Danuta  Kossakowska-Rydc zak

Danuta
Kossakowska-Rydc
zak
Pierwsze miejsce w
konkursie na
biznes-plan knbp.pl
z dzi...

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Ireneusz Adamczyk:

To jest dosyć złożony temat. W takich sytuacjach nie jest problemem, po czym się tyje, bo tyje się w zasadzie po wszystkim. Problemem jest odkładanie się tłuszczu i jego niedostateczna "utylizacja".

Tłuszcz to problem kontrowersyjny.
Tłuszcz jest nam niezbędny..w całym procesie oczyszczania organizmu z toksyn..przecież tak naprawdę modne odsysanie tłuszczu jest niebezpieczne dla organizmu.
Dla kobiet, szczególnie w średnim wieku tłuszcz to zapas hormonów i ich zastępczy producent..
Bez tłuszczu organizm umiera..(anoreksja).
Pytanie, jak kontrolować, aby ta tkanka tłuszczowa nie była za duża..
Wszyscy w wieku niemowlęcym wypracowujemy sobie (dzięki rodzicom) komórki tłuszczowe na całe życie..
Całe życie mamy tyle samo tych komórek..tylko czasami są malutkie i jesteśmy szczupli..a czasami rosną jak baloniki..i jesteśmy wtedy grubasami.
Ja myślę, że każdy dorosły wie po czym tyje..każdy tyje po czymś innym.
Ja nie mogę jeść za dużo mięsa (nie jestem wegetarianką)..ale zaobserwowałam, że to dodaje mi tłuszczu. Nie jem za dużo zup..po nich też mam skłonność do zbierania tłuszczyku (nawet po warzywnych) i ...po sokach..
Dla mnie ważne jest też aby ostatni posiłek był około 16-tej (czasami jednak zjadam co nie co tuż przed snem..ale to tylko czasami).
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Henryk M.:
Ireneuszu,

Z Twoich wypowiedzi wynika, że masz dużą wiedzę na ten temat. To duży "plus dodatni" :o)
Drążąc temat uściślę w takim razie pytanie z tytułu wątku:

"Jak uzyskać i utrzymać szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie bez głębokiej/pogłębionej wiedzy na temat zasad właściwego odżywiania się i fizjologii/reakcji organizmu?"

Znakomita większość ludzi nie chce pogłębiać wiedzy na ten temat. Co w takim przypadku?

Pozdrawiam

Bez odpowiedniej motywacji nie ma zagłębiania się w taki temat. Jeśli komuś nie przeszkadza nadwaga, to w ogóle się nie zajmie jej zrzucaniem. Moim zdaniem muszą zadziałać jakieś czynniki, które spowodują "refleksję" nad tematem. Inaczej szkoda prądu na tłumaczenie...
Henryk M.

Henryk M. Project Management /
Lean Management /
Systems Engineering

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Niezupełnie o to mi chodziło.
Motywacja, a przynajmniej chęć pozbycia się nadwagi jest. Nie ma jednak woli (myślę, że u większości ludzi z tym problemem) "pogłębiania wiedzy" na ten temat. Innymi słowy: chcą zmiany, poprawy, ale nie chcą "studiować" tego zagadnienia. Nie chodzi mi także o (prze)reklamowane metody typu "zażyj tabletkę raz dziennie, a będziesz tracił na wadze po 5 kilogramów tygodniowo". Nie taką "drogę na skróty" mam na myśli.

Czyli: maksymalizacja rezultatów, i to w długim czasie, przy minimalnym wysiłku, angażowaniu sił i środków (także czasu).

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Aha! :)))

To muszę chwilę pomyśleć ;)
Henryk M.

Henryk M. Project Management /
Lean Management /
Systems Engineering

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Co byście powiedzieli na minimum reguł i codzienne wsparcie/pomoc w ich realizacji?

Pozdrawiam
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Nie wiem, jakie reguły masz na myśli :)

Zacząłbym od unikania białego pieczywa, wszelkich słodkich ciastek, dżemów oraz schabowych z panierką i frytkami ;)
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Danusia Kossakowska-Rydczak:
Ja nie mogę jeść za dużo mięsa (nie jestem wegetarianką)..ale zaobserwowałam, że to dodaje mi tłuszczu. Nie jem za dużo zup..po nich też mam skłonność do zbierania tłuszczyku (nawet po warzywnych) i ...po sokach..
Dla mnie ważne jest też aby ostatni posiłek był około 16-tej (czasami jednak zjadam co nie co tuż przed snem..ale to tylko czasami).

Soki mnie nie dziwią - nawet te niesłodozne mają wystarczającą ilość cukrów prostych, żeby podwyższać poziom gluzoy we krwi i to ponad normę.

Nie wiem, co jest w zupach, które gotujesz, więc trudno mi powiedzieć.

Natomiast dziwi mnie mięso. Białko nie powinno mieć aż tak zgubnego wpływu... Może sposób jego przygotowania ma na to wpływ? Smażenie, panierki... Dają w kość...
Danuta  Kossakowska-Rydc zak

Danuta
Kossakowska-Rydc
zak
Pierwsze miejsce w
konkursie na
biznes-plan knbp.pl
z dzi...

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Ireneusz Adamczyk:
Natomiast dziwi mnie mięso. Białko nie powinno mieć aż tak zgubnego wpływu... Może sposób jego przygotowania ma na to wpływ? Smażenie, panierki... Dają w kość...

Ireneuszu
Każdy człowiek ma inny, niepowtarzalny metabolizm. Mój mąż i syn są fanami mięsa..a ja nie..
i nie jestem wegetarianką..
Mój organizm wskazuje czego mi potrzeba. Czasami mam ochotę na ser..czasami na czekoladę..czasami na dobre ziemniaki.
Uważam, że należy wsłuchiwać się w swój organizm. U mnie to działa.
Unikam smażenia i panierki, choć od czasu do czasu pozwalam sobie na to.
Zupy po prostu rozpychają żołądek (mówię o tradycyjnych).
Tak jak wspomniałam powyżej..dla każdego coś innego.
Ostatnio naszła mnie chęć na pieczone jabłka..Czy mój organizm potrzebuje pektyny ?
Myślę, że tak..
Polecam zwracać uwagę na co mamy apetyt danego dnia..Danusia Kossakowska-Rydczak edytował(a) ten post dnia 07.03.12 o godzinie 19:49
Henryk M.

Henryk M. Project Management /
Lean Management /
Systems Engineering

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Ireneusz Adamczyk:
Nie wiem, jakie reguły masz na myśli :)

Zacząłbym od unikania białego pieczywa, wszelkich słodkich ciastek, dżemów oraz schabowych z panierką i frytkami ;)


Minimum reguł, to minimum reguł :o)
Ja kieruję się zasadą, którą już wielokrotnie cytowałem: "Wszystko nalezy upraszczać w największym, możliwym stopniu, ale nie bardziej" - pruski generał epoki napoleońskiej, Carl von Clausewitz

To, co napisałeś: owszem, można unikać, ale nie jest to konieczne :o)

/Wybaczcie, że się trochę z Wami droczę, ale bardzo chcialbym poznać Wasze zdanie i sposób myślenia, założenia, przekonania, jakie leżą u podstaw Waszego podejścia do tej sprawy, czy Waszych poglądów na ten temat. Swoje orzemyślenia, działania i ich efekty przedstawię trochę później./

Pozdrawiam
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Danusia Kossakowska-Rydczak:
Uważam, że należy wsłuchiwać się w swój organizm. U mnie to działa.
Polecam zwracać uwagę na co mamy apetyt danego dnia..

Właśnie zdałem sobie sprawę, że mój organizm od jakiegoś czasu musi mieć wielką ochotę na dużo resweratrolu, bo kieruje mnie stale do półek z czerwonym winem :)
Danuta  Kossakowska-Rydc zak

Danuta
Kossakowska-Rydc
zak
Pierwsze miejsce w
konkursie na
biznes-plan knbp.pl
z dzi...

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Ireneusz Adamczyk:
Właśnie zdałem sobie sprawę, że mój organizm od jakiegoś czasu musi mieć wielką ochotę na dużo resweratrolu, bo kieruje mnie stale do półek z czerwonym winem :)

Ireneuszu..jeśli nie jesteś alkoholikiem..i to nie jest ciąg do alkoholu zawartego w winie..
to masz rację..organizm coś sygnalizuje.
Ja, jeśli tylko mogę to dwa razy w tygodniu zjadam sporą porcję winogron. Wina nie piję bo nie lubię..tylko czasami w towarzystwie..odrobinkę..żeby komuś nie sprawić przykrości.. bo akurat obdarzył mnie dobrym winem.
Ale winogrona zawierają to samo co wino (zrozumiałe z winogron)...czyli resweratrol..
Substancja mało znana..przez wielu uważana za ..eliksir młodości (na obrazach z udziałem Cezarów..Bogów ..winogrona..wino)..Danusia Kossakowska-Rydczak edytował(a) ten post dnia 09.03.12 o godzinie 09:42
Henryk M.

Henryk M. Project Management /
Lean Management /
Systems Engineering

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Wątek trochę wygasa, dlatego też dla podtrzymania dyskusji zdecydowałem się ujawnić, dlaczego tak interesuje mnie ten temat.
Od trzech lat z powodzeniem radzę sobie z problemem nadwagi - "straciłem" 30 kilogramów, bez rygorystycznej diety, bez morderczych treningów, bez liczenia kalorii, bez różnego rodzaju "wspomagania" farmakologicznego. Jak? Stosując się do tych samych zasad, jakie wykorzystuję w biznesie i jakie przekazuję podczas prowadzonych przeze mnie szkoleń, czyli (najogólniej) "Lean Thinking / Lean Management".
Stwierdziłem, że odchudzanie się jest nieskuteczne: duży wysiłek, wprowadzanie drastycznych zmian, np. żywieniowych, działania o charakterze "projektowym" (kilka miesięcy, i co potem?). Efekt "jo-jo" prawie murowany. Testowałem takie podejście kilka razy, z różnym skutkiem (5, 7, 9 kilogramów w dół, a potem powrót, a nawet pogorszenie sytuacji).

Chodzi - moim zdaniem - o to, by przyjąć program nieinwazyjny (nie "przeszkadzać" sobie w życiu), przyjemny, satysfakcjonujący, rozwijany stopniowo, zorientowany nie tyle na odchudzanie, co na stopniowe obniżanie wagi oraz utrzymywanie rezultatów w długim terminie. W moim przypadku - przez resztę życia.

To tak w skrócie. Jeżeli macie jakieś pytania - zapraszam do (kontynuacji) dyskusji na ten temat.

Pozdrawiam
Henryk M.

Henryk M. Project Management /
Lean Management /
Systems Engineering

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Drodzy Forumowicze,

Przeglądam te wszystkie wątki w Grupie i zastanawiam się, czy naprawdę trzeba kontrolować tak wiele parametrów. Mnie się od tego aż w głowie zakręciło :o)

Nie kwestionuję wartości tych danych, ale ja, jak i wielu innych ludzi, nie chcę sobie zawracać tym głowy, skupiać na tym swojej uwagi, tracić czas na to.

Opisując wyżej swoje podejście do "tematu" szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia (zdrowia) napisałem, że uzyskuję 80% może 90% efektów dzięki 20% może 10% zaangażowaniu swoich sił i środków.

Z pewnością można by to i owo poprawić, ale... "Koszt" byłby zbyt duży. Dlatego tak wiele programów "odchudzających", diet, itd. nie spełnia oczekiwań i jest porzucana - za dużo by w tym wytrwać.

Pozdrawiam
Ireneusz Adamczyk

Ireneusz Adamczyk Pomagamy Firmom
budować przewagę
konkurencyjną

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Henryku - ciekawe podejście :)

Uważam, że osobiście kontroluję bardzo "podstawowy" zestaw parametrów. Jeśli wiadomo jest, że wychodząc poza obszar normy narażam się na ryzyko zachorowania, to pilnuję tych wskaźników.

Raz na rok badanie - to chyba nie za wiele.

Jeśli chodzi o pilnowanie tego, co jem - raz wyrobiony nawyk będzie powtarzany odruchowo. :) Największą trudność sprawia mi znalezienie produktów zdrowych i smacznych jednocześnie :) To jest największe wyzwanie!

Dlatego serdecznie współczułem bohaterom Matrix-a, którzy jedli "papkę" mającą dostarczyć jedynie wartości odżywczych - o wartościach smakowych zapomniano :)

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

ja uzyskałam szczupłą sylwetkę stosując suplement diety fat fast burner fatfastburner.com

Temat: Jak uzyskać szczupłą i utrzymać sylwetkę i dobre...

Czasem pomóc może też odpowiednia bielizna wyszczuplająca, jak choćby specjalny kombinezon. W tym artykule: http://wydzialurody.pl/jak-nosic-kombinezony-wyszczupl... można o nim przeczytać więcej. Ubrania się wówczas o wiele ładniej układają na ciele.

Następna dyskusja:

Jak wybrać lekarza?




Wyślij zaproszenie do