Temat: coach rodzicielski???

wszystkim zainteresowanym coachingiem proponuję przeczytanie artykułu o coachingu rodzicielskim....
http://www.gazetaprawna.pl/serwis/praca_kariera/artyku...

nowa jakość?
Michał Bloch

Michał Bloch MCC ICF, Mentor
Freelancerów
/www.wolnylancer.pl
Mentor...

Temat: coach rodzicielski???

Krzepiące jest to, że skoro jest zapotrzebowanie na tego typu usługę, to poziom świadomości rodziców, co do istotności ich roli, wzrasta.
Michał Bloch

Michał Bloch MCC ICF, Mentor
Freelancerów
/www.wolnylancer.pl
Mentor...

Temat: coach rodzicielski???

Ciekawi mnie czy jako coachowie pracujecie tylko z rodzicami czy może również z podopiecznymi?

Mieliście kiedyś relację, w której sponsorem był rodzic, a coachowanym nastolatek (może student)?
Anna Zaremba

Anna Zaremba trener, facylitator,
coach

Temat: coach rodzicielski???

Jako coach wiem, że nie powinno się prowadzić coachingu swoim bliskim, i dlatego już kilka lat temu wysłałam mojego syna do innego coacha. Sesja była prowadzona oddzielnie - z nim i potem ze mną. Profesjonalny coach nie zdradził mi szczegółów rozmowy, a jedynie uspokoił mnie mówiąc o mocnych stronach mojego syna. Dziś myślę, że nie powinniśmy poprzestać na 1 sesji związanej z niepokojami co do wyboru dalszej drogi życia po maturze, jednak wówczas ani syn, ani coach nie wyrażali takiej potrzeby.
Sama jako coach do tej pory nie zajmowałam się problemami/celami związanymi z wychowaniem, choć doświadczenia z prowadzonych szkoleń wskazują na takie potrzeby. Myślę, że coaching rodzicielski rozwinie się w pewnych kręgach - tam, gdzie "wynajmuje się super nianię", a zamożni rodzice tracą kontakt z dziećmi.
Anna Walasek

Anna Walasek Certyfikowany Coach,
Superwizor coachingu

Temat: coach rodzicielski???

Aniu,

coach rodzicielski pracuje głównie z rodzicem, oczywscie narzedziami coachingowymi. Celem jest doskonalenie i rozwój kompetencji rodzicielskich aby jak najlepiej zadbać o dziecko na każdym etapie jego rozwoju.
Ja jako rodzic pracowałam z coachem rodzicielskim, 1 i ostatnia sesja była wspólna z dzieckiem, sesje pomiędzy ja i coach.

Pozdrawiam

Ania
Michał Bloch

Michał Bloch MCC ICF, Mentor
Freelancerów
/www.wolnylancer.pl
Mentor...

Temat: coach rodzicielski???

Ania, a dziecko jaką miało rolę?



Wyślij zaproszenie do