Jakub D.

Jakub D. Business Consultant,
ConQuest Consulting

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Firma ConQuest Consulting przeprowadziła badanie rynku gadżetów reklamowych, którego wyniki zostały zaprezentowane podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays w Warszawie.

Zdecydowana większość z nas nie nawiązuje współpracy z firmą, od której otrzymuje gadżet upominkowy. Dlaczego? Czy jest to spowodowane brakiem funkcjonalności upominków, ich niską jakością czy niemodnym designem? Zatem jakie gadżety chcemy
otrzymywać najczęściej, a które cieszą się najmniejszą popularnością? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieliło 100 ankietowanych, co pozwoliło na poznanie preferencji w zakresie
gadżetów reklamowych. Okazuje się, że do najchętniej otrzymywanych gadżetów należą
pendrive’y i dodatki do sprzętu elektronicznego, natomiast niemile widziane są ubrania i dodatki takie jak breloki czy smycze. Preferujemy upominki funkcjonalne, o wysokiej jakości i proste w obsłudze.

ConQuest Consulting przeanalizował także trendy panujące na rynku reklamowym, w szczególności te dotyczące reklamy typu indoor i outdoor.


Raport z badania dostępny tutaj
Maciej Borowy

Maciej Borowy promoshop.pl &
promoblog.pl &
senz.pl

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

STU (100) ankietowanych?
Cóż to za próba?
Raczej badanie fokusowe, a nie statystyka.
Jakub D.

Jakub D. Business Consultant,
ConQuest Consulting

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Próba rzeczywiście mała, jednak wyniki ciekawe. Jeśli byłby Pan zainteresowany tematyką badania i chciałby je wykonać na większej próbie, możemy je dla Pana z przyjemnością wykonać :)

Pozdrawiam!
Maciej Borowy

Maciej Borowy promoshop.pl &
promoblog.pl &
senz.pl

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Yeah.
Z pewnością - im mniejsza próba, tym ciekawsze wyniki.
Najlepsze wyniki są na próbie jednego ankietowanego.
;)

Czy wiesz ile firm działa w naszej branży w Polsce?
Jeśli chcesz mi zrobić ofertę na badania, to powinieneś to wiedzieć.
Jakub D.

Jakub D. Business Consultant,
ConQuest Consulting

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Dzień dobry Panu,

"Z pewnością - im mniejsza próba, tym ciekawsze wyniki." -> nikt tego nie powiedział, nasze badanie stanowi "zajawkę" tematyki, która na zlecenie możemy wykonać na większej próbie.

"Najlepsze wyniki są na próbie jednego ankietowanego." -> to już Pańska opinia ;)

"Czy wiesz ile firm działa w naszej branży w Polsce?" -> pytanie nieprecyzyjne, bo branża reklamowa jest bardzo ogólnym pojęciem. Podaję jednak liczby dotyczące zarejestrowanych działalności pod kątem Pańskiego profilu na dzień 31.03.2012 (wg kodów EKD):

-reklama -> 3011 firm na rynku polskim

Pańska firma jest również w tej kategorii bez wyróżniania na gadżety reklamowe tj. BUTTERFLY Artykuły Reklamowe Agnieszka Borowy (EKD 7440 Reklama).

Wiadomo, podane liczby nie obejmują przedsiębiorstw typu micro.

Czekam na dalsze pytania,

Pozdrawiam :)
Maciej Borowy

Maciej Borowy promoshop.pl &
promoblog.pl &
senz.pl

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Nie będzie więcej pytań.
Wiem już wszystko.
Marcin Ł.

Marcin Ł. promo-group.pl

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Kurcze, na Remie o ile pamiętam większość stoisk to ciuchy, smycze i breloki... :-)
Marcin Kępka

Marcin Kępka Branded
Entertainment,
Product Placement,
TV Production.

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Znaczy niepotrzebnie wydali 10 tysia na stoiska ;-)
Jakub D.

Jakub D. Business Consultant,
ConQuest Consulting

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Wyniki badania były przedstawione w formie prelekcji ;)
Marcin Ł.

Marcin Ł. promo-group.pl

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Sceptycznie podchodzę do tych wyników... Choć na zdrowy rozum też wolałbym dobry pendrive niż smycz :-)
Maciej Borowy

Maciej Borowy promoshop.pl &
promoblog.pl &
senz.pl

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Ale jakbyś był z dzieckiem na spacerze, to chciałbyś krówkę reklamową i balonika.
A jak byłbyś na grillu, to chciałbyś otwieracz.
A w ulewę, chciałbyś parasol.
A jak nie masz chwilowo wyraźnej potrzeby ani pomysłu, to chcesz w ankiecie pendrive.
Potrzeba jest zmienna.
Okoliczności są zmienne.
Dlatego takie badania nie mają sensu.
To obciach.

Jeśli nie ma definicji grup docelowych albo profili klienckich, w tym regionu, zamożności, profilu zawodowego, branży, wieku, wykształcenia, celu akcji promocyjnej, targetu ORAZ udziału profili w całym rynku, to badanie 100 osób po prostu nie ma sensu poznawczego.

Ma jedynie sens reklamowy dla kolegi Jakuba. To co mi się nie zgadza w koncepcji biznesu Jakuba, to fakt, że ludzie, którzy mają kasę na takie badania, zwykle wiedzą jak je czytać. A Jakub jakby nie wie co i kogo w ogóle badać.
Marcin Kępka

Marcin Kępka Branded
Entertainment,
Product Placement,
TV Production.

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

No to już jak wszystko jasne i już tak tu tak siedzimy - to może by ktoś reflektował na chłodziarki albo zamrażarki....? ;-)))

Na pewno ktoś zaraz wpadnie i zaproponuje nadruki na ściereczkach do monitorów lcd
Marcin Ł.

Marcin Ł. promo-group.pl

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Marcin Kępka:

To może barter? Ja mam... breloki i smycze na zbyciu... :-))))))))))))
Marcin Kępka

Marcin Kępka Branded
Entertainment,
Product Placement,
TV Production.

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

czy Ty masz pojęcie ile smyczy wchodzi do jednej zamrażarki??!
Marcin Ł.

Marcin Ł. promo-group.pl

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

To dobrze. Będzie można sporo smyczy w nich ukryć. Po co klienta od razu straszyć najbardziej "niechcianym" gadżetem? :-)
Jakub D.

Jakub D. Business Consultant,
ConQuest Consulting

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Witam,

badanie ma jak najbardziej charakter reklamowy, co powiedziałem na początku. Jest to jedynie zajawka, tego co można zrobić.

Tak samo każdy z Was jest tu w celu reklamowym - żeby wymienić się swoimi poglądami, stworzyć wizerunek ekspertów i w dalszej perspektywie nawiązać jakąś współpracę (co niby ukradkiem chciał przemycić Pan Marcin Kępka ;) ) lub implementować jakieś rozwiązania u siebie, ale to raczej rzadkość.

Pozdrawiam!
Marcin Kępka

Marcin Kępka Branded
Entertainment,
Product Placement,
TV Production.

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Panie Szanowny,

Tu jest problem taki w tej grupie oraz w grupie "gadzety", ze w poszczegolnych epizodach występują najczesciej producenci. I albo umieszczaja ogloszenie wprost (co i mi sie zdarza) - albo usiluja robic zawoalowana promocje w stylu social media - co Pan Szanowny uskutecznil.

Niestety, takie soszjal medja tu nie dziala. Ale ciekawostka sprzed paru dni - pojawil sie post w podobnym stylu dotyczacy kubkow z nadrukami reklamowymi. Temat za przeproszeniem zlany na grupie. Ale juz na innej grupie wywolal ozywiona dyskusje. Normalnie nie ta grupa docelowa.

Pan Szanowny sie nie przejmuje - po prostu trafil Pan z oferta w zle towarzystwo ;-)

Pozdrawiam nieustajaco kolegow z branzy i zycze stosunkowo udanej nocy!
Jakub D.

Jakub D. Business Consultant,
ConQuest Consulting

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Ależ ja się nie przejmuję, a bronię swych racji, co robić należy ;)

I ja też życzę udanej nocy wszystkim :)
Lukasz M.

Lukasz M.
www.IntelektPuzzles.
com

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Oj Panowie, ja ostatnią noc miałem nieprzespaną. Łeb mnie bolał od myślenia. Na zdjęciu profilowym trzymam gadżet, który można zobaczyć na stronie http://www.intelektpuzzles.com To właśnie przez niego nie mogłem spać. Dobrze, że jeden z Panów oferuje zamrażarki. Jeśli wspomniane smycze nie zajęły całej pojemności to chętnie dorzucę do nich trochę mojego złomu i uderzę w kimono :):):) Pozdrawiam.Lukasz M. edytował(a) ten post dnia 08.06.12 o godzinie 14:02
Anna Rosołowska

Anna Rosołowska człowiek plan

Temat: Jakie gadżety reklamowe lubimy otrzymywać? - Nowości na...

Lukasz M.:
zaczynam się zastanawiać, czy jest sens czytać jakiekolwiek nowe posty w upominkowych grupach. 90% pewności, że zobaczę super-puzzle. nawet w temacie, gdzie był dyskusja, a nie ogłoszenia.



Wyślij zaproszenie do