konto usunięte

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Zbigniew Modrzejewski:
Ponieważ zarodek, to osoba, a osoba, to człowiek, a każdy człowiek ma duszę (katolicką), więc zarodek ma duszę, która potrzebuje Katechezy.

Nie rozumiem dlaczego dopiero tak późno, w przedszkolu, mielibyśmy rozpoczynać katechizację? To wielkie ryzyko na które nas nie stać. Diabeł nie śpi.

To za mało. Proponuję katechezę dla PLEMNIKÓW, gdyż zarodek składa sie w połowie z plemnika, a plemników na wolności jest statystycznie rzecz biorąc dużo wiecej niż jajeczek.
Małgorzata G.

Małgorzata G. Mistrz Feng Shui i
astrologii Ba Zi (4
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Katecheza dla zarodków?

Bartek W.:
Zbigniew Modrzejewski:
Ponieważ zarodek, to osoba, a osoba, to człowiek, a każdy człowiek ma duszę (katolicką), więc zarodek ma duszę, która potrzebuje Katechezy.

Nie rozumiem dlaczego dopiero tak późno, w przedszkolu, mielibyśmy rozpoczynać katechizację? To wielkie ryzyko na które nas nie stać. Diabeł nie śpi.

To za mało. Proponuję katechezę dla PLEMNIKÓW, gdyż zarodek składa sie w połowie z plemnika, a plemników na wolności jest statystycznie rzecz biorąc dużo wiecej niż jajeczek.

Eee tam, plemnik może się katechizować wraz z właścicielem :o) Nie potrzebuje osobnych wykładów :o)

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Małgorzata G.:
Bartek W.:
Zbigniew Modrzejewski:
Ponieważ zarodek, to osoba, a osoba, to człowiek, a każdy człowiek ma duszę (katolicką), więc zarodek ma duszę, która potrzebuje Katechezy.

Nie rozumiem dlaczego dopiero tak późno, w przedszkolu, mielibyśmy rozpoczynać katechizację? To wielkie ryzyko na które nas nie stać. Diabeł nie śpi.

To za mało. Proponuję katechezę dla PLEMNIKÓW, gdyż zarodek składa sie w połowie z plemnika, a plemników na wolności jest statystycznie rzecz biorąc dużo wiecej niż jajeczek.

Eee tam, plemnik może się katechizować wraz z właścicielem
:o) Nie potrzebuje osobnych wykładów :o)

A jak właściciel jest buddystą, to nie bedzie katechizować swoich plemnikow, bo nie ma do tego odpowiednich kwalifikacji i uprawnien. I co wtedy? Dla dobra plemnikow buddysty, powinny byc one jednak katechizowane, gdyz potencjalnie moga wziac udzial w prokreacji nowych zarodkow katolickich. Kazdy zarodek jest bowiem ze swojej natury katolicki, a dopiero potem wstepuje w niego Diabel i wtedy ta osoba staje sie buddystą.
Włodzimierz Buliński

Włodzimierz Buliński Konsultant Feng Shui
- Senior
Practitioner FSRC
Canada

Temat: Katecheza dla zarodków?

Różne widziałem tutaj tematy, ale ten jest wyjątkowo chory i aż dziw, że macie czas na takie pierdoły ;-)

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Włodzimierz Buliński:
Różne widziałem tutaj tematy, ale ten jest wyjątkowo chory i aż dziw, że macie czas na takie pierdoły ;-)

Ach ta katolicka tolerancja.... Uwielbiam was! :)
Włodzimierz Buliński

Włodzimierz Buliński Konsultant Feng Shui
- Senior
Practitioner FSRC
Canada

Temat: Katecheza dla zarodków?

Adam Michalski:
Włodzimierz Buliński:
Różne widziałem tutaj tematy, ale ten jest wyjątkowo chory i aż dziw, że macie czas na takie pierdoły ;-)

Ach ta katolicka tolerancja.... Uwielbiam was! :)

Mój komentarz nie ma nic wspólnego z katolicką tolerancją, więc daruj sobie ten komentarz.
Gdyby ten durny temat odnosił się do Islamu, skomentowałbym go dokładnie tak samo.
Jeśli uważasz inaczej, to rozwijaj ten ambitny filozoficzny wątek ;-)

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Włodzimierz Buliński:
Mój komentarz nie ma nic wspólnego z katolicką tolerancją, więc daruj sobie ten komentarz.
Gdyby ten durny temat odnosił się do Islamu, skomentowałbym go dokładnie tak samo.
Jeśli uważasz inaczej, to rozwijaj ten ambitny filozoficzny wątek ;-)

Gdyby Cię to nie poruszyło, nie napisałbyś, że "macie czas na takie pierdoły". Hehe. Czy mam sobie darować czy nie, wybacz, ale to już moja sprawa i nie muszę Ciebie słuchać w tej kwestii :)
Włodzimierz Buliński

Włodzimierz Buliński Konsultant Feng Shui
- Senior
Practitioner FSRC
Canada

Temat: Katecheza dla zarodków?

Adam Michalski:
Włodzimierz Buliński:
Mój komentarz nie ma nic wspólnego z katolicką tolerancją, więc daruj sobie ten komentarz.
Gdyby ten durny temat odnosił się do Islamu, skomentowałbym go dokładnie tak samo.
Jeśli uważasz inaczej, to rozwijaj ten ambitny filozoficzny wątek ;-)

Gdyby Cię to nie poruszyło, nie napisałbyś, że "macie czas na takie pierdoły". Hehe. Czy mam sobie darować czy nie, wybacz, ale to już moja sprawa i nie muszę Ciebie słuchać w tej kwestii :)

Oczywiście, że mnie poruszyło. Poruszyła mnie głupota, jaką się ostatnio wypełnia ta grupa.
Jest wiele innych pożytecznych tematów ale lepiej założyć wątek o katechezie dla zarodków albo o gwieździe Dawida skąpanej w moczu ... szkoda gadać ....
Chcesz w tym uczestniczyć, Twoja sprawa i Twój problem ;-)

Temat: Katecheza dla zarodków?

Włodzimierz Buliński:
Oczywiście, że mnie poruszyło. Poruszyła mnie głupota, jaką się ostatnio wypełnia ta grupa.
Jest wiele innych pożytecznych tematów ale lepiej założyć wątek o katechezie dla zarodków albo o gwieździe Dawida skąpanej w moczu ... szkoda gadać ....

10/10.
Pomyśleć, jakie tutaj kiedyś toczyły się debaty...Adrian Olszewski edytował(a) ten post dnia 22.09.12 o godzinie 01:04

Temat: Katecheza dla zarodków?

I każdy plemnik powinien mieć pogrzeb.

Natomiast wszystkie ejakulacje powinny być opodatkowane, ponieważ wytryskom towarzyszy zwiększona emisja CO2 do atmosfery.

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Włodzimierz Buliński:
Różne widziałem tutaj tematy, ale ten jest wyjątkowo chory i aż dziw, że macie czas na takie pierdoły ;-)

Ale katecheza w przedszkolu, to zdrowy temat?
Po co robic pranie mozgu i indoktrynacje religijna malym dzieciom w przedszkolu?
Nie kazdy chce byc katolikiem.

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Magdalena T.:
I każdy plemnik powinien mieć pogrzeb.

pogrzeb katolicki.

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Bartek W.:
Ale katecheza w przedszkolu, to zdrowy temat?
Po co robic pranie mozgu i indoktrynacje religijna malym dzieciom w przedszkolu?
Nie kazdy chce byc katolikiem.

Dlatego potem mamy 90% katolików w Polsce :) Czy ile tam. Dawno nie oglądałem oficjalnych statystyk. Wiesz jak to działa? Oni liczą tych ochrzczonych, z ksiąg parafialnych. Jak później zrobisz sobie apostazję (nieliczni się decydują ze względu na powszechne utrudnianie przez "ojców prowadzących"), to i tak nie wykreślą Twoich danych z chrztu. Nawiasem mówiąc ciekawi mnie dlaczego tym faktem nie zainteresuje się GIODO. Jak masz portal społecznościowy, na którym przechowujesz dane osobowe (a imię i nazwisko + miejsce zamieszkania to dane osobowe), to jako administrator jesteś zobowiązany zapewnić ludziom wgląd do swoich danych, ich edycję, oraz całkowite wypisanie się z portalu, które jest równoznaczne z trwałym usunięciem danych. Ale KK jest oczywiście wyjęty spod prawa i nie musi tego robić.

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Adam Michalski:
Bartek W.:
Ale katecheza w przedszkolu, to zdrowy temat?
Po co robic pranie mozgu i indoktrynacje religijna malym dzieciom w przedszkolu?
Nie kazdy chce byc katolikiem.

Dlatego potem mamy 90% katolików w Polsce :) Czy ile tam. Dawno nie oglądałem oficjalnych statystyk. Wiesz jak to działa? Oni liczą tych ochrzczonych, z ksiąg parafialnych. Jak później zrobisz sobie apostazję (nieliczni się decydują ze względu na powszechne utrudnianie przez "ojców prowadzących"), to i tak nie wykreślą Twoich danych z chrztu. Nawiasem mówiąc ciekawi mnie dlaczego tym faktem nie zainteresuje się GIODO. Jak masz portal społecznościowy, na którym przechowujesz dane osobowe (a imię i nazwisko + miejsce zamieszkania to dane osobowe), to jako administrator jesteś zobowiązany zapewnić ludziom wgląd do swoich danych, ich edycję, oraz całkowite wypisanie się z portalu, które jest równoznaczne z trwałym usunięciem danych. Ale KK jest oczywiście wyjęty spod prawa i nie musi tego robić.

Interesowało się

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁALNOŚCI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE
INSTRUKCJA OPRACOWANA PRZEZ GENERALNEGO INSPEKTORA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH ORAZ SEKRETARIAT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
http://www.giodo.gov.pl/data/filemanager_pl/wsp_krajow...

Niestety kościół twierdzi, że po wypisaniu się z kościoła nie może usunąć danych, bo "sakrament chrztu jest nieusuwalny", więc zostaje na całe życie i jakby się ktoś nawrócił, to nie może znów mieć sakramentu chrztu.

Czy osobie, która zamierza wystąpić z Kościoła przysługuje prawo żądania usunięcia danych osobowych z ksiąg kościelnych?
Nie przysługuje, gdyż zasady archiwizowania informacji zawartych w księgach kościelnych wynikają z innych niż ustawa o ochronie danych osobowych regulacji, a mianowicie z przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan. 535 Kodeksu Prawa Kanonicznego), który wskazuje na konieczność stałego przechowywania informacji związanych z działalnością Kościoła i ich odpowiedniego zabezpieczenia. Fakt
wystąpienia z Kościoła jest odnotowywany w księdze chrztów. W zakresie nieuregulowanym przepisami wyżej wskazanego kodeksu zastosowanie znajdą zasady wynikające z ustawy o ochronie danych osobowych – np. prawo do aktualizacji danych i ich poprawiania (art. 35 ust. 1).
Daniel Dzida edytował(a) ten post dnia 22.09.12 o godzinie 20:03

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Adam Michalski:

Ale KK jest oczywiście wyjęty spod prawa i nie musi tego robić.

Sredniowiecze. :)

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Daniel Dzida:

Niestety kościół twierdzi, że po wypisaniu się z kościoła nie może usunąć danych, bo "sakrament chrztu jest nieusuwalny", więc zostaje na całe życie i jakby się ktoś nawrócił, to nie może znów mieć sakramentu chrztu.

W jakiej rzeczywistosci my zyjemy? Czy ja musze w to wierzyc?

Jak dzieci beda mialy katecheze w przedszkolu, to nie beda potem kwestionowac takich bzdur.

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Bartek W.:
Daniel Dzida:

Niestety kościół twierdzi, że po wypisaniu się z kościoła nie może usunąć danych, bo "sakrament chrztu jest nieusuwalny", więc zostaje na całe życie i jakby się ktoś nawrócił, to nie może znów mieć sakramentu chrztu.

W jakiej rzeczywistosci my zyjemy? Czy ja musze w to wierzyc?

Jak dzieci beda mialy katecheze w przedszkolu, to nie beda potem kwestionowac takich bzdur.

Widać w Naszej rzeczywistości ważniejsze jest prawo kanoniczne, niż prawo polskie.

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Dlatego ja swoich dzieci nie ochrzczę. Gdy będą chciały, wtedy same to zrobią, jak będą świadome swoich decyzji. Proste.

konto usunięte

Temat: Katecheza dla zarodków?

Daniel Dzida:
Bartek W.:
Daniel Dzida:

Niestety kościół twierdzi, że po wypisaniu się z kościoła nie może usunąć danych, bo "sakrament chrztu jest nieusuwalny", więc zostaje na całe życie i jakby się ktoś nawrócił, to nie może znów mieć sakramentu chrztu.

W jakiej rzeczywistosci my zyjemy? Czy ja musze w to wierzyc?

Jak dzieci beda mialy katecheze w przedszkolu, to nie beda potem kwestionowac takich bzdur.


Widać w Naszej rzeczywistości ważniejsze jest prawo kanoniczne, niż prawo polskie.

Bo w Polsce Konkordat jest ważniejszy od Konstytucji.

Polska powinna byc w Unii Watykanskiej, a nie w Unii Europejskiej.

Następna dyskusja:

"Nie dla idiotów!"




Wyślij zaproszenie do