Natalia Risco

Natalia Risco graphic designer V&P

Temat: Nocleg w Havanie

Mam jeszcze pytanie do osób, które latały wcześniej na Kubę na własną rękę. Jakiś czas temu znalazłam w postach informację dotyczącą obowiązku posiadania zarezerwowanego hotelu lub casa particular przynajmniej na jedną noc. Dzisiaj nie mogę się doszukać tego wątku. Jak to wygląda w praktyce? Czy na lotnisku jeśli nie będę miała potwierdzenia rezerwacji hotelu lub pokoju będę miała problemy? Czy lepiej dla świętego spokoju zarezerwować coś na jedną noc, jeśli tak to gdzie? (chodzi o Hawanę) Czy ktoś z was przerabiał już ten temat?
Byłabym wdzięczna za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Nat
Anna C.

Anna C.
http://cuba.miamor.p
l

Temat: Nocleg w Havanie

Tak, mogą Cię nie wpuścić. Przeważnie sprawdzają rezerwację razem z paszportem i kartą turysty. Adresów jest dużo, poszukaj na forach, ale mimo wszystko radziłabym mieć zarezerwowany jakiś nocleg na pierwsze kilka nocy - będąc na miejscu dużo taniej niczego nie znajdziesz, a oszczędzisz sobie nerwów na lotnisku i później czasu na szukanie, który możesz wykorzystać na przyjemniejsze rzeczy :)

konto usunięte

Temat: Nocleg w Havanie

my byliśmy na Kubie w marcu tego roku (na własną rękę). mielismy zarezerwowany nocleg w casa particulares w havanie i wypisane na kartce kasy w każdym mieście do ktorego sie wybieralismy. Ostatecznie i tak kończylo się chodzeniem i wybieraniem najlepszej w najbardziej dogodnym dla nas miejswcu- ale przynajmniej mięlismy spokoj ze na wypadek gdybysmy dojechali do danego miasta poźnym wieczorem to jakichs adres mamy.
Swoja droga w kazdym miejscu kasy odpowiednio są oznakowane na drzwiach - a drzwi zawsze są otwarte.. ponadto nie ma obawy że nie znajdzie Cie po drodze przy wjedzie do miasta "naganiacz" ktory z checią poleci kilka kas:).
Jacek K.

Jacek K. Konsultant

Temat: Nocleg w Havanie

Znam parę osób, które pojechały na Kubę na własną rękę, nie miały żadnych rezerwacji--po prostu wpisały adres jakiejś 'casa particulare" i nie było żadnych problemów, a potem wybrali sobie tą, jaką chcieli--jest z czego wybierać!
Piter Roland

Piter Roland Specjalista ds.
likwidacji szkód

Temat: Nocleg w Havanie

Również nie słyszałem o przypadku sprawdzania rezerwacji na lotnisku ALE lepiej się ubezpieczyć, chociaż poprzez posiadanie na kartce takiego adresu. Znam parę fajnych casas w Hawanie (Vedado, centrum, Malecon), mogę podać jeśli będziesz zainteresowana.
Aneta Flandorfer - Gensac

Aneta Flandorfer -
Gensac
EMEA Regional Team
Category Leader,
Delphi

Temat: Nocleg w Havanie

Co prawda moja odpowiedź jest spóźniona, ale mogę polecić w Hawanie 2 "Casy", gdzie właściciele są bardzo mili i jest też bardzo czysto i bezpiecznie.
1) Sara Garcia (Sarita)
Belascoain 360, 2do.piso, apto.4 e/San Jose y San Rafael. Centro Habana. Cuba
email:sotix45@yahoo.es
http://saritarooms.com
2)Humberto y Maria
Concordia 476 (altos)
e/ Gervasio y Belascoain C.Habana de La Habana. Cuba
email: guimardar07@yahoo.es

Sarita może pomóc w organizacji noclegów w innych miejscowościach na Kubie, jak Baracoa, Santiago, Las Tunas, Trinidad, Moron itd...
Mąż mówi biegle po Hiszpańsku, wiem, nie znam możliwości Sarity w innych językach..

Z Marią z kolei można komunikować sie po angielsku (raczej rzadkość). Kikadziesiąt metrów od Marii znajduje się jedno z najlepszych miejsc "knajp" w Hawanie. Jedzenie drogie, ale pyszne.

Temat: Nocleg w Havanie

Z Sanitą będę się widział 27 sierpnia. Wszystko załatwiłem przez internet i spodziewam się baardzo miłej atmosfery, ponieważ parę osób polecało to miejsce.
Natalia Risco

Natalia Risco graphic designer V&P

Temat: Nocleg w Havanie

Podsumowanie: na lotnisku nikt mnie w ogóle o nic nie pytał ani o nocleg, ani o ubezpieczenia.
Mialam pro forma wydrukowana podkładkę o rezerwacji casa particular ( jako grafik komputerowy nie było problemu z przygotowaniem takowej :D ).
Karol Hoang (Hoang Dong Quang)

Karol Hoang (Hoang
Dong Quang)
właściciel,
Asean-Development
Sp. z o.o.

Temat: Nocleg w Havanie

My nie mieliśmy problemu z wjazdem, nie sprawdzali ani rezerwacji ani ubezpieczenia. Jezeli chodzi o nocleg w Hawanie to korzystalismy z http://sierrabarroso.webcindario.com Właściciele sa anglojezyczni i tez pomagaja w rezerwacji auta i w rezerwacji casa particulares w dalszej podrozy. Dla nas super ;)

Następna dyskusja:

Kwatery w Havanie help :)




Wyślij zaproszenie do