Derek K.

Derek K. Everything can be,
but nothing has to.

Temat: Kontrowersyjnie...?

Tematy które ponoć są kontrowerysjne...może dlatego że nasze opinie nie idą w parze z opinią większości...a ponoć cenimy sobie indywidualność...:)

konto usunięte

Temat: Kontrowersyjnie...?

Kontrowersyjny jest ten strumyk za Tobą Derek ;)
Derek K.

Derek K. Everything can be,
but nothing has to.

Temat: Kontrowersyjnie...?

hmmmm czyżby?..wyjaśnij ;)
Derek K.

Derek K. Everything can be,
but nothing has to.

Temat: Kontrowersyjnie...?

OK...zacznijmy od tematu podanego przez Joannę (Asię, Aśkę) Ambroziak:
aborcja - tak czy nie i dlaczego.

konto usunięte

Temat: Kontrowersyjnie...?

Po pierwsze jest strumyk/potok górski ;)
Po drugie - kry na nim nie widzę ;)
Po trzecie - Ty Derek wciąż trwasz pomimo i jako bardzo atrakcyjny pierwszy plan;)
Bardzo miły widok o trzeciej nad ranem ;)

konto usunięte

Temat: Kontrowersyjnie...?

Derek K.:
OK...zacznijmy od tematu podanego przez Joannę (Asię, Aśkę) Ambroziak:
aborcja - tak czy nie i dlaczego.
Jezzzuuu...
Dobrze, ze nie musiałam mieć takich dylematów...
Derek K.

Derek K. Everything can be,
but nothing has to.

Temat: Kontrowersyjnie...?

Małgorzata C.:
Bardzo miły widok o trzeciej nad ranem ;)
Oh, you're soo full of it ;)
3 nad ranem i Ty ni śpisz, huh..powiem Twojej mamie :P

Temat: Kontrowersyjnie...?

a co tu się wyprawia?:)
Derek K.

Derek K. Everything can be,
but nothing has to.

Temat: Kontrowersyjnie...?

Robert S.:
a co tu się wyprawia?:)
zacznij czytać od góry..;)

konto usunięte

Temat: Kontrowersyjnie...?

Przynajmniej 3 osoby nie śpią: Derek, ja i Robert...

Temat: Kontrowersyjnie...?

Derek to żadne osiągnięcie:) u niego zdaje się dzień się zaczyna dopiero;)
Derek K.

Derek K. Everything can be,
but nothing has to.

Temat: Kontrowersyjnie...?

Robert S.:
Derek to żadne osiągnięcie:) u niego zdaje się dzień się zaczyna dopiero;)
...kończy :)

konto usunięte

Temat: Kontrowersyjnie...?

Dla mnie podobne osiągnięcie...
Gastronomia nigdy nie śpi...

Temat: Kontrowersyjnie...?

gastronomia czuwa?:)

konto usunięte

Temat: Kontrowersyjnie...?

Pracuje zazwyczaj...
aczkolwiek niekoniecznie dziś - przyzwyczajenie ;)
Derek K.

Derek K. Everything can be,
but nothing has to.

Temat: Kontrowersyjnie...?

OK moje 3 grosze na temat aborcji....chociaż może najpierw zachaczę o temat kontrowersji. Dlaczego dzisiaj kiedy nie podążamy za głównymi nurtami myśli czy czynu stajemy się kontrowersyjni, dlaczego jedne grupy mimo bycia mniejszością mają o wiele więcej do powiedzenia i w większości przypadków ukierunkowują tok myślenia mimo że większość jest temu przeciwna.....?
Anywho, wracając do aborcji...
Chyba się nie pomylę mówiąc że opinia każdego z nas odzwierciedla naszą filozofię życiową w większości przypadków opartą głównie na systemie wiary (lub jego braku) którym karmiono nas od dzieciństwa, w mniejszości na własnych doświadczeniach które kreują naszą filozofię życiową. Z mojego punktu widzenia aborcja nie jest ani zła ani dobra, jest po prostu wydażeniem - wyborem w życiu danej osoby. Jeśli patrzymy z punktu widzenia fizycznej osoby będącej pozbawionej życia i biorąc pod uwagę nasz moralny kompas stworzony pod wpływem wiary, nie istotne czy katolickiej, luterańskiej, muzułmańskiej itp oborcja napewno jest okrutnym wyborem. Jeśli patrzymy z punktu widzenia określającego każdego z nas jako nieśmiertelną ”osobę’’ spiritualną, śmierć fizyczna jest końcem jednego etapu i początkiem kolejnego. Jesteśmy zbyt przyzwyczjeni do naszego fizycznego bycia pomimo faktu że każdy system religijny uświadamia nas, a przynajmniuej stara się to zrobić że jesteśmy istotą spiritualną, że życie fizyczne to jedynie pewien etap w o wiele większej części życia każego z nas. Mówiąc to ..czy osobiście (gdybym był kobietą oczewiście) wybrałbym aborcję?...Nie...nieważne w jakim etapie życia dana istota jest, jest to jej życie i ja personalnie nie zrobiłbym nic by je odebrać.
Czy potępiam kobiety które dokonały tego wyboru? Nie....do nich i tylko do nich należał ten wybór, nikogo innego. Fakt że mój wybór byłby inny nie ma najmniejszego znaczenia i wpływu na decyzję innych.

konto usunięte

Temat: Kontrowersyjnie...?

Derek K.:
OK...zacznijmy od tematu podanego przez Joannę (Asię, Aśkę) Ambroziak:
aborcja - tak czy nie i dlaczego.

TAK dla aborcji jeśli jest wynikiem gwałtu.
TAK dla aborcji jeśli płód jest poważnie uszkodzony np.zespół Downa czy inne bardzo poważne schorzenia.
TAK dla aborcji jeśli życie matki jest zagrożone.

NIE dla aborcji w sytuacji gdy ktoś zwyczajnie nie stosował antykoncepcji-nie tędy droga.

I ostatnie: najważniejsze to tak postępować, żeby nie musieć podejmować tego typu decyzji.

Temat: Kontrowersyjnie...?

Derek K.:
OK...zacznijmy od tematu podanego przez Joannę (Asię, Aśkę) Ambroziak:
aborcja - tak czy nie i dlaczego.

Tak jestem za legalizacją aborcji, choć to nie oznacza, że się za nią opowiadam! Mnie zależy na tym, by kobieta miała możliwość wyboru. To jaki on będzie już nie wnikam. Niech to będzie jej suwerenna decyzja, zgodna z jej sumieniem i światopoglądem.
Tomasz G.

Tomasz G. Kierownik Sekcji
Obsługi Dokumentów,
Państwowy Fundusz
Re...

Temat: Kontrowersyjnie...?

Zaraz, zaraz a co z wyborem mężczyzny w tym temacie? Czemu jest pomijany w takich sytuacjach? Czy on nie może mieć wyboru. W końcu to tak samo jego dziecko jak i kobiety, więc czemu decyzja ma należeć tylko do kobiety? A gdzie hasła głoszone przez feministki np. równouprawnienie???

Cytując Asię:
"Niech to będzie jej suwerenna decyzja, zgodna z jej sumieniem i światopoglądem"

- a jakbym zmienił tą treść na następującą:

"Niech to będzie jego suwerenna decyzja, zgodna z jego sumieniem i światopoglądem" - to zgodziłabyś się ze mną? Czy mężczyzna nie ma takiego samego prawa głosu jak kobieta w sprawie swojego dziecka?

konto usunięte

Temat: Kontrowersyjnie...?

Joanna A.:
Derek K.:
OK...zacznijmy od tematu podanego przez Joannę (Asię, Aśkę) Ambroziak:
aborcja - tak czy nie i dlaczego.

Tak jestem za legalizacją aborcji, choć to nie oznacza, że się za nią opowiadam! Mnie zależy na tym, by kobieta miała możliwość wyboru. To jaki on będzie już nie wnikam. Niech to będzie jej suwerenna decyzja, zgodna z jej sumieniem i światopoglądem.

Podobnie z eutanazją.



Wyślij zaproszenie do