Maciej Maciejewski

Maciej Maciejewski www.biznesfan.pl

Temat: NETWORK MAGAZYN

Dariusz R.:
Ja nie mówię że quiz od razu ma być czynnikiem decyzyjnym bo właściwie to formalnie nie powinien. Ale jako pomoc tak. Dla zabawy zawsze.

Ja się za to nie zabiorę. Network Magazyn to poważne pismo o
poważnym biznesie. Quizy dla zabawy zostawiam dla Fakt
i Pudelka.

konto usunięte

Temat: NETWORK MAGAZYN

Maciej M.:
Dariusz R.:
Ja nie mówię że quiz od razu ma być czynnikiem decyzyjnym bo właściwie to formalnie nie powinien. Ale jako pomoc tak. Dla zabawy zawsze.

Ja się za to nie zabiorę. Network Magazyn to poważne pismo o
poważnym biznesie. Quizy dla zabawy zostawiam dla Fakt
i Pudelka.

Niczego takiego nie sugeruję. I wydaje mi się że masz rację. Jestem w stanie wyobrazić sobie jak to by wyglądało w praktyce. Taki sam szum jak wokół Codility (automatyczny system do odsiewania kiepskich programistów). Było by po prostu duże zamieszanie, no bo niby jak? Wynik testu automatycznie przesądza z jaką firmą współpracować? Ta firma jest gorsza bo nie przeszła w teście przy określonych warunkach wejściowych? Jest to jak najbardziej możliwe. Zamieszanie ze strony ludzi z MLM i właścicieli firm. Ale mówię że są takie możliwości. Tak NM to poważne pismo. Tutaj zgadzam się w 100%.

konto usunięte

Temat: NETWORK MAGAZYN

Paweł B.:
Dariusz R.:
Przydałby się jakiś quiz, ewentualnie porównanie w jakimś zestawieniu tak jak np. w przypadku dystrybucji linux na tej stronie:
Jest to ciekawy pomysł, tylko trzeba byłoby wybrać jakieś mierzalne i porównywalne parametry. Jednym może być np. czy publikuje sprawozdania finansowe, inne: czas realizacji zamówienia, terminowość wypłat, średni czas odpowiedzi biura obsługi klienta. Bo jeśli mówimy o biznesie, to dla kogoś chcącego podjąć współpracę na zasadzie biznesowej, to będą istotne informacje. Jest wiele innych czynników, jak np. przyjazność - ale tego nie da się obiektywnie pomierzyć :(

Technicznie jest to do zrobienia. Ale z tego co widzę, biorąc pod uwagę wpływ jaki to miałoby na całą branżę (a może nawet oddziaływać negatywnie) to wcale nie taka prosta sprawa. Wymagałoby to chyba zgody wszystkich działających firm (i pewnie też działających dystrybutorów) na realizację tego w serwisie. W każdym razie w Polsce innowacyjne pomysły na biznes to nie taka prosta sprawa. Możliwe że taki serwis spotkałby nawet ten sam los co reżysera filmu "Witajcie w Życiu". Chciałem tu tylko wybadać opinie na ten temat, nic więcej.
Maciej Maciejewski

Maciej Maciejewski www.biznesfan.pl

Temat: NETWORK MAGAZYN

Dariusz R.:
Technicznie jest to do zrobienia. Ale z tego co widzę, biorąc pod uwagę wpływ jaki to miałoby na całą branżę (a może nawet oddziaływać negatywnie) to wcale nie taka prosta sprawa.

1. Jakie konkretnie informacje na temat firm MLM chciałbyś mierzyć w
takim quizie?
2. Jakie kryteria i metody badań byś chciał przyjąć?

konto usunięte

Temat: NETWORK MAGAZYN

Maciej M.:
1. Jakie konkretnie informacje na temat firm MLM chciałbyś mierzyć w takim quizie?

Sprawa jest dość prosta. Jest test, jest kilka (kilkanaście) pytań, zainteresowany użytkownik wybiera właściwą według własnych oczekiwań. Można by to rozwiązać w podobny sposób jak tu:

http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

mniej więcej na tej samej zasadzie tylko że pytania dotyczyłyby MLM.

A więc tak:

1. W jakiej branży chcesz działać?
a) finanse/ubezpieczenia
b) suplementy diety
c) perfumy
d) ...
i tutaj może być opcja zaznaczenia kilku jednocześnie (poszerzy zakres poszukiwań) lub tylko jednej (znajdzie kilka pasujących firm do wybranej branży)

2. Jaka forma współpracy Ciebie interesuje?
a) zakupy na użytek własny i polecanie
b) prawo do odsprzedaży (DG)
(i tutaj też można zaznaczyć kilka jednocześnie lub tylko jedną opcję)

3. Z jaką firmą chcesz podjąć współpracę
a) z dopiero startującą (powiedzmy do 1 roku działalności)
b) działającą od niedawna (powiedzmy od 2 do 5 lat)
c) działającą długo (powyżej 5 lat)
(i tu zakładam tylko jedną opcję do wyboru)

4. Jaką formę marketingu wybierasz
a) spotkania w hotelach
b) marketing internetowy
(i tu znowu może być łącznie lub tylko jedno do wyboru)

Dalej można by jeszcze dodać pytania dotyczące nagród, premii, programów motywacyjnych itd.

I tych pytań może być i z 50, co odpowiednio powinno dopasować listę pasujących firm. To tylko przykład. Ale tutaj po prostu można wyjść z pewnych założeń, bo chyba nie warto rekrutować tych którzy się nie nadają.
2. Jakie kryteria i metody badań byś chciał przyjąć?

Informacje pozyskane za zgodą firm i dystrybutorów dotyczące tych właśnie opcji wyżej. I prawdę mówiąc to chyba najtrudniejsza sprawa bo należałoby pozyskać informacje od dużej liczby ludzi. I te informacje później (pod względem technicznym) muszą być po prostu w bazie danych serwisu, ten quiz po prostu wybiera odpowiednie pasujące rekordy.

Nie wiem czy byłby to sposób na zainteresowanie MLM, w końcu np. produkty finansowe dobiera się w podobny sposób (jest to badanie potrzeb klienta). Tutaj jest po prostu takie założenie, że ten kto chciałby podjąć współpracę z jakąś firmą miałby prawo wyboru (w końcu z Twojej listy wynika że tych firm jest sporo), więc może to powodować mętlik w głowie. A już napewno jeżeli przyszłoby analizować dane tych wszystkich firm.

Ja tu niczego nikomu nie sugeruję. Przydała by się wypowiedź kogoś doświadczonego w MLM. Ja tylko z tego co pamiętam podczas jednego szkolenia na którym byłem, mój rozmówca działał w podobny sposób, czyli najpierw badanie potrzeb, jeśli czymś nie byłem zainteresowany to wtedy jakaś inna propozycja itd.

konto usunięte

Temat: NETWORK MAGAZYN

Maciej M.:
>
Network Magazyn to poważne pismo o
poważnym biznesie.

Tu to już przesadziłeś. I to conajmniej dwukrotnie.
Maciej Maciejewski

Maciej Maciejewski www.biznesfan.pl

Temat: NETWORK MAGAZYN

Dariusz R.:
Maciej M.:
1. Jakie konkretnie informacje na temat firm MLM chciałbyś mierzyć w takim quizie?

Sprawa jest dość prosta. Jest test, jest kilka (kilkanaście) pytań, zainteresowany użytkownik wybiera właściwą według własnych oczekiwań.

Ale przyjacielu to nie będzie badanie na temat sytuacji branży lecz o preferencjach ludzi
działających w MLM. A takich badań było robionych mnóstwo. Poza tym wydaje mi się,
że źle konstruujesz pytania. Bo kiedy zapytasz "W jakiej branży chcesz działać?" to z góry
mówię, że każda liszka będzie chwaliła swój ogonek. Przepraszam, ale mnie takie kwestie nie interesują.
Są bez sensu. Ani obiektywne, ani konstruktywne. Nie miałyby jakiegokolwiek wymiaru
edukacyjnego.Ten post został edytowany przez Autora dnia 30.05.13 o godzinie 18:53

Janusz P.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: NETWORK MAGAZYN

Maciej M.:
Dariusz R.:
Maciej M.:
1. Jakie konkretnie informacje na temat firm MLM chciałbyś mierzyć w takim quizie?

Sprawa jest dość prosta. Jest test, jest kilka (kilkanaście) pytań, zainteresowany użytkownik wybiera właściwą według własnych oczekiwań.

Ale przyjacielu to nie będzie badanie na temat sytuacji branży lecz o preferencjach ludzi
działających w MLM. A takich badań było robionych mnóstwo. Poza tym wydaje mi się,
że źle konstruujesz pytania. Bo kiedy zapytasz "W jakiej branży chcesz działać?" to z góry
mówię, że każda liszka będzie chwaliła swój ogonek. Przepraszam, ale mnie takie kwestie nie interesują.
Są bez sensu. Ani obiektywne, ani konstruktywne. Nie miałyby jakiegokolwiek wymiaru
edukacyjnego.

Racja. Taki quiz to nic innego jak tylko zwykły filtr danych. Nic więcej.
Leszek Niewiński

Leszek Niewiński Właściciel
Multiagencji,
Finanse i
Ubezpieczenia

Temat: NETWORK MAGAZYN

Janusz P.:
Pliszka, a nie liszka Macieju :)
Ja nie mogę, towarzyszu Płocki !!!, cóż za bystrość umysłu ?
To wicie rozumicie.....awans na was czeka aktywisto :D

Janusz P.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Leszek Niewiński

Leszek Niewiński Właściciel
Multiagencji,
Finanse i
Ubezpieczenia

Temat: NETWORK MAGAZYN

Maciej M.:
Dariusz R.:
Maciej M.:
1. Jakie konkretnie informacje na temat firm MLM chciałbyś mierzyć w takim quizie?

Sprawa jest dość prosta. Jest test, jest kilka (kilkanaście) pytań, zainteresowany użytkownik wybiera właściwą według własnych oczekiwań.

Ale przyjacielu

Znam pewnego proboszcza co to zwykł tak zagajać :
PRZYJACIELU.....!!!
A menda z niego taka jak "Paździoch" ale jak patrzę na Twoją fotkę to jak brat bliźniak albo klon :D

Temat: NETWORK MAGAZYN

Janusz P.:
Paszoł won kretynie.
Janusz...oftopujesz...przeczytaj tytuł rozmowy.

Janusz P.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: NETWORK MAGAZYN

Janusz P.:
Henryk M.:
Janusz P.:
Paszoł won kretynie.
Janusz...oftopujesz...przeczytaj tytuł rozmowy.
O o o.. i następny nawiedzony kretyn.
Wszędzie się ci idoli panoszą.

hehe, Janusz, czwarta trzydzieści dziewięć rano, tylko trolle o tej porze na GL siedzą :DTen post został edytowany przez Autora dnia 31.05.13 o godzinie 05:02

konto usunięte

Temat: NETWORK MAGAZYN

.:
Witam wszystkich.

Poniżej link do fragmentu wywiadu-rzeki jaki udało mi się przeprowadzić z Redaktorem Naczelnym tego zacnego branżowego periodyku, Panem Maciejem Maciejewskim:

http://www.goldenline.pl/forum/1476808/mlm-oszustwo/s/...

Gorąco polecam cała dyskusję nt. Lyoness z Tym Panem :)

Ciekaw jestem Państwa opinii co do Pisma prowadzonego przez Pana Maciejewskiego. Maja Państwo jakieś doświadczenia w kontaktach z Redakcją ?

serdecznie pozdrawiam

Piotrek

Maciejewski, to jak, podszkoliłeś "warsztat" od tamtej pory, czy kolejna sesja coachingowa przed nami?

Janusz P.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

Temat: NETWORK MAGAZYN

Janusz P.:
Ja jestem na rybach, a ty debilu przed komputerem o 5 rano :)
To ciszej...bo ryby wypłoszysz i...dochód spadnie.
Janusz znasz jakieś słowa, które nie płoszą ryb??

konto usunięte

Temat: NETWORK MAGAZYN

Janusz P.:
Ja jestem na rybach, a ty debilu przed komputerem o 5 rano :)

Kupiłeś akwarium? :D
Maciej Filipiak

Maciej Filipiak właściciel, VizMedia

Temat: NETWORK MAGAZYN

Dariusz R.:
Można również stworzyć testy kompetencyjne do MLM (choć i tak pewnie takie istnieją), zresztą to nie dla każdego. Jest to tym bardziej istotne, że dochody są tylko efektem ciężkiej pracy a ktoś kto tylko został zaślepiony możliwościami zarabiania najprawdopodobniej poniesie porażkę. Spotkałem się z jednym z takich testów kompetencyjnych, tylko że według opinii innych test ten był tak stworzony, że w większości przypadków wyjdzie, że większość nadaje się do MLM a to nieprawda.

Wystarczy jedno pytanie sprawdzające, czy rozumie pojęcie ciągu geometrycznego.

np. niech policzy: ile osób będzie zatrudnionych w jego sieci, jeżeli zbuduje sieć z 10 levelami przy średniej zdolności werbunkowej 5 osób.

Jeżeli nie poradzi sobie z policzeniem. To znaczy, że nadaje się do MLM. :)

Następna dyskusja:

Clubfreedom w network magaz...




Wyślij zaproszenie do