Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

tytuł wątku zaczerpnięty zTZM Polska, może posłużyć jako myśl przewodnia do dyskusji i wymiany informacji odnośnie dostępnych już technologii, które pozwolą zmienić świat w niedalekiej przyszłości

"Film prezentujący stan technologii, która jest dostępna już w dniu dzisiejszym.
Trwają pracę nad tłumaczeniem tego filmu z języka angielskiego na język polski."

http://www.youtube.com/watch?v=M2nxCp9Hwxs

ciekawe rozwiązania, zarówno znane jak i nowe koncepcje

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

radosna nowina, na którą długo czekałem... jak się zainteresowali Niemcy, to raczej już tego nie zablokuje lobby...
ciekawe kiedy doczekamy się tego jako Polacy - a wynalazek polski (o którym już wspominałem)

Ten kosmiczny wynalazek z Polski uratuje kierowców!

"Barierę drogową, która redukuje skutki uderzenia samochodu nawet do 90 proc. opracowali polscy naukowcy. Teraz szukają producentów gotowych do wdrożenia ich - obsypanego nagrodami - wynalazku. Technologią zainteresowana jest też Europejska Agencja Kosmiczna.

Innowacyjna bariera działa w oparciu o technologię EPAR, opracowaną przez polskich wynalazców i naukowców z Centrum Badawczo-Rozwojowego EPAR w Kowarach (Dolnośląskie). Twórcami bariery są: Lucjan Łągiewka, Przemysław Łągiewka oraz prof. Stanisław Gumuła.

"Od istniejących obecnie na świecie zabezpieczeń polska bariera różni się tym, że znacząco redukuje siłę bezwładności działającą na pasażerów pojazdu - wyjaśnia Przemysław Łągiewka. - Pochłania więcej energii zderzenia, dlatego mniej deformuje pojazd i samą siebie. Przy tej samej masie ma dużo większą wytrzymałość na uderzenia od innych barier"."

NARESZCIE TO ZAUWAŻYLI POD KĄTEM MOTORYZACJI :-) do zderzaka montowanego w seryjnych samochodach już niedaleko (bo skoro będzie się sprawdzać na drodze, to dlaczego auto ma się rozbijać, a mogłoby nie... kilka lat doświadczeń i nie jeden postawi to pytanie obecnym konstruktorom samochodów)

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

tu przykład czegoś co może nie być zbyt ciekawy z powodu swoich możliwości:

"Intellistreets" nowy system masowego dozoru

"Według firmy podstawowe możliwości urządzenia zawierają się w "oszczędzaniu energii, bezpieczeństwie wewnętrznym, bezpieczeństwie publicznym, kontroli ruchu, reklamie i dozorze wideo."

Pod względem aplikacji dla zastosowań bezpieczeństwa, każda z latarni zawiera system głośników, które można wykorzystać do transmisji alarmów, jak również ekranów, które mogą przekazać komunikaty nt "poziomu bezpieczeństwa".

Światła posiadają również czujniki zbliżeniowe, które mogą nagrywać zarówno ruch pieszych jak i drogowy. Montowane ekrany wideo i system głośników będą również wykorzystywane do przesyłania reklam w stylu “Raportu mniejszości”, jak również alarmów i innych "publicznych ogłoszeń"."

to trochę tłumaczy parcie na tworzenie masowej infrastruktury wi-fi w Stanach - (może) będziesz miał darmowy Internet, za to my z pewnością Ciebie :-)

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

ostatnio natykam się na wiele informacji poświęconych Nikoli Tesli

The world of free energy

http://youtu.be/5MFTU2yCT0A

http://youtu.be/DLwR6o6P9LA

czyżby nadchodził jakiś przełom i ten geniusz miał wreszcie zająć należne mu już od wieku miejsce w historii? jeśli wynalazł te wszystkie technologie, które są dla nas chlebem powszednim, to naprawdę niewiele się o nim wspomina w całym tym "patentowym bagnie"

może powyższy filmik jest trochę naiwny jeśli chodzi o dosłowność Biblii, ale daje wiele do myślenia - zapisali jak widzieli owe technologie w czasach bogów (Sumerowie, potem to było przekazywane poprzez pokolenia aż spisano Torę), a Tesla miał dar rozszyfrowania o co w tym chodziło i chciał zwrócić ogień ludzkości

ot takie przemyślenia (tylko że mit prometejski sobie lewacy już nieźle przywłaszczyli)

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

zapewne jak z wieloma innymi znów zaprzepascimy naszą szansę lub wyprzedamy ją za grosze (a i zapewne już działa w tym zakresie szpiegostwo przemysłowe, bo to technologia przyszłości):

Cudowny węgiel z Polski

"Grafen, materiał przyszłości, może zmienić naszą cywilizację. Polscy naukowcy wiedzą, jak go produkować. Na razie państwo nie potrafi wykorzystać naszej wielkiej szansy"

źródło: http://www.pb.pl

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

no to kolejny typowy przypadek polskiego myślenia pronaukowego:

Narodowemu Centrum Badań Jądrowych grozi upadłość? "Skandal na skalę światową"

"Centrum zatrudnia prawie 1100 osób. - Rada, którą często słyszę - mówi dyr. Wrochna - to redukcja personelu. Ale gdzie są te nadwyżki kadrowe? Ok. 300 osób pracuje nad przynoszącymi zyski projektami komercyjnymi. Redukcja w tym obszarze zmniejszyłaby przychody, a więc jeszcze pogorszyła sytuację. Kolejne 400 etatów to pracownicy administracyjni, techniczni i służb bezpieczeństwa. Ośrodek z reaktorem jądrowym wymaga całodobowych dyżurów służb ochrony fizycznej, bezpieczeństwa jądrowego i ochrony radiologicznej, służb ewakuacyjnych, przeciwpożarowych, technicznych itp. Jak dotąd, wszystkie kontrole wykazywały, że obsada służb jest na minimalnym poziomie gwarantującym bezpieczeństwo i sugerowały jej zwiększenie w dalszej perspektywie. Pozostaje wreszcie ok. 400 pracowników bezpośrednio zaangażowanych w badania. Spośród nich mniej więcej 150 osób zajmuje się projektami finansowanymi z funduszy unijnych. Pozostaje ok. 250 osób, które teoretycznie można by zwolnić. Tyle że to najważniejsi dla Centrum pracownicy naukowi.

- Ich prace to jest to, co daje nam bardzo wysoką pozycję na świecie i w kraju. Wśród nich są ci, którzy przyczynili się do największego odkrycia ostatnich lat ogłoszonego właśnie w tych dniach: znalezienia cząstki Higgsa - mówi prof. Wrochna.

Problem polega na tym, że pensje tych właśnie naukowców, realizujących cele statutowe i pracujących czysto badawczo, mogą zostać wypłacone jedynie z dotacji ministerstwa. Przepisy mówią, że dyrekcja nie ma swobody w korzystaniu ze swoich środków.

- Gdybyśmy musieli ich zwolnić, instytut przyjąłby osobliwy kształt - zarabialibyśmy pieniądze, mielibyśmy doskonały personel techniczny, ale zero naukowców. Nie realizowalibyśmy naszej podstawowej działalności - stwierdza szef NCBJ.

Nikt w to nie wierzy, ale zgodnie z prawem muszę ogłosić upadłość

Jednak konsekwencje tego sporu mogą być dramatyczne. - Ustawa o instytutach badawczych odsyła do prawa upadłościowego i naprawczego. A to jednoznacznie stwierdza, że niewykonywanie zobowiązań pieniężnych skutkuje ogłoszeniem upadłości - tłumaczy swoje stanowisko dyrektor Wrochna. - Nikt jednak nie wierzy, że taki duży instytut może upaść. To tak jak w Stanach Zjednoczonych długo nikt nie wierzył, że duży bank może upaść.
(...)
Problemem byłoby też wygaszenie reaktora jądrowego "Maria". - Jądra atomowe nie podporządkują się żadnemu rozporządzeniu i będą się dalej rozpadały. Reaktor musi stygnąć kilkanaście do kilkudziesięciu lat - stwierdza. Równocześnie reaktor nie przynosiłby dochodów. - Paradoksalnie zamknięcie reaktora jest dużo bardziej kosztowne niż jego utrzymanie - wyjaśnia. Ważniejsze jest jednak to, że setki tysięcy pacjentów zostałyby pozbawione środków medycznych produkowanych przez NCBJ.
(...)
- Pragniemy zwrócić uwagę, że organem nadzorującym Narodowe Centrum Badań Jądrowych jest Ministerstwo Gospodarki, które wraz z Państwową Agencją Atomistyki powinno mieć szerszą wiedzę dotyczącą funkcjonowania Centrum - informuje biuro prasowe Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. - Minister właściwy do spraw nauki przyznaje dotacje na utrzymanie potencjału badawczego i nie ma możliwości odpowiadać za kondycję finansową całej jednostki.

Z kolei Ministerstwo Gospodarki stwierdza, że "obecne trudności z zapewnieniem finansowania na wynagrodzenia w NCBJ wynikają z decyzji podjętych w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w odniesieniu do finansowania podstawowej infrastruktury badawczej". Dodaje w przesłanej nam odpowiedzi, że finansowanie pozostające w kompetencji ministra gospodarki przeznaczane jest na poprawę stanu bezpieczeństwa i zadania edukacyjne w zakresie energetyki jądrowej. - Dodatkowe możliwości rozwoju współpracy NCBJ z Ministerstwem Gospodarki pojawią się po przyjęciu polskiego programu energetyki jądrowej przez Radę Ministrów, co planowane jest na IV kwartał tego roku - informuje Piotr Żbikowski, główny specjalista departamentu energii jądrowej w ministerstwie. I dodaje lakonicznie, że w sprawie problemów finansowych Centrum "prowadzone są prace" m.in. w porozumieniu z Państwową Agencją Atomistyki oraz Ministerstwem Nauki."

i naszym się marzy elektrownia atomowa, jak jednego małego reaktora nie umieją utrzymać - w takiej elektrowni stażyści pracować nie będą a spece od atomistyki za średnią krajową też nie

a wracając do wątku naukowego to tak się docenia naukowców w tym cudownie prosperującym gospodarczo kraju... będzie coraz więcej takich historii już niebawem, UEFA nam pięknie wypompowała kasę z budżetu

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

jak się wie i chce, to można - super, że "dupiate Ślonzoki" pokazują jak się rozwija światowe technologie:

Rewolucyjna laserowa moc Energoinstalu

"Śląska spółka wprowadziła technologie spawania rodem z „Gwiezdnych wojen”. Poznają się na niej już Niemcy."

źródło: http://www.pb.pl/

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

kolejny przykład, że mamy szansę stać się kolejną "krzemową doliną" na światową skalę:

Kryształowa rewolucja

"Ammono rusza z budową fabryki za 50 mln zł. W 2016 r. wyjadą z niej półprzewodniki, które odmienią światowy rynek wart nawet 25 mld USD."

źródło: http://www.pb.pl/

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

jak widać zależy od przyrody, której nadal nie umiemy poznać

Honorowy dawca krwi

"Choć są jednymi z najstarszych zwierząt żyjących na Ziemi, dzisiaj wykorzystuje się je w technologiach kosmicznych. Niebieska krew skrzypłoczy ma wręcz niesamowite właściwości. Ratuje ludzkie życie."

może tu wszelcy spece od klonowania się wykażą, skoro nie umiemy znaleźć substytutu tej "niebiańskiej krwi"

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

nowe informacje nt grafenu z Polski

Pieniądze z grafenu już płyną

"Spółka ARP i KGHM jako pierwsza w Polsce rozpoczęła sprzedaż efektów swoich prac nad ekscytującym świat grafenem."

źródło: http://www.pb.pl/

u dołu artykułu przykłady zastosowań, łącznie z tym

Polscy naukowcy: Grafen może niszczyć komórki nowotworowe. Dotychczasowe rezultaty są rewelacyjne

"Grafen może niszczyć komórki nowotworowe - dowodzą naukowcy ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Materiał ten przylega do komórki nowotworowej i tworzy wokół niej cieniutką warstwę, odcinając dostęp tlenu i składników odżywczych, prowadząc do jej śmierci. Jednak od dzisiejszych badań do leczenia raka u ludzi jeszcze daleka droga."

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

teraz trzeba powalczyć o to młode pokolenie by mialo możliwosci tworzenia tutaj; mamy wysokiej jakości kapitał ludzki ale rzadzący jakoś tego nie zdają sie dostrzegać

Studenci zrobili wyścigówkę jak Ferrari

"Wielkie brawa dla studentów Politechniki Białostockiej. Drużyna Cerber Moto Sport zaprojektowała i wykonała bolid CMS-2, który do setki przyspiesza w 3,5 sekundy. To tylko o jedną dziesiątą sekundy wolniej niż Ferrari 458 Italia."

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

kolejny budujący przykład polskiej myśli konstruktorskiej:

Torqway - wynalazek z Torunia rusza na podbój świata

"Zrobił już furorę na targach wynalazków, a wkrótce może podbić rynek. Pojawi się na ulicach turystycznych miast, ścieżkach rowerowych i w ośrodkach rehabilitacyjnych. Oto torqway, nowy pojazd stworzony przez rodzinną firmę z Torunia.

Pierwsze, luźne skojarzenie: to połączenie segwaya i nordic walkingu. Jednoosobowy pojazd na dwóch dużych i dwóch małych kółkach, którym jeździ się w pozycji wyprostowanej, a napędza się go ruchem ramion trzymających dźwignie. W przeciwieństwie do wyposażonego w silnik segwaya, torqway jest napędzany jedynie mechanicznie, bez wykorzystania prądu. Pojazdem steruje się za pomocą stóp. Pierwsza przejażdżka torqwayem może sprawiać pewne trudności, ale szybko każdy powinien nauczyć się obsługi.
(...)
- Mamy wynalazców, mamy wynalazki, mamy pomysły, które nie powinny umierać w szufladzie, tylko się rozwijać. Na targach w Genewie kilkanaście polskich wynalazków dostało złote medale w różnych kategoriach. Aż szkoda, że te pomysły zostają na uczelniach i nikt z nich nie korzysta. Trzeba to nagłaśniać, wspierać naukowców i wynalazców - apeluje Beata Paszke-Sobolewska."

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

oby to stało się szybko naszą rzeczywistością, bo brzmi niewiarygodnie

Przełom w świecie baterii litowo-jonowych

"Akumulatorki, które ładują się do 70 procent swojej pojemności w zaledwie 2 minuty, zaprezentowali naukowcy z chińskiego Nanyang Technology University (NTU). Jako, że piętą Achillesową wszystkich współczesnych elektronicznych urządzeń, z których korzystamy każdego dnia, są mało wydajne akumulatory, często musimy podłączać je do gniazdek nawet 2 razy dziennie.
(...)
Nowa generacja akumulatorów ma mieć żywotność nawet 20 lat (10 tysięcy pełnych cykli ładowania), czyli 10 razy dłuższą niż te, które znajdują się w naszych, kochanych gadżetach. Istota nowych akumulatorów tkwi w zastąpieniu anody grafitowej specjalnym żelem, zawierającym nanorurki dwutlenku tytanu, które są tysiące razy cieńsze od ludzkiego włosa.
(...)
Oprócz doskonałych parametrów, będą one cechowały się także podwyższonym bezpieczeństwem. Zawarte w nich materiały, będą o wiele mniej szkodliwe dla ludzi i środowiska, niż te stosowane w aktualnie dostepnych na rynku."

ze Stanów też dochodzą podobne wieści

New lithium-ion battery design that’s 2,000 times more powerful, recharges 1,000 times faster

jeśli by jeszcze udało im się zbudować w oparciu o którąś z tych technologii akumulatory samochodowe, to może nas czekać szybka rewolucja w motoryzacji (na co bardzo liczę) a może i w gospodarstwach domowych

od wielu lat zadziwia mnie dlaczego w domach nie zasilamy wiekszości urządzeń napięciem stałym, nawet przełączniki sieciowe sa w takiej wersji wykonywane więc nie ma mowy, że jest jakaś bariera technologiczna i ma to znaczenie na działanie elektroniki - przeciez dowolny sprzęt RTV i tak zaraz prostownikami zmienia to na stałe napiecie rzędu 5-20V a więc pojemny akumulator 12V/24V (ładowany z panelu lub przydomowego wiatraczka) mógłby być wystarczający na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego (zasilanie elektroniki i oświetlenia LED, bo AGD jednak wymaga zasilania napięciem zmiennym)

pozdrawiam
MMTen post został edytowany przez Autora dnia 24.10.14 o godzinie 20:06
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

będzie przełom w motoryzacji? darmowe patenty Toyoty dot. pojazdów tylko do 2020 roku, zatem chyba chcą takowy wywołać by zarabiać na nowocześnych rozwiązaniach w przyszłości

Toyota udostępnia patenty na baterię paliwową i tym wyróżnia się na CES

"Toyota udostępni bez opłat 5,6 tys. patentów związanych z wodorową baterią paliwową - ogłoszono na targach CES w Las Vegas. Czy nie jest to przykład prawdziwie innowacyjnego myślenia, równie ważnego jak nowe produkty?
(...)
Toyota zrobiła coś naprawdę oryginalnego. Zaprosiła do wykorzystania bez opłat jej patentów związanych z wodorową baterią paliwową. Chodzi o 5680 patentów, z czego 1970 dotyczy ogniw paliwowych. 290 patentów dotyczy wysokociśnieniowych zbiorników na wodór. 3350 patentów ma związek z systemem kontroli baterii paliwowej, a 70 dotyczy produkcji i dostarczania wodoru. Te patenty obejmują także kluczowe technologie wykorzystane w samochodzie Toyota Mirai.

Toyota ma nadzieję, że z udostępnionych patentów skorzystają nie tylko producenci aut, ale także dostawcy części do baterii paliwowych oraz firmy, które chciałyby obsługiwać stacje tankowania takich pojazdów. Mogą z nich korzystać również producenci pojazdów do specjalnych zastosowań - autobusów, wózków widłowych itd."

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

w odniesieniu do nowej sytuacji mikroinstalacji OZE

http://www.goldenline.pl/grupy/Zainteresowania/odnawia...

ciekawe czy patent polskiej naukowiec szybko się przyjmie komercyjnie, bo do mikroinstalacji byłby genialny (nanieść warstwe na caly dach od poludnia domu, garazu itd)

Olga Malinkiewicz - Polka, która może dokonać przełomu w energetyce

wynalezione w 2013, nagrodzone w 2014 - czy ktoś cos więcej słyszał? oby nie było jak z grafenem i gazem łupkowym

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

sposób na rozwiązanie problemu z drogimi mieszkaniam? kawałek pola i masz nowoczesny "szałas" :)

pomysł fajny, mam jedynie pytanie jak się to sprawdza w zimie na Słowacji (może po targach będzie więcej informacji czy to się nadaje do użytku jako obiekt całoroczny)

Zamieszkaj w ekojaju. Słowacki dom przyszłości za 10 tys. zł

rozwiązanie idealne na działki, kempingi, itp. ale oczywiście jeśli u nas w końcu zniosą obowiązek uzyskiwania zgody budowy na cokolwiek (nie rozumiem dlaczego taki dom holenderski musi ją uzyskać skoro nie jest obiektem stałym)

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

Polacy nie gęsi i swoich specjalistów mają, jak widać na różnych płaszczyznach (nie tylko programistycznej, o czym przekonaliśmy się m.in. po wielkim sukcesie "Wiedżmina 3")

Procesory z Bytomia są niemal wszędzie. Szybsze niż opracowane przez takiego giganta jak Intel

"Elektronicy z Digital Core Design stworzyli już najszybszy przemysłowy mikroprocesor na świecie. Czy ich kolejny produkt również podbije świat?"

no i mamy już pierwsze informacje

D32PRO, pierwszy 32-bitowy polski procesor. Konkurencja dla ARM

"Doczekaliśmy się premiery pierwszego polskiego 32-bitowego procesora D32PRO. Stanowić on ma alternatywę dla układów z rodziny ARM Cortex M0/M0+/M1/M3."

gratulacje i dalszego powodzenia w rozwoju polskiej elektroniki Panowie :)

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

Marceli M.:
w odniesieniu do nowej sytuacji mikroinstalacji OZE

http://www.goldenline.pl/grupy/Zainteresowania/odnawia...

ciekawe czy patent polskiej naukowiec szybko się przyjmie komercyjnie, bo do mikroinstalacji byłby genialny (nanieść warstwe na caly dach od poludnia domu, garazu itd)

Olga Malinkiewicz - Polka, która może dokonać przełomu w energetyce

wynalezione w 2013, nagrodzone w 2014 - czy ktoś cos więcej słyszał? oby nie było jak z grafenem i gazem łupkowym

wygląda, że tym razem szanse są jednak duże, jeśli wchodzi w to Japonia to za kilka lat powinien już być dostępny produkt komercyjny a na tamtejszym rynku jest kilka korporacji mocno już rozwijających autonomiczne lub odnawialne żródła energii. Uznanie, że rządowa instytucja też nie zaprzepaszcza tej szansy i weszła we wsparcie tego projektu:

Firma Olgi Malinkiewicz z japońskim inwestorem

" Saule Technologies, firma stworzona przez polską badaczkę Olgę Malinkiewicz, podpisała dziś umowę z inwestorem z Japonii. Wydarzenie zbiegło się z dwoma innymi sukcesami. Spółka otrzymała dotację rządową z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a także nawiązała współpracę z ARP Venture. – Jesteśmy coraz bliżej wprowadzenia na rynek ogniw słonecznych nowej generacji – zapowiada Malinkiewicz.

Dziś w obecności wicepremiera i ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego podpisana została umowa inwestycyjna pomiędzy Hideo Sawadą a Saule Technologies, firmą założoną przez Olgę Malinkiewicz, młodą fizyk.
(...)
– Nowa technologia, nad którą pracuje Saule Technologies ma ogromny potencjał, żeby zrewolucjonizować rynek energii słonecznej, uczynić go bardziej dostępnym i powszechnym. Przyszłe zastosowania tej technologii są niemalże nieograniczone. Z wielką satysfakcją angażujemy się w ten projekt i oczywiście będziemy wspierać firmę stworzoną przez Olgę Malinkiewicz w jej dalszych pracach – mówi Hideo Sawada.

– Jesteśmy dumni, że po roku działalności Saule Technologies zyskuje tak znaczącego inwestora. Umowa z Hideo Sawadą ułatwi nam dostęp zarówno do rynku japońskiego, jak i azjatyckiego. Ta współpraca potwierdza, że małymi, ale pewnymi krokami wchodzimy na światowy rynek. Będziemy kontynuować badania nad wykorzystaniem ogniw perowskitowych we współpracy z najlepszymi ekspertami z całego świata. Przyspieszymy prace nad wdrożeniem technologii – podkreśla Piotr Krych, prezes Saule Technologies.

Polska wspiera wejście nowatorskiej technologii na światowy rynek(...)"

i ponownie serce się raduje jak w poprzednim przypadku, gratulacje i wszelkiej pomyślności w szybkiej realizacji produktów do masowego zastosowania o wysokiej sprawności w sektorze OZE :)

pozdrawiam
MM
Marceli Matczak

Marceli Matczak Security Account
Manager

Temat: Nasza techniczna rzeczywistość

Marceli M.:
Polacy nie gęsi i swoich specjalistów mają, jak widać na różnych płaszczyznach (nie tylko programistycznej, o czym przekonaliśmy się m.in. po wielkim sukcesie "Wiedżmina 3")

Procesory z Bytomia są niemal wszędzie. Szybsze niż opracowane przez takiego giganta jak Intel

"Elektronicy z Digital Core Design stworzyli już najszybszy przemysłowy mikroprocesor na świecie. Czy ich kolejny produkt również podbije świat?"

no i mamy już pierwsze informacje

D32PRO, pierwszy 32-bitowy polski procesor. Konkurencja dla ARM

"Doczekaliśmy się premiery pierwszego polskiego 32-bitowego procesora D32PRO. Stanowić on ma alternatywę dla układów z rodziny ARM Cortex M0/M0+/M1/M3."

gratulacje i dalszego powodzenia w rozwoju polskiej elektroniki Panowie :)

pozdrawiam
MM

polecam przeczytanie obu listów w sekcji aktualizacji artykułu, można dowiedzieć się więcej o ostatnim okresie w rozwoju polskiej mikroelektroniki

D32PRO, (nie?)pierwszy 32-bitowy polski procesor. Konkurencja dla ARM

zarówno jednym jak i drugim oraz kolejnym życzę wielu sukcesów na tym polu, oby jeszcze odrodziły się polskie zakłady elektroniczne

pozdrawiam
MM



Wyślij zaproszenie do