Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

Witam,
czy mozecie mi powiedziec, czy blad na ESP (czujnik kata skretu) moze powodowac nadmierny pobor pradu i tym samym odprowadzac do rozladowania akumulatora w ciagu 2-3 dob?
Sprawdzajac wykluczylem:
- alternator,
- modul komfortu,
- po kolei bezpieczniki (w desce po lewej od kierownicy),
- (raczej - jeszcze sprawdze dokladnie) alarm,

- sprawdzajac pobor pradu po wylaczeniu wszystkiego spada do 0,14A (i tak duzo, ale da sie przezyc), nastepnie falowo rosnie do 1,3A i ponownie spada do 0,14 - i tak w kolko.

Stad moj wniosek, ze to zadna lampka, bo by tak nie falowalo - no chyba ze mam gdzies mrugajaca lampke...

Dodam jeszcze, ze mam blad rowniez na czujniku otwarcia prawych tylnych drzwi (ale to bylo od zawsze).

Sek w tym, ze jak w listopadzie nie uzywalem samochodu 3 tygodnie, to po tym odpalil od razu (wtedy jeszcze nie swiecilo sie ESP).
W miedzyczasie nie bylo nic ruszane w elektryce...
No i stad czujnik kata skretu to jedyne co mi do glowy przychodzi...

Prosze o pomoc - bo szukanie tego to niezla zabawa :(((

P.S. Czytalem w necie, ze komus wlasnie ten czujnik zzeral prad, po wymianie ustapilo. I tak go wymienie, ale szukam uzywanego, bo nowy to jednak koszt 1.000 zl, wiec moze warto sprobowac uzywany...

Z gory wielkie dzieki!
Robert L.

Robert L. Mechanical Engineer,
TRW Polska

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

Moze byc, a jak wyciagniesz bezpiecznik od ABS/ESP to cio?
A masz tam moze pompke paliwa w zbiorniku?(taka spietrzajaca?)jaki to silnik na PD?? podrzuc oznaczenie
pompa spietrzajaca pracuje tak cyklicznie

A ten czujnik konta skretu to masz pod kierownica na ringu? z tz. ADSem?
Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

Obawiam sie, ze do konca nie rozumiem, o co pytasz :(

czujnik kata skretu jest na ringu chyba, oznaczenie czesci, ktora w serwisie audi mi podali do wmyiany to 8E0 953 541 E.

Jak sprawdzic czy mam pompke paliwa w zbiorniku? i skad moge sprawdzic jaki to silnik na PD?

Wybacz, ale nie jestem specjalista...
Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

wlasnie fakt w tym, ze bezpieczniki byly po kolei wyjmowane i nic sie nie dzialo. Niestety to ja nie wyjmowalem, wiec nie wiem, czy czegos nie pominieto.
a moze trzeba wyjac dwa bezpieczniki, bo na schemacie widze, ze bezpiecznik nr 7 i 42 to ESP... moze oba trzeba wyjac zeby sprawdzic?
jutro jestem jeszcze raz umowiony na sprawdzenie, moze cos zasugerujesz na co zwrocic uwage?

Dzieki!
Robert L.

Robert L. Mechanical Engineer,
TRW Polska

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

no to niech wyjma dwa te bezpieczniki

A silnik ile mam kucy KM/kW? po stronie kierowcy od tylu idzie zolto-zielony kabel i wchodzi do wtyczki pierwszej na dole, zolto-zielony najgrubszy, A pilar/ slupek przedni, przy nogach kierowcy, pod przednia dolna maskownica jesli masz tam zasilanie to i musisz miec bezpiecznik, albo rozlacz to i sprawdz uplyw pradu przez pompe

jak to sterownik ESP to mozesz wyjac tez wtyczke ze sterownika ABS/ESP zasilanie jest razem , tak tez moszesz wykluczyc, generalnie ABS,ESP to osobna wiazka wiec odlaczenie sterownika na pompie odcina wszystko

niestety w robocie nie mam Ani schematu ani ETKI wiec wiecej nic nie poradzeRobert L. edytował(a) ten post dnia 06.07.11 o godzinie 15:23
Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

Silnik ma 130KM i 96kW.
Jako ze nie potrafie do konca bawic sie tymi wtyczkami, podpowiem Twoje sugestie jutro facetowi, ktory bedzie to sprawdzal.

Juz i tak kupilem czujnik kata skretu (tak czy siak trzeba to wymienic), mam nadzieje, do konca tygodnia to wymienic, dam znac jak poszlo.

Boje sie, ze jak odlacza ESP/ABS to znow mi sie skasuje pamiec ESP i nie tylko bedzie mi sie swiecil znaczek zolty ESP ale na wyswietlaczu i ABS i hamulec reczny, na FISie to glupio wyglada i ciagle murga, wiec jesli to moze to spowodowac, to zaczekam do wymiany czujnika i jesli dalej bedzie falowe pobieranie, to moze wtedy sie sprawdzi ta pompe...

Czy uwazasz w takim razie, ze to moze byc czujnik, ewentualnie pompa?
Robert L.

Robert L. Mechanical Engineer,
TRW Polska

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

Pompe masz, ale to dziwna sprawa zeby sterownik ja zasilal przy zaniku +15, chyba ze ktos grzebal przy instalacji

A czujnik skretu mozile ze ma ciagle zasilanie chociazby pamieci pozycji

Daj znac jak cos sie wyjasni
Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

Dzisiaj bylem na sprawdzeniu i na razie wiem tyle:
po zamknieciu samochodu i zgasnieciu wszystkich lampek na 10 sekund spada pobor na 0,14A (powiedzmy, ze da sie przezyc), ale nastepnie wzrasta to 1,2A...
Okazuje sie, ze zalacza sie system chyba, bo uruchamia sie lampka swiatel awaryjnych.
VAG wykazal od razu blad drzwi prawe tylne (blad czujnika). O tym wiedzialem juz dawno, ze jak sie otworzy te drzwi to i tak nie pokazuje mi tego FIS, nie czuje, ze ktos je otworzyl...
Juz zamowilem nowy zamek, moze po wymianie bedzie ok. (jak dostane umowie sie na wymiane).
Nawet po skasowaniu bledow znow sie on pokazuje...
Stad wstepny pomysl, zeby zobaczyc co sie bedzie dzialo jak to sie wymieni i ten blad zniknie.

Ogolnie, system ciagle sie co jakis czas podnosi, cos mu nie pasuje...

Pierscien tez juz kupilem, w poniedzialek maja wymieniac, moze to rowniez pomoze.

Dam znac, jak bede cos wiedzial wiecej.
Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

poki co dodatkowo wykluczam blad na zamku drzwi prawych tylnych - zamek wymieniony blad na VAG wykasowany, system nadal sie wzbudza.

Dodatkowo sprawdzilismy jeszcze radio. Wyjelismy i odlaczylismy - system nadal sie wzbudza...

Zostaje ostatnia rzecz - czujnik kata skretu... Zmiana moze w poniedzialek - po tym dam update...
Robert L.

Robert L. Mechanical Engineer,
TRW Polska

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

reasumujac, jest to cos co obciaza aku po zamknieciu auta? tak?
wiec musi byc zasilane +30
nie ma duzo takich uzadzen, moze wentylator? cholera wie

moze zrob tak
pod tablica z przekaznikami masz srubki z zaciskami +30 wez to odlacz po koleji i wtedy sprawdz!

pierwszy +15 srubka M5 na kluczyk 8

pozniej jest zacisk X i wszystkie (2-3) sztuk na kluczyk 10 to +30

moze ta droga eliminacji znajdziesz obwod
Nara
Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

mam prosbe, czy mozecie rowniez zerknac na ten watek - jest poniekad polaczony z tym i pomoc?

http://www.goldenline.pl/forum/2480762/audi-a4-b6-1-9t...

Ps. Panie Robercie, jako ze widze, ze sie Pan swietnie na tym zna, prosze zerknac na tamtem watek - nie znam sie, ale czuje ze Pana opis o zacisku 30 i moj problem z czujnikiem kata skretu (bad VAG - napiecie zasilajace zacisk 30) maja cos wspolnego...
Łukasz G.

Łukasz G. Dyrektor Finansowy,
Konecranes

Temat: A4 B6 1.9TDI - COS rozladowuje akumulator

No i poki co wydaje sie, ze naprawiono usterke.
Okazalo sie, ze nie do konca byl to czujnik skretu, ale komputerek pokladowy pod kierownica, odpowiadajacy miedzy innymi za dzialanie czujnika kata skretu. (ta czesc ma ksztalt litery U odwroconej).
Zostal on wymieniony na inny, jednoczesnie zmieniono poduszke airbag razem z czujnikiem, wykalibrowano i dziala jak nowy :)))



Wyślij zaproszenie do