejska sie przy tym chowa, lub produkt z powietrza lub samą idee produktu...

Temat: Nie polecam MLM

Dariusz Rorat:

BEP = 8571,43 * (50000 / (8571,43-6000)) = 166 666,60 zł

No to nieźle. Taki musi być roczny obrót przy takim założeniu. Czyli rocznie musiałbym zakupić towaru w hurcie za 116666,72 zakładając marżę 30%. Nie uwzględniam narazie rabatów. A jak będzie po stworzeniu grupy konsumentów. To ja już rozumiem dlaczego stawia się nacisk na werbowanie innych.

Oczywiście z tego wyliczenia wynika jedno. Obliczony przeze mnie potrzebny kapitał podstawowy w kwocie 60 000 zł jest niewystarczający a biznes nie będzie samowystarczalny maksymalnie po roku. Jakieś komentarze?
Darku wyobraź sobie teraz...podawano w 2008 roku w Polsce, że branża robi (uwaga) 2,2 mld PLN obrotu i generuje to 750 tyś ludzi.
Proste wyliczenie wskazuje, że średni obrót miesięczny na jednego "biznesmena" wynosi...ok. 250 PLN(słownie: dwieście pięćdziesiąt złotych). To jaki jest średni miesięczny zysk tego przecietnego "biznesmena"???
Może teraz jest lepiej...przeciez to stare dane.

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

teraz wiemy na pewno o dodatkowych 100 000 lajonesowców zarejestrowanych od tamtej pory. Patrząc po agresywnym naskakiwaniu na siebie przedstawicieli różnych MLM i ich mnogości na forach jest raczej więcej aspirujących do trzymania noża przy podziale tego tortu.

Wyścig szczurów. Jak w korpo :)

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Henryk M.:
Darku wyobraź sobie teraz...podawano w 2008 roku w Polsce, że branża robi (uwaga) 2,2 mld PLN obrotu i generuje to 750 tyś ludzi.
Proste wyliczenie wskazuje, że średni obrót miesięczny na jednego "biznesmena" wynosi...ok. 250 PLN(słownie: dwieście pięćdziesiąt złotych). To jaki jest średni miesięczny zysk tego przecietnego "biznesmena"???
Może teraz jest lepiej...przeciez to stare dane.

Problem jest taki, że takie uśrednianie jest wprowadzaniem w błąd a napewno zdecydowana większość jest tylko konsumentami. Bardziej wiarygdne byłoby prezentowanie wyników w ten sposób:

25% zrobiło obrót nie większy niż... (jednocześnie jest to pierwszy kwantyl)
50% zrobiło obrót nie większy niż... (drugi kwantyl, jednocześnie mediana)
75% zrobiło obrót nie większy niż... (trzeci kwantyl)

Dałoby to bardziej rzetelny obraz (zakładam określony rozkład obrotów)

Rozumiem że obrót 2,2 mld PLN to cena z marżą? Bo jeżeli tak, to przy marży 30%, te 750 000 ludzi miałoby 660 mln zł, co w przeliczeniu na 750 000 ludzi dałoby 880 zł rocznie dla każdego czyli 73,33 zł miesięcznie. To oczywiście nie jest żaden zarobek. Ale to jest wprowadzanie w błąd ponieważ nie jest tak, że każdy zarabia dokładnie tyle samo.

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Dariusz Rorat:
Bardziej wiarygdne byłoby prezentowanie wyników w ten sposób:

25% zrobiło obrót nie większy niż... (jednocześnie jest to pierwszy kwantyl)
50% zrobiło obrót nie większy niż... (drugi kwantyl, jednocześnie mediana)
75% zrobiło obrót nie większy niż... (trzeci kwantyl)

Dałoby to bardziej rzetelny obraz (zakładam określony rozkład obrotów)
Darek, jesteś gość.
Ci biznesmeni operujący liczbami z bajań swoich liderów odnośnie tego "ile sie w Naszym MLM da zarobić" może się zorientują teraz, że trzeba przyjrzeć się zagadnieniom z zakresu odpowiedzi na pytanie "czymże jest mediana" przy omawianiu zarobków. To podstawowa wiedza z zakresu biznesu:)

pozdrawiam

MP

Temat: Nie polecam MLM

Dariusz Rorat:
Problem jest taki, że takie uśrednianie jest wprowadzaniem w błąd a napewno zdecydowana większość jest tylko konsumentami. Bardziej wiarygdne byłoby prezentowanie wyników w ten sposób:

25% zrobiło obrót nie większy niż... (jednocześnie jest to pierwszy kwantyl)
50% zrobiło obrót nie większy niż... (drugi kwantyl, jednocześnie mediana)
75% zrobiło obrót nie większy niż... (trzeci kwantyl)

Dałoby to bardziej rzetelny obraz (zakładam określony rozkład obrotów)

Rozumiem że obrót 2,2 mld PLN to cena z marżą? Bo jeżeli tak, to przy marży 30%, te 750 000 ludzi miałoby 660 mln zł, co w przeliczeniu na 750 000 ludzi dałoby 880 zł rocznie dla każdego czyli 73,33 zł miesięcznie. To oczywiście nie jest żaden zarobek. Ale to jest wprowadzanie w błąd ponieważ nie jest tak, że każdy zarabia dokładnie tyle samo.
Wynika z tego, że są ludzie zarabiający o wiele więcej i...o wiele mniej.
Prawda?

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Henryk M.:
Wynika z tego, że są ludzie zarabiający o wiele więcej i...o wiele mniej.
Prawda?
zgodnie z rozkładem gaussa tych co duzo mniej jest duzo wiecej, jeżeli przyjmiemy rozkład normalny i duża liczność próbki

Temat: Nie polecam MLM

Dariusz Rorat:
Problem jest taki, że takie uśrednianie jest wprowadzaniem w błąd a napewno zdecydowana
większość jest tylko konsumentami
Darku...przeczytaj sobie to - http://www.rankingmlm.com/managermlm/articles/article?...
...w tekście jest link do źródła.
Zwróć uwagę, że w opisach nie ma słowa "konsument" tylko "dystrybutor".
Zwróć uwagę jaki średni obrót robi rocznie jeden dystrybutor w największych firmach świata.
Ja nie posiadam danych aby obliczyć medianę, lub chociażby średnią ważoną, a Ty masz???
Twoje założenie, że
...napewno zdecydowana większość jest tylko konsumentami
jest...tylko domniemaniem.
Może aktywni członkowie nam pomogą??

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Mirosław P.:
Henryk M.:
Wynika z tego, że są ludzie zarabiający o wiele więcej i...o wiele mniej.
Prawda?
zgodnie z rozkładem gaussa tych co duzo mniej jest duzo wiecej, jeżeli przyjmiemy rozkład normalny i duża liczność próbki

Otóż właśnie chodzi o to, że ja nie zakładałbym tu rozkładu normalnego, już prędzej logarytmicznie normalny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozkład_logarytmicznie_n...

Zgodnie z tym rozkładem powinno być znacznie więcej ludzi, którzy zarabiają mało lub nawet dokładają, natomiast tylko bardzo niewielka liczba która zarabia dużo. Tym rozkładem da się opisać wynagrodzeń i nawet raporty wynagrodzeń to potwierdzają. Dlatego tu ważniejsze są te kwantyle i mediana a średnia nic nie mówi.

Temat: Nie polecam MLM

Dariusz Rorat:
Zobacz...to - http://media.monavie.com/PDF/IDS/IDS_Mid_Year_2009_Glo...
Wiele ciekawych wniosków można z tego zestawienia wyciagnąć.
Dla tej firmy można sie pokusić o dokładne obliczenia wartości skrajnych.
Artur B.

Artur B. droga do Wolności
nie musi boleć -
zależy jak i z kim..

Temat: Nie polecam MLM

Artur B.:
Agnieszka G.:
Artur B.:
dlatego napisałem w formie dobrej rady:

,,poproś swojego guru, żeby odpowiadał na Twoje komentarze do Jego ,,rozprawki,, również publicznie, bo powstaje wrażenie, że nie dostrzega Twoich ,,radosnych refleksji,, kierowanych bezpośrednio do Niego,,

Poprawisz swój wizerunek ,,wiarygodnego,, Prezesa Towarzystwa Halucynacji :)
A co ma komentować, jak ma takie same podejście jak ja do MLM? :)
Każda bajka MLM zaczyna się tak samo:
"masz dość pracy na etacie za 1500? przyjdź, weź sąsiada, pokażę Ci jak osiągnąć sukces niewielkim wysiłkiem, ale nie powiem Ci ile w to musisz zainwestować". Bzdury i tyle.
On nie musi, po prostu powstaje wrażenie, że ,,zlewa,, Twoje spazmatyczne refleksje (których ,,nie publikujesz,,:) Ty też nic nie musisz, ale wrażenie zostaje :)
co do Twojego wymysłu o tym ,,jak osiągnąć sukces niewielkim wysiłkiem,, to zgoda - bzdury i tyle :) żadna tęczowa orchidea, czarny diament, czy inny dyrektor dywizji nie osiągnął w MLM sukcesu niewielkim wysiłkiem
to już mi nie będziesz wmawiać, że rozpowszechniam informacje ,,jak każdy MLMowiec,,
że biznes buduje się ,,od niechcenia,,? :)

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Henryk M.:
Darku wyobraź sobie teraz...podawano w 2008 roku w Polsce, że branża robi (uwaga) 2,2 mld PLN obrotu i generuje to 750 tyś ludzi.
Proste wyliczenie wskazuje, że średni obrót miesięczny na jednego "biznesmena" wynosi...ok. 250 PLN(słownie: dwieście pięćdziesiąt złotych). To jaki jest średni miesięczny zysk tego przecietnego "biznesmena"???
Może teraz jest lepiej...przeciez to stare dane.
W czym widzisz problem, w 2008 r średnia pensja w kraju to 3165 pln. Skoro WSZYSCY mieli tak znakomicie to zajmowanie się mlm było w ich przypadku zwykłym hobby.
Chcesz zabronić ludziom robienia czegoś na zasadzie wolontariatu, specjalisto od liczenia średniej?
Jeszcze jakieś błyskotliwe podliczenie i płynące z tego wnioski jesteś w stanie zaprezentować?
Chętnie poczytam.

konto usunięte

Temat: Nie polecam MLM

Dariusz Rorat:
Mirosław P.:
Henryk M.:
Wynika z tego, że są ludzie zarabiający o wiele więcej i...o wiele mniej.
Prawda?
zgodnie z rozkładem gaussa tych co duzo mniej jest duzo wiecej, jeżeli przyjmiemy rozkład normalny i duża liczność próbki

Otóż właśnie chodzi o to, że ja nie zakładałbym tu rozkładu normalnego, już prędzej logarytmicznie normalny

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozkład_logarytmicznie_n...

Zgodnie z tym rozkładem powinno być znacznie więcej ludzi, którzy zarabiają mało lub nawet dokładają, natomiast tylko bardzo niewielka liczba która zarabia dużo. Tym rozkładem da się opisać wynagrodzeń i nawet raporty wynagrodzeń to potwierdzają. Dlatego tu ważniejsze są te kwantyle i mediana a średnia nic nie mówi.

Z braku innych wiarygodnych danych trudno przyjąć inny niz normalny, majac srednia i licznosc probki :)
Czy to nasza wina?

Zresztą nawet całkiem spiczaste rozkłady spełniają warunki normalności. Tu przydałby się rozrzut, ale prózno go szukać jak sa tacy co dokładają do interesu nie tylko gotówkę ale i rodzinę.

Za rozkładem normalnym przemawia jeszcze jedna rzecz: Liderzy uwielbiają z jednej strony opisywać wybitne przykłady karier a z drugiej strony, aby brzmieć jednoczesnie mądrze i nieostro uzywają wartości średniej. Skoro tak, aby powaznie traktowac te wszystkie ich wyliczenia, jak juz tak serio (nareszcie) rozmawiamy, to średnia jest odpowiednią daną dla obliczenia tego co chcemy ( a oni udają że tego nie rozumieją ;) w jednym okreslonym wypadku - oznacza to ni mniej ni więcej tyle ze srednia = mediana a to jest wlasnie rozkład normalny :D

pozdrawiam
MP

Następna dyskusja:

Nie polecam - Acer Aspire S...




Wyślij zaproszenie do