Anna K.

Anna K. główny specjalista

Temat: reklamacja odrzucona

Witam
moją reklamację na przerwaną siatkę w portfelu (siatka wyszła ze szwu) uznano za bezpodstawną, podając iż jest to uszkodzenie mechaniczne. towar zakupiony 2 stycznia br.
zgłoszenie usterki 21 października,
jako, że zgłosiłam wadę po ponad 6 m-cach od zakupu, po mojej stronie jest udowodnienie że wada jest konstrukcyjna lub materiałowa.
Sklep w ciągu 14 dni nie odpowiedział na moje zgłoszenie, pismo datowane i wysłane w ostatni dzień na odpowiedz (4 listopada) odebrałam 9 listopada (awizo o przesyłce dostałam 7 listopada), czyli już po 14 dniach.
moje pytanie brzmi: czy powoływać się na niedotrzymanie ustawowego terminu udzielenia odpowiedzi na reklamację i na tej podstawie uznania reklamacji? bo jeśli rozumiem dobrze to liczy się termin doręczenia reklamacji?
Mogę również uzasadniać że jest to wada towaru, ale czy wystarczy kolejne pismo czy juz musi byc rzeczoznawca itp?? proszę o poradę.
i czy ze swojej strony mam ostateczny termin na odwolanie sie od decyzji?
dziękuję z góry za pomoc
Anna
Grzegorz Langnerski

Grzegorz Langnerski Doswiadczony Manager
w pierwszej cenie

Temat: reklamacja odrzucona

Witam

Byłem wieloletnim kierownikiem ds. reklamacji myślę ze mogę Pani pomóc choć po zapoznaniu się z treścią pani wypowiedzi nie obejdzie się bez sprawy cywilnej sprzedawca wykorzystuje istniejące prawo jednakże tym samym stosuje niedozwolone praktyki kupieckie UOKiK proszę o przesalanie skanu wszystkich pism listów poświadczeń i zgłoszeń na adres langnerski@o2.pl. Prześle pani schemat postępowania i pismo do sprzedawcy.

Langnerski Grzegorz
Anna K.

Anna K. główny specjalista

Temat: reklamacja odrzucona

Witam
dziękuję, za szybką reakcję, wysłałam maila.
Pozdrawiam



Wyślij zaproszenie do