Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Witam,
Chcę postawić dużą stronę (dużo artykułów i userów oraz wejść) i zastanawiam się co wybrać - WordPress czy może Joomla?
Słyszałem że WP jest zasobożerny i wysypuje się przy większym ruchu.
Z kolei Joomla wydaje mi się ociężała.
Bardzo proszę o porady.
Zależy mi na szybkości i nie męczeniu hostingu.
Konrad Karpieszuk

Konrad Karpieszuk WordPress Plugin
Compatibility
Assurance for WPML

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Przemysław Kupiec:
Słyszałem że WP jest zasobożerny i wysypuje się przy większym ruchu.

jesli dobrze to o-cache-ujesz, to taki nie jest. strona wordpress.com stoi na wordpressie i w jednej sekundzie ma setki tysiecy odslon. z polskich przykladow to na przyklad gadzetomania.pl czy wszelkie blogoidy (antyweb, spidersweb)

o zagadnieniu 'wp vs joomla' nie wypowiadam sie bo joomli w ogole nie uzywam i nie znam. ale na wordpressie stawialem duze strony z duzym ruchem i dziala ok (np http://new.biebrza.com )
Marek Przegaliński

Marek Przegaliński SEO/SEM Web Promocja
Bezpieczeństwo

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Przemysław Kupiec:
Witam,
Chcę postawić dużą stronę (dużo artykułów i userów oraz wejść) i zastanawiam się co wybrać - WordPress czy może Joomla?
Słyszałem że WP jest zasobożerny i wysypuje się przy większym ruchu.
Z kolei Joomla wydaje mi się ociężała.
Bardzo proszę o porady.
Zależy mi na szybkości i nie męczeniu hostingu.

Joomla, jest całkiem szybka i dostosowana do dużych serwisów ;) Nie ma porównania, ...! :-)
Z Wordpress można dużo wycisnąć, ale to jednak platforma do blogowania.
Konrad Karpieszuk

Konrad Karpieszuk WordPress Plugin
Compatibility
Assurance for WPML

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Marek Przegaliński:
Z Wordpress można dużo wycisnąć, ale to jednak platforma do blogowania.

od jakiegos czasu to juz nieprawda. to platforma ktora *kiedys* sluzyla do blogowania i jako domyślną ma skorke pozwalajaca na pisanie bloga. od wersji 3.1 wordpress to juz pelny CMS.Konrad Karpieszuk edytował(a) ten post dnia 19.06.12 o godzinie 17:47

konto usunięte

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Wordpress już dawno nie jest platformą do blogowania, a Joomla to najgorszy CMS, z jakim zdarzyło mi się pracować.
Aleksander W.

Aleksander W. Student, podróżnik,
organizator wyjazdów

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Korzystam i z Joomli (1.6+) i z Wordpressa i każdy ma swoje wady i zalety.
Moim zdaniem Joomla jest lepsza tam, gdzie stronę tworzy wielu użytkowników i jest bardzo rozbudowana, zróżnicowana (wiele modułów, ramek, reklam, menu itd). W 1.6 zdecydowanie poprawiono zarządzanie kategoriami i uprawnieniami (bardzo duża granulacja!), co we wcześniejszej wersji działało słabo.
Przy jednym (kilku) użytkownikach i mniejszych wymaganiach (strony, newsy, galeria, kontakt) zdecydowanie lepiej wypada Wordpress (szybszy i łatwiejszy w obsłudze).
Jacek Synowiec

Jacek Synowiec zainteresowania:
e-commerce,
e-biznes, marketing
internetowy

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

To ja zaproponuję trzecią drogę - Contao.
Pod kątem szybkości nie będziesz się wstydził.
A jeśli chodzi o Design - wdrożyć można dowolny
ale indywidualnie/lub przez developera - przygotowany.

Bo gotowców bardzo mało - można nawet powiedzieć, że wogóle nie ma.

Ale to różni podejście przy wdrażaniu Contao.
Zaczyna się od pustej strony, a wdraża co jest nam potrzebne,
po wcześniejszym przygotowaniu prototypu.

A nie jak w przypadku WP od szukania skórki, dostosowania do naszych potrzeb,
a później wypełniania treścią ;)

Jeśli dla korporacji, to szedłbym w tym kierunku,
choć i na WordPressie można, i różne instytucje firmy tak też robią ...Jacek Synowiec edytował(a) ten post dnia 20.06.12 o godzinie 12:46

konto usunięte

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Przemysław Kupiec:
Chcę postawić dużą stronę (dużo artykułów i userów oraz wejść) i zastanawiam się co wybrać - WordPress czy może Joomla?

Wybierz ten skrypt, na którym lepiej się znasz, Ty sam, lub osoba, która go postawi. Wtedy będziesz miał gwarancję (a przynajmniej cień szansy) na sprawne obsłużenie dużego ruchu i szybkie reakcje.
Marek Przegaliński

Marek Przegaliński SEO/SEM Web Promocja
Bezpieczeństwo

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Porównywanie worpressa (systemu newsowego) z joomlą lub innym "większym" CMSem nie ma sensu i jest śmieszne (tylko zagorzali wordpressowcy mogą to robić)...

To całkiem do czego innego służy, jest inaczej napisane etc / itd

Generalizując i pisząc wprost, im większy projekt tym z tych dwu lepiej wybrać Joomlę (lub jeszcze coś innego), w ogóle nie ma co do tego wątpliwości. Korzystam z Joomli, drupala, wordpressa, i kilku innych CMSów od około 10 lat na bardzo, bardzo, bardzo wielu stronach, każdy ma swoją specyfikę.

Najpierw robi się plan witryny, a później dobiera optymalne oprogramowanie. Inaczej projekt będzie 3 x droższy ! Pisanie o wyższości jednego nad drugim jest absurdem.
Prot Haładaj

Prot Haładaj Programmers manager
& solutions
designer. Apps &
applicat...

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Przemysław Kupiec:
Witam,
Chcę postawić dużą stronę (dużo artykułów i userów oraz wejść) i zastanawiam się co wybrać - WordPress czy może Joomla?
Słyszałem że WP jest zasobożerny i wysypuje się przy większym ruchu.

wysypuje się najczęściej hosting który jest niedopasowany do potrzeb.
Z kolei Joomla wydaje mi się ociężała.
Bardzo proszę o porady.
Zależy mi na szybkości i nie męczeniu hostingu.

sądzę, że kluczowe jest najpierw zdefiniowanie co autor wątku miał na myśli używając określenia "duża strona" bo to najczęściej bywa bardzo różnie interpretowane.

Paweł L.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Jak już pisano wszystko ma swoje wady i zalety.
Z tym dużym ruchem to pojęci względne, na WP jest MTV NEWS ROOM czy TIME
a maję raczej bardzo dużą odwiedzalności. Ja korzystam od paru nastu lat i nigdy mi się nic nie działo a robiłem różne strony.

Powiem szczerze nie korzystam z Joomle wiece nie wiem jak jest teraz ale parę lat temu jak dokonywałem wyboru jaki opensoroswy cms wybrać. Wybrałem WP z powodu strasznej prostoty.
Łatwo sie instaluje łatwo się administruje i łato znaleźć informacje co i jak.

Na to miast Joomle mnie "przestraszyło" :) i miewam czasami przygody z joomle ale nadal uważam ten cms za zbyt skomplikowany :) i to kompletnie nie potrzebnie.
KISS

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Przepraszam że się długo nie odzywałem. Duża strona kilka - kilkadziesiąt tysięcy artykułów i kilka tysięcy użytkowników.
W obu cmsach potrafię się odnaleźć i dostosować ich funkcje do moich potrzeb.
Kluczową sprawą jest dla mnie stabilność (i szybkość)
działania oraz mała zasobożerność hostingu (później VPS lub dedyk)
P.S. na mojej stronie przewiduję też dział download.Przemysław Kupiec edytował(a) ten post dnia 21.06.12 o godzinie 17:31
Konrad Karpieszuk

Konrad Karpieszuk WordPress Plugin
Compatibility
Assurance for WPML

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

no to tak jak ktos napisal: wybrac musisz to, co czujesz ze znasz lepiej :) ja - jako taki fanatyk wordpressa - zrobilbym to wlasnie w nim (i de facto mam juz w portfolio strone z kilkudziesicioma tysiacami wpisow i 3 tysiacami zarejestrowanych userow) ale nie przecze ze to jest tez mozliwe w joomli. moze nawet latwiej, nie wiem nie znam sie ;)

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Ok, Wielkie dzięki za pomoc.

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Po za tym że WordPress różni się zasadniczo pod kontem edycyjnym i rozbudowy to musi być instalowany na serwerach do tego przygotowanych.
Polecam rozwiązanie dedykowane na Hosting ARGI http://www.hosting-argi.com/pakiety/plan-hosting-wordp...
Konrad Karpieszuk

Konrad Karpieszuk WordPress Plugin
Compatibility
Assurance for WPML

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Rafał Chwaliński:
Po za tym że WordPress różni się zasadniczo pod kontem edycyjnym i rozbudowy to musi być instalowany na serwerach do tego przygotowanych.
Polecam rozwiązanie dedykowane na Hosting ARGI http://www.hosting-argi.com/pakiety/plan-hosting-wordp...

pachnie mi tu spamem, zwlaszcza ze wordpress WCALE NIE MUSI instalowany na jakichs specjalnych serwerach
Konrad Karpieszuk

Konrad Karpieszuk WordPress Plugin
Compatibility
Assurance for WPML

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

ok, to nie tylko pachnie, ale to JEST spam: http://www.firmy.net/internet/argi,WH7P8.html

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

Czy Twój podpis

"tradematik.pl -
wtyczka wordpress
sklep internetowy"

też jest SPAMEM.... hmmm

Tak , na marginesie, to musi być gdyż wydajność i jakość pracy WP zależy od budowy hostingu.

Definicja spamu:
Spam – niechciane lub niepotrzebne wiadomości elektroniczne. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Część użytkowników doświadcza także spamu w komunikatorach (np. ICQ czy Gadu-Gadu). Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo.

Istotą spamu jest rozsyłanie dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych sobie osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie:
Treść wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy.
Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości.
Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść zyski nieproporcjonalne w stosunku do korzyści odbiorcy.Rafał Chwaliński edytował(a) ten post dnia 22.06.12 o godzinie 14:39
Konrad Karpieszuk

Konrad Karpieszuk WordPress Plugin
Compatibility
Assurance for WPML

Temat: WordPress czy Joomla pod dużą stronę?

nie wiem, niech inni osądzą czy moj podpis to spam. na pewno reklama i co do tego nie ma watpliwosci. ale wrzucanie w watek 'wordpress vs joomla' nie zwiazanej z tematem informacji z poleceniem hostingu, ktory dopiero po przeszukaniu internetu okazuje sie Twoja usługą, to co najmniej kiepski 'black hat PR'. jak widzisz takie cos zawsze wychodzi na jaw i po wszystkim zostaje tylko wątpliwe wrażenie ;)



Wyślij zaproszenie do