konto usunięte

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Taki oto wniosek wyciągnęłam po półtora roku poszukiwań pracy, którą chcę wykonywać. Wysyłam aplikacje, spełniam wszystkie wymagania, mam doświadczenie, nie mam małych dzieci, i cisza. A przecież to dopiero połowa mojego czasu aktywności zawodowej. Chcę się uczyć, dokształcać, rozwijać. Jestem gotowa zmienić branzę, nauczyć się czegoś nowego. Jedyne propozycje jakie dostaję to przedstawiciel na własnej działalności. A tego nie chcę, bo dla mnie to jak stanac w miejscu.
Ciekawa jestem jakie doświadczenia mają osoby w podobnej sytuacji. I dlaczego ta magiczna granica 40 jest dla rekruterów nie do pokonania?
Przemysław Walter

Przemysław Walter
InstytutCoachinguiMe
ntoringu.pl -
Pomagamy Coachom
Przeks...

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Witaj Moniko,

Mówi się, że jeśli robimy A, oczekujemy B o otrzymujemy C to należy zmienić strategię działania, ponieważ jeśli nadal będziemy robili A to zawsze otrzymamy C.

Nie wiem o jakiej pracy marzysz, jakie masz w tej kwestii doświadczenie itd. wiem jednak jedno, że może czas na pominięcie "bramkarzy" w firmach czyli pracowników HR. Jeśli jesteś dobra w tym co chcesz robić i wiesz jak podnieść wartość konkretnej firmy w której chcesz pracować to po prostu zrób wszystko, aby dotrzeć do osoby dla której faktycznie będziesz pracować w firmie i pokaż mu jak bardzo możesz mu pomóc. Wtedy eliminujesz zagrożenie, że pracownicy HR potraktują Twoją aplikację stereotypowo, bo nie oszukujmy się czasami po prostu tak się dzieje.Przemysław Walter edytował(a) ten post dnia 26.01.11 o godzinie 14:34
Mariusz Z.

Mariusz Z. Tłumacz tekstów
specjalistycznych,
redaktor, technik
elek...

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

U mnie jest podobnie. Zbliżam się do 40 - (jeszcze dwa lata), mam określony cel, wiem gdzie chce pracować i staram się aplikować poprzez różne sposoby. Prze ogólny e-mail, czasem staram się dotrzeć z pominięciem pośredników. jednak tez jest ciężko. Być może kwestia braku doświadczenia. Jednak jakoś w Polsce rzadko zdarza mi się iż ktoś docenia chęć do pracy i szybkie przyswajanie nowej wiedzy. Czasem udało mi się przypadkiem dostać do pracy, gdzie nie miałem doświadczenia, a jednak szybko opanowałem nowe narzędzia pracy. W późniejszy czasie, praktycznie zawsze otrzymywałem ofertę przedłużenia pracy. Niestety teraz dochodzę do wniosku, ze coś takiego jak motywacja i chęć do długoterminowej pracy, a także chęć do podnoszenia kwalifikacji mało kogo interesuje. Być może się mylę, ale to są moje odczucia.

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Monika Rymszewicz:
Ciekawa jestem jakie doświadczenia mają osoby w podobnej sytuacji. I dlaczego ta magiczna granica 40 jest dla rekruterów nie do pokonania?

Dla rekruterow, ktorzy sami maja po 25 lat wiele rzeczy jest niezrozumialych niestety, abstrahujac juz od tego, ze nie mysla o tym, ze sami kiedys tez beda mieli po 40 lat.

Ale sprawa tylko czesciowo zalezy od rekruterow, bardziej od pracodawcow. Tutaj ostatnio pozytywny trend, ze te bariery nie odgrywaja juz tak wielkiej roli, a w przypadku wyzszych i waznych stanowisk wiek czyli tez doswiadczenie zyciowe odgrywaja bardzo wazna role. Prezesi duzych spolek w wieku 30-lat sa coraz wieksza rzadkoscia..;')Andrzej Pieniazek edytował(a) ten post dnia 26.01.11 o godzinie 14:08
Przemysław Walter

Przemysław Walter
InstytutCoachinguiMe
ntoringu.pl -
Pomagamy Coachom
Przeks...

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Mariusz Z.:
Prze ogólny e-mail, czasem staram się dotrzeć z pominięciem pośredników. jednak tez jest ciężko. Być może kwestia braku doświadczenia.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy Mariuszu.
Osoby poszukujące pracę im szybciej zrozumieją, że proces ten to nic innego jak sprzedaż własnych kompetencji tym lepiej. A jeśli jest to sprzedaż to należy zwrócić swoją uwagę na strategie i techniki sprzedaży i znaleźć odpowiedź na pytania:

1. Jak dotrzeć bezpośrednio do osób decyzyjnych?
2. Jak pozyskać ich uwagę i ciekawość, by wyrazili chęć na osobiste spotkanie?
3. Jak w trakcie spotkania skutecznie sprzedać swoje kompetencje?Przemysław Walter edytował(a) ten post dnia 26.01.11 o godzinie 14:41

konto usunięte

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Panie Przemku, chciałabym trafić na takiego pracodawcę, z takim podejściem do aplikującego!!!W wieku 45 lat podjęłam pracę na kontrakcie w Niemczech- gdzie przepracowałam 5 lat.Z różnych względów musiałam zostać w kraju.Półtora roku szukałam pracy i w końcu za pośrednictwem koleżanki dostałam 3/4 etatu(za 600zł)na produkcji. Mam średnie wykształcenie,duże doświadczenie zawodowe, dalej się kształcę i co???I nic z tego nie wynika!!!Tę pracę wykonuję bo jestem zmuszona zarabiać cokolwiek.Składam aplikację w wielu miejscach na interesujące mnie stanowiska i jak nie ma odzewu to czasami pokuszę się i zadzwonię do danej firmy. I co słyszę potrzebujemy młodych pracowników z doświadczeniem(co raczej jest nie możliwe).Nawiązując do bezpośredniego kontaktu z decydentem w firmie, to wcale nie jest takie proste. Kiedyś tego spróbowałam i w momencie kiedy powiedziałam o aplikacji decydent kazał mi rozmawiać z osoba rekrutującą.To by było na tyle.Serdecznie pozdrawiam Grażka

konto usunięte

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Panie Przemysławie, bez urazy, ale to, co Pan pisze, to jakby żywcem wyciagnięte slogany z poradników dla poszukujących pracy, których kilka przestudiowałam:) I jak pisze Pani Grażyna, w naszej sytuacji niewiele to pomaga. W ten sposób to mogę pójść do kolegi/koleżanki, jesli jest decyzyjna.

Panie Andrzeju, pewnie na wysokich stanowiskach faktycznie tendencje się zmieniły. O, jeszcze w polityce kryterium wieku nie istnieje;)

Trudny jest ten nasz rynek pracy. Czytając wiele wątków w różnych grupach, nie wiadomo co gorsze: skończyć czterdziestkę, być młodą, z małym dzieckiem, lub jeszcze nie, ale w planach, być młodym bez doświadczenia...

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Monika Rymszewicz:
Panie Andrzeju, pewnie na wysokich stanowiskach faktycznie tendencje się zmieniły. O, jeszcze w polityce kryterium wieku nie istnieje;)

No wiec w Polsce, w kazdym razie tak mi sie wydaje, za bardzo zwaza sie ten (ksiazkowy) "rozwoj kariery" czyli jak ktos ma ok 40-tki to musi byc przynajmniej dyrektorem. Nie ma to wiekszego sensu, bo miejsca dla tylu dyrektorow nie ma, a wiekszosc pracy w kazdej firmie wykonuja "specjalisci".

Ja znam np. kogos, nie w Polsce, kto ma ponad 50 lat i jest tylko "specjalista" ale zarabia ponad 10 tys. Euro na miesiac co nawet w tym bogatym kraju jest bardzo wysoka pensja..;)Andrzej Pieniazek edytował(a) ten post dnia 26.01.11 o godzinie 18:41

konto usunięte

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Dokładnie Panie Andrzeju! Tylko jak o tym przekonac pracodawców? A tym bardziej HRowców? To dopiero wyzwanie!

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Witam.
W kwietniu mi stuknie 46...pracy w której jestem od 2 dni szukałem .... 3 godziny.

Najpierw sprawdziłem firmę..to trwało dni kilka, opinie,namiary,zasięg,placówki itp.

Potem proste pytanie sobie zadałem - kto tam rządzi....

I jakie mają problemy....

Ustaliłem to wszystko i wykonałem dosłownie jeden telefon.... do nr 1 w firmie czyli Prezesa.

I zaoferowałem mu moje wsparcie.

Bo tak jest w istocie. Zajmuję się teraz budową nowego dużego działu.

Moja propozycja została przyjęta... umówiliśmy się na rozmowę. Trwała 3 godziny. Cztery dni później - czyli w ostatni wtorek druga rozmowa z v-prezesem. Doszliśmy szybko do porozumienia....pracę zacząłem pół godziny po rozmowie z v-prezesem.

Wnioski - jeśli wiesz jakie masz atuty i co możesz zrobić , będąc w wieku 40+, to nie szukaj pracy wysyłając dziesiątki cv , tylko zastosuj zasadę "search and destroy".
Ty musisz trafić w lukę ...i nie staraj się sprzedać siebie jak najlepiej , tylko zrób wszystko,aby pracodawca chciał Cię kupić.

Mam normalny dobrze płatny etat,sensowną prowizję, standardowe narzędzia, autko ( nówka sztuka) laptop itp. I możliwość rozwoju na max.

I wydaje mi się ... a raczej jestem pewny,że to mój wiek i doświadczenie zawodowe było atutem. Bo dzieciaki mam duże, jestem już bez zbędnych obciążeń szkoleniowo-rodzinno-emocjonalnych.
Nie jestem pracoholikiem który będzie orał 18 godzin na dobę.... znam swoje ograniczenia . Mam cel do wykonania i dużą swobodę - liczy się wynik... no i działam.

Pozdrowienia i powodzenia w szukaniu pracy.

PS. A teraz wracam do roboty :)
Przemysław Walter

Przemysław Walter
InstytutCoachinguiMe
ntoringu.pl -
Pomagamy Coachom
Przeks...

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Jacek G.:
Witam.
W kwietniu mi stuknie 46...pracy w której jestem od 2 dni szukałem .... 3 godziny.

Najpierw sprawdziłem firmę..to trwało dni kilka, opinie,namiary,zasięg,placówki itp.

Potem proste pytanie sobie zadałem - kto tam rządzi....

I jakie mają problemy....

Ustaliłem to wszystko i wykonałem dosłownie jeden telefon.... do nr 1 w firmie czyli Prezesa.

I zaoferowałem mu moje wsparcie.
I to jest właśnie podejście Pani Moniko i Pani Grażyno o którym pisałem. Nie jest ono proste i wymaga zdecydowanie innego myślenia i działania niż te opisywane w poradnikach jak szukać pracy. Zachęcam też do prześledzenia forum, ponieważ osobiście spotkałem tutaj kilka podobnych wpisów, jak osoby znajdowały pracę stosując podobne do Jacka podejście.

konto usunięte

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Panie Przemysławie, ja również. I tak jak w przypadku Pana Jacka, dotyczy to dość wąskich specjalności. Nie dotyczy to szeregowych specjalistów.

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Ja mam specjalności .... bardzo szerokie.

Od sprzedaży,poprzez tworzenie zespołów,budowa sieci i zarządzanie nią ,kontrole wszelkiego autoramentu i audyty,negocjacje,windykację,szkolenia itp.

I kilka innych których ujawniać nie będę.

Ale nie znam się na nieruchomościach ... a takie doświadczenie zawodowe w branży finansowej jest wbrew pozorom rzadko spotykane.
Łącząc wiedzę o kredytach i nieruchomościach jest Pani wręcz idealnym specjalistą do pracy na rynku kredytów hipotecznych , inwestycyjnych .. itp.

I w zasadzie biorąc pod uwagę Pani doświadczenie , to hmmm... a może nawet będziemy mogli współpracować .

Ale reszta to już na priv :)

konto usunięte

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Panie Jacku, zapraszam w takim razie na priv:)

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Pooooooooszło :)

konto usunięte

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Jest cięzko, ale nie bez szans:)
Znalazł sie ktoś, kto uwierzył.
Od 18 kwietnia pracuję:)))
Lech Jerzy Michejda

Lech Jerzy Michejda muzycy z The Rolling
Stones są starsi niż
ja, może więc n...

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Andrzej Pieniazek:
Monika Rymszewicz:
Ciekawa jestem jakie doświadczenia mają osoby w podobnej sytuacji. I dlaczego ta magiczna granica 40 jest dla rekruterów nie do pokonania?

Dla rekruterow, ktorzy sami maja po 25 lat wiele rzeczy jest niezrozumialych niestety, abstrahujac juz od tego, ze nie mysla o tym, ze sami kiedys tez beda mieli po 40 lat.

Ale sprawa tylko czesciowo zalezy od rekruterow, bardziej od pracodawcow. Tutaj ostatnio pozytywny trend, ze te bariery nie odgrywaja juz tak wielkiej roli, a w przypadku wyzszych i waznych stanowisk wiek czyli tez doswiadczenie zyciowe odgrywaja bardzo wazna role. Prezesi duzych spolek w wieku 30-lat sa coraz wieksza rzadkoscia..;')
To ja z punktu winienem dostać propozycję na prezesa zarządu, a tu cisza... nawet nikt nie odpisze na moja aplikację - spieprzaj dziadu

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Trzymajcie namiary - https://pracownikbudowlany.pl/PL Są takie branże, w których opcji zatrudnienia nie brakuje i właśnie taki jest odpowiedni kierunek. Jeśli nie dostajecie zatrudnienia w swojej profesji, to szukajcie w innej. Może to dobry moment na zmiany w życiu? Czasami to jest po prostu przełom, a skoro są opcje pracy, to czemu z nich nie korzystać?

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Tak, to prawda. Praca powinna dawać satysfakcję i pozytywne emocje, a jednocześnie umożliwiać utrzymanie siebie i swojej rodziny. Na dobrych i doświadczonych pracowników zawsze jest wysokie zapotrzebowanie, dlatego po prostu zobacz oferty pracy w województwie Mazowieckim na portalu FachPraca znajdziecie wiele ofert pracy, w różnych miastach w Polsce. Warto zapoznać się z nimi, aby znaleźć pracę, która spełni Wasze oczekiwania i pozwoli na rozwój kariery zawodowej.

Temat: Skończyłeś/łaś 40? Praca nie dla ciebie.

Wiadomo też chodzi o dobrą kasę :)

Następna dyskusja:

Pachnąca Praca dla Ciebie!




Wyślij zaproszenie do