Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

"Piaskowa góra" i "Chmurdalia" Joanny Bator

p.s.
za chwilkę uzasadnienie, dlaczego warto :)
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Wiesław Myśliwski "Traktat o łuskaniu fasoli."

"Czy zastanawiał się pan kiedyś, jak silnie związani jesteśmy z przeszłością?
Niekoniecznie naszą. Zresztą cóż to jest nasza przeszłość? Gdzie są jej granice?
To jest coś w rodzaju bliżej nieokreślonej tęsknoty, tylko za czym?
Czy nie za tym, czego nigdy nie było, a co jednak minęło?
Przeszłość to tylko nasza wyobraźnia, a wyobraźnia potrzebuje tęsknoty,
wręcz karmi się tęsknotą.
Przeszłość drogi panie nie ma nic wspólnego z czasem, jak się sądzi."

Wspaniała opowieść, aż się nie mogę nadziwić,że wcześniej po nią nie sięgnęłam.
Polecam.
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Wojciech Eichelberger “Kobieta bez winy i wstydu”

"Podstawowym stereotypem dziewczynki jest grzeczna dziewczynka. Bycie “grzeczną” wymusza odcięcie się od wszystkich potrzeb, doznań i możliwości .
(...)
Ważną sprawą dla kobiet jest poszukiwanie kobiecych przyjaźni. W psychologicznej literaturze kobiecej coraz częściej kobiet podnosi się wagę tego doświadczenia i ostrzega się młode ko­biety, które wychodzą z domu, spod opieki matki i ojca, przed natychmiastowym wychodzeniem za mąż (a wiele z nich tak niestety robi). Kobiety potrzebują takiego okresu w swoim dojrzałym życiu, w którym mogą pobyć wśród innych kobiet po to, aby pomagać sobie nawzajem w poszukiwaniu arche­typu kobiecości. Wtedy dopiero pojawia się szansa na to, że mężczyzna w ich życiu nie stanie się ani znienawidzonym wy­bawicielem, ani upragnionym wrogiem."
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Wojciech Eichelberger „Zdradzony przez ojca"

"Tytułowe „zdradzenie” to określenie procesu, który zaczął się na skalę masową,
około 200 lat temu, czyli na początku ery industrialnej.
Nie wynikało to z dziedziczonych deficytów ani ograniczeń. Wymusiła to sytuacja ekonomiczna i nowa organizacja pracy. (...)
Tak rozwijająca się sytuacja sprawiła, że ojcowie często nie mieli, czym pochwalić się przed swoimi synami, w dodatku pracowali przez całe dnie i noce. W konsekwencji tego synowie zaczęli tracić kontakt ze swoimi ojcami, z tym jak pracują i jak żyją mężczyźni, z tym,
co mężczyźni powinni wiedzieć i potrafić.
(...)
Jako dorastający mężczyźni, synowie zostali pozbawieni archetypowego wzoru męskiego.
Byli zagubieni. Podobnie jest i obecnie. Wojciech Eichelberger bardzo umiejętnie ujął
w zwięzłej i uporządkowanej formie szeroką wiedzę.
Najważniejszą z przyczyn problemu jest załamanie się procesu przekazu pozytywnego wzorca męskości pomiędzy ojcem a synem."

Książka powstała w oparciu o procesy terapeutyczne, daje wiele wskazówek, warto przeczytać.

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Do dziś rodzina leczy rany...

Mąż uwiedzionej przez Wojciecha Eichelbergera (60 l.) pacjentki nie może darować mu tej krzywdy.

- Do dziś przez niego cierpimy - wyznał Tomasz Hołuj "Super Expressowi". O ognistym romansie dowiedział się we wrześniu 2003 r. Romans miał miejsce w Szwecji - kilka lat wcześniej. Jego żona bardzo to odchorowała. Teraz starają się unikać przykrego tematu.

- Moja żona doznała koszmarnego szoku. Bez mocnych leków by nie przeżyła. Przez całe zamieszanie kilka razy zemdlała - opowiadał nam drżącym głosem Hołuj.

Pan Tomasz nie mógł patrzeć na to cierpienie, więc zwrócił się o pomoc do byłego kochanka żony. Napisał nawet esemesy na komórkę Eichelbergera, prosząc go, jako terapeutę, o pomoc. - Wtedy Eichelberger umył ręce, ale jednocześnie przesłał moje esemesy żonie - opowiada Hołuj. - To, co zrobił, to zwykła podłość - mówi z oburzeniem.

Po tym Hołuj próbował zerwać z Eichelbergerem kontakty. - Wysłałem mu serię listów. Odpisał później, że spalił je nie otwierając kopert.

W końcu złożył skargę na Eichelbergera do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jako pierwsi ujawniliśmy we wtorek, że sąd koleżeński PTP za niedopuszczalny romans z pacjentką zawiesił Eichelbergera na rok w prawach członka. Hołuj dziwi się zapewnieniom terapeuty, że ten jakoby odwołał się od wyroku. Nic o tym nie wie. Wie jedynie, że Eichelberger miał na to miesiąc i w międzyczasie skreślono go z listy certyfikowanych terapeutów.

Pana Tomasza boli to, że Eichelberger utrzymuje, iż jego żona nie była nigdy pacjentką psychoterapeuty. Domaga się sprawiedliwości i zadośćuczynienia.

- Mam wiele narzędzi w ręku i w odpowiednim czasie ich użyję - zapowiada Hołuj. Najbardziej zależy mu na tym, żeby Eichelberger przestał kłamać i przyznał się do romansu.

Nigdy nie przerwę praktyki!

Psychoterapeuta jak ognia unika teraz dziennikarzy. Przyłapaliśmy go, gdy przyjmował pacjentów.

- Nie żałuje pan tego romansu?

- Nie umawialiśmy się, więc nie będę rozmawiał. Zresztą wszystko już powiedziałem. Nie mam nic do dodania.

- Nadal prowadzi pan praktykę, choć sąd koleżeński Polskiego Towarzystwa Psychologicznego zarzucił panu naruszanie etyki?

- Zawsze będę ją prowadził.

- Nie zastosuje się pan do zaleceń sądu?

- Wszystko już powiedziałem.

- Ale milczenie jest przyznaniem się do winy?

- Milczenie jest złotem.

- Kiedy zacznie pan mówić?

- Za pół roku.

- Czy wykorzystanie zaufania pacjentki może panu przetrącić karierę?

- Do zobaczenia za pół roku. Nie rozumie pan po polsku?
autor: Radosław Gruca Rozmawiał Jarosław Rybak"

Re: W. Eichelberger zawieszony w prawach czlonka IP: 216.65.64.*

Orzeczenie Sądu Koleżeńskiego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w sprawie przeciwko Wojciechowi Eichelbergerowi o naruszenie postanowień
Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa

http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,19175460,19175460,W_...
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Piotr Rosa:

Wow, Piotrze.
Nie znałam tej sytuacji. Zaraz poczytam.
To jest temat na nowy wątek nawet - etyka- czy coś w tym stylu.
Może poprowadzisz taki wątek ?
Temat wart szerszej dyskusji, bo i autorytety tu w temacie się pojawiają i uczucia.
Wybory, trudne bardzo. I emocje.

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Diana Pogodna:
Piotr Rosa:

Wow, Piotrze.
Nie znałam tej sytuacji. Zaraz poczytam.
To jest temat na nowy wątek nawet - etyka- czy coś w tym stylu.
Może poprowadzisz taki wątek ?
Temat wart szerszej dyskusji, bo i autorytety tu w temacie się pojawiają i uczucia.
Wybory, trudne bardzo. I emocje.
Poprowadź Diano, bo ja nie wydolę, w zbyt wielu grupach mam moderację... ;) Masz rybkę, to ją dobrze usmaż lub poproś inną kucharkę - jest tu na pewno więcej niż sześć... ;)))
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

;)

No to pewnie, gdy temat dojrzeje do podjęcia to i opiekun wątku się pojawi :)
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

"Żelazny Jan" Robert Bly
Rzecz o mężczyznach. Fascynująca.

W wątku "Kim jestem?" są zamieszczone fragmenty książki.
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

"50 wielkich mitów psychologii popularnej" Lilienfeld Scott i inni
Ciekawe, miejscami śmieszne.

W psychologii, zwłaszcza tej zdroworozsądkowej i rozpowszechnianej przez środki masowego przekazu, roi się od nonsensów.
Nie tylko amatorom, ale często nawet specjalistom zdarza się taką pseudopsychologiczną wiedzę przyjmować w dobrej wierze.
Dzięki tej książce każdy może nauczyć się odróżniać psychologiczne mity od psychologicznych faktów.

Polecam :)
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Rytuały codzienne i ich znaczenie :

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6324

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rytua%C5%82 :
1 Rodzaje rytuałów
2 Rytuały w religiach
3 Rytuały świeckie masowe
Joanna Małgorzata W.

Joanna Małgorzata W. Wiceprezes
Zarządu/Dyrektor
zarządzający J4J Sp
z o.o.

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

"Ścieżka posłańca swiatła" Doreen Virtue

konto usunięte

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

http://emrism.agni-age.net/polish.htm

Warte do poczytania i skopiowania.

konto usunięte

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Witaj Marinella. Cieszę się, że przyjęłaś zaproszenie i dołączyłaś do grupy:)

To właśnie Marinella jest tłumaczem z powyższego linku:)Jadwiga F. edytował(a) ten post dnia 19.04.12 o godzinie 16:58
Marinella Braszka

Marinella Braszka mgr inż. elektronik;
tłumacz jęz.ros.i
ang.; autor wielu
...

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Jadwiga F.:
Witaj Marinella. Cieszę się, że przyjęłaś zaproszenie i dołączyłaś do grupy:)

To właśnie Marinella jest tłumaczem z powyższego linku:)
Witaj, Jagódko!
Ileż to czasu musiało upłynąć, aż spotkały my się znów i na dobre:)
Dziękuję, że jesteś!

konto usunięte

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Marinella Braszka:
Jadwiga F.:
Witaj Marinella. Cieszę się, że przyjęłaś zaproszenie i dołączyłaś do grupy:)

To właśnie Marinella jest tłumaczem z powyższego linku:)
Witaj, Jagódko!
Ileż to czasu musiało upłynąć, aż spotkały my się znów i na dobre:)
Dziękuję, że jesteś!

Ja również Ci dziękuję i bardzo się cieszę, bo to nie przypadek, że pomimo znajomości z GL, odnalazłam Cię przy rodzinie Rerichów:)
Mimo iż nie jestem w ich posiadaniu, to jestem zafascynowana Księgami Żywej Etyki.
Agnieszka R.

Agnieszka R. świat gadżetów!

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...


Obrazek

konto usunięte

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...


Obrazek
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

Maciej G Krasny:


Bardzo piękny tytuł :)
Diana Pogodna

Diana Pogodna wolny zawód

Temat: Książki, które warto przeczytać - polecamy ...

"Kuracja według Schopenhauera" Irvin David Yalom

Autor - znakomity znawca psychoterapii grupowej i utalentowany pisarz - wprowadza nas w terapeutyczny mikrokosmos złożonych relacji międzyludzkich. Bohaterami najnowszej powieści Irvina D. Yaloma są doświadczony psychoterapeuta Julius Hertzfeld, kilkoro jego pacjentów oraz... dziewiętnastowieczny niemiecki filozof Arthur Schopenhauer. W niewielkiej grupie terapeutycznej splatają się losy ludzi, których wydaje się tak wiele dzielić - poziom wykształcenia, doświadczenia życiowe, problemy. Mamy wyjątkową okazję, by nie będąc uczestnikami terapii grupowej, poznać tajemnice przebiegu sesji. Poznajemy także prawdziwą historię życia Arthura Schopenhauera, którego filozofia przenika do prowadzonej przez Juliusa grupy.


Obrazek



Wyślij zaproszenie do