Tomasz D

Tomasz D Programista
Java/JEE, freelancer

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

Pracuję teraz w pewnym projekcie i pomiędzy Świętami a Sylwestrem mam w nim przerwę i nie chciałbym tego czasu zupełnie przebimbać :) Całą sytuację opisałem w poście [1], bo trochę mnie zaskoczył rozmiar tej przerwy i w tej chwili nie mam jeszcze określonego pomysłu na ten tydzień.
Dlatego potrzebuję Waszych pomysłów i sugestii w tej materii :) Może być tutaj, może być na blogu.

Z góry dziękuję za pomoc!
Krzysztof Skrzypczak

Krzysztof Skrzypczak Senior Java
Developer

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

Jeżeli szef zapłaci Tomowi, to niech się Tom nauczy EJB 3.0, a przynajmniej zacznie się tego uczyć. Jeżeli szef Tomowi nie zapłaci, to niech Tom oleje sprawę i jedzie na tygodniowe wakacje. Nie można powiedzieć, że nie ważne, czy Tom dostanie za to wynagrodzenie czy nie... to jest kwestia kluczowa.
Tomasz D

Tomasz D Programista
Java/JEE, freelancer

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

To nie jest takie biało-czarne, pracując na kontrakt zawsze zdarzają się dziury między projektami i czasem w projektach też, więc trzeba to wliczyć w koszty :)
A pytanie z cyklu: czego byś się nauczył, o czym poczytał, gdyby się okazało, że masz 40h go zagospodarowania :)

konto usunięte

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

Gdybym miał tyle czasu i chciałbym go przeznaczyć na Javę, dokładnie zapoznałbym się ze zmianami w Javie 7. Już niedługo będzie to standard, więc IMO warto zawczasu się przygotować:)

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

jeśli pracujesz na kontraktach to możesz dokształcić się wybranej technologii
albo zacznij rozwijać produkt pod własną marką.

:)

konto usunięte

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

Scala. Od wielu lat z żadnym innym językiem tak mi się miło nie obcowało.Pawel Dolega edytował(a) ten post dnia 20.12.10 o godzinie 20:58

konto usunięte

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

Pawel Dolega:
Scala. Od wielu lat z żadnym innym językiem tak mi się miło nie obcowało.Pawel Dolega edytował(a) ten post dnia 20.12.10 o godzinie 20:58

Tzn. do czego konkretnie ją zastosowałeś?

konto usunięte

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

Wszystkie unit testy do wykonywanej obecnie aplikacji napisaliśmy w Scali (i Specs) w ramach rozpoznania przydatności technologii. Test języka jak najbardziej się powiódł - przechodzimy z UI-em także na Scalę (+ Wicket).

Następny system już najprawdopodobniej cały w Scali będzie. Jako bonus pozwoli nam to zrezygnować między innymi z pewnych workaround-ów na Javę w AspectJ-u i małych przyjemności z Lomboka).

konto usunięte

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

Nie zrażają Cię dość bolesne zmiany w specyfikacji? Ostatnio się chyba coś tam poprzestawiało...

Jak z wydajnością? Testowałeś może czy dużo gorzej to wypada? Lepiej? Miałem w planach napisanie tego i owego (gra w oparciu o jMonkey Platform) - może użyję Scali ;)

konto usunięte

Temat: Co byś zrobił z tygodniem przeznaczonym na self-development?

Łukasz Karpuć:
Nie zrażają Cię dość bolesne zmiany w specyfikacji? Ostatnio się chyba coś tam poprzestawiało...

Jak z wydajnością? Testowałeś może czy dużo gorzej to wypada? Lepiej? Miałem w planach napisanie tego i owego (gra w oparciu o jMonkey Platform) - może użyję Scali ;)

Żeby nie robić offtopa umieściłem odpowiedź w scalaPawel Dolega edytował(a) ten post dnia 21.12.10 o godzinie 10:27

Następna dyskusja:

agile test driven development




Wyślij zaproszenie do