Sebastian Majcher

Sebastian Majcher IT Recruitment
Partner / Client
Relationship Manager
/ Ma...

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Polecam film 7 vírgenes, traktujący o problemach zbuntowanej młodzieży z Zaragozy.Sebastian M. edytował(a) ten post dnia 03.02.11 o godzinie 16:03

konto usunięte

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Dobry film :)Tomasz Żurobski edytował(a) ten post dnia 22.02.11 o godzinie 09:22
Adam Kaczmarczyk

Adam Kaczmarczyk Project Manager,
Civil Engineer

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Witam,

nie wiem kto polecał "4 Planta", "El orfanato" i "El metodo" ale podpisuję się rękami i nogami pod jakością filmów.

Każdy inny, każdy jeden - rewelacja :)

Pozdrawiam

Adam
Krzysztof Balczerski

Krzysztof Balczerski Biuro Doradztwa
Budowlanego
BALCZERSKI.pl

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Najbardziej polecam:
1. Tapas
2. Gordos
3. Azuloscurocasinegro

konto usunięte

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Uważam, że rewelacyjne są też te filmy:

1. Un burka por amor
2. Los girasoles ciegos
3. El espinazo del diablo

konto usunięte

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

A co dla początkujących?:)
Adam Kaczmarczyk

Adam Kaczmarczyk Project Manager,
Civil Engineer

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Beata Z.:
A co dla początkujących?:)

Kolega kiedyś mi doradził i słusznie, że łatwiej zrozumieć film niehiszpański z dubbigniem po hiszpańsku niż hiszpański - potwierdzam. Może to Ci coś pomoże, ewentualnie film hiszpański z napisami, nawet jeśli zrozumiesz 20% to coś w głowie zostanie.

Co do oryginałów - odradzam Ci Manolito Gafotas, film zabawny, ale z rozumieniem np. u mnie było ciężko, mimo iż uważam, że prezentuję całkiem niezły poziom hiszpańskiego:) dykcja kilkuletniego chłopca okazała się zabójcza.

konto usunięte

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

tegoroczna manana w PL niebawem, co polecacie?
http://www.manana.pl/hiszpanie/

konto usunięte

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Wczoraj oglądałem: El secreto de sus ojos - super!
Karolina L.

Karolina L. sekretarz redakcji

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Ewa S.:
tegoroczna manana w PL niebawem, co polecacie?
http://www.manana.pl/hiszpanie/


ja oglądałam "La isla interior". świetny film, genialni aktorzy, bardzo dobrze się go ogląda.

konto usunięte

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Karolina L.:
ja oglądałam "La isla interior". świetny film, genialni aktorzy, bardzo dobrze się go ogląda.

festiwal w wawie sie juz skoczyl ale tego tytulu nie widzialam. zapisze na liste i dziekuje za polecenie:)
Kaja J.

Kaja J. AR Accountant, Cash
Collector

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

"Celda 211" - mrożący krew w żyłach - ale też trudny do zrozumienia, bo dzieje się w więzieniu...
Piotr W.

Piotr W. General Manager,
Urbanica

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Z kinowych nowości polecam "Ojos de Julia" a ze staroci "Todo es mentira". Na pierwszym można sie bać a na drugim pośmiać...albo odwrotnie ; - )
Katarzyna Smolińska

Katarzyna Smolińska
http://zlaphiszpansk
izarogi.blogspot.com
oraz www.multim...

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

"Taxi" Carlosa Saury - o taksówkarzach-faszystach, którzy "oczyszczają" miasto z ludzi, dla których ich zdaniem nie ma miejsca w "porządnym" świecie- narkomanów, prostytutek, homoseksualistów.

I trochę lżejszy klimat: "Familia" Fernando León de Aranoa - pewien starszy pan obchodzi z rodziną swoje urodziny, niby normalna rodzinka, ale od początku coś nam tu nie pasuje. Na koniec okazuje się, że... No właśnie! Warto zobaczyć:-).

"Los dias contados" na podstawie powieści Juana Madrid, z Bardemem. Film o terroryście z ETA. Dla miłośników mocnego uderzenia.
Marta R.

Marta R. .Każda chwila to
szansa, aby wszystko
zmienić.

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Ja zdecydowanie polecam mocne kino-film "REC". Super horror:-)

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Polecam "El otro lado de la cama" - Po drugiej stronie łóżka - komedia typowo hiszpańska,gdzie każdy z każdym...;)wstawki musicalowe,plus Paz Vega,jedna z najbardziej znanych hiszpańskich aktorek. Film nie musi się podobać,ale obyczajowość Hiszpanów mamy tutaj jak na dłoni.
Ula K.

Ula K. Początkiem mądrości
jest być wolnym od
głupoty

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

jestem raczej początkująca w języku hiszpańskim więc w oryginale łatwiej o seriale.
Latynoamerykańskie są dla mnie nie do przejścia ale przypomniałam sobie o takim serialu Verano azul! Tylko nie mogę nigdzie kupić:(

edit: lit.Ula K. edytował(a) ten post dnia 08.05.11 o godzinie 09:36
Rafał W.

Rafał W. HR Business Partner,
Amazon Germany

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Oglądałem "El novio para Yasmina" - ciekawy, niezbyt wymagający, ale dobry na relaks i wreszcie kręcony na prowincjach Estremadury :)

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Hola!
Polecam 2 juz tu wspomiane-:)
"Y tu mama tambien"-swietny meksykanski film drogi
"Maria, llena de la gracia"- kolumbijski takze bardzo dobry
ponadto - W strone morza / "Mar a dentro"/ z Javierem Bardem- warty polecenia
"Matador" z A.Banderasem
Dzienniki motocyklowe - o zyciu Che Gevarry / Diarios de Motocicleta/
zbieram wszelkie hispanojezyczne filmy i jestem gotowa wymieniac sie / zasada wzajemnego zaufania/ -prosze o posty osob , ktore mialyby ochote "wypozyczac" ze mna na zasadzie wymian

hasta pronto chicos!

konto usunięte

Temat: FILMY HISZPANSKIE - co polecacie?

Witam:)
a ja mam wielką prośbe, czy jest szansa obejrzec którykolwiek z wymienionych tutaj filmów w sieci??
Ostatnio mialam przyjemnosc oglądnąc dosc fajny film - 3 metry nad niebem oraz drugą czesc i spodobała sie mi :)
i chciałam zapytac czy ktos moze polecic cos podobnego- tylko ze z tłumaczeniem:(((

bede wdzieczna:)
a Poki co pozdrawiam i milego weekendu;)



Wyślij zaproszenie do