konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Maciej Filipiak:
Nikogo nie interesuje co kto robi w łóżku. Ignorancją są takie właśnie konkluzję.

Mnie interesuje problem dyskryminacji (bez względu na powód)

Chcę żyć w kraju bez uprzedzeń, bez stereotypów, zabobonów ... gdzie szanuje się ludzi bez względu na różnicę między nimi.
Bartek W. edytował(a) ten post dnia 13.08.12 o godzinie 15:35

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce, to normalność.

Niestety ... :(Bartek W. edytował(a) ten post dnia 16.08.12 o godzinie 12:41

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Ogólnie dyskryminacja w Polsce to normalność
i to z rożnych powodów:
wieku ,pochodzenia ,wykształcenia, zasobności portfela i tak można mnożyć bez końca

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...


Obrazek

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Mirosław Henryk C.:
Ogólnie dyskryminacja w Polsce to normalność
i to z rożnych powodów:
wieku ,pochodzenia ,wykształcenia, zasobności portfela i tak można mnożyć bez końca

z rożnych powodów.
m.in. z powodu religii.

katolicyzm nie toleruje gejów i lesbijek.
nie tylko katolicyzm ich nie toleruje.
Bóg Jahwe też ich nie toleruje.Bartek W. edytował(a) ten post dnia 13.08.12 o godzinie 16:09

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...


Obrazek
Bartek W. edytował(a) ten post dnia 16.08.12 o godzinie 12:41

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Zdecydowanie powazna choroba.

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Hanna Maria Link:
Zdecydowanie powazna choroba.

rozumiem, że miałaś na myśli DYSKRYMINACJĘ?
jeżeli tak, to zgadzam się z tobą.
ludzie, którzy dyskryminują innych, są chorzy psychicznie.

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Moim zdaniem w Polsce nie dyskryminuje się homoseksualistów. Dowodem jest ich obecność na scenie politycznej, artystycznej, modowej, teatralnej... wszyscy wiedzą, nikomu to nie przeszkadza.

To środowisko gejowskie tworzy nieistniejące problemy... od dawna nie słyszałem o pobiciach, czy szykanach, a przecież media nie darowałyby sobie relacji. Sporo za to dowiedziałem się ostatnio o sołtysie geju, pośle geju, posłance trans, aktorach, krytykach modowych, projektantach..

Nawet program emitowano o dwóch gejach... ze smakowitymi dowcipami o genitaliach i penetracji analnej.

Widzieliście gdzieś pikiety moherów pod teatrami w których pracują zdeklarowani geje, albo pod siedzibą TVN?

Był bojkot serialu TVP z Poniedziałkiem? NIE!

Nie dalej jak tydzień temu pojawiło się na FB w grupie "praca w filmie" ogłoszenie WYŁĄCZNIE dla GLBQT. Co byłoby gdyby pojawiło się podobne WYŁĄCZNIE dla hetero? LINCZ!

Ja nie mam problemu z cudzą orientacją... gorzej, gdy ten ktoś nawołuje do tolerancji, a sam piętnuje czyjeś poglądy, tradycję itp.

Tutaj przykład bardzo ciekawego zdarzenia zza oceanu....


Obrazek


Tutaj film z tego aktu "homofobii"....

http://www.youtube.com/watch?v=P3uJ57u92nU&feature=pla...

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Mirosław Henryk C.:
Ogólnie dyskryminacja w Polsce to normalność
i to z rożnych powodów:
wieku ,pochodzenia ,wykształcenia, zasobności portfela i tak można mnożyć bez końca

Przypomniało mi się stwierdzenie: "Nie zwalczaj ognia ogniem". To prawda. Nie patrzmy na innych, nie wypominajmy im błędów. Zacznijmy od doskonalenia własnego charakteru. Wrogość lub nienawiść w niczym nie uczyni nas lepszymi ludźmi.
Włodzimierz Buliński

Włodzimierz Buliński Konsultant Feng Shui
- Senior
Practitioner FSRC
Canada

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Bartek W.:
Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce, to normalność.

Niestety ... :(


Obrazek

Przykład nietrafiony, ponieważ ten facet ze zdjęcia został wybrany w demokratycznych wyborach na posła. A może to w wyniku dyskryminacji?
W ogóle to się zastanawiam, dlaczego powstaje kolejny temat z cyklu: gejowskie bicie piany ...

Dyskryminacja to bardzo szeroki temat i można go podczepić praktycznie pod każde zjawisko.
Np. ja nie mam nic do gejów ale uważam, że para gejów nigdy nie zastąpi pary heteroseksualnych rodziców.
Jeśli ktoś teraz uzna mój pogląd za coś nienormalnego, poczuję się dyskryminowany.

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Włodzimierz Buliński:
para gejów nigdy nie zastąpi pary heteroseksualnych rodziców.

To akurat jest już faktem naukowo udowodnionym:

http://youtu.be/ZXJNH_HnrTM

Pełny tekst omawianych badań w języku angielskim, znajduje się na stronie:
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0049...

Dokładniejsze omówienie badań Marka Regnerusa, jest na stronie: http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=207...

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Adrian P.:
Świetne i wiarygodne źródło :) No to już wszystko wiadomo i nie ma nad czym dyskutować :-))

Poza tym Polska to kraj głuchoniemych ślepców jak widać :) Skoro nie ma dyskryminacji to po co w ogóle ta dyskusja?
Ja widzę to nieco inaczej. Osoby twierdzące, że nie ma w Polsce problemu z dyskryminacją są zwyczajnie pozbawieni zdolności logicznego oceniania sytuacji i empatii. Inaczej być nie może :-/

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

oczywiscie mialam na mysli dyskryminacje

Bartek W.:
Hanna Maria Link:
Zdecydowanie powazna choroba.

rozumiem, że miałaś na myśli DYSKRYMINACJĘ?
jeżeli tak, to zgadzam się z tobą.
ludzie, którzy dyskryminują innych, są chorzy psychicznie.

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Frederick R.:
Adrian P.:
Świetne i wiarygodne źródło :) No to już wszystko wiadomo i nie ma nad czym dyskutować :-))

A może zechcesz podać nam konkretne przykłady dyskryminacji ? Może ja żyję w jakimś wyizolowanym świecie, że u mnie wokoło znajomi geje bez problemu opowiadają o nowych związkach, lesbijki publikują zdjęcia dzieci na FB, a heterycy klikają gremialnie "lubię to".

A może fakt, że od 7 lat mieszkasz w Londynie, a wcześniej mieszkałeś w Paryżu, sprawił że masz zakłamany obraz Polskiej tolerancji i znasz ją z relacji narzekających na wszystko imigrantów?

Kiedy wyjechałeś z PL
Mona S.

Mona S. plastyk,
arteterapeuta

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Adrian P.:
....zacznijmy moze od domów rodzinnych i szkół...w większości oczywiście

konto usunięte

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Adrian P.:
Z całą pewnością; na dodatek mieszkam w wyizolowanym świecie gdzie rzadko kiedy spotykam ludzi "spoza środowiska" ( mam na myśli artystów, koneserów sztuki i zawodowych krytyków).
Widzę jednak różnicę pomiędzy mentalnością w Europie Wschodniej (do których należy Polska) i Zachodniej. Widzę też dyskryminację, choć muszę przyznać, że bezpośrednie ataki, manifesty nienawiści i okrucieństwa w stosunku do "innych" mają coraz niższe notowania w statystykach. To bardzo dobrze.
Nie będę wymieniał obszarów życia, gdzie przejawy dyskryminacji w stosunku do LGBT są ciągle żenująco wysokie, bo rozpisywano się o tym tu na forum niejednokrotnie.
Napiszę tylko, że istotnym przejawem dyskryminacji a czasami wręcz okrucieństwa jest brak uregulowań prawnych z zakresu związków partnerskich. Tym samym nawet wieloletni partnerzy pozbawieni są zwyczajnie ludzkich praw takich jak możliwość odwiedzin partnera w areszcie, często w szpitalu itd. Partner nie ma prawa zaczerpnąć informacji o stanie zdrowia najbliższej mu osoby i w wielu sprawach w kryzysowych sytuacjach zdany jest na wolę rodziny partnera, która najczęściej nie jest pomocna.
W przypadku śmierci partnera druga strona spotyka się z wieloma przeszkodami i czasami traci dorobek połowy życia. Taka sama dyskryminacja dotyka osoby nie mające ochoty na zawieranie ślubu. Europa zachodnia rozwiązała już ten problem.

Partnerzy o tej samej płci idąc za rękę w Polsce wzbudzają sensację. Mówi się, że robią coś na pokaz. Okazanie zwykłej czułości jest traktowane jako przejaw "zboczenia" a już na pewno przekroczenie dobrego smaku.
Byłem w Polsce trzy miesiące temu z okazji wystawy, którą zorganizowała mi Fundacja Art Humanitatis. W ramach niespodzianki dla mnie zaśpiewał Madox. Jest polskim młodym piosenkarzem odbiegającym wyglądem od standardu mężczyzny. Jego głos jest także raczej żeński. Ilość obelg rzucanych pod jego adresem jest niewiarygodna. Dzieje sie tak tylko dlatego, że wygląda inaczej.

Tych przykładów jest o wiele więcej.
Już dawno jednak zrozumiałem, że dyskusje dają mniej niż powinny a ludzie nie zmieniają tak łatwo zdania. Każdy ma inny punkt widzenia; nie spodziewam się więc jakiejkolwiek nici porozumienia na tej płaszczyźnie pomiędzy nami :)
Marcin Południkiewicz

Marcin Południkiewicz Gotowy na wszystko.

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Tak, inność jest w Polsce chętnie zwalczana. Widać to nawet na grupie webdesign. Mam zupełnie inne poglądy od reszty, mam nowatorskie pomysły..nie ograniczam się do popularnych programów i popularnego myślenia....dostałem bana za to. Chociaż może bardziej dla mego bezpieczeństwa. Parę osób stamtąd nawet założyło potajemną grupę przeciw mnie. Kto wie do czego zdolni są ludzie tak pełni nienawiści i jadu. Mimo wielu wspaniałych ludzi w PL myślę, że nie pasuję kompletnie do tego kraju. Czasami przemknie jakaś myśl o emigracji. Może nie będzie znacznie lepiej, choć może będzie więcej tolerancji dla odmiennych poglądów. Z drugiej strony jakbym emigrował dałbym tylko takim ludziom satysfakcję. W najgorszym razie zostałbym męczennikiem ku drodze do wolności i rozwoju. Życzę im wszystkiego dobrego choć obawiam się, że rynek nie lubiący stagnacji może im zrobić kiedyś kuku.Marcin Południkiewicz edytował(a) ten post dnia 16.08.12 o godzinie 02:06

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Zycie to piramida dupczenia...albo Ty dupczysz...albo jesteś dupczony.

Normalna walka o przetrwanie.
Za dawnych czasów ważne były mięśnie i umiejetnosć walenia maczugą...teraz kto bardziej cwany, ten wydyma pozostałych.

Reasumując...każda grupa która chce coś osiągnąć, działa byle tylko był skutek.

Ekolodzy się przykuwają łańcuchami, wegetarianie marudzą, że trawę trzeba jeść, a geje ,że są dyskryminowani.
I się kręci karuzela.

Ciekawe czemu żaden gej nie pojedzie do Emiratów, Somalii czy Arabii Saud.

Bo mu tam głowę utną...ale takie tam jest prawo...a tu się marudzi,że w Polsce jest nietolerancja.

Póki co jako heteryk nie mogę się z kobietą całować w środku miasta,bo zaraz dostanę mandat za nieobyczajne zachowanie, ale nie marudze,że to kraj nietolerancyjy.
Natomiast geje natychmiast podnoszą to do rangi problemu wielkości słońca.

Na szczęście są to małe grupki marudatorów, bo reszta to ma głęboko w doopie.
Marcin Południkiewicz

Marcin Południkiewicz Gotowy na wszystko.

Temat: Dyskryminacja homoseksualistów w Polsce - normalność czy...

Gdyby tak w pełni było to nikt nikogo nie wyzywałby od "pedałów" i nie traktował tego jako usprawiedliwienia by przywalić. No i nie miałby problemu z legalizacją - w końcu to go nie obchodzi co kto z kim i kiedy. Co do parad to też wielu gejów tego nie akceptuje, ale w każdej grupie są jacyś idioci jak np. obrońcy krzyża. Lecz w rozmowie o katolikach czy wierzących nawet jako ateista nie wyciągam ciągle fotki tych ludzi mówiąc - o patrzcie jacy wierzący są be. Nie tedy droga.Marcin Południkiewicz edytował(a) ten post dnia 16.08.12 o godzinie 02:23



Wyślij zaproszenie do