Dariusz Zarocki

Dariusz Zarocki IT, logistyka

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Możecie polecić jakies dobre fundamentalnie spółki? Dla mnie to takie które spełniaja następujące warunki:

- maja stabilne przychody i zyski od dłuższego czasu, bez wpływu jednorazowych wydarzeń
- dobry zarząd - czyli taki który nie czaruje inwestorów deweloperką, farmami wiatrowymi itp

Jak dla mnie to takimi spółkami mogą być Fasing, KGHM, Wawel. Macie jeszcze jakies typy?

konto usunięte

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Dariusz Zarocki:
Możecie polecić jakies dobre fundamentalnie spółki? Dla mnie to takie które spełniaja następujące warunki:

- maja stabilne przychody i zyski od dłuższego czasu, bez wpływu jednorazowych wydarzeń
- dobry zarząd - czyli taki który nie czaruje inwestorów deweloperką, farmami wiatrowymi itp

Jak dla mnie to takimi spółkami mogą być Fasing, KGHM, Wawel. Macie jeszcze jakies typy?
Famur wyglada na to, że bedzie wyżej
Krystian G.

Krystian G. Specjalista w
finansowaniu
przedsiębiorstw

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

DUE, FPE3, GWI1, HNR1, a defensywnie Münchener Rückvers wybijający się z wieloletniej konsolidacji, a w biednej polsce KGHM i Synthos
Dariusz Zarocki

Dariusz Zarocki IT, logistyka

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Famur nawet mam w portfelu, chociaż tak mocno wzrósł ostatnio, że zacząłem bardziej stawiać na Fasing.
Co do KGHM to faktycznie dobra spółka, chociaż czekałem na korektę ale trochę kurs odjechał.
Dariusz Zarocki

Dariusz Zarocki IT, logistyka

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Dariusz Zarocki:
Famur nawet mam w portfelu, chociaż tak mocno wzrósł ostatnio, że zacząłem bardziej stawiać na Fasing.
Co do KGHM to faktycznie dobra spółka, chociaż czekałem na korektę ale trochę kurs odjechał.

Giełdami poza PL się nie interesuję, za mało czasu na analizowanie.

konto usunięte

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

FASING trzymam od 9 lat
http://www.goldenline.pl/forum/3042036/jak-dlugo-trzym...
nawet dłużej :-)
Nikogo nie namawiam do zakupu, choć jak był po 5 czy 10, a nawet 14 miało to miejsce, bo jestem z gruntu życzliwy znajomym ludziom...; ale ludzie chytrzy woleli nakupować FONa czy ATLANTISu...:/

cóż, =człowiek jest wolny a bogatemu wolno wszystko=
Nie planuje sprzedawać na razie, bo to i perspektywy nadal niezłe i cena zbyt niska (dla mnie..., ale ja się mogę nie znać ;-))

WAWEL-u czy KGHM-u nie miałem ===> NIGDY i oczywiście nie jestem z tego faktu kontent, bo były momenty... (ale wówczas zarabiało się też na czym innym)
Nie analizowałem raportów; wydaje mi się, że sporo urosły...
no ale F* chyba także...

pozdro
IGła
Krystian G.

Krystian G. Specjalista w
finansowaniu
przedsiębiorstw

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Ireneusz G.:
pozdro
IGła


iGła z money? pozdrawiam lubiłem tam czytać ;)

konto usunięte

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Krystian G.:
Ireneusz G.:
pozdro
IGła


iGła z money? pozdrawiam lubiłem tam czytać ;)

Jasne :-);
IGła jest ===> nie do podrobienia
To niezwykle pożyteczne urządzenie, ale w niewprawnych rękach tylko się pokłuć można...
Niektórzy krwawią do dziś...

Po prowadzeniu strony/portfela przez 5,5 roku zawiesiłem tam działalność.
Niezalogowani kretyni, którzy przetracili na GPW zarobione w pocie czoła na niemieckich budowach czy w angielskich pubach pieniążki wypisywali niestworzone rzeczy, obrażali mnie i moich gości... i nie można było doprosić się od MONEYa przez lata, aby ich zbanowali.
Tu człek pokazuje swoją gębę i dzięki temu poziom jest nieporównywalny. Poziom dyskusji, a nie inwestorski, rzecz jasna... Ale to mi wystarczy.

Na MONEYu miałem blisko ćwierć miliona wejść (5 miejsce) i kilkanaście tys. wpisów (2 miejsce). Widać, że wiele osób tylko czytało...
Wydaje się, że mnie (i nie tylko mnie!) zlekceważyli. To jestem gdzie indziej i tyle...
Poziom wpisów będzie ten sam..., obiecuję i pozdrawiam

IGłaIreneusz G. edytował(a) ten post dnia 04.10.12 o godzinie 01:10
Dariusz Zarocki

Dariusz Zarocki IT, logistyka

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

A co myslicie o swig80 i mwig40?
Mi sytuacja na rynku przypomina rok 2005. Liczę że niedługo to wlasnie spółki z obu tych indeksów dadzą zarobic, chociaz nie tak jak w poprzeniej hossie. Wtedy paliwem był boom zwiazany z wstąpieniem do UE.

konto usunięte

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Krystian G.:
Ireneusz G.:
pozdro
IGła


iGła z money? pozdrawiam lubiłem tam czytać ;)

Stało się...
Jest już otwarty MONEYowy barek na ===> GOLDENLINE
Nazywa się "Bar pod Igłą"
Otwarty w sierpniu ruszył w połowie bm., wiesz, kłopoty z wykwalifikowanym personelem, inspektorem sanitarnym,a także skarbówką, ZUSem, mafią... ale w sumie to niemal to samo ;-) ;-(
W każdym razie zapraszamy na przetarcie ścieżek
Teraz szefuje Anonim i to On wymyślił nazwę; prawda że urocza ...?
Napisz do niego kilka słów i będzie git
Dariusz Zarocki:
A co myslicie o swig80 i mwig40?
Mi sytuacja na rynku przypomina rok 2005. Liczę że niedługo to wlasnie spółki z obu tych indeksów dadzą zarobic, chociaz nie tak jak w poprzeniej hossie. Wtedy paliwem był boom zwiazany z wstąpieniem do UE.

Chłopie, lejesz miód gryczany na moje zmitrężone serce...; już Cię polubiłem :-)
Rzecz jasna, aż takim hurraoptymistą (czy może lepiej napisać optymistą, bo widać, że zachowujesz rozsądek) nie jestem, ale spojrzenie nieco pokrewne też się przyda w dyskusji.
Ważne są nie tylko Twoje prognozy, ale gł. to, że mi się już pokrywa na niektórych papierach...

miłego dzionka, Panowie
needle czyli IGła znowu nadaje...
Krystian G.

Krystian G. Specjalista w
finansowaniu
przedsiębiorstw

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Ireneusz G.:
Jest już otwarty MONEYowy barek na ===> GOLDENLINE
Nazywa się "Bar pod Igłą"

nie znajduje takiej grupy, wyślij namiary na priv;]

konto usunięte

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Krystian G.:
Ireneusz G.:
Jest już otwarty MONEYowy barek na ===> GOLDENLINE
Nazywa się "Bar pod Igłą"

nie znajduje takiej grupy, wyślij namiary na priv;]

Uwierz, że i ja nie znalazałem samodzielnie, choć próbowałem na różne sposoby!!!
Ale już jestem :-)
Wiesz, pewnie przed drzwiami stoi drabina i zasłania widok, obok wiadra z farbami, jakieś starocie wywalamy...; w dwóch słowack: kończymy remont
Ale dam Ci cynk: spróbuj dostać się tędy
http://www.goldenline.pl/forum/bar-pod-igla

do zobaczyska przy ladzie; akurat nowe beczki z chmielowym napojem przywieźli to i powspominać będzie mileńko

IGła
Dariusz Zarocki

Dariusz Zarocki IT, logistyka

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

A jakie wskaźniki C/Z są dla Was akceptowalne przy spółkach które maja stabilna poprawe wyników od 2,3 lat ok 25-30% rocznie wzrostu zysku netto.

Ja jestem w stanie kupic takie spółki do ok C/Z równego 15 i trzymać do C/Z równego 20. Czasmi uda się gróbo poniżej 15, wiec uwzgledniając, że spólka poprawia wynik w czasie trzymania papiera, to zarobek moze byc nawet ok 100%.
Dariusz Zarocki

Dariusz Zarocki IT, logistyka

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

No i dzisaj Fasing prawie 10% :)
Teraz kolej jeszcze na dalsze wzrosty Famuru, Wawela.
Jeszcze trzymam TVN kupiony czysto spekulacyjnie... jako spadający nóż, tuż po odbiciu. czyli za 6.65 zł.

konto usunięte

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Dariusz Zarocki:
Ja jestem w stanie kupic takie spółki do ok C/Z równego 15 i trzymać do C/Z równego 20. Czasmi uda się gróbo poniżej 15, wiec uwzgledniając, że spólka poprawia wynik w czasie trzymania papiera, to zarobek moze byc nawet ok 100%.

A to masz małą wiarę we wzrosty...
Bo wiadomo, że nie na wszystkim się zarobi, z czegoś wyjść nie zdążysz. albo nie zechcesz...
a ===>100%
Nie zawsze się wstrzelisz w zakup i nie zawsze nie dasz się spłoszyć gdy giełdy płyną krwią akcjonariuszy

Wielcy mówią: daj zyskom rosnąć...
no to daj! ;-)

IGła
Sebastian Gurawski

Sebastian Gurawski Business Analyst

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

.Sebastian Gurawski edytował(a) ten post dnia 31.10.12 o godzinie 09:46
Dariusz Zarocki

Dariusz Zarocki IT, logistyka

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Moja koncepcja to kupować spółki jak najmniej uzależnione od koniuktury np Wawel i o dziwo KGHM który jest zabezpieczony kontraktami od ryzka spadku cen miedzi.
Ewentualnie kupować spółki które po pierwszych oznakach kryzysu pokazują dobre wyniki - Famur, Fasing, LPP.. wiadomo jak wróci boom w gospodarce to będzie jeszcze lepiej :D
Złamałem te zasady przy Mostostalu Płock i zaliczyłem na nim wtopę ok 50% kapitału zainwetowanego w tą spółkę. Do tego zignorowałem AT.

Dodatkowo, myśle że banki tez się ładnie zachowały podczas kryzysu, więc szukam cos ciekawego do mojego portfela, jak wyjde z TVNu.
Dariusz Zarocki

Dariusz Zarocki IT, logistyka

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

TVN już wyrzucony, trzeba pomysleć o innym papierze.
Zastanawiam sie nad jakims bankiem, bo nie mam nic w kolekcji. Najlepiej fundamentalnie, to wygląda Alior bank, ale nie są jeszcze notowani na GPW, nie wiadomo jaka będzie cena akcji, wiec sobie go na razie odpuszczę.
Ogólnie, to widzę, że ciężko coś wybrać - PE dosyć niskie dla wszystkich banków, ale z dynamiką zysków kiepsko. Najciekawszy jest Getin - po ostatnich przekształceniach to nawet nie wiadomo jak porównywać wyniki - zrobił się burdel niesamowity :)

konto usunięte

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Skoro
nie można porównać
i
jest burdel
to będzie też ryzyko, ale z drugiej strony w mętnej wodzie łatwiej upolować coś większego

...tylko czy warto iść tropem zwierzyny wraz z nagonką
czy wybrać się samopas na skuśki po nieznanym terenie, gdzie pewnie coś się ustrzeli bo i konkurencja nieduża, ale i polec od nieznanych, a ukrytych agresorów można...

IGła
PS Tak, banki są stabilne, ale i stabilny czasem ma depresję, a choćby czkawkę
Dariusz Zarocki

Dariusz Zarocki IT, logistyka

Temat: Dobre spółki fundamentalnie

Famur, Wawel i LPP dały już ładnie zarobić. Fasing niestety już nie, ale strata ucięta, wiec ogółem zysk za ostatnie 12 miesięcy wyszedł 60%... trochę więcej niż na lokacie :)
Ze względu na wysokie wskaźniki PE dla Wawela i LPP, sprzedałem te papiery. Fasing sprzedany ze względu na słabe wyniki, a udział w Famurze zmniejszony do połowy, mimo iż papier dał zarobić.

Teraz pora stworzyć portfel na 2014 :) Co myślicie o poniższych typach:

ABC Data - zysk w pierwszym półroczu 2013 4 razy wyższy niż 1H 2012.Firma od zeszłego roku notuje bardzo dobre wyniki, więc wygląda to na trwałą tendencję. Do tego PE 10,50 podczas gdy firmy z branży maja ok 15 (Action). Patrząc tylko na wskaźniki daje to potencjał do wzrostu ok 40%. Do tego licząc dynamikę zysku, możemy mieć potencjał wzrostu kursu grubo ponad 100%

Agroliga - dynamika zysku ok 100% rocznie już od kilku lat. Do tego firma przechodzi z NewConnect na GPW w okolicach przełomu 2013/2014. Niskie PE - ok 3,2 podczas gdy firmy z branży mają dużo gorsze wskaźniki( IMC 4, KER 6, AST 9). Na samym wskaźniku możliwość wzrostu ponad 50%, a dodając do tego dynamikę zysku to może nawet i ze 150%.

Neuca - PE 10, dynamika wzrostu zysku w pierwszym półroczu 20%. Tutaj licze na możliwe przejęcie oraz dobre wyniki.

Następna dyskusja:

czy otrzymamy wreszcie od O...




Wyślij zaproszenie do