Marek Rutkowski

Marek Rutkowski grafik komputerowy,
KMK Promotions

Temat: Jedna maska wiele warstw

Witam,

powiedzcie mi, proszę, czy da się zrobić coś takiego prostym sposobem (pracuję w AE od zaledwie kilku miesięcy).
Mam kilka warstw 3D, kamera sobie lata między nimi i w pewnym momencie chciałbym zamaskować wszystkie te warstwy jedną maską. Osobne maski na warstwach nie dadzą efektu. Mógłbym zrobić precomp, ale wtedy kosztowałoby mnie to strasznie dużo czasu: w każdej kompozycji (w sumie będzie więcej takich warstw z różnymi maskami) musiałbym ustawić kamerę dokładnie tak, jak kamera w głównej kompozycji a jak później chciałbym coś lekko zmienić, to musiałbym robić wszystko od początku.

Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzii jeszcze większą, że jest na to rozwiązanie :)

Pozdrawiam
Marek
Lech Gruszewski

Lech Gruszewski freelancer / motion
design / webdesign /
DTP

Temat: Jedna maska wiele warstw

Dobrze myslisz zrób precompa a jeżeli chodzi o ustawienia kamery, wyciagnij ją na zewnątrz (żeby nie była w kompozycji ktora powstała) i włącz do komopzycji opcje "collapse transformations" - ikonka gwiazdki kolo pina do ukrywania warstw. Bedą wtedy zachowane ustawienia położeń 3d poszczegolnych warstw wewnątrz kompozycji, które będą reagować na kamerę głównego timelina.
Mam nadzieję , że pomogłem.
Marek Rutkowski

Marek Rutkowski grafik komputerowy,
KMK Promotions

Temat: Jedna maska wiele warstw

Rzeczywiście dziala. Niesamowite :) wielkie dzięki

Następna dyskusja:

Przesuwanie wielu warstw na...




Wyślij zaproszenie do