Sławomir Broda

Sławomir Broda VBA, Excel, Access,
SAP i wszystko
związane z
automatyzac...

Temat: Różnice z 2 tabel

Wojciech Gardziński:
Sławomir Broda:
"Trigger" chyba? Sprawdzał Pan? Nie sprawdzał Pan.
Columns per nonwide table 1,024
Columns per wide table 30,000
Columns per SELECT statement 4,096
http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/ms143432%28v=s...
I gdzie tu referencja do Trigera ? To są ograniczenie samej bazy danych. Powinien Pan wskazać to:
Wyzwalaczy na tabelę3>Ograniczone liczbą obiektów w bazie danych>Ograniczone liczbą obiektów w bazie danych
Analityka, który bierze pieniądze za to, że coś, podobno, analizuje. Wiem, wiem, zaraz Pan zacznie i to podważać, hehehe
To było pytanie retoryczne, bo temat nie dotyczy ludzi a konkretnego problemu.
Rozumiem, że zna też UNION. Po co więc pyta?
I znów to samo. Nie rozmawiamy o autorze, a o problemie.
Podałem przykład z bazy danych (nawet ta kwerenda tam jest do accesska, jakby to miało jakieś znaczenie ;) )
Pan się czepia, nie mając racji. Proponuję przyhamować.
Z jakiej bazy danych pochodzi wskazane przez Pana narzędzie ?
Ja się nie czepiam, a wskazuję fakty, które Pan notorycznie pomija.Sławomir Broda edytował(a) ten post dnia 10.10.12 o godzinie 11:50
Łukasz D.

Łukasz D. ITdoors.pl

Temat: Różnice z 2 tabel

Wojciech Gardziński:
Sławomir Broda:

Można prosić przykład jak w tym narzędziu porównać 2 tabela po 300 kolumn ?
Pewnie SELECT * FROM cośtam NOT IN SELECT * FROM cośtaminszego.
Jakie triggery, jakie sumy kontrolne? Ludzie, jesteście mistrzami w komplikacji tematu!
(..)

Pan poważnie? Może jakiś przykładzik (albo Pana ulubiony filmik) pokazujący takie query dla 300, albo dla ułatwienia 50 kolumn?

No i jakieś testy wydajnościowe dla np. tabelki z 3 mln wierszy.

Wojciech Gardziński

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Łukasz D.

Łukasz D. ITdoors.pl

Temat: Różnice z 2 tabel

Wojciech Gardziński:
Hihihihi. Pozdro.

@ŁD:
Filmik? Niegłupi pomysł. Pomyślę.
Ad wydajności - dokładnie taka sama jak w bazach danych, bo przecież te same sterowniki.
Gdzieś tam robiłem SQLki do tabel 3M - kilkanaście sekund.

Napisał Pan największą bzdurę w historii Pańskich wypowiedzi...

Co mają sterowniki do wydajności rozwiązań query vs trigger?!

Oczywiście filmik poproszę bez afina. Chodzi o samą treść i konstrukcję query.
No, dobrze, SELECT ... NOT IN SELECT będzie trwało dłużej, ale jak wyżej, tyle samo dla wszystkich metod. Może te JOINY skrócą i to znacznie ale są bardzo skomplikowane i iteracyjne, a to już nie takie proste do napisania i wywołania.

To już pozostawię bez komentarza - Pan i tak nie zrozumie, a osoby znające się na bazach danych wiedzą jak bardzo Pan błądzi.Łukasz D. edytował(a) ten post dnia 10.10.12 o godzinie 12:00

Wojciech Gardziński

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Patryk Prelewicz

Patryk Prelewicz Head of Technical
Support and Analysis
Department

Temat: Różnice z 2 tabel

Maciej Radzki:
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Niestety problem jest nieco bardziej skomplikowany. Przykładowo mam dwie tabele z następującymi kolumnami:
KRAJ, MIASTO, MAGAZYN, TOWAR, SKŁAD, OPIS, CENA

Następnie przykładowo zmieniła się tylko cena konkretnego towaru w tylko jednym magazynie. Mnie interesuje jak zlokalizować takie różnice.

W tym wypadku kolumn jest tylko 7, ale gdyby było 30 kolumn? Szukam jakiegoś sposobu, aby select analogicznie porównywał wszystkie kolumny.

Istnieje jakiś sposób?

Może prosta operacja na zbiorach: MINUS
select * from table1
minus
select * from table2;
?
Sławomir Broda

Sławomir Broda VBA, Excel, Access,
SAP i wszystko
związane z
automatyzac...

Temat: Różnice z 2 tabel

Wojciech Gardziński:
Łukasz D.:
Wojciech Gardziński:
P.S.
I, jeszcze, tylko uwaga, do wszystkich kopiujwklejek i wyszpionków: Walcie się. Mamy Was w d...e.
I to w pełni pokazuje Pana prawdziwe oblicze.

Kłótnia z Panem, jest jak gra w szachy z gołębiem.
Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z wygranej.
Sławomir Broda edytował(a) ten post dnia 10.10.12 o godzinie 12:20
Sławomir Broda

Sławomir Broda VBA, Excel, Access,
SAP i wszystko
związane z
automatyzac...

Temat: Różnice z 2 tabel

Patryk Prelewicz:
Maciej Radzki:
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Niestety problem jest nieco bardziej skomplikowany. Przykładowo mam dwie tabele z następującymi kolumnami:
KRAJ, MIASTO, MAGAZYN, TOWAR, SKŁAD, OPIS, CENA

Następnie przykładowo zmieniła się tylko cena konkretnego towaru w tylko jednym magazynie. Mnie interesuje jak zlokalizować takie różnice.

W tym wypadku kolumn jest tylko 7, ale gdyby było 30 kolumn? Szukam jakiegoś sposobu, aby select analogicznie porównywał wszystkie kolumny.

Istnieje jakiś sposób?

Może prosta operacja na zbiorach: MINUS
select * from table1
minus
select * from table2;
?
Ten sposób moim zdaniem raczej odpada ze względu na wydajność.

konto usunięte

Temat: Różnice z 2 tabel

Maciej Radzki:
Przemysław R.:
dodatkowe pole z suma kontrolną rekordu, liczysz tą sumę w Triggerze po aktualizacji albo insercie

Suma kontrolna ma sens! Pomysł super, nie wiem tylko w jaki sposób miałbym ją liczyć. Jakaś podpowiedź?

jaka baza danych

Wojciech Gardziński

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

Wojciech Gardziński

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Daniel Cabaj

Daniel Cabaj Lider Zespołu

Temat: Różnice z 2 tabel

Czy nie łatwiej to samo zrobić na bazie danych

(SELECT * FROM table1 EXCEPT SELECT * FROM table2)
UNION
(SELECT * FROM table2 EXCEPT SELECT * FROM table1)

ale o tym pisał już Michał Zaborowski kilkanąście postów wcześniej.

Wojciech Gardziński

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Sławomir Broda

Sławomir Broda VBA, Excel, Access,
SAP i wszystko
związane z
automatyzac...

Temat: Różnice z 2 tabel

Wojciech Gardziński:
Pole może być złożeniem tekstowym DOWOLNEJ ILOŚCI DOWOLNYCH pól z DOWOLNEJ bazy danych, plikowej czy serwerowej.

Pozdrawiam.
Czyli Microsoft Query wcale nie jest potrzebny (nawet nie da się w nim wyklikać takiego zapytania)? Wystarczy SQL ?
Sławomir Broda

Sławomir Broda VBA, Excel, Access,
SAP i wszystko
związane z
automatyzac...

Temat: Różnice z 2 tabel

Wojciech Gardziński:
O, godzinka minęła.
Jak cicho się zrobiło...

"Umilkli strzelce, stali szczwacze zadziwieni. Mocą, czystością, dziwną harmoniją pieni."
Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz
Zrobiło się cicho, bo nie wszyscy mogą przeglądać to forum przez okrągła dobę

No to macie kwerendkę w wersji super full wypas. Bez triggerów, w dowolnej bazie, poprawialną ad hoc, co tam chcecie.
Komplikacja zadania, ilość pól i takie tam, zależy tylko i wyłącznie od formuły-wyrażenia 'Pole1&Pole2'. Pól może być tyle, ile zniesie dana baza.
P.S.
Ach... No i dziękuję za uwagę.
Czyli jednak SQL, a nie GEZ ?

Wojciech Gardziński

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Łukasz Schabek

Łukasz Schabek Architekt Rozwiązań

Temat: Różnice z 2 tabel

Wojciech Gardziński:
Nasz PanMod już do głowy dostaje.
Że moje posty kasuje, to już, jakaś tam, norma.
Ale żeby SWOJE WŁASNE? Panie Łukaszu, może Melissę na wstrzymanko?

Chyba jakaś siła wyższa prowadza moją rękę, a może za dużo melisy?

W każdym razie oświeciło mnie i właśnie zbieram siły na maraton prezentacji z afina ;)

Tylko proszę, niech Pan nie używa NOT IT, przecież to ukryte ORy, zarżnie Pan bazę. Czy nie lepiej skorzystać z klauzuli EXISTS?

Wojciech Gardziński

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Łukasz Schabek

Łukasz Schabek Architekt Rozwiązań

Temat: Różnice z 2 tabel

Wojciech Gardziński:
Jeżeli użyje Pan 1% swojej siły, przeznaczanej na kontrolowanie mnie, a wykorzysta Pan ją na próbę zrozumienia, efekty mogą być porażające!

Raczy Pan żartować 007. Ja Pana kontroluję? Może jeszcze czerpię z tego przyjemność? No co za ego. "Kontrolowanie" postów użytkowników jest dla mnie (nierzadko przykrym) obowiązkiem wynikającym z roli moderatora. Użytkownicy zgłaszają czasem spam a ja muszę reagować.
Nie spędzam sekundy na tropieniu Pana postów, słowo harcerza.

Edit: a prywatne rzeczy proszę na priv.Łukasz Schabek edytował(a) ten post dnia 10.10.12 o godzinie 15:59
Tomasz Zadora

Tomasz Zadora programuję

Temat: Różnice z 2 tabel

Maciej Radzki:
Przemysław R.:
dodatkowe pole z suma kontrolną rekordu, liczysz tą sumę w Triggerze po aktualizacji albo insercie

Suma kontrolna ma sens! Pomysł super, nie wiem tylko w jaki sposób miałbym ją liczyć. Jakaś podpowiedź?

Sumę kontrolną można liczyć wg. różnych algorytmów: np. CRC32, CRC16 np. w taki sposób, że łączy się wszystkie wartości kolumn w jeden string i z tego stringu wylicza się sumę kontrolną.

To czy dany silnik bazy danych dostarcza odpowiednią funkcję to już inna sprawa - proponuję poszukać w google: "[nazwa silnika bazy] control sum function" albo od razu np. "postgresql crc32"

Przy czym należy pamiętać, że istnieje prawdopodobieństwo iż przy różnych wartościach wyjdzie ta sama suma kontrolna i trzeba to wziąć pod uwagę.Tomasz Zadora edytował(a) ten post dnia 10.10.12 o godzinie 16:06



Wyślij zaproszenie do