Grzegorz Guździk

Grzegorz Guździk specjalista ds bhp,
instruktor karatrate

Temat: PROŚBA O PORADE PRAWNĄ- spadek

Mama miała brata, który żyje oraz dalszą rodzinę. czy w przypadku odrzucenia spadku przez nas , spadek przejdzie na dalszą rodzinę. Bardzo proszę o poradę w tej sprawie. Drugie pytanie dotyczy połowy mieszkania własnościowego obciążonego niespłaconym kredytem hipotecznym. Obecnie mój tata jest właścicielem połowy mieszkania. Czy mieszkanie wraz z kredytem hipotecznym wchodzi do spadku po zmarłej żonie. Czy tata może odrzucić długi, które są na mamę, a przyjąć mieszkanie z kredytem hipotecznym. Bardzo proszę o poradę

konto usunięte

Temat: PROŚBA O PORADE PRAWNĄ- spadek

W pierwszej kwestii mogę pomóc bo miałam taka samą sytuację. Jeżeli twój tata i ty odrzucicie spadek to zobowiązania przechodzą na rodzeństwo twojej mamy czyli jej brata i tak dalej. My jednak zdecydowaliśmy się przyjąć spadek mimo zadłużenia bo dopiero by była awantura ze strony rodzeństwa mamy..:)
Grzegorz Guździk

Grzegorz Guździk specjalista ds bhp,
instruktor karatrate

Temat: PROŚBA O PORADE PRAWNĄ- spadek

Dziękuje za pomoc. Mam pytanie do ciebie jak wyglądają stawki co sprawy spadkowej lub wizyty u notariusza

konto usunięte

Temat: PROŚBA O PORADE PRAWNĄ- spadek

Nas wyniosło tylko 50 zł za złożenie wniosku o nabycie spadku. Sąd wydał postanowienie o przyjęcie spadku i tylko koszt odpisu wyniósł dodatkowo 6 zł za stronę.A co do notariusza to ci nie powiem bo siostra popytała znajomych...



Wyślij zaproszenie do