Katarzyna B.

Katarzyna B. Podejmę sie nowych
wyzwań,
warmińsko-mazurskie

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Naczytałam się troche o filozofii Ba Zi i powiem szczerze, że jestem pod wrażeniem. Niestety moi Rodzice nie żyją i nie jestem w stanie zapytać o godzine urodzin. Czy można taka analizę przeprowadzić w oparciu o datę urodzin bez godziny?

Chcialabym bardzo prosić o taka analizę mojego "przypadku" ponieważ stoje na rozdrożu po wielkich zmianach w moim życiu i nie wiem co dalej....Katarzyna B. edytował(a) ten post dnia 07.11.12 o godzinie 10:59
Arkadiusz Paniuticz

Arkadiusz Paniuticz konsultant Feng Shui
i Ba Zi (Cztery
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Katarzyna B.:
Czy można taka analizę przeprowadzić w oparciu o datę urodzin bez godziny?
Można. Trzeba w oparciu o dotychczasowe "zdarzenia" w życiu dopasować odpowiednią chińską godzinę urodzenia.

Chcialabym bardzo prosić o taka analizę mojego "przypadku" ponieważ stoje na rozdrożu po wielkich zmianach w moim życiu
Nic dziwnego, jesteś raczej bardzo słabą Wodą, a bieżący 10-letni Filar Fartu jest dla Ciebie wybitnie niesprzyjający. Ten rok (Ren Chen) dubluje Twój Filar Dnia i jest to też element niesprzyjający, zwłaszcza, że powoduje podejmowanie niekorzystnych dla Ciebie zadziałań.
Na pocieszenie powiem, że od końca przyszłego roku będzie dużo lepiej.
nie wiem co dalej....
To trzeba zrobić pełną analizę Ba Zi i wtedy będą wnioski na przyszłość.Arkadiusz Paniuticz edytował(a) ten post dnia 07.11.12 o godzinie 12:28

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Katarzyna B.:
Niestety moi Rodzice nie żyją i nie jestem w stanie zapytać o godzine urodzin.

Może tez pomóc technika czesto stosowana w tym przypadku dla astrologii zachodniej.
Zwłaszcza jako uzupełnienie wspomnianej wyżej metody 'dopasowania w oparciu o dotychczasowe zdarzenia). Zresztą tu też mozna posłużyć sie astrologią zachodnią, bo pozwoli ona zweryfikować kalibrację.

Natomiast proponowana metoda jest prosta: Kładziesz poziomo jakiś większy zegar z cyframi, bierzesz wachadełko: wpierw ustalasz czy dzień czy noc. Nastepnie po kierunku godzinę, itd.

Wyjście z takiego wskazania oszczedzi zazwyczaj czasu w procesie 'dopasowania po zdarzeniach'.
Katarzyna B.

Katarzyna B. Podejmę sie nowych
wyzwań,
warmińsko-mazurskie

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

usc pomógł :)
Julia Okuńska

Julia Okuńska Konstrukcja Odzieży

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Katarzyno, mam pytanie - jak się załatwia tą sprawę w USC? Czy wystarczy przyjść i poprosić o pokazanie akt, czy może trzeba wypełniać formularz, płacić i czekać na odbiór jak przy wypisie skróconego aktu?
Katarzyna B.

Katarzyna B. Podejmę sie nowych
wyzwań,
warmińsko-mazurskie

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

trzeba próbować telefonicznie lub osobiście - jak się nie uda to można złozyć ten formularz.
Julia Okuńska

Julia Okuńska Konstrukcja Odzieży

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Dzięki :)
Beata J.

Beata J. zycie jest piekne

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Witam serdecznie,

Tez mialabym prosbe o krotka analize Ba ZI dla mojego taty. Wiem ze w tym miesiacu jest problem z energia ognia, a moj tato ma powazne problemy z sercem. Jak ta sytuacja ma sie do jego daty urodzenia 11.08.1947r .Czy brak tej energi ma duzy wplyw na jego osobisty wykres?
Bardzo serdecznie dziekuje za ewentualne odp
Pozdrawiam
Arkadiusz Paniuticz

Arkadiusz Paniuticz konsultant Feng Shui
i Ba Zi (Cztery
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Beata J.:
Tez mialabym prosbe o krotka analize Ba ZI dla mojego taty. Wiem ze w tym miesiacu jest problem z energia ognia, a moj tato ma powazne problemy z sercem. Jak ta sytuacja ma sie do jego daty urodzenia 11.08.1947r .Czy brak tej energi ma duzy wplyw na jego osobisty wykres?
Z energią Ognia u Twojego taty nie jest tak źle, bo jest urodzony w roku Ognistej Świni i jest też trochę Ognia w Psie, który jest w jego Filarze Dnia.
Nie znając godziny urodzenia, trudno jest wnioskować o całości. Wykres Twojego ojca (w zależności od godziny urodzenia) może być silną lub słabą Wodą, z średnią ilościa Ognia lub całkiem dużą, a wtedy wnioskowanie będzie różne od siebie.
Grudzień przynosi dużo elementu Wody, co w tym roku daje jej nadmiar. Na pewno nie zaszkodzi jeśli zadba o kontrolę lekarską.
Beata J.

Beata J. zycie jest piekne

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Dziekuje serdecznie za odpowiedz , troszeczke mnie to podbudowalo, czy godz urodzenia jest az tak wazna?, co sie dzieje kiedy osoba nie zna godz urodzenia?
Mam jeszcze jedna prosbe, czy mozesz okreslic na podstawie tych danych , ze tak powiem , zagrozenia w konkretnych latach wystepujace w jego wykresie?
Pozdrawiam serdecznie
Arkadiusz Paniuticz

Arkadiusz Paniuticz konsultant Feng Shui
i Ba Zi (Cztery
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Beata J.:
Dziekuje serdecznie za odpowiedz , troszeczke mnie to podbudowalo, czy godz urodzenia jest az tak wazna?, co sie dzieje kiedy osoba nie zna godz urodzenia?
Trzeba wtedy prześledzić jej życie i na tej podstawie ustalić jaka chińska godzina psuje do zdarzeń.
Mam jeszcze jedna prosbe, czy mozesz okreslic na podstawie tych danych , ze tak powiem , zagrozenia w konkretnych latach wystepujace w jego wykresie?
Beato, przecież napisałem :
Arkadiusz Paniuticz:
Nie znając godziny urodzenia, trudno jest wnioskować o całości. Wykres Twojego ojca (w zależności od godziny urodzenia) może być silną lub słabą Wodą, z średnią ilościa Ognia lub całkiem dużą, a wtedy wnioskowanie będzie różne od siebie.
Renata Gajoch

Renata Gajoch Sales Executive at
Sealand Logistics

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Witam
obliczyłam na elektronicznym kalkulatorze ba zi swoje żywioły z daty urodzenia 04.09.1991 godz. 0:05

godzina Jang Metal Jang Woda Szczur
dzień
Jin Ogień
Jin Ziemia wół

miesiąc
Jang Ogień
Jang Metal Małpa

rok
Jin Metal
Jin Ziemia Owca

Czy mogłabym prosić o interpretację?
Póki co to ciężko cokolwiek mi z tego wywnioskować.
Dodam jeszcze, że z obliczeń wyszło, ze moim Dniem Mistrza jest Jin Ogień

Z góry dziękuję za interpretację ;)
Arkadiusz Paniuticz

Arkadiusz Paniuticz konsultant Feng Shui
i Ba Zi (Cztery
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Renata Gajoch:
Witam
obliczyłam na elektronicznym kalkulatorze ba zi swoje żywioły z daty urodzenia 04.09.1991 godz. 0:05
Czy mogłabym prosić o interpretację?

Witaj Renato,

nie wiem na jakim elektronicznym kalkulatorze obliczałaś swój wykres Ba Zi, ale nie uwzględniłaś, że 4 września 1991 roku był jeszcze czas letni, więc godzinę urodzenia należało "cofnąć" w czasie.
Ważne jest też miejsce urodzenia, bo przecież "czas zegarkowy" jest czasem urzędowym i należy obliczyć rzeczywisty czas słoneczny w miejscu urodzenia. Jeśli jednak urodziłaś się w Polsce, to można przyjąć, że urodziłaś się 3 września między 23-cią i pólnocą.
W ustalonym przez Ciebie wykresie zmieni się Filar Dnia na Bing Zi (yang Ogień yang Woda Szczur) i Twój Dzień Mistrz, to yang Ogień Bing.

Interpretacja wykresu, to złożona sprawa i wymagająca odpowiedniej wiedzy oraz wielu godzin pracy. W warunkach forumowych można odpowiedzieć tylko na jakieś konkretne pytanie.

Aby nie pozostawić Cię bez niczego, krótka charakterystyka Dnia Mistrza Bing :
Osoba yang Ogień (Bing) jest jak ogień słońca - które ogrzewa, promieniuje wokoło i jest istotne dla rozwoju wszystkich żywych istot. Ludzie Bing są wielkoduszni, wspaniałomyślni, każdy z nich będzie mieć powód w sercu, aby wspierać innych - szczególnie odnajdą się w edukacji i ochronie środowiska. Podobnie jak słońce wstaje na wschodzie i zachodzi na zachodzie, osoby Bing są bardzo rutynowe, pędzą przed siebie, aż osiągną kres, zwykle co 4 lata lub więcej, po czym szukają nowych wyzwań (np. nagle decydując się na działalność charytatywną, lub rok podróżowania), stających się dla nich najważniejszymi w życiu. Życie z osobą Bing nigdy nie jest nudne, ale są one niezależne i potrzebują własnej przestrzeni, aby błyszczeć, dosłownie i w przenośni.
Kobieta yang Ogień jest symbolem nowoczesnej kobiety niezależnej. Często niedostosowana do wczesnych małżeństw i zwykle w tych kobietach Bing, które wcześnie wyszły za mąż, rośnie postrzeganie ograniczeń spowodowanych przez małżeństwo. Kobieta Bing powinna wyjść za mąż dopiero wtedy, gdy już wypełni wszystkie swe marzenia w życiu.

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Czy mogłbym prosić o interpretację pod wzgledem finansow i sukcesu?
02.10.1986 godz 11.55
Polska
Arkadiusz Paniuticz

Arkadiusz Paniuticz konsultant Feng Shui
i Ba Zi (Cztery
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Jarek P.:
Czy mogłbym prosić o interpretację pod wzgledem finansow i sukcesu?
02.10.1986 godz 11.55
Polska
Ponieważ godzina urodzenia "zahacza" o przełom chińskich godzin, potrzebne jest podanie miejsca urodzenia.

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

PUŁAWY
Beata J.

Beata J. zycie jest piekne

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

czy można opracować analizę ba zi , w miare dokladna na dany rok?
Arkadiusz Paniuticz

Arkadiusz Paniuticz konsultant Feng Shui
i Ba Zi (Cztery
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Beata J.:
czy można opracować analizę ba zi , w miare dokladna na dany rok?
Problem jest w tym, co rozumiesz przez "w miarę dokładną analizę".
Ba Zi nie wskazuje konkretnych zdarzeń, tylko szanse ich zaistnienia. Człowiek ma wolną wolę i od jego decyzji zależy wykorzystanie wskazanych szans.
Jeśli Ci powiem, że jutro zmokniesz (bo będzie padał deszcz), a Ty wogóle nie wyjdziesz z domu, to prognoza się nie sprawdzi, bo zadziałała Twoja "wolna wola" postępowania.
Dlatego w analizie Ba Zi otrzymasz informację, że "jutro możesz zmoknąć", a czy rzeczywiście zmokniesz, to już zależy od Ciebie.

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Arkadiusz Paniuticz:
Jarek P.:
Czy mogłbym prosić o interpretację pod wzgledem finansow i sukcesu?
02.10.1986 godz 11.55
Polska
Ponieważ godzina urodzenia "zahacza" o przełom chińskich godzin, potrzebne jest podanie miejsca urodzenia.
Puławy
Arkadiusz Paniuticz

Arkadiusz Paniuticz konsultant Feng Shui
i Ba Zi (Cztery
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Prośba o analize Ba Zi :)

Twój Dzień Mistrz (yin Ziemia) jest raczej słaby, a więc sukcesu i bogactwa musisz szukać we współpracy z innymi. Tylko razem będziecie w stanie coś osiągnąć.

Twój wykres nie zawiera elementu Bogactwa, a również okresy Filarów Fartu nie wskazują na duże osiągnięcia w tym zakresie. Raczej będzie dużo roboty i stresu z tym związanego (tak jak to było w roku 2012), nie zawsze dającej zadowalające efekty. Ponadto "pieniądz" raczej się Ciebie nie trzyma i najczęściej, tak jak szybko zarobisz, tak i szybko wydasz. Jakieś pozytywne wskazania na rok 2016 i lata po roku 2018.

Ponieważ Bogactwo w analizie Ba Zi, to dla mężczyzny również kobiety w jego życiu, więc często musisz dokonywać wyboru, czy mieć "pieniądze", czy "kobiety".
Jarek P.:
Czy mogłbym prosić o interpretację pod wzgledem finansow i sukcesu?
02.10.1986 godz 11.55
Polska

Następna dyskusja:

prośba o poradę




Wyślij zaproszenie do