Marcin Kotylak

Marcin Kotylak Student, Akademia
Ekonomiczna im.
Oskara Langego we
Wrocł...

Temat: Jak zdać Egzamin na brokera ubezpieczeniowego?

Witam wszystkich

To mój pierwszy post więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

Mam pytanie dotyczące zdania egzaminu na brokera ubezpieczeniowego.

W branży ubezpieczeniowej zaczynam dopiero działać , otwieram firmę która będzie zajmowała się sprzedażą ubezpieczeń tz. multiagent. Ale w moich planach na przyszłość jest zostanie brokerem ubezpieczeniowym. Mam pytanie do osób które zdały już egzamin na brokera ubezpieczeniowego:

1)Czy jest Ciężko?
2)Czy nie mając żadnego doświadczenia można go zdać?
3)Z jakiego zakresu materiału mam się przygotowywać? ( byłbym bardzo wdzięczny o podanie jakieś literatury itp. )
4)Czy ktoś posiada zestaw "1000 pytań" aby odsprzedać, wiem że istnieją takie materiały?
5)Czy konieczne jest przed samym egzaminem zapisać się na szkolenie, czy jest taka konieczność, czy może istnieje możliwość zdania tego egzaminu bez odbycia szkolenia? Czy ono jest niezbędne?


Bardzo proszę o Pomoc, może ktoś posiada niezbędną dla mnie wiedzę albo materiały.

Bardzo proszę o kontakt markot84@vp.pl

Dziękuję pozdrawiam

Marcin
Marcin Jezierski

Marcin Jezierski Szukam rozwiązań,
sprzedaję,
zarządzam, szkolę

Temat: Jak zdać Egzamin na brokera ubezpieczeniowego?

Marcin Kotylak:
Witam wszystkich

To mój pierwszy post więc bardzo proszę o wyrozumiałość.

Mam pytanie dotyczące zdania egzaminu na brokera ubezpieczeniowego.

W branży ubezpieczeniowej zaczynam dopiero działać , otwieram firmę która będzie zajmowała się sprzedażą ubezpieczeń tz. multiagent. Ale w moich planach na przyszłość jest zostanie brokerem ubezpieczeniowym. Mam pytanie do osób które zdały już egzamin na brokera ubezpieczeniowego:
no to musisz jeszcze trochę popracować w branży nie można zostać brokerem ot tak sobie. polecam lekturę http://knf.gov.pl
1)Czy jest Ciężko?
Jak będziesz dobrze przygotowany to lekko, jak nie będziesz nic umiał to bardzo ciężko
2)Czy nie mając żadnego doświadczenia można go zdać?
Czasem mam wrażenie, że osobom bez doświadczenia łatwiej go zdać
3)Z jakiego zakresu materiału mam się przygotowywać? ( byłbym bardzo wdzięczny o podanie jakieś literatury itp. )
przede wszystkim ustawy, o pośrednictwie, o obowiązkowych ubezpieczeniach itp.
4)Czy ktoś posiada zestaw "1000 pytań" aby odsprzedać, wiem że istnieją takie materiały?
http://www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Brokerzy_ubez... dlaczego chcesz płacić za coś co jest za darmo, pieniądze zostaw sobie na egzamin
5)Czy konieczne jest przed samym egzaminem zapisać się na szkolenie, czy jest taka konieczność, czy może istnieje możliwość zdania tego egzaminu bez odbycia szkolenia? Czy ono jest niezbędne?
szkolenie nie jest niezbędne może być pomocne, ale samo nic CI nie da musisz wszystkiego się nauczyć sam, szkolenie ma na celu uporządkować posiadaną wiedzę


Bardzo proszę o Pomoc, może ktoś posiada niezbędną dla mnie wiedzę albo materiały.

Bardzo proszę o kontakt markot84@vp.pl
jeśli pytasz na forum to i tu otrzymujesz odpowiedź

Dziękuję pozdrawiam

Marcin


pzdr

M
Marcin Kotylak

Marcin Kotylak Student, Akademia
Ekonomiczna im.
Oskara Langego we
Wrocł...

Temat: Jak zdać Egzamin na brokera ubezpieczeniowego?

Dziękuję za Odpowiedz

Czyli podstawę uczenia się wziąć: Ustawy o pośrednictwie, o obowiązkowych ubezpieczeniach (wszystkie ustawy związane z ubezpieczeniami).

Czytałem gdzieś, że jeszcze można pouczy się z:

"Podstawy ubezpieczeń" pod redakcją Jana Monkiewicza (tom I i II)
Vademecum ubezpieczeń gospodarczych

Czy te materiały wystarczą?

Czy na czymś szczególnie się skupić?

Dziękuję i pozdrawiam
Krzysztof Dalasiński

Krzysztof Dalasiński Trener - freelancer

Temat: Jak zdać Egzamin na brokera ubezpieczeniowego?

W każdym zawodzie są rzemieślnicy (90%) i artyści (10%). Jeśli chcesz być w tym zawodzie rzemieślnikiem, to kilka lat się ucz i pracuj w ubezpieczeniach. Anglicy mówią, że "nawet na złodzieja trzeba uczyć się 3 lata", a najkrótsza "zawodówka" trwa 2-3 lata. Ten zawód wymaga - jak zawód lekarza, czy adwokata - min. 5-6 lat nauki.
Jeśli chcesz być w tym zawodzie artystą, to oprócz tego, co powyżej, musisz jeszcze żyć ubezpieczeniami, jak artysta muzyk muzyką, czy artysta malarz malarstwem - ubezpieczenia muszą stać się Twoją pasją i musisz je nie tylko znać ale też "czuć".

Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

P.S. Niektórzy myślą, że po miesięcznym szkoleniu i zdaniu jakiegoś egzaminu można wykonywać jakikolwiek zawód (np. agenta ubezpieczeniowego, brokera). Zapewniam, że w czasie miesiąca nie można nauczyć się ŻADNEGO zawodu.Krzysztof Dalasiński edytował(a) ten post dnia 15.03.11 o godzinie 12:22
Roman L.

Roman L. broker
ubezpieczeniowy

Temat: Jak zdać Egzamin na brokera ubezpieczeniowego?

P.S. Niektórzy myślą, że po miesięcznym szkoleniu i zdaniu jakiegoś egzaminu można wykonywać jakikolwiek zawód (np. agenta ubezpieczeniowego, brokera). Zapewniam, że w czasie miesiąca nie można nauczyć się ŻADNEGO zawodu.Krzysztof Dalasiński edytował(a) ten post dnia 15.03.11 o godzinie 12:22

Bardzo trafnie ujął to Krzysztof - poczytaj "Poza schematem" Malcolma Gladwella (świetne!!): dopiero "trening" 10.000 (!) godzin uczyni Cię prawdziwym profesjonalistą... Życzę wytrwałości :)
Krzysztof Dalasiński

Krzysztof Dalasiński Trener - freelancer

Temat: Jak zdać Egzamin na brokera ubezpieczeniowego?

Marcin Kotylak:
Dziękuję za Odpowiedz

Czyli podstawę uczenia się wziąć:
Czy na czymś szczególnie się skupić?

Dobrze, byś się też skupił na nauce budowania i podtrzymywania relacji z innymi. W tego typu biznesie to bardzo ważne - nie mniej, niż fachowa wiedza o ubezpieczeniach.

konto usunięte

Temat: Jak zdać Egzamin na brokera ubezpieczeniowego?

aby wniosek o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności brokerskiej był przyjęty trzeba mieć potwierdzone 3-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie ubezpieczeń, zatem jeśli zaczynasz działalność ubezpieczeniową to jest czas by równolegle rozpocząć naukę;

jak prześledzisz pytania na portalu KNF to możesz uznać, że nie są one jakoś porażająco trudne dla mających solidną wiedzą teoretyczną, natomiast nie sztuką zdać egzamin, lecz utrzymać się z działalności brokerskiej (z teoretykiem raczej niewielu będzie chciało współpracować), zatem to co istotne ujął m. in. p. Krzysztof powyżej;

co do książek pod redakcją p. Monkiewicza - zwróć uwagę na to z jakiego okresu są (te przeze mnie czytane są z początków lat 2000), same mechanizmy ubezpieczeń nie zmieniły się, natomiast występują nawiązania do aspektów prawnych aktualnych na tamten czas (np. do kodeksu cywilnego, który przeżył kilka zmian od tamtego okresu), bezkrytyczne przyswajanie tamtej wiedzy może znaleźć niekorzystne konsekwencje;

co do aktów prawnych, to nie wystarczą ustawy, które mają w nazwie "ubezpieczenia", trzeba mieć przegląd przez wiele ustaw, które wykorzystuje się w obrocie gospodarczym, przejrzyj kilka zestawów pytań i to gdzie znajdziesz odpowiedź będzie kolejnym materiałem do przestudiowania;

a w ogóle gratuluję pomysłu - zawód ciekawy, a artystów (wg definicji p. Krzysztofa) wciąż brakuje, powodzenia.
Marcin Kotylak

Marcin Kotylak Student, Akademia
Ekonomiczna im.
Oskara Langego we
Wrocł...

Temat: Jak zdać Egzamin na brokera ubezpieczeniowego?

Dziękuję za odpowiedzi

I tak zrobię, dobrze przyłoże sie do tego.

W trakcie pracy jako multiagent zacznę powoli się szykować do zdania egzaminu na brokera ubezpieczeniowego, podstawę literatury już mam, tylko zapał i chęci. Moją przyszłość wiąże z ubezpieczeniami.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc, dobrze posłuchać mądrych ludzi, którzy już to przeżyli.

Pozdrawiam

Następna dyskusja:

egzamin na brokera ubezpiec...




Wyślij zaproszenie do