Maciej Sakowski

Maciej Sakowski Account Manager AFH

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Kochani,

Udało się, trafil sie nam jak slepej kurze ziarno bilet, w miare normalnej cenie i lecimy. Czy moze ktoś polecić mi jakiś nocleg na jedna dobę w Varadero - tam lądujemy i chcemy sie tylko przespać a następnego dnia plecak i Autentica Cuba przed nami.

Ewentualnie jeśli macie jakieś sugestie co do wyboru hotelu/okolicy na taki totalny plażowy wywczas (po tych plecakowych wojarzach należy nam się chyba, nie). Wylot mamy z Varadero, pytanie czy siedzieć tam czy moze troszkę gdzies w bok uciec. Nie ukrywam ze na tą końcówkę to chętnie będę all inclusive :)

Ale prio 1 to jakaś przekimajka po przylocie

Z góry pięknie dziękuję za pomoc
Jacek K.

Jacek K. Konsultant

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Hej,

Nie jestem w tych sprawach expertem, ale o ile pamiętam, to w Varadero są jedynie hotele i żadnych prywatnych domów (lądowałem tam i potem pojechałem autobusem do Havany). Nie wiem, o której przylatujesz, ale tak myślę, że może byłoby możliwe dojechanie do Hawany (np. jakims autobusem turystycznym--niektórzy kierowcy są skorzy zabierać tursytów bez problemu na kilka peso--np. nasz autobus był w 2/3 pusty), a tam jest b. dużo casa particulares, pomiędzy 20 a 30 peso za noc od pokoju... bo hotel kosztuje o wiele więcej, jak się tylko przyjeżdża na jedną noc. Wiem, że ta opcja wymagałaby trochę ryzyka... ot, po prostu sugestia!

Życzę powodzenia i miłych wrażeń na Kubie!

Jack
Maciej Sakowski

Maciej Sakowski Account Manager AFH

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Jacku,

dzieki za informacje, neistety przylatujemy 18 45 do V, odprawa, bagaze i jak nic bedzie 20 a do havany to tak 2- 2,5 h trzeba liczyc, poza tym chyba o tej porze nie zlapie zadnego autobusu.
Ale dziekuje za chęć pomocy :)
Anna C.

Anna C.
http://cuba.miamor.p
l

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Ostatni autobus rejsowy z lotniska do Hawany jest o 21:55, kosztuje 11 CUC. Każdy lub prawie każdy autobus turystyczny, który czeka na grupy zorganizowane, weźmie was "na lewo" za 20-25 CUC. Najdroższa opcja to taksówka za ok. 50-60 CUC. Niestety w taksówkach nie ma wyboru, bo pod lotniskiem stoją tylko te legalne. Na lotnisko można jechać taniej, jeśli się z kimś dogadasz, ale stamtąd, niestety nie. Biorąc pod uwagę, że w Varadero wchodzi w grę tylko hotel, a noc kosztuje min. 40 EUR, to - podobnie jak Jacek - sugerowałabym rozważenie opcji jechania prosto do Havany.

P.S.
A można wiedzieć za ile to ta "w miare normalna cena biletu"? :) Bo własnie też widzę fajną promocję i się zastanawiam...
Maciej Sakowski

Maciej Sakowski Account Manager AFH

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Ania jak zawsze niezastąpiona - dzięki, dziękuję, merci

Wiesz co, mielismy juz za 6500 - oczywiscie za dwa - ale po dobie (musiałem nadpłacić karte kredytową i trochę to zajeło) juz byly prawie po 8 tys, calekim przypadkiem trafilismy na cene 1730 euro czyli jakies 7100 z groszami. nie tanio ale chyba i taniej nic nie znalezlibysmy z polski i juz wiekszy spokoj. Doszlo do tego ze lecimy niedziela - niedziela co tez nie jest tanie (polecam uklad sroda - sroda).

I jest jeszcze fajan opcja na dreamtours.pl - wycieczki z niemiec ale jak popszukac, polkikac to mozna cos znalezc dla siebie.
Anna C.

Anna C.
http://cuba.miamor.p
l

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Jeśli już to "gracias" ;) Popraktykuj trochę przed wyjazdem ;)

Nie ocenię czy zapłaciliście dużo czy mało, bo nie wiem kiedy lecicie - jeśli teraz niedługo to dobra cena. A dla innych ewentualnie zainteresowanych powiem, że na październik i listopad jest promo za 2740 zł z WAW.
Maciej Sakowski

Maciej Sakowski Account Manager AFH

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Gracias :)

lecimy 25.09 - 16.10 Condor przed Frankfurt - Warszawa -Varadero - 3550 na główke wychodzi
Anna S.

Anna S. Asesor Notarialny

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Anna, trochę mniej w temacie, ale czytam, że jesteś doskonale zorientowana. Wiesz może jak najlepiej/najbezpieczniej/niedrogo dostać się z La Habana - Jose Marti do miasta? Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Anna C.

Anna C.
http://cuba.miamor.p
l

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Taksówką.
Zasada nr 1: ustalasz cenę zanim wsiądziesz.
Zasada nr 2: jak już usłyszysz cenę, to się targujesz zanim wsiądziesz ;)
Powinna kosztować ok. 15 CUC, max 20, jeśli gdzieś w dalsze zakątki na przeciwległym krańcu miasta.
Agnieszka Kasprzak

Agnieszka Kasprzak Wolny strzelec

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

hej

Na krotki jednonocny pobyt najtanszy hotel- Oasis Hotel- na samym poczatku miasta, przy wjezdzie. Spokojny i oblegany tylko przez tubylcow :)
Ewa A.

Ewa A. art director, V&P

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

witam :)
bedzie ktos w varadero po 23 wrzesnia?
moze wspolny wypad na pare dni do Hawany?Ewa Andrychiewicz edytował(a) ten post dnia 25.08.11 o godzinie 11:20
Andrzej Mocny

Andrzej Mocny manager, caleta
Hotel

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Polecam Canimao 15 min taksowka od lotniska w varadero ok 10 CUC.
trzygwiazdkowy i bardzo tani ok 25cuc/ noc. Calkiem przyzwoite warunki i przedewszystkim bardzo spokojny.
Zapraszam na http://www.facebook.com/pages/KubaMania-i-Villa-Poloni...
Anna C.

Anna C.
http://cuba.miamor.p
l

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Spamujesz tą Kubamanią co parę tygodni we wszystkich aktywnych wątkach, a tak naprawdę nie wiadomo czy reklamujecie Kubę czy Hiszpanię, bo na stronie Kubamanii na facebooku pojawiają się "reklamy" waszej willi. Jakoś mi się "gryzie" ta niby Wasza chęć pomocy na forum, z chęcią poszukania przelotów tudzież wynajęciem willi, oczywiście za odpowiednią opłatą. Poza tym informacje praktyczne na temat Kuby, które macie na stronie, są zerowe, a wszystkie teksty jakie macie to kradzione relacje z podróży, nie wróżę więc, że coś na tym zbudujecie... Jeśli możesz to oszczędź mnie, i innym forumowiczom, czasu na zaglądanie do wątków tylko po to, żeby zobaczyć waszego linka. Jak chcesz się podzielić wiedzą, rób to bezinteresownie.
Maciej Sakowski

Maciej Sakowski Account Manager AFH

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Ewa Andrychiewicz:
witam :)
bedzie ktos w varadero po 23 wrzesnia?
moze wspolny wypad na pare dni do Hawany?


Ewa,
My będziemy we dwójkę ale dopiero koło 10 października, i już "po" Havanie. Z przyjemnością jednak spotkam się na miejscu
Roman Kuc

Roman Kuc Biuro Podróży
x-wakacje

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Witam,

hotel Pullman - tylko 16 pokoji: Ave.1ra e/ 49 y 50, Varadero, Matanzas

Hotel Herradura - http://www.cuba.tc/Varadero/Herradura.html

Jeżeli chodzi o nocleg to nie ma problemu nawet w Varadero. Jak zagadasz z miejscowymi to Ci pomogą.

Polecam odwiedzić miejscowość: CARDENAS !! tam zobaczysz prawdziwą Kubę.
Jolanta Lewandowska

Jolanta Lewandowska Dyrektor Serwisów
People, Grupa
Gazeta.pl

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Hej,

A czy da się polecieć do Varadero bez rezerwacji hotelu?
Znajdę coś na miejscu, czy to bez sensu, bo taniej niż przez internet (około 20 EUR/noc) nie będzie?

Pomocy pls :)
Przemek S.

Przemek S. Konsultant-
Salesforce.com
Platinum Partner

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Jolanta Plona:
Hej,

A czy da się polecieć do Varadero bez rezerwacji hotelu?
Znajdę coś na miejscu, czy to bez sensu, bo taniej niż przez internet (około 20 EUR/noc) nie będzie?

Pomocy pls :)

Szukasz taniej niż 20 EUR? To chyba u kogoś w szopie ;) 25-30 CUC to minimum za casa particular a za hotel na miejscu trzeba liczyć od 50 CUC wzwyż. Jeżeli wolisz sobie poszukać czegoś na miejscu to sobie przynajmniej zarezerwuj hotel na pierwszą noc żeby móc poszukać na luzie. Po tak długie podróży, ostatnią rzeczą na jaką będziesz miała ochotę to szukanie dobrego noclegu. Polecam jednak rezerwację przez internet.Przemek S. edytował(a) ten post dnia 24.11.11 o godzinie 11:49
Jolanta Lewandowska

Jolanta Lewandowska Dyrektor Serwisów
People, Grupa
Gazeta.pl

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Tak, właśnie taki mam plan - zarezerwować dwa pierwsze noclegi, a potem czegoś szukać.
Pytałam, bo np. w Azji jest tak, że nie warto tego robić przed przylotem, przez internet. Hotele, które się ogłaszają w sieci są po prostu sporo droższe od tego, co bez problemu można znaleźć na miejscu.

No nic, dziękuję! :)
Przemek S.

Przemek S. Konsultant-
Salesforce.com
Platinum Partner

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Nigdy nie byłem w Azji, więc nie wiem jak tam jest. Pamiętaj że Kuba to kraj gdzie rządzi komunizm, tam nie ma konkurencji i wolnego rynku a ceny regulowane są centralnie. Wszystkie hotele należą są państwowe lub z udziałem państwa więc na promocje na miejscu nie masz co liczyć. Jedyną szansą na tańszy nocleg jest spanie w nielegalnej casa particular. Nie polecam jednak bo często wynikają z tego problemy. W Varadero byłem kilka razy, ostatni raz w lipcu oraz czerwcu br. i z tego co zauważyłem jeśli chodzi o hotele to ceny na miejscu są wyższe niekiedy nawet o kilkadziesiąd %.
Osobiście korzystam z usług CubaTravelNetwork.com ( niekoniecznie z ich strony, na stronach ich partnerów można znaleźć tańsze oferty niż na ich witrynie ).
Jolanta Lewandowska

Jolanta Lewandowska Dyrektor Serwisów
People, Grupa
Gazeta.pl

Temat: Varadero - macie jakies sprawdzone miejsca ?

Dziękuję! :)

Następna dyskusja:

Hotel Tuxpan Varadero




Wyślij zaproszenie do