konto usunięte

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

witam, trzy miesiące temu dowiedziałem się że moja żona miała krótki ale namiętny romans. był szok kłótnie i łzy, jest mi bardzo ciężko w tej sytuacji, mamy 5 letnia córkę.teraz już wszystko się uspokoiło a żona bardzo żałuje tego co zrobiła bo jak twierdzi bardzo mnie kocha i chce wszystko naprawić a tamto to była po prostu przygoda, odskocznia od szarej codzienności po 12 latach związku.Ja bardzo kocham swoja żonę i próbuje zrobić wszystko aby było jej ze mną dobrze,próbuje jakoś to przełknąć i żyć dalej, próbujemy oboje zacząć wszystko od początku, nadać wszystkiemu nowy sens i znaczenie, niestety moja psychika jest w kompletnej rozwałce, chodzę do psychologa i biorę leki anty depresyjne ale ciągle wraca do mnie ten fakt że ona mnie okłamywała i zdradziła, ciągle mam wyobrażenia o tym co robili, to były spotkania na całe weekendy,ciągle trudno mi jej uwierzyć że teraz mnie nie okłamuje chociaż nie mam podstaw by twierdzić że tak jest. ciągle wracają do mnie te jak to nazywam "filmy" gdzie główną role gra moja żona i jej kochanek, wspomnienie o jej wyjazdach na te "szkolenia" to ciągle we mnie siedzi i nie pozwala mi się skupić na tym co jest teraz na tym aby wybrnąć z tej sytuacji i tworzyć wszystko na nowo bez oglądania się za siebie, ale to wszystko jest jak cień i ciągle chodzi za mną każdego dnia, wieczora i nocy, nie chcę już o tym pamiętać ani myśleć ale nie mogę sobie z tym poradzić,te myśli psuja wszystko co udaje się nam wspólnie stworzyć ale nie mam nad tym żadnej kontroli,Niech mi ktoś pomoże jak się od tego oderwać,uwolnić,mam już tego dość ,jestem tym bardzo zmęczony,chce myśleć o tym co jest teraz i to tym co będzie, ale te myśli i wspomnienie ciągle mnie dręczą, chcę wybaczyć żonie i być z nią bo bardzo ja kocham ale z tym workiem wspomnień i wyobrażeń na plecach to jest bardzo trudne, niech mi ktoś pomoże się go pozbyćMarcin Browarny edytował(a) ten post dnia 26.01.11 o godzinie 16:19

konto usunięte

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Nie próbuj zapomnieć. Zapomnienie to oszukiwanie siebie i swojej podświadomości. Błędem jest myślenie że możliwy jest "powrót" do tego co było dawniej (w sensie w jakim zwykle do tego podchodzimy). Podstawą życia jest ciągła zmiana. Zamiast próbować wrócić do tego co było dawniej, spróbujcie stworzyć coś nowego lepszego, co "uwzględnia" nowe fakty. Jeśli dalej się kochacie, to stwórzcie razem nowy związek - doskonalszy, który będzie uwzględniał w swych podstawach to, że pomimo ciężkich przeżyć jesteście razem dzięki uczuciu którego nie można złamać.
Ewa Iwona Sieradzka

Ewa Iwona Sieradzka praca mnie szuka a
ja jej, to mój czas
:)

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Nie znam Cię, nie będę radzić, może pomoże...
Jakoś tak... " nie myśl o jutro, nie myśl o wczoraj, dziś ma i tak dużo do zrobienia"
Nie daj się ... trzymam kciuki... postaraj się odgonić złe myśli, może się uda... może nie.
Powodzenia.
Ewcia

konto usunięte

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Wojciech B.:
Nie próbuj zapomnieć. Zapomnienie to oszukiwanie siebie i swojej podświadomości. Błędem jest myślenie że możliwy jest "powrót" do tego co było dawniej (w sensie w jakim zwykle do tego podchodzimy). Podstawą życia jest ciągła zmiana. Zamiast próbować wrócić do tego co było dawniej, spróbujcie stworzyć coś nowego lepszego, co "uwzględnia" nowe fakty. Jeśli dalej się kochacie, to stwórzcie razem nowy związek - doskonalszy, który będzie uwzględniał w swych podstawach to, że pomimo ciężkich przeżyć jesteście razem dzięki uczuciu którego nie można złamać.
właśnie chodzi o to ze nie próbuje wracać do tego co było, oboje próbujemy stworzyć wszystko na nowo ale to co się zdarzyło nie pozwala mi na to. każda pozytywna myśl jest natychmiast zabijana prze wspomnienie i wyobrażenia tego co ona zrobiła. nie mam zamiaru wracać do tego starego związku z "przed" chcemy razem z żoną zbudować wszystko od początku ale to bardzo trudne kiedy to wszystko tkwi mi w głowie jak gwóźdź w desce i do tego mam wrażenie że już rdzewieje i zaczyna wszystko gnić w okół niego, jak mam nie dopuszczać do siebie tych myśli,jak nad tym zapanować,Marcin Browarny edytował(a) ten post dnia 26.01.11 o godzinie 17:31
Monika Cichoń

Monika Cichoń zachwycam się
światem

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Do zdrady trzeba trojga. Również ten zdradzony ma w tym jakiś swój udział- dobrze jest to sobie uświadomić. Można wtedy popatrzeć na sprawę z szerszej perspektywy niż biedna zdradzona, uczciwa (więc lepsza) osoba w związku.
Nie dotyczy to związków z różnego typu męskimi i żeńskimi casanowami, którzy zdradzali,zdradzają i będą zdradzać bo tylko to ich kręci.
Ale jeżeli dochodzi do zdrady po 12 latach związku- to zapewne nie wzięło się to znikąd. Wasz związek znalazł się na takim etapie, że jedno z was zdradziło (w tym przypadku Twoja zona) W innych okolicznościach mógłbyś to być Ty. Jeżeli możesz tak na to spojrzeć, zobaczyć również w sobie potencjał do zdrady- to pomoże Ci wybaczyć żonie, zaufac jej i budować z nią na nowo relacje. O zapominaniu mam takie samo zdanie jak poprzednicy- uważam, ze się nie da i nie powinno zapomnieć.
Coś w tym związku nie grało jak trzeba i pojawiła się zdrada. Za związek są odpowiedzialne obie osoby które go tworzą. Twoja żona zdradziła, ale już pewnie wcześniej musiała pojawić się jakaś rysa, coś nie grało, zapewne oboje to czuliście i oboje to spowodowaliście- bo przecież to wy tworzycie ten związek.
Zdrada różnie wpływa na związek- często go niszczy, ale czasem może być momentem zwrotnym, może uleczyć związek. Zawsze jest trudna dla obu stron.

konto usunięte

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

tak,zgadza się w naszym związku nie wszystko grało jak trzeba,w pewnym momencie zajmowaliśmy się każde swoimi sprawami i oddaliliśmy się od siebie ale na pewno miłość w nas nie wygasła,w pewnym momencie dotarło do mnie że coś się dzieje i wywróciłem wszystko do góry nogami, postanowiłem się zmienić i ratować nasz związek, nic się dla mnie liczyło tylko ona,niestety ona już wpadła w sidła namiętności ze swoim kochankiem i nie potrafiła dostrzec tego co próbuje jej udowodnić, że się zmieniam i robię wszystko dla niej aby przywrócić to co powoli traciliśmy i dalej brnęła w to gówno do momentu aż się wydało.to bardzo boli że ja się obudziłem i się starałem jak mogłem a ona to olała a nawet tego nie zauważyła,jak mówi miała klapki na oczach i wydawało jej się ze to jakaś szopka z mojej strony. tak czy owak jest po wszystkim(mam nadzieję) i teraz wspólnie próbujemy budować wszystko na nowo
ale nie mogę się pozbyć tych dramatycznych dla mnie wspomnień i myśli o tym. wiem ze nie da się zapomnieć i nie o to mi chodzi, chodzi mi o to aby jakoś nad tym panować,nie dopuszczać na pierwszy plan tak aby nie niszczyło wszystkiego dobrego co udaje się nam teraz zbudować.zapomnieć się nie da i nigdy nie zapomnę ale co zrobić aby te myśli nie były sensem mojego życia bo ten powinien być teraz zupełnie inny
Darek S.

Darek S. Raz się żyje potem
się tylko straszy!

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Marcin Browarny:

Jeśli chcę o czymś zapomnieć co przychodzi w formie obrazu/filmiku to pozwalam się mu chwilę dziać ale... sprawiam, że staje się czarno biały a dodatkowo się zmniejsza (jako obraz).

To moja recepta na niemiłe wspomnienia, zrobię kilka razy i więcej nie wraca. Może Ci pomoże.
Anna Morawska

Anna Morawska Magister ekonomii,
Coach

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Darek Świerk:
Marcin Browarny:

Jeśli chcę o czymś zapomnieć co przychodzi w formie obrazu/filmiku to pozwalam się mu chwilę dziać ale... sprawiam, że staje się czarno biały a dodatkowo się zmniejsza (jako obraz).

To moja recepta na niemiłe wspomnienia, zrobię kilka razy i więcej nie wraca. Może Ci pomoże.


Zgadzam się z Darkiem jeśli chodzi o tę technikę. Służy ona do zmieniania/neutralizowania złych obrazów z przeszłości.
Dokładnie polega na tym, że kiedy przywołasz sobie obraz zdrady swojej żony- obraz, który wywołuje w tobie złe emocje- zmieniaj świadomie w wyobraźni ten obraz. Najlepiej jeszcze wyobraź sobie, że siedzisz w kinie jako widz i oglądasz ten obraz/film na ekranie.Jeśli ma kolory, zrób z niego obraz czarno- biały, wycisz głosy, tak jak byś wyciszał głos w telewizorze-przewijaj film w przyśpieszonym tempie, a potem przewijaj i oglądaj go od tyłu. I rób to wiele razy aż poczujesz, że zmieniają się twoje odczucia.
Może to ci się wydać niemądre ale to zmieni twoje emocje związane z tą sytuacją.
Zgodzę się z moim przedmówcami, że tego się nie zapomni. I warto o tym wydarzeniu pamiętać.
Jest taka zasada, że każda sytuacja przynosi nam coś dobrego.
Może znowu zabrzmi to dla ciebie dziwnie, ale odpowiedz sobie na pytanie: Co dobrego zrobiła dla waszego związku zdrada twojej żony? Co by się wydarzyło, gdyby do tego nie doszło? Co się zmieniło/zmienia w waszej relacji po tym wydarzeniu?
Daniel Częstki

Daniel Częstki senior php developer

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

a ja powiem wprost i moze cie to zaboli. zrobisz to co chcesz.
daj sobie spokój z tą kobietą i z tym związkiem. Córka nie może tu być kartą przetargową.
Związek Tworzysz Ty i Twoja żona. Dziecka w to nie mieszaj.
pozdrawiam

konto usunięte

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Daniel Częstki:
a ja powiem wprost i moze cie to zaboli. zrobisz to co chcesz.
daj sobie spokój z tą kobietą i z tym związkiem. Córka nie może tu być kartą przetargową.
Związek Tworzysz Ty i Twoja żona. Dziecka w to nie mieszaj.
pozdrawiam
nie ,nie boli mnie to i przyznam że mam też i takie myśli,aby spakować ją w kartony i wywalić za drzwi, co do córki to nie jest i nigdy nie będzie kartą przetargową,nie ma nic wspólnego z tym że jej matka zachowała się jak szmata.
cały problem w tym że ja kocham tą kobietę i bardzo mi na niej zależy,jest mi z nią teraz źle ale nawet nie myślę co by było gdyby jej nie było.
czy było by mi łatwiej,może przez chwilę ale po tej chwili pewnie bym wył jak pies aby wróciła.
Ona jest ze mną bo mnie kocha, wiem że trudno w to uwierzyć,sam w to z trudem próbuje uwierzyć ale mam przynajmniej nadzieje że tak jest i widzę że naprawdę się stara zasłużyć na wybaczenie, to co zrobiła było głupie i najgorsze co mogła zrobić,ale wątpię aby to było jakieś wielkie uczucie,raczej fascynacja czymś nowym i jak sama mówi odskocznią od szarej rzeczywistości,na chwilę się zapomniała i pogubiła w tym wszystkim.wiem to jej nie usprawiedliwia,nic jej nie usprawiedliwia ale chce dać jej szanse,chcę dać szanse nam obojgu na coś nowego,nowe wspólne życie na zupełnie innych zasadach.szczerość ,zrozumienie i zaangażowanie,
To by było na tyle w kwestii wyjaśnień czemu jest jak jest.

sztuczka z tym manipulowaniem wspomnieniami jak obrazem jest ciekawa,spróbuje.
problem w tym że to jest raczej moja wyobraźnia niż to co się rzeczywiste tam działo,i raczej wolał bym tego nie widzieć.
Ciągle szukam sposobu jak zablokować te wspomnienia,wizje i filmy, jak je izolować,niech one sobie już będą bo muszą być i zostaną ale niech mnie już mnie tak nie dręczą bo jestem już tym bardzo zmęczony
Monika Cichoń

Monika Cichoń zachwycam się
światem

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

A jak długo to trwa, tzn kiedy dowiedziałeś się o zdradzie i od kiedy próbujecie ułożyć wasze życie na nowo?
Sorki, umknęło mi pierwsze zdanie, które napisałeś- że to było 3 miesiące temu. Troche czasu już minęło, ale dla takich silnych emocji to za mało, zeby spokojnie na to popatrzećMonika Cichoń edytował(a) ten post dnia 26.01.11 o godzinie 23:36
Monika Cichoń

Monika Cichoń zachwycam się
światem

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

A mam jeszcze taką refleksję, jeżeli to ma się wam jakoś poukładać, to nie słuzy temu dobrze myślenie i mówienie o żonie per szmata, znacznie lepiej-zapomniała się i pogubiła.
Może spróbujecie jakiejś terapii małżeńskiej?
Monika Cichoń

Monika Cichoń zachwycam się
światem

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

mam jeszcze taki pomysł, jak oglądasz sobie w twojej wyobraźni te filmy, to rób w nich inne zakończenie niż widzisz zazwyczaj (czyli takie jakie było w rzeczywistości): Ona wysuwa sie z jego objęć odpycha go i mówi- zrozumiałam, ze kocham tylko mojego męża chcę być tylko z nim- trochę jak serial brazylijski, ale może podziała dobrze

konto usunięte

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

żona nie za bardzo daje się namówić na poradnię,twierdzi ze skoro nawarzyła piwa to je sama wypije i wszystko naprawi,próbowałem kilku krotnie ją namówić,nie dała się,ogólnie sprawia wrażenie że sama sobie z tym poradzi ale widzę że powoli pęka,głównie za przyczyną moich nawrotów do tematu zdrady.
Ciągle próbuje zrozumieć sens tego co zrobiła ale cokolwiek mi jeszcze powie i cokolwiek wyjaśni to i tak tego nie zrozumiem a ona nigdy nie zrozumie co ja teraz czuję.
może po prostu zbyt mało czasu jeszcze minęło, ale ja mam już tego dość,dość przeżywania tego wszystkiego każdego dnia na nowoMarcin Browarny edytował(a) ten post dnia 26.01.11 o godzinie 23:49
Agata  Rakfalska-Vallic elli

Agata
Rakfalska-Vallic
elli
Psycholog,
Psychoterapeuta
Strategiczny, Coach,
Trener

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Marcin Browarny:
nie ,nie boli mnie to i przyznam że mam też i takie myśli,aby spakować ją w kartony i wywalić za drzwi, co do córki to nie jest i nigdy nie będzie kartą przetargową,nie ma nic wspólnego z tym że jej matka zachowała się jak szmata.
cały problem w tym że ja kocham tą kobietę i bardzo mi na niej zależy,jest mi z nią teraz źle ale nawet nie myślę co by było gdyby jej nie było.

Witaj, Przeczytałam wszystkie wypowiedzi, ale mam jeszcze kilka pytań.
1. Kiedy myślisz o zdradzie, to jakie uczucia pojawiają się najczęściej?
Smutek, czy złość?
Zastanów się analizując słowa, które napisałeś powyżej.

2. Jeśli dobrze zrozumiałam, to dowiedziałeś się, że żona Cię zdradza, ona przeprosiła, ty jest wybaczyłeś (albo starasz się to zrobić), ale jakoś powrót do nowej rzeczywistości się nie udaje.

Im bardziej chcesz o tym zapomnieć, bym bardziej te myśli do Ciebie wracają. Wydaje Ci się, że nie umiesz zapanować nad własnymi myślami. Im bardziej odganiasz złe myśli, tym silniejsze one wracają.

Co o tym myślisz? Co powinieneś zrobić innego, jeśli to ,co teraz robisz nie działa?

Ona jest ze mną bo mnie kocha, wiem że trudno w to uwierzyć,sam w to z trudem próbuje uwierzyć ale mam przynajmniej nadzieje że tak jest i widzę że naprawdę się stara zasłużyć na wybaczenie, to co zrobiła było głupie i najgorsze co mogła zrobić,ale wątpię aby to było jakieś wielkie uczucie,raczej fascynacja czymś nowym i jak sama mówi odskocznią od szarej rzeczywistości,na chwilę się zapomniała i pogubiła w tym wszystkim.

3. Zaufanie to bardzo ciekawe zjawisko. Na początku masz 100%, a potem w trakcie związku możesz je stracić. Ty straciłeś zaufanie do niej. To normalne.
Pytanie, czy twoja żona została "w jakiś sposób ukarana" za to co zrobiła. czy normalnie przeszliście do porządku codziennego.

wiem to jej nie usprawiedliwia,nic jej nie
usprawiedliwia ale chce dać jej szanse,chcę dać szanse nam obojgu na coś nowego,nowe wspólne życie na zupełnie innych zasadach.szczerość ,zrozumienie i zaangażowanie,
To by było na tyle w kwestii wyjaśnień czemu jest jak jest.

4. Jeśli chodzisz do psychologa, to dlaczego szukasz porady na tym Forum?

5. Terapia małżeńska byłaby dobrym rozwiązaniem. OK, jeśli sobie nawarzyła piwa i chce je wypić. To właśnie terapia będzie dla niej tym gorzkim piwem do przełknięcia. Bądź twardy.

Pozdrawiam, :)
Agata RV
Agnieszka Anna J.

Agnieszka Anna J. burza w szklance
wody

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Daniel Częstki:
daj sobie spokój z tą kobietą i z tym związkiem. Córka nie może tu być kartą przetargową.
Związek Tworzysz Ty i Twoja żona. Dziecka w to nie mieszaj.


Brawo za podejście do tematu!!
Można walnąć „szmate”, wyrzucić, pozbyć się problemu, zwyczajnie schować głowę w piasek...
Po co w ogóle próbować stawiać czoła temu problemowi? Po co go rozwiązywać?
W końcu to tylko kobieta prawda??

Zgadzam się jak najbardziej z Moniką Cichoń.Kiedy dochodzi do zdrady winne są obie strony, coś przestało działać. Przestaliście wspólnie starać s ten związek o jego budowanie. Agata tez ma dużo racji „Terapia małżeńska byłaby dobrym rozwiązaniem. OK, jeśli sobie nawarzyła piwa i chce je wypić. To właśnie terapia będzie dla niej tym gorzkim piwem do przełknięcia. Bądź twardy.” Troche mnie niepokoi to że ona nie chce poddać się tej terapii, czy jest świadoma tego do końca co zrobiła?
Nie da się zapomnieć, nie można...
Najtrudniejsze jest się z tym, zmierzyć.Jeśli się oboje kochacie to przejdziecie przez to wszystko razem zmierzycie się razem z tą zdradą. Działanie osobno świadczy o tym że nadal jesteście od siebie oddaleni i tym razem Ty możesz dopuścić się zdrady z żalu, z rozpaczy, ze złości.Życzę Ci zatem żeby udało Ci sie namówić żonę na wspólną terapie, życzę Ci siły do walki o związek, o miłość...
Magdalena Rodzeń (Bartoszewska)

Magdalena Rodzeń
(Bartoszewska)
EMEA HR Lead,
Członek Zarządu

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Marcin Browarny:

Przeanalizuj dokładnie swoje wypowiedzi z tego wątku. Pojawiają się w nich takie zdania jak:

- "moja żona miała krótki ale namiętny romans"
- "każda pozytywna myśl jest natychmiast zabijana przez wspomnienie i wyobrażenia tego co ona zrobiła"
- "nie potrafiła dostrzec tego co próbuje jej udowodnić, że się zmieniam i robię wszystko dla niej aby przywrócić to co powoli traciliśmy i dalej brnęła w to gówno do momentu aż się wydało"
- "nie ma nic wspólnego z tym że jej matka zachowała się jak szmata."

Masz kilka wyzwań:
a) przepracowanie własnej krzywdy, przeżycie jej i pogodzenie się z nią. Jak zazwyczaj przeżywasz porażki lub żałobę? Prawdopodobnie te same sposoby przydadzą się w wyjściu z poczucia skrzywdzenia

b) przegadanie z żoną dokładnie całej sytuacji i wszystkiego co działo się między Wami - z tego co piszesz wynika tyle, że masz do żony żal o to, że gdy Ty starałeś się ratować związek, ona znalazła sobie "odskocznię". Jak w tej chwili wygląda Wasza relacja? Czy żona też stara się ją naprawić?

c) lekka zmiana światopoglądu - jeżeli myślisz o kobietach, które zdradzają, per "szmata" to nie masz dobrej pozycji wyjściowej do pracy nad związkiem, bo Twoja żona zawsze już będzie stała obok pozycji "szmata".
Daniel Częstki

Daniel Częstki senior php developer

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Marcin Browarny:
żona nie za bardzo daje się namówić na poradnię,twierdzi ze skoro nawarzyła piwa to je sama wypije i wszystko naprawi,próbowałem kilku krotnie ją namówić,nie dała się,ogólnie sprawia wrażenie że sama sobie z tym poradzi ale widzę że powoli pęka,głównie za przyczyną moich nawrotów do tematu zdrady.
Ciągle próbuje zrozumieć sens tego co zrobiła ale cokolwiek mi jeszcze powie i cokolwiek wyjaśni to i tak tego nie zrozumiem a ona nigdy nie zrozumie co ja teraz czuję.
może po prostu zbyt mało czasu jeszcze minęło, ale ja mam już tego dość,dość przeżywania tego wszystkiego każdego dnia na nowoMarcin Browarny edytował(a) ten post dnia 26.01.11 o godzinie 23:49

Czy żona rozmawiała przed zdradą o jakości związku ? Poruszała ten temat wogóle ? Mówiła Ci że jeżeli "tak" będzie to Cię zdradzi ? Że brakuje jej miłości ?
Wina co do jakości związku jest po obu stronach - fakt, ale to żona zdradziła.
Wg mnie jeżeli kobieta wchodzi w romans z innym facetem nie ma już związku.
Powodzenia.
Daniel Częstki

Daniel Częstki senior php developer

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Anna Morawska-Chodkowska:
Zgadzam się z Darkiem jeśli chodzi o tę technikę. Służy ona do zmieniania/neutralizowania złych obrazów z przeszłości.
Dokładnie polega na tym, że kiedy przywołasz sobie obraz zdrady swojej żony- obraz, który wywołuje w tobie złe emocje- zmieniaj świadomie w wyobraźni ten obraz. Najlepiej jeszcze wyobraź sobie, że siedzisz w kinie jako widz i oglądasz ten obraz/film na ekranie.Jeśli ma kolory, zrób z niego obraz czarno- biały, wycisz głosy, tak jak byś wyciszał głos w telewizorze-przewijaj film w przyśpieszonym tempie, a potem przewijaj i oglądaj go od tyłu. I rób to wiele razy aż poczujesz, że zmieniają się twoje odczucia.
Może to ci się wydać niemądre ale to zmieni twoje emocje związane z tą sytuacją.
Zgodzę się z moim przedmówcami, że tego się nie zapomni. I warto o tym wydarzeniu pamiętać.
Jest taka zasada, że każda sytuacja przynosi nam coś dobrego.
Może znowu zabrzmi to dla ciebie dziwnie, ale odpowiedz sobie na pytanie: Co dobrego zrobiła dla waszego związku zdrada twojej żony? Co by się wydarzyło, gdyby do tego nie doszło? Co się zmieniło/zmienia w waszej relacji po tym wydarzeniu?

Żona nawazyła piwa. Bawiła się na całego. Sypiała z kochankiem, Oszukiwała męża a teraz Marcin ma sobie radzić z tym problemem. Robić cuda w swojej głowie żeby redukować obrazy, wkładać masę energii w usuwanie połączeń neuronalnych które utworzył jego mózg w związku z tą sytuacją.
Nie twierdzę że się nie da bo się da ale jakim kosztem.
Dla mnie jest już po związku i zawsze będzie on jak posklejany talerz.
Agata  Rakfalska-Vallic elli

Agata
Rakfalska-Vallic
elli
Psycholog,
Psychoterapeuta
Strategiczny, Coach,
Trener

Temat: jak zapomniec o zdradzie żony

Daniel Częstki:
Dla mnie jest już po związku i zawsze będzie on jak posklejany talerz.

Ale z tego, co rozumiem, Marcin nie chce kończyć tego związku, ale chce "zapomnieć o zdradzie żony".
Skupmy się na tym, czego chce, a nie radźmy, co my byśmy chcieli.

Marcinie, na pewno powinieneś przepracować gniew i żal. Są na to różne sposoby. Rozumiem Cię, że myślisz czasami o żonie, jako "szmacie", i właśnie tych myśli musisz się pozbyć.

Nie wiem, czy działa namawianie żony do terapii. Wydaje mi się, że ty się bardziej starasz niż ona. Co ona robi?
Zwolnij, nie staraj się zbytnio!
" dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane"

pozdrawiam :)
Agata RV



Wyślij zaproszenie do