Jakub Michał Milczarek

Jakub Michał Milczarek Inspektor (Chemik
Analityk)

Temat: Problem ze zmianą ułożenia pól w kokpicie

Trafiłem na bardzo dziwny problem z kokpitem WordPressa.
Problem dotyczy Kokpitu, a konkretnie układu pól: szybki dostęp, Najanowsze komentarze etc.
Na jednej z moich stron w Kokpicie:
- mogę swobodnie przesuwać (układać) pola
- mogę dodawać nowe pola
- mogę wyłączać już istniejące pola

Nowy układ nie zapisuje się jednak po przejściu na inne podstrony. Zachowuje się jedynie obecność konkretnych pól ale ich położenie wraca do jakieś ustalonej struktury...

Sprawdziłem na innych użytkownikach i nie ma tego problemu, więc problem tkwi w przekazaniu czegoś do bazy danych w przypadku tego konkretnego jednego usera...

Macie może pomysł o co chodzi i to naprawić?

Oczywiście mogę zrobić innego usera i przypisać do niego wpisy oraz komentarze ale chodzi też o to aby dowiedzieć się, co się dzieje...
Jakub Michał Milczarek

Jakub Michał Milczarek Inspektor (Chemik
Analityk)

Temat: Problem ze zmianą ułożenia pól w kokpicie

Pozwoliłem sobie podbić temat!

Czy nikt nie wie skąd bierze się opisany problem?

konto usunięte

Temat: Problem ze zmianą ułożenia pól w kokpicie

A nie masz żadnych błędów JS? Odpal konsole i sprawdź.
Jakub Michał Milczarek

Jakub Michał Milczarek Inspektor (Chemik
Analityk)

Temat: Problem ze zmianą ułożenia pól w kokpicie

Jerzy Tuleja:
A nie masz żadnych błędów JS? Odpal konsole i sprawdź.

Nic nie ma :) Wszystko ładnie działa...
Konrad Karpieszuk

Konrad Karpieszuk WordPress Plugin
Compatibility
Assurance for WPML

Temat: Problem ze zmianą ułożenia pól w kokpicie

wez jeszcze zobacz jak sie siec zachowuje. nie wiem gdzie to jest w firebugu (ale na pewno jest), w chrome otwierasz inspektora bledow, zakladka "Network". przeciagnij jakis element i zobacz jaka jest odpowiedz (powinno byc status 200 ok)

jeszcze odnosnie sledzenia bledow JS: powinienes spogladac w konsole w momencie kiedy przeciagasz jeden z elementow w nowa pozycje i zobaczyc czy wtedy nic sie nie wydarzy
Jakub Michał Milczarek

Jakub Michał Milczarek Inspektor (Chemik
Analityk)

Temat: Problem ze zmianą ułożenia pól w kokpicie

Konrad Karpieszuk:
wez jeszcze zobacz jak sie siec zachowuje. nie wiem gdzie to jest w firebugu (ale na pewno jest), w chrome otwierasz inspektora bledow, zakladka "Network". przeciagnij jakis element i zobacz jaka jest odpowiedz (powinno byc status 200 ok)

Tutaj nie sprawdzałem wcześniej ale teraz zerknąłem i wszystko ma status 200 OK, jak coś ruszę to oczywiście pracuje admin-ajax.php i po chwili (pending) też ma status 200 OK.

jeszcze odnosnie sledzenia bledow JS: powinienes spogladac w konsole w momencie kiedy przeciagasz jeden z elementow w nowa pozycje i zobaczyc czy wtedy nic sie nie wydarzy

Tak właśnie robiłem...

konto usunięte

Temat: Problem ze zmianą ułożenia pól w kokpicie

Jakub Michał Milczarek:
Tutaj nie sprawdzałem wcześniej ale teraz zerknąłem i wszystko ma status 200 OK, jak coś ruszę to oczywiście pracuje admin-ajax.php i po chwili (pending) też ma status 200 OK.

Sprawdź może jeszcze jedną rzecz.
Skoro dostajesz odpowiedz 200, to znaczy ze serwer odpowiedział - ale de facto nie wiesz czy nie zwrócił Ci błędu.

Spróbuj porównać odpowiedzi pomiędzy poszczególnymi kokpitami użytkowników.

Testowałem na jednej z instalacji i w przypadku przesunięcia elementu otrzymuje odpowiedz "1" z czego wnioskuje że jest to "prawda".

Może jeszcze uściślij z jakiej wersji WP korzystasz i czy problem pojawia się we wszystkich przeglądarkach. Dla pewności usuń wszystkie ciasteczka i sesje z przeglądarki, może pomoże.
Jakub Michał Milczarek

Jakub Michał Milczarek Inspektor (Chemik
Analityk)

Temat: Problem ze zmianą ułożenia pól w kokpicie

Jerzy Tuleja:
Może jeszcze uściślij z jakiej wersji WP korzystasz i czy problem pojawia się we wszystkich przeglądarkach. Dla pewności usuń wszystkie ciasteczka i sesje z przeglądarki, może pomoże.

Testowałem na 3.2, 3.2.1 oraz na wszystkich betach i RC 3.3 :)
Oczywiście od sprawdzenia w innych przeglądarkach oraz czyszczenia sesji i ciasteczek zacząłem.

Problem ostatecznie wczoraj rozwiązałem - napisze w poniedziałek wpis na dev.wpzlecenia.pl o tym - może innym się przyda na przyszłość!

Generalnie tak jak przewidywałem na początki problemem nie były pliki WP lecz baza - szczegóły opiszę potem...Jakub Michał Milczarek edytował(a) ten post dnia 10.12.11 o godzinie 20:29
Jakub Michał Milczarek

Jakub Michał Milczarek Inspektor (Chemik
Analityk)

Temat: Problem ze zmianą ułożenia pól w kokpicie

No i problem rozwiązany...

Pełny opis problemu zamieściłem we wpisie na dev.wpzlecenia.pl:

http://dev.wpzlecenia.pl/2011/12/brak-mozliwosci-zapis...



Wyślij zaproszenie do