Agata Maroń

Agata Maroń Head of Sales &
Marketing at
Cybercom Group
Poland

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Kochani

Do Tajlandii jedziemy po raz 5 , ale tym razem z naszym małym 6 miesięcznym Heniem. Jedziemy 10 stycznia i wtedy on bedzie miał 6 miesiecy.

O ile my sie nie szczepimy na nic i leków na malarie nigdy nie bierzemy o tyle martwimy sie bardzo o niego.

Bedzie jeszcze wtedy na piersi, zatem troche problemów mu odejdzie ( jest zaszczepiony na rotawirusa, wiec chyba nawet biegunki nie zlapie). Martwimy sie jednak, ze moze mu sie cos stac- szczególnie ze po powodzi chorób jest wiecej.

Lekarz chorób tropikalnych kazał kupić malarone junior i podawac w miejscach zagrożenia- rozumiem, że chodzi o dżungle ?

Powiedział, ze na wyspach generlanie Malarii nie ma- rozumiem zatem ze Phuket, Ko samui, Bali, no ale chyba też Singapur i Bangkok są dla Henia bezpieczne ?

Ja to w ogóle nie pamietam, aby mnie tam cos gryzło, ale moze pamieć moja jest ulotna

Kochani pomóżcie i napiszcie - moze ktos był z takim maluchem w tych rejonach, moze ktoś tam teraz jest- czy są komary i gdzie, czy szaleje malaria i jak zrobić aby go uchronić przed wszytskim

dodam ze bedzie moskitiera i srodek na owady ;)

Agata
Anna Waniewska

Anna Waniewska centrum zarzadzana
niczym

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Agata Maroń:
Kochani

Do Tajlandii jedziemy po raz 5 , ale tym razem z naszym małym 6 miesięcznym Heniem. Jedziemy 10 stycznia i wtedy on bedzie miał 6 miesiecy.

O ile my sie nie szczepimy na nic i leków na malarie nigdy nie bierzemy o tyle martwimy sie bardzo o niego.

Bedzie jeszcze wtedy na piersi, zatem troche problemów mu odejdzie ( jest zaszczepiony na rotawirusa, wiec chyba nawet biegunki nie zlapie). Martwimy sie jednak, ze moze mu sie cos stac- szczególnie ze po powodzi chorób jest wiecej.

Lekarz chorób tropikalnych kazał kupić malarone junior i podawac w miejscach zagrożenia- rozumiem, że chodzi o dżungle ?

Powiedział, ze na wyspach generlanie Malarii nie ma- rozumiem zatem ze Phuket, Ko samui, Bali, no ale chyba też Singapur i Bangkok są dla Henia bezpieczne ?

Ja to w ogóle nie pamietam, aby mnie tam cos gryzło, ale moze pamieć moja jest ulotna

Kochani pomóżcie i napiszcie - moze ktos był z takim maluchem w tych rejonach, moze ktoś tam teraz jest- czy są komary i gdzie, czy szaleje malaria i jak zrobić aby go uchronić przed wszytskim

dodam ze bedzie moskitiera i srodek na owady ;)

Agata


malaron hmmm, ja bym nie podawala 6msc dziecku. generalnie w tajlandii malarii nie ma, denga za to tak. ale nie wiadomo jak syt wyglada po tych powodziach.

skoro jest na piersi to ma duze zabwepieczenie immunologiczne a szczepionka na rota nie chroni dzieci prze biegunkami, szcepow rota jest mnoestwo i sie mutuja. bieguna mzoe powstac z innych przyczyn zmiana klimatu , wody rowniez tego co matka jezeli karmi spozywa.

spokojnie bedzie dobrze, singapur jest kompletnie wolny od malarii jak rowniez wiekszosci chorob zakaznych.

a gdzie dokladnie bedziecie w Taj.
Monika Z.

Monika Z. Księgowa to nie
profesja - to stan
umysłu ....

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

A gotowi na gadki umoralniające pt. "wyrodni rodzice, dla własnej przyjemności katują dziecko"? :)
Jak 5 raz, to sami najlepiej wiecie, co i jak - pytać nie musicie. Trzymajcie się południa, to i powódż niestraszna. Antykomar się pewnie przyda w tych okolicznościach, ale to nie tylko dla dziecka. życzę miłej podróży. My ruszamy 12.01 - do Malezji (przez Singapur).Monika Z. edytował(a) ten post dnia 10.11.11 o godzinie 19:46
Agata Maroń

Agata Maroń Head of Sales &
Marketing at
Cybercom Group
Poland

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

No gadki już były i chyba po prostu przestraszylismy się bo pan w instytucie chorób tropikalnych autorytarnie powiedział ze narażamy życie Henia i czy wiem ze on umrze jeśli zachoruje;( dla młodej mamy to trudna sprawa

Ja raczej liczyłem na szczepienia na zoltaczke pokarmowy i dur ale jest zbyt mały;( do leków na malarie tez przekonani nie jesteśmy bo sami nigdy nie braliśmy

Jedziemy na phuket na bali, do Singapuru, i pewnie jeszcze jakieś 1-2 mIejsca- mamy tym razem 7 tygodni

Na pewno ominiemy laos, kambodze, malezje

konto usunięte

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

O ile pamiętam malarone ten dla dorosłych trzeba było zacząć przyjmować jakoś wcześniej, przed wyjazdem. Więc opcja podania go tylko w terenie zagrożonym nie wchodzi w rachubę.
Znalazłam taką stonkę może być pomocna, o ile wcześniej tam nie byłaś :)
http://malypodroznik.pl/porady/p_malaria.htm

Ja w styczniu byłam w Tajlandii z córką 6 lat, lekarka nawet nie wspominała o podawaniu leków przeciw malarycznych . Uzupełniłyśmy tylko szczepienia o dur brzuszny i WZW B, bo resztę szczepień już miała wykonane w tych obowiązkowych.
Oczywiście Twój przypadek jest inny i sama musisz podjąć decyzję.

Dorzucam jeszcze stronkę Gosi:
http://nurkowanie.info.pl/pl/tajlandia/szczepienia-do-...
Agata Maroń

Agata Maroń Head of Sales &
Marketing at
Cybercom Group
Poland

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Malarone junior podobno podaje się w momencie zagrozenia
Agnieszka Kasperska

Agnieszka Kasperska Specjalista ds.
Marketingu

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Nie chcę być zaraz posądzona o przynależność do tych osób, ale naprawdę nie zastanawialiście się czy nie będzie za mały/młody na taką podróż?

Jeżeli nie jedziecie tam na stała, to czy dziadkowie nie mogli by się zająć maluchem na okres waszego pobytu? Przecież i tak nic z wyjazdu nie zapamięta:)

Chyba, że nie o to chodzi?
Ewa Kłoskowska

Ewa Kłoskowska Kierownik projektow,
specjalizacja:
technologie medyczne
...

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Agnieszka Kasperska:
Nie chcę być zaraz posądzona o przynależność do tych osób, ale naprawdę nie zastanawialiście się czy nie będzie za mały/młody na taką podróż?

Jeżeli nie jedziecie tam na stała, to czy dziadkowie nie mogli by się zająć maluchem na okres waszego pobytu? Przecież i tak nic z wyjazdu nie zapamięta:)

Chyba, że nie o to chodzi?

No ja mysle, ze w takim wyjezdzie nie o to chodzi by dziecko cokolwiek z podrozy zapamietalo, raczej chodzi o to ze rodzice nie chca ani sie rozstawac na tak dlugo z dzieckiem ani rezygnowac z wlasnych przyjemnosci. Dziecku i tak bedzie dobrze wszedzie tam, gdzie bede z nim rodzice. Ja bym nie zostawiala polrocznego dziecka na 2 miesiace.
Marzena G.

Marzena G. Active Asia Podróże
z Duszą

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Agata Maroń:
No gadki już były i chyba po prostu przestraszylismy się bo pan w instytucie chorób tropikalnych autorytarnie powiedział ze narażamy życie Henia i czy wiem ze on umrze jeśli zachoruje;( dla młodej mamy to trudna sprawa

Ja raczej liczyłem na szczepienia na zoltaczke pokarmowy i dur ale jest zbyt mały;( do leków na malarie tez przekonani nie jesteśmy bo sami nigdy nie braliśmy

Jedziemy na phuket na bali, do Singapuru, i pewnie jeszcze jakieś 1-2 mIejsca- mamy tym razem 7 tygodni

Na pewno ominiemy laos, kambodze, malezje

Agata, tam, gdzie jedziecie , zagrozenie jest minimalne , o ile nie planujecie pobytu kilkudniowego w dzungli. Rada moja - daj sobie spokoj z tym malarone rozwalajacym organizm do granic mozliwosci.Chron dziecko - jest mnostwo specyfikow do spryskiwania, bardzo dobrych, oszczedz dziecko..to moja rada. Spedzilam z 2 moich synow kilka dni w srodku dzungli bez malarone...lekkomyslnosc-nie, swiadoma decyzja, dzieci jezdza z nami do Azji regularnie, nigdy im malarone nie podalam i mysle,ze nie podam. Agatko, usmiechnij sie i nie przejmuj sie , lekarze nam mowili dokladnie to samo, podobnie jak "zatroskani" rodzice, ktorzy do 10 roku zycia nie ruszaliby sie z europy, bo cyt "bezpieczniejsza". guzik prawda:)
Jakby co, pisz na priv, pogadamy, usciski:)
A wakacje azjatyckie z dziecmi sa genialne!!! Nie wyobrazam sobie nie zabrac moich dzieci do Azji, to sie w ogole nie miesci w mojej wyobrazni:))Marzena G. edytował(a) ten post dnia 16.11.11 o godzinie 02:02
Anna Waniewska

Anna Waniewska centrum zarzadzana
niczym

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Agata Maroń:
Malarone junior podobno podaje się w momencie zagrozenia

Agatka odpuscie sobie malarone, bo badziewie mzoe spowodowac nieodrwacalne problemy neurologiczne u dziecka, wieksza szkode spowoduje lekiem niz bardzo mala szansa zalapania malarii. w pl moze tez zachowrowac wg neiktorych ospa wietrzna nalezy do bardzo niebezpiecznych chorob lol.

w zimie masz wieksza szanse ,ze maluch ci sie rozchoruje na grype niz zalpie cos w tajlandii.

na phuket mozecie byc spokojni,to nie dzung;a tylko cywilizowany resort. w singapurze malarii nie ma a na bali tez w sumie nie wystepuje.wiec luz. najwazniejsze,ze rodzina razem. spokojnie nam tez kazdy puka w glowe hehe po co z dzicmi tak daleko...

moje myszki beda mialy 4latka i 1.4msc w styczniu,lecimy na prawie 6tyg do singapuru i bali.
Anna Waniewska

Anna Waniewska centrum zarzadzana
niczym

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Agnieszka Kasperska:
Nie chcę być zaraz posądzona o przynależność do tych osób, ale naprawdę nie zastanawialiście się czy nie będzie za mały/młody na taką podróż?

Jeżeli nie jedziecie tam na stała, to czy dziadkowie nie mogli by się zająć maluchem na okres waszego pobytu? Przecież i tak nic z wyjazdu nie zapamięta:)

Chyba, że nie o to chodzi?


Agnieszko,chyba nie masz wlasnych dzieci sugerujac zostawic 6msc dziecko, ktore jest karmione piersia z dziadkami na 2msc.

nie chodzi o to co sie pamieta, najwazniejsze jest to,ze rodzina jest razem. tu i teraz a kazda podroz nawet 'nie zarejestrowana' przez mozg zostaje w podswiadomosci
Agata Maroń

Agata Maroń Head of Sales &
Marketing at
Cybercom Group
Poland

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

dziewczyny dzięki serdeczne bo naprawdę zaczęliśmy mieć mieszane uczucia. nie wyobrażamy sobie zostawienia Henia z dziadkami. W moim odczuciu jego podświadomość będzie ta podróż pamiętała.

my wiemy ze w tajlandii nic złego nie powinno sie stac- byliśmy sami parę razy...ale kiedy w gre wchodzi nasz mały skarb sprawa zawsze się komplikuje

lek wykupimy i będzie w pogotowiu- jakby co...

do tego bedziemy uważać na zatrucia- karmienie piersią pomoże mam nadzieję

to moze sie gdzies po drodze spotkamy ? jak rezerwujecie noclegi na bali ? przez booking com ?
Tomasz M.

Tomasz M. Trump :)

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Jeszcze przygotujcie malucha na ponad 10-godzinny lot z Europy do Bangkoku
Ewa Kłoskowska

Ewa Kłoskowska Kierownik projektow,
specjalizacja:
technologie medyczne
...

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Tomasz M.:
Jeszcze przygotujcie malucha na ponad 10-godzinny lot z Europy do Bangkoku

Malucha nie trzeba przygotowywac... :-)
To rodzice bardziej przezywaja takie podroze niz dzieci. Wiem bo sama lecialam do Mongolii w wieku 3 miesiecy (24 godziny w podrozy) ;-)
Sama tez dzieci wozilam na inne kontynenty.
Tomasz M.

Tomasz M. Trump :)

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Ewa Kłoskowska:
(...)
To rodzice bardziej przezywaja takie podroze niz dzieci.

...i współpasażerowie lotu, jak dziecko płacze przez kilka godzin :P
Agata Maroń

Agata Maroń Head of Sales &
Marketing at
Cybercom Group
Poland

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Oczywiście może sie zdarzyć ze będzie płakał w samolocie tak samo jak w restauracji, kościele, pociagu czy autobusie- ale czy to oznacza ze młodzi rodzice maja siedzieć z dzieckiem zamknięci w domu bądź rezygnować z marzeñ i planów ?!
Marek Kowalski

Marek Kowalski specjalista,
Patropak

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Tomasz M.:
Ewa Kłoskowska:
(...)
To rodzice bardziej przezywaja takie podroze niz dzieci.

...i współpasażerowie lotu, jak dziecko płacze przez kilka godzin :P

A co ma robić maluch , mówić nie umie więc co ma szczekać czy miałczeć ????

A matka niech w piaskownicy z dzieckiem pod blokiem tylko czas spędza....

20.12 wro - muc, muc-sin lufthansa, 22.12 - sin-sgn tiger , 31.12 - sgn-sin ,
01.01 - sin - dvo , 12.01 dvo -sin 14.01 sin- muc

Podaje moje NAJBLIŻSZE loty z dwójką maluchów :rok i trzy latka aby jacy NADWRAŻLIWCY , nie musieli być skazani na ewentualny płacz mych maluchów więc niech zmienią daty bac wezmę dla nich stopery
pozdr
:)
Tomasz M.

Tomasz M. Trump :)

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Dobra ;)

Widzę, że żartu nikt nie "załapał" i nawet ikonka ";P" na końcu zdania nic nie pomogła, więc nie idźmy tą drogą dalej, bo nie to miałem na celu, żeby Was, Rodziców, denerwować.

PRZEPRASZAM.
Agata Maroń

Agata Maroń Head of Sales &
Marketing at
Cybercom Group
Poland

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

spoko
Anna Waniewska

Anna Waniewska centrum zarzadzana
niczym

Temat: tym razem z 6 miesięcznym dzieckiem

Agata Maroń:
dziewczyny dzięki serdeczne bo naprawdę zaczęliśmy mieć mieszane uczucia. nie wyobrażamy sobie zostawienia Henia z dziadkami. W moim odczuciu jego podświadomość będzie ta podróż pamiętała.

my wiemy ze w tajlandii nic złego nie powinno sie stac- byliśmy sami parę razy...ale kiedy w gre wchodzi nasz mały skarb sprawa zawsze się komplikuje

lek wykupimy i będzie w pogotowiu- jakby co...

do tego bedziemy uważać na zatrucia- karmienie piersią pomoże mam nadzieję

to moze sie gdzies po drodze spotkamy ? jak rezerwujecie noclegi na bali ? przez booking com ?


nie nei przez booking, zatrzymujemy sie w pensjonacikach czy prywatych kwaterach. najpierw sprawdzam na tripadvisor a potem przez asiaroom albo przez strone wlascicieli. moge na priva podac ci gdzie sie zatrzymujemy.
na booking rezerwowalam singapur.

pozd i do zobaczenia gdzies kolo rownika...

Następna dyskusja:

wyspa tajska czy malezyjska...




Wyślij zaproszenie do