Maciek G.

Maciek G. Sto wiorst nie
droga, sto rubli nie
pieniądz , sto gram
n...

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Jacek Kotowski:
Ja widzę siedmiogłowego szatana, słyszę cytat z modlitwy Dalaj Lamy (człowieka, którego walkę o wolność Tybetu jak najbardziej szanuję, jako demokrata) która jest nie tylko dla Cejrowskiego ale i dla normalnego etycznego człowieka nie do zaakceptowania.
I boję się owoców takiego myślenia jak np. zamachu gazowym sarinem
w tokijskim metrze, takiego wypełniania buddyzmem pustki po Bogu, pustki nie wypełnionej przez oświecony, naukowy socjalisyczny czy też narodowo-socjalistyczny totalitaryzm i takiego poprawnego rozumienia buddyzmu przez zachodniego człowieka, takiego "pójścia na skróty do nirwany"
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/cien-najwyz...
Polecam, coś mi pasowało z tym sarinem w Tokio.
Już wiem, co ;-)
Patrząc na system wierzeń w tej sekcie, to obciążanie buddystów ich postępkami, jest równie sensowne jak obciążanie polskich katolików efektami działania sekty 'Niebo'.
Równie duży misz - masz różnorakich kawałków, różnych religii...

konto usunięte

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Małgorzata G.

Małgorzata G. Mistrz Feng Shui i
astrologii Ba Zi (4
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Zbigniew Modrzejewski:

Moze inne telewizje powinny zawiesic wspolprace z Wojciechem Cejrowskim za obraze uczuc buddystow?


Buddyści powinni założyć sprawę w sądzie. Wtedy mają szansę na takie rozwiązanie. W przypadku Dody tak właśnie było. Mogą spróbować.

konto usunięte

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Zbigniew Modrzejewski:

Moze inne telewizje powinny zawiesic wspolprace z Wojciechem Cejrowskim za obraze uczuc buddystow?


Małgorzata G.:

Buddyści powinni założyć sprawę w sądzie. Wtedy mają szansę na takie rozwiązanie. W przypadku Dody tak właśnie było. Mogą spróbować.

popieprzylo ci sie, Małgorzato: "TVP zawiesiła współpracę z piosenkarką Dorotą Rabczewską, znaną jako Doda. Powodem zerwania współpracy były wypowiedzi piosenkarki na temat Biblii, które zdaniem TVP mogły (!!!) obrażać uczucia religijne chrześcijan."Bartek W. edytował(a) ten post dnia 14.09.12 o godzinie 20:40

konto usunięte

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Jacek Kotowski:
Ja widzę siedmiogłowego szatana, słyszę cytat z modlitwy Dalaj Lamy
I boję się owoców takiego myślenia
takiego wypełniania buddyzmem pustki po Bogu,


JACKU,

Wiesz, dlaczego katolicy, tacy jak Ty i Cejrowski, NIENAWIDZĄ buddyzmu?
Dlatego, że ślepo wierzycie w Boga Stworzyciela, który nie istnieje.

Buddyzm o tym dobrze wie, zna waszą brudną tajemnicę
nawracania na nie istniejącego boga.

Wy wiecie, że buddyzm wie, i dlatego go nienawidzicie i zwalczacie Dalajlamę.
Jesteście na przegranej pozycji.

Tu jest DOWÓD, że Bóg Stworzyciel nie istnieje:

http://www.zbigniew-modrzejewski.webs.com/parmenides_i...


Obrazek
Małgorzata G.

Małgorzata G. Mistrz Feng Shui i
astrologii Ba Zi (4
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Bartek W.:

popieprzylo ci sie, Małgorzato: "TVP zawiesiła współpracę z piosenkarką Dorotą Rabczewską, znaną jako Doda. Powodem zerwania współpracy były wypowiedzi piosenkarki na temat Biblii, które zdaniem TVP mogły (!!!) obrażać uczucia religijne chrześcijan."

Weź chłopie coś na uspokojenie :o)
Skoro dwie osoby poczuły się obrażone i zgłosiły sprawę do sądu, to sąd to rozpatrzył.
"Urażeni poczuli się Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, i Stanisław Kogut, nowosądecki senator PiS. Prokuratura nadała im status pokrzywdzonych, a Dodę oskarżyła o obrażanie uczuć religijnych. "

edit: dodanie linku:
http://wyborcza.pl/1,75478,10976435,Sad__Doda_obrazila...

Nie wiem skąd ta nerwowość w Twoim poście....
Mnie Doda nie obraziła, ale jak kogoś obraziła, to ta osoba ma prawo dochodzić swoich praw w sądzie.
Podobnie buddyści - jeśli poczuli się obrażeni i chcą jakoś tę sprawę załatwić - pozostaje im zgłosić sprawę do sądu. Pisanie na Facebooku i na GL nic tu nie pomoże.Małgorzata G. edytował(a) ten post dnia 14.09.12 o godzinie 20:53
Małgorzata G.

Małgorzata G. Mistrz Feng Shui i
astrologii Ba Zi (4
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Bartek W.:
JACKU,

Wiesz, dlaczego katolicy, tacy jak Ty i Cejrowski, NIENAWIDZĄ buddyzmu?
Dlatego, że ślepo wierzycie w Boga Stworzyciela, który nie istnieje.

Buddyzm o tym dobrze wie, zna waszą brudną tajemnicę
nawracania na nie istniejącego boga.

Wy wiecie, że buddyzm wie, i dlatego go nienawidzicie i zwalczacie Dalajlamę.
Jesteście na przegranej pozycji.

To że jeden katolik obraził buddystów, nie znaczy że wszyscy katolicy nienawidzą buddyzmu. Ja mam wielu znajomych buddystów i uważam ich za wspaniałych ludzi. Czytam też książki Dalaj Lamy i uważam je za wartościowe.

Natomiast gdy widzę ludzi broniących buddyzmu w sposób wulgarny i bez sensu rozdających epitety na oślep - to zaczynam mieć wątpliwości co do ich intencji.

konto usunięte

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Małgorzata G.:
Zbigniew Modrzejewski:

Moze inne telewizje powinny zawiesic wspolprace z Wojciechem Cejrowskim za obraze uczuc buddystow?


Buddyści powinni założyć sprawę w sądzie. Wtedy mają szansę na takie rozwiązanie. W przypadku Dody tak właśnie było. Mogą spróbować.

TVP zawiesiła współpracę z Dodą. Za Biblię - 12.08.2009

Na pięć tys. zł grzywny stołeczny sąd skazał Dorotę "Dodę" Rabczewską za obrazę uczuć religijnych. - 16.01.2012

Najpierw "wyrok" wydała TVP. Zresztą podobne były kontrowersje wokół Darskiego i co poniektórzy też się domagali zawieszenia współpracy.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/adam-darski-nerga...

Wg mnie TVP powinna być publiczna, a nie katolicka.

A jak już tak broni uczuć religijnych to powinna każdej religii, a nie tylko katolickiej.

I tak to wygląda, że katolików i katolicyzmu obrażać nie wolno, ale już buddystów czy Żydów tak - co pokazuje Cejrowski i chociażby Rydzyk, którego żaden sąd ani policja "nie mogły doprowadzić na salę rozpraw" i dlatego wszystkie rozprawy uwożono. A ludziom, którzy mają coś mądrego (ale niestety nie pasującego kk) do powiedzenia zamyka się usta jak ks. Bonieckiemu.
Małgorzata G.

Małgorzata G. Mistrz Feng Shui i
astrologii Ba Zi (4
Filary
Przeznaczenia)

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Daniel Dzida:

Najpierw "wyrok" wydała TVP. Zresztą podobne były kontrowersje wokół Darskiego i co poniektórzy też się domagali zawieszenia współpracy.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/adam-darski-nerga...

Wg mnie TVP powinna być publiczna, a nie katolicka.


Zgadzam się. Racja.


A jak już tak broni uczuć religijnych to powinna każdej religii, a nie tylko katolickiej.


Tak, też się zgadzam.


I tak to wygląda, że katolików i katolicyzmu obrażać nie wolno, ale już buddystów czy Żydów tak - co pokazuje Cejrowski i chociażby Rydzyk, którego żaden sąd ani policja "nie mogły doprowadzić na salę rozpraw" i dlatego wszystkie rozprawy uwożono. A ludziom, którzy mają coś mądrego (ale niestety nie pasującego kk) do powiedzenia zamyka się usta jak ks. Bonieckiemu.

Masz rację, to nie fair. Ja uważam, że nikogo obrażać nie wolno, są pewne granice. Ostatnio przekroczono granicę względem muzułmanów...
Ewa R.

Ewa R. OTC trader

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Maciek G.:
Cejrowski to debil, szkoda nawet czasu komentować jego wypowiedzi.
Nie wiem, czemu wcześniej nikt nie zwrócił uwagi na jego pogardliwy ton, jak wypowiadał się o mieszkańcach krajów, które odwiedzał...

Właśnie lepiej się niejednokrotnie wyrażał o mieszkańcach Peru i Brazylii, niż o Polakach.
Zwłaszcza zachwalał szarą strefę :)
Maciek G.

Maciek G. Sto wiorst nie
droga, sto rubli nie
pieniądz , sto gram
n...

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Ewa R.:
Maciek G.:
Cejrowski to debil, szkoda nawet czasu komentować jego wypowiedzi.
Nie wiem, czemu wcześniej nikt nie zwrócił uwagi na jego pogardliwy ton, jak wypowiadał się o mieszkańcach krajów, które odwiedzał...

Właśnie lepiej się niejednokrotnie wyrażał o mieszkańcach Peru i Brazylii, niż o Polakach.
Zwłaszcza zachwalał szarą strefę :)
Tam tak. O mieszkańcach krajów Afryki wyrażał się nie najlepiej...
Ewa R.

Ewa R. OTC trader

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Ale o Islamie o dziwo - bardzo dobrze:

http://www.youtube.com/watch?v=6nDPmPSIMGM&feature=rel...

konto usunięte

Temat: Cejrowski o buddyzmie

Daniel Dzida:

Wg mnie TVP powinna być publiczna, a nie katolicka.

A jak już tak broni uczuć religijnych to powinna każdej religii, a nie tylko katolickiej.

I tak to wygląda, że katolików i katolicyzmu obrażać nie wolno, ale już buddystów czy Żydów tak - co pokazuje Cejrowski i chociażby Rydzyk,
którego żaden sąd ani policja "nie mogły doprowadzić na salę rozpraw" i dlatego wszystkie rozprawy uwożono. A ludziom, którzy mają coś mądrego (ale niestety nie pasującego kk) do powiedzenia zamyka się usta jak ks. Bonieckiemu.

Masz racje. Tez tak mysle.

Następna dyskusja:

symbolizm w buddyzmie




Wyślij zaproszenie do