Temat: Uwaga na oszustów-auta z anglii

Trafiłem ostatnio na 2 ogłoszenia sprzedaży Jeepów po mocno okazyjnych cenach na otomoto.

Kontakt wyłącznie przez portal. Jeden gość pisze od razu żeby pisać po angielsku, drugi wali w tranlatorze.

Generalnie śpiewka ta sama . Auto super, Kierownica po lewej stronie. Sprzedaje bo wrócił z delegacji do domu w UK i bala bla bla.
Z jednym udało mi się wymienić kilka maili ale zero konkretów prócz zachwalania auta i sposobu transakcji.
Wysyła auto firmą kurierską która ma gwarantować transakcję. W ciągu 7 dni od odbioru auta mogę sobie je posprawdzać na wszystkie strony ale zanim je odbiorę muszę wpłacić całą kwotę za auto do tej "firmy kurierskiej", która trzyma kasę w buforze " gwarantując transakcje".

Już otrzyamłem mailem listy przeowozowe nawet chociaż żadnej deklaracji zakupu nie złozyłem

To pierwsza "firma" kurierska:
http://uk-vehicleshippers.com/index.php?lang=en
adres w domu jednorodzinnym w centrum Londynu

i druga: http://www.gsp-logistics.eu/
tu już poszli po calaku- adres to skrzynka pocztowa

"system " jest świeży, działa od listopada. Jest już znany policji angielskiej.

http://www.actionfraud.org.uk/online-car-buying-scam-n...

goście siedzą w afryce. mam wiedzę o pewnej pani która straciła 400 tys $ z tym ze to była jakaś transakcja biznesowo-towarowa

Nie dajcie się nabrać!!!!
Paweł Kolasa

Paweł Kolasa specjalista ds.
sprzedaży i
marketingu,
Koncjesjonowane B...

Temat: Uwaga na oszustów-auta z anglii

Stary numer Nigeryjski:) Spróbuj wystawić coś na Allegro- bardzo często zgłasza się ktoś chcący kupić Twoją rzecz po zawyżonej cenie. Jak się z nią dogadujesz to przesyła nawet sfałszowane potwierdzenie wpłaty w PayPal i prosi o niezwłoczną wysyłkę. Niemniej jednak dzięki- szukam właśnie samochodu choć pewnie podesłałbym kogoś znajomego na umówione miejsce bo mam ich rozsianych po całej wyspie.

konto usunięte

Temat: Uwaga na oszustów-auta z anglii

Robert S.:
Trafiłem ostatnio na 2 ogłoszenia sprzedaży Jeepów po mocno okazyjnych cenach na otomoto.


Dzięki za ostrzeżenie.

Mimo wszystko ja odradzałbym komukolwiek kupowania samochodu " na odległość"

Jak wyżej napisał Paweł ok jeśli się ma kogoś w miejscowości gdzie stoi auto to da rady.

W przeciwnym wypadku to jak kupowanie auta w worku;-/

Temat: Uwaga na oszustów-auta z anglii

Ha , widzisz . Tu niby są 100% gwarancje. 7 dni na testy itd. Musisz tylko wpłacić kwotę za auto do niby gwarantującej wszystko firmy spedycyjnej. Wszystko wygląda wiarygodnie bo takie transakcje się przeprowadza w działalności biznesowej. Z tym, że to szwindel od początku do końca. Fałszywe strony internetowe tych niby firm gwarantujących, fałszywe adresy, fałaszywe listy przewozowe itd. Podobno w niemczech dużo ludzi się nabrało.
Michał P.

Michał P. Specjalista ds.
Importu

Temat: Uwaga na oszustów-auta z anglii

Identyczne szwindle zdarzają się we Francji i Niemczech - osobiście widziałem wiele takich ogłoszeń, trzeba uważać
Piotr L.

Piotr L. • Weź Mnie •

Temat: Uwaga na oszustów-auta z anglii

Kiedyś sprzedawałem laptopa, napisał do mnie koleś z Nigerii że zapłaci za niego 2x tyle bo bardzo go potrzebuje, tylko zebym mu najpierw wysłał sprzęt a on póxniej przeleje mi kasę po srawdzeniu :D

Następna dyskusja:

Uwaga na typowego biomasowe...




Wyślij zaproszenie do