Aneta S.

Aneta S. Marketing | Business
Development | PR

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Ogólnie mam bardzo dobre zdanie na temat naszego miasta. Jednak przygotowanie Grodziska do "nagłego" ataku zimy powaliło mnie. Drogi wczoraj były nieodśnieżone, o chodnikach nawet nie wspomnę. Wieczorem przez kładkę ledwo przeszłam. Idąc przez miasto o godzinie 20, nie widziałam ani jednego pługu odśnieżającego jezdnię - ani jednej solarki/piaskarki! Chodniki były odśnieżone tylko przed nielicznymi domami prywatnymi, w mieście o odśnieżonym chodniku można zapomnieć. Najwyraźniej osoby odpowiedzialne za odśnieżanie twierdzą, że wystarczy posypać solą i problem sam zniknie. W efekcie brniemy po kolana w solnej brei, która bynajmniej nie jest mniej śliska, ale za to skutecznie rozwala buty. Ekipa odśnieżająca chodnik była tylko i wyłącznie koło bloków na Kościuszki. Dzisiaj rano koło dawnej Polfy nie było nawet 1 osoby do odśnieżania. Chodnikiem nie dało się przejść. Ulicą - ledwo, bo zalegała warstwa śniegu wymieszanego z niewiele dająca sola.

Pomijam oczywiście kwestie wczorajszych korków do wjazdu na wiadukt, który nie został odśnieżony, co uniemożliwiło przejazd na druga stronę miasta TIR-owi. W związku z tym korek na przejeździe był na kilkaset metrów (korek do wiaduktu sięgał Natolina). Ale pługów nie było.

Przepraszam. Po mojej ulicy pług jechał dopiero o 1 w nocy i skutecznie zwalił cały śnieg na odśnieżony kilka godzin wcześniej wjazd na moja posesję. Zresztą zawsze to tak wygląda, ze pługi odśnieżają ulice kosztem pieszych, bo cała breja śnieżno-solna ląduje na chodnikach. Jakoś służby porządkowe nie wpadły na to, że utrudnia to przejście chociażby przejście przez ulice.

Uwagi mogłabym mnożyć jeszcze bardzo długo, ale skwituje to tak: rozumiem, że już po wyborach, ale niech może nasi drodzy zarządzający miastem wezmą się za robotę, bo to co się wczoraj działo w Grodzisku to obciach. Jeśli mamy za mało sprzętu odśnieżającego, to go kupcie i zatrudnijcie dodatkowe osoby. Ostatecznie nie jesteśmy biedną gminą.

Chciałabym żeby moje miasto było przykładem dla innych. Póki co zima zaskoczyła drogowców jak zwykle. Wszak trudno sobie zorganizować plan działania, jeśli na tydzień wszystkie prognozy pogody mówią, że idzie fala intensywnych opadów śniegu.

Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd. Czy tylko ja mam takie obserwacje i przemyślenia na temat naszego miasta w zimie? A może to tylko kwestia obitego kolana w wyniku upadku na nieodśnieżonej ulicy?


P.S. Ale muszę pochwalić administratora kładki za to, że w sobotę lub niedzielę kładka została wysypana piaskiem. Dzięki temu w poniedziałek rano całkiem dobrze się nią szło, mimo padającego śniegu. Naprawdę piasek jest o wiele lepszy niż sól i nie rozumiem dlaczego drogowcy z uporem maniaka wysypują solą zamiast piaskiem nasze ulice.

konto usunięte

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Właśnie miałem założyć ten wątek, ale mnie uprzedziłaś. Jakieś traktory odśnieżające główne ulice widziałem już wczoraj wieczorem i dzisiaj, lecz pojazdu posypującego jezdnie NIE.
- Ślizgające się TIRy,
- samochody osobowe na Królewskiej ustawiające się w poprzek jezdni - to wynik tego, że nie zostały posypane ulice.

Jeśli gminy nie stać na posypkę niech zaciągnie pożyczkę, bo nam szkoda samochodów, a jeśli mają czym sypać a nie sypią – „TO NIECH SPADAJĄ NA SZCZAW” INNI CHĘTNIE ICH ZASTĄPIĄ !!! Bo ja mam już dosyć tego braku organizacji w tym buraczanym chwalącym się niewiadomo czym mieście. Jeśli ktoś poczuł się dotknięty to dobrze, bo właśnie miałem zamiar kogoś dotknąć!
Iwona G.

Iwona G. Przedstawiciel ds
sprzedaży Theromomix

Temat: Zima na Grodziskich drogach

podpisuje sie pod tym... parkingi w całym miescie nieodśniezone mimo że wszyscy zachecaja do zostawienia samochodów i korzystania w taka pogodę z kolei.. Jedynym miejscem idealnie odśniezonym dzisiaj o 6 rano był... parking dla pracowników Urzedu Miejskiego... No cóż.. trzeba miec gdzie zaparkowac przy korycie....skandal zgroza.. i brak szacunku dla zwykłych mieszkańców Grodziska.

Pozdrawiam serdecznie panie Burmistrzu

Temat: Zima na Grodziskich drogach

A przecież wybory już były... ;)
Iwona G.

Iwona G. Przedstawiciel ds
sprzedaży Theromomix

Temat: Zima na Grodziskich drogach

dlatego brodzimy po pas w sniegu... dzisiaj stan drogi na ulicy zondka.. czyli centrum Grodziska.. byl...poniżej wszelkich norm.... wszyscy nawet na ulicy.. zakopywali sie w pólmetrowym sniegu...

Temat: Zima na Grodziskich drogach

A co się dziwisz? Zimno jest, komu chciałoby się pracować w takich warunkach ;)
A ile to paliwa trzeba zużyć do odśnieżenia dróg. A przecież wktótce odwilż
A pieniążki zostaną w kasie :)
Iwona G.:
dlatego brodzimy po pas w sniegu... dzisiaj stan drogi na ulicy zondka.. czyli centrum Grodziska.. byl...poniżej wszelkich norm.... wszyscy nawet na ulicy.. zakopywali sie w pólmetrowym sniegu...
Jarek K.

Jarek K. Programista - grafik
komputerowy, Lindab
Sp. z o.o.

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Iwona G.:
...parking dla pracowników Urzedu Miejskiego
No cóż.. trzeba miec gdzie zaparkowac przy korycie....skandal zgroza.. i brak szacunku dla zwykłych mieszkańców Grodziska.

Pozdrawiam serdecznie panie Burmistrzu

Najpierw trzeba się nauczyć kultury proszę Pani a dopiero czegoś wymagać... Obrażanie pracowników Urzędu Miejskiego ma Pani we krwi, tylko ciekawe czy Pani odśnieżyła chodnik i pilnowała, żeby zawsze był odśnieżony... No ale pewnie ma się mieszkanie w bloku i nie zaprząta sobie Pani tym głowy? ;) Myślę, że spokojnie mogłaby Pani zaparkować na tym parkingu chcąc załatwić jakąś sprawę w Urzędzie czy choćby pójść do Burmistrza i się poskarżyć, tylko po co iść, prawda? Lepiej obsmarować Jego i pracowników na forum... bo przecież Burmistrz tu zagląda codziennie to przeczyta... ;)

Nie bronię nikogo, bo jeśli chodzi o śnieg to wszędzie było źle, może i kładke posypali, ale perony też nieodśnieżone i można było niezłego orła wywinąć wysiadając z pociągu (jak już te pociąg oczywiście przyjechał). Jeżdże codziennie do pracy i doskonale widzę też jak było w innych miastach, a wszyscy wiemy jak było w Warszawie, Krakowie, etc. gdzie ilość sprzętu jest kilkadziesiąt razy większa (bo i ulic więcej ;) ). Totalna porażka, ale jeśli jest korek na wiadukcie po Natolin to przepraszam, pługi miały latać? Karetkom było ciężko się przecisnąć, a co dopiero ciężki sprzęt... Trochę pomyśleć wystarczy. Oczywiście, mogły wyjechać wcześniej, mogły zacząć odśnieżać przed opadami śniegu, tylko jak jest ich kilka na miasto to nie można być na każdej ulicy o tej samej porze...
A jak by tak było to zaraz byłoby narzekanie na to, że przez pługi robią się korki...
Zawsze będzie na co ponarzekać :)

Podsumowując, idąc Waszym tropem to trzeba powtórzyć wybory, bo władza nie poradziła sobie ze śniegiem. Super. Tylko śnieg nie zaczął padać tylko tego roku, pada od zawsze i nie pamiętam, żeby którejś zimy ktoś na kogoś nie narzekał... Czyli wymieniajmy władzę zaraz po każdym opadzie śniegu i czekajmy, może ktoś wygra w końcu z żywiołem i zostanie dłużej... może poradzi sobie z deszczem i kałużami na ulicach.

A swoją drogą w Pruszkowie narzekano na prezydenta, że nic nie robi, że przekręty, że miasto stoi i co? Wybrano go na następną kadencję w pierwszej turze. I kto mi powie, że nie dlatego, żeby można było na niego ponarzekać? Pruszków stał gorzej niż Grodzisk ;)

Walczę od kilku lat, żeby nasza narodowa cecha o nazwie "narzekanie" powoli ginęła zostawiając jedną możliwość: narzekania na narzekanie ;) Ale niestety to się nie uda, za dużo ludzi ma egoistyczne podejście i nie myśli o tym, że czasem po ludzku po prostu nie da się czegoś zrobić i nawet jak ona sama/on sam byłby na miejscu tego kogo krytykuje to i tak by sobie nie poradził.

Pozdrawiam i życzę przede wszystkim optymizmu i mniej narzekania, a więcej działania.Jarek Kaczanowski edytował(a) ten post dnia 10.12.10 o godzinie 17:35
Iwona G.

Iwona G. Przedstawiciel ds
sprzedaży Theromomix

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Jarek Kaczanowski:
Panie Jarosławie... gdyby nie to że ja jako właściciel nieruchomości wstawałam o 4 rano żeby poodśnieżac dojazdy i chodniki przy moje posesji bo jest to moim obowiązkiem..to nie wymagałabym tego samego od innych. Niestety 3 kolejne dni.. po wielkiej śnieżycy.. parkingi w grodzisku byly totalnie zasypane sniegiem co uniemozliwiało korzystanie z nich... parking urzedu miasta był.. codziennie odsnieżany przez pług... więc.. chyba jednak jest powód do niezadowolenia...

czy zwykli mieszkańcy są gorsi od urzędników ? I pytanie.. czy urzad jest dla miszkańców... czy mieszkańcy dla urzedu... To nie jest królestwo samo w sobie... Wszyscy jestesmy ludźmi... bylo by łatwiej gdybysmy patrzyli troche dalej niż jedynie na czubek swojego nosa.... Ja samochód zostawiłam w te dni w garażu.. ale.. kilkakrotnie w drodze powrotnej do domu.. pomagałam ludziom.. odkopać własny samochód z miejskich parkingów.. Stad moje zupełnie zrozumiałe oburzenie....

konto usunięte

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Jarek! Widzę, że albo nie rozumiesz, o czym pisaliśmy, albo dawno nie miałeś kontaktu z nikim z poza tego zaścianka. W sobotę spadł pierwszy śnieg, w poniedziałek była śnieżyca, ale we wtorek pogoda była stabilna. A ja podejmując próby przemieszczania się po południu natrafiałem:
- a to na tira stojącego w poprzek na ul. Królewskiej (gdzie próbował wyjechać ze stacji BLISKA), który nie mógł złapać przyczepności – co trwało długi czas, bo na lodzie jest ciężko,
- a to na samochody ruszające ze świateł przy ul. Na Laski ześlizgujące się na środek skrzyżowania, dlatego, że pod warstwą zalegającego śniegu po prostu był lód. Pytam się Ciebie, więc ile czasu w normalnym świecie gdzie ludzie nie narzekają daje się służbom drogowym na wypuszczenie sprzętu na drogi i posypanie tych dróg – JA ZANIM NAPISAŁEM POSTA CZEKAŁEM CZTERY DNI!!!!!!!!!!!!!!! (No, może trzy :))
Jeśli będziemy ślepi na takie sytuacje to po prostu nikomu nic nie będzie się chciało i każdy wszystkich będzie miał gdzieś.
P.S.
I proszę Cię Jarku nie myl narzekania z krytyką nieudolnie wykonywanej pracy.
P.S.2
We wtorek główne jezdnie w Warszawie i innych miastach były już czarne!Maciej Sapiecha edytował(a) ten post dnia 11.12.10 o godzinie 14:17
Teresa Karolkowska

Teresa Karolkowska Category Manager

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Najpierw trzeba się nauczyć kultury proszę Pani a dopiero czegoś wymagać... Obrażanie pracowników Urzędu Miejskiego ma Pani we krwi, tylko ciekawe czy Pani odśnieżyła chodnik i pilnowała, żeby zawsze był odśnieżony... No ale pewnie ma się mieszkanie w bloku i nie zaprząta sobie Pani tym głowy? ;) Myślę, że spokojnie mogłaby Pani zaparkować na tym parkingu chcąc załatwić jakąś sprawę w Urzędzie czy choćby pójść do Burmistrza i się poskarżyć, tylko po co iść, prawda? Lepiej obsmarować Jego i pracowników na forum... bo przecież Burmistrz tu zagląda codziennie to przeczyta... ;)

Tak może napisać tylko i wyłącznie ktoś, kto nie ma pojęcia, czym jest pchanie wózka z małym dzieckiem przez zaspy i śnieżną breję, dodatkowo będąc w ciąży... Nie mówiąc już o tym, że gdybym zapragnęła spotkać się z Burmistrzem i porozmawiać, to wózek muszę zostawić samopas na parterze Urzędu i wdrapać się z 12 kg na rękach na pięterko (pierwsze, czy drugie to bez znaczenia, bo i tak dla mnie za ciężko i za wysoko)...
Oczywiście może Pan napisać, że przecież wcale nie muszę z tym wózkiem, przez te zaspy itd... ale wyprowadzę Pana od razu z błędnego toku rozumowania - jak każdy człowiek potrzebuję chociażby uzupełniać zapasy w lodówce... Prozaiczna czynność, ale przy tak zaśnieżonym mieście urasta do rangi mega-osiągnięcia...
Artur Ł.

Artur Ł. Polska - Francja -
Włochy

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Lodu na głowę :) choć nie wiem czy to dobry pomysł w te zimne dni , widzę tu grupę narzekaczy i malkontentów którzy nie mają za grosz pojecia o życiu . Powiedzcie czy stało się cos ,że kilka dni było wam ciężko czy niekomfortowo w sytuacji prawie klęski żywiołowej ? Trzeba było podobnie jak ja , słuchając prognoz pogody wziąć sobie kilka dni urlopu . Nie wiem co robicie w życiu ale chyba nic poważnego i odpowiedzialnego skoro nie rozumiecie ,że mogą zdażyć się sytuacje nadzwyczajne , nie wiem jakie przykałdy mam mnożyć aby to wam uzmysłowić nigdy nie mieliście biurka pełnego dokumentów i zero czasu na uprządkowanie czy uciekającego terminu a nic nie zrobione . Naprawde troszke obserwacji i wyobrażni i przewidywania pewnych sytuacji a mniej krytykowania i obrażania się .A już wychodzenie przy takiej pogodzie na zewnątrz z wózkiem i jeszcze w ciąży uważam za nieodpowiedzialne i niewytłumaczalne skoro objechanie całego miasta taxówką kosztuje 20pln

konto usunięte

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Niestety Artur nie mogę brać wolnego tygodnia za każdym razem jak nie mogę przejechać główną ulicą Grodziska ( a tak naprawdę w Grodzisku Maz. takie główne przejazdówki mamy tylko 2) . Moja praca polega na ciągłym poruszaniu się pojazdem. I naprawdę nie narzekam! Ulica, przy której mieszkam, większość roku jest nie przejezdna (zapraszam w tej chwili na przejazd ul. Drozda, miejscowość Szczęsne od nr 1 do nr 15), po próbie przejechania krótkiego odcinaka samochód nie jest już tak sprawny jak kiedyś! Jest to ulica przejazdowa ( nie dojazdowa) między dwiema miejscowościami, gdzie do tej drugiej jeżdżą dzieci do szkoły. Nie znajdziesz na tym forum posta, w którym narzekam na tę ulicę i na służby nic z nią nierobiące. Te sprawy kieruje bezpośrednio do odpowiednich osób i zawsze próbuje załatwić to z pewną kulturą ( po latach można zauważyć, co ta moja kultura dała – tyle, co nic ).
Kończę dyskusje dyskusję, bo widzę, że do niczego ona nie prowadzi. To przykre!
Artur Ł.

Artur Ł. Polska - Francja -
Włochy

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Maciej Sapiecha:
Właśnie miałem założyć ten wątek, ale mnie uprzedziłaś. Jakieś traktory odśnieżające główne ulice widziałem już wczoraj wieczorem i dzisiaj, lecz pojazdu posypującego jezdnie NIE.
- Ślizgające się TIRy,
- samochody osobowe na Królewskiej ustawiające się w poprzek jezdni - to wynik tego, że nie zostały posypane ulice.

Jeśli gminy nie stać na posypkę niech zaciągnie pożyczkę, bo nam szkoda samochodów, a jeśli mają czym sypać a nie sypią – „TO NIECH SPADAJĄ NA SZCZAW” INNI CHĘTNIE ICH ZASTĄPIĄ !!! Bo ja mam już dosyć tego braku organizacji w tym buraczanym chwalącym się niewiadomo czym mieście. Jeśli ktoś poczuł się dotknięty to dobrze, bo właśnie miałem zamiar kogoś dotknąć!

Panie Macieju a to napisała Królewna Snieżka znana wszytkim z łagodności i kultury ? i napewno z pełną kulturą . Najlepiej nasrać pokazać słomę wychodzącą z butów zabrać zabawki i obrazić się . To naprawdę przykre ! bardzo przykre . Chyba ,że to nie Pana wypowiedzi ?????Artur Ł. edytował(a) ten post dnia 12.12.10 o godzinie 11:30

konto usunięte

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Po prostu ręce mi opadły Panie Łukaszu. Wysil się Panie trochę i zrozum, co czytasz. Od czterech lat prawie zmagam się KULTURALNIE z problemami w tej miejscowości, bo mniej więcej od tego czasu jestem właścicielem nieruchomości na terenie gminy. Jak napisałem już NIC TO NIE DAŁO i po prostu wszyscy wszystko mają gdzieś. Dlatego w tym wątku reaguje inaczej! Czy teraz jest jasne czy będzie Pan szukał dalej polemiki? Mam już dosyć, co wiosnę, zimę i jesień wyciągania ludzi z grzęzawiska, rzeki, bagna (z tego, czym jest moja ulica od lat). Na własny koszt z sąsiadami wykopaliśmy prawie 100 metrów rowu, żebyśmy nie tonęli przynajmniej pod naszymi domami (skończyło to się groźbami kary ze strony służb, że do tych rowów wpada woda z naszych działek a nie powinna – i tak nam właśnie pomogli (wypiąłbym teraz tył, ale i tak mnie nikt nie zobaczy, więc nie ma sensu)
Artur Ł.

Artur Ł. Polska - Francja -
Włochy

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Maciej Sapiecha:>
– „TO NIECH SPADAJĄ NA SZCZAW” INNI CHĘTNIE ICH ZASTĄPIĄ !!! Bo ja mam już dosyć tego braku organizacji w tym buraczanym chwalącym się niewiadomo czym mieście. Jeśli ktoś poczuł się dotknięty to dobrze, bo właśnie miałem zamiar kogoś dotknąć!

wysilam rozum i co czytam kulturalną wypowiedz świadomego mieszkańca gminy , słowo daję po takiej wypowiedzi zastanowiłbym sie co ja tutaj robię ,jest tyle piękniejszych miejsc to po co robić we własne gniazdo
nie zastanowił sie Pan ,że kupił Pan tanio działkę na końcu świata i stąd wynikają te problemy nie można liczyć na wsi na miejskie udogodnienia , poza tym może nie powinien Pan dostac pozwolenia na budowę na terenie zalewowym ?, nie wiem jak w Szczęsnym ale np. okolice Okrężnej do Kad zostały za takie uznane i ponoć mają nie być wydawane pozwolenia na budowę , zobaczą wszyscy jaki bedzie płacz ale co lepsze pozwalać na wszytko czy potem być wyzywanym od buraków ? mieszkanie na wiosce ma swoje plusy i minusy ale napewno nie można wymagać tego co w centrum miasta , droga pewnie czeka na zrobienie infrastuktury i zostanie napewno zrobiona jak wiekszość w gminie ale to ,że jest piątej kolejności odśniezania i na końcu w inwestycjach nic nie zmieni ani nikt tego nie zabierze ,że pewnie ma Pan ciszę , spokój i czyste powietrze miaszkając na wsi
Teresa Karolkowska

Teresa Karolkowska Category Manager

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Artur Ł.:
A już wychodzenie przy takiej pogodzie na zewnątrz z wózkiem i jeszcze w ciąży uważam za nieodpowiedzialne i niewytłumaczalne skoro objechanie całego miasta taxówką kosztuje 20pln

Hmmm... nie bardzo rozumiem "wychodzenie przy takiej pogodzie na zewnątrz z wózkiem"... Sugerujesz, że do wiosny powinnam się zamknąć z dzieckiem w domu?? A dlaczego?? Z powodu mrozu, czy raczej nieprzejezdnych chodników mam się ukisić w domu?? Nieodpowiedzialne to jest właśnie nieodśnieżanie chodników przed podmioty zobowiązane do tego ustawowo.

Dziękuję za radę z taxówką, ale:
1. nie widziałam w Grodzisku taxówki z fotelikiem dla dziecka, a nie mam go z kim zostawić;
2. myślę, że postoje co 20m przy kilku sklepach w sumie wyniosą duuużo więcej niż 20 zł (to stawka Twoim zdaniem dzienna, czy tygodniowa??);
3. w sumie mogłabym własnym samochodem nawet, ale niestety parkingi w mieście są nieodśnieżane, no i znowu nie bardzo mam co zrobić z dzieckiem, bo i tak musiałabym je wsadzić do wózka...

A tak na marginesie to zakładanie, że każdego obywatela tego miasta stać na rozbijanie się taxówkami jest co najmniej dziwne...
Artur Ł.

Artur Ł. Polska - Francja -
Włochy

Temat: Zima na Grodziskich drogach

nic nie sugeruję gdzież bym śmiał coś podpowiadać odpowiedzialnej mamie , chodzi mi o martyrologie jaką roztacza Pani , nie wierzę ,że trzeba z dzieckiem na ręku i wózkiem podczas kataklizmu uzupełniać zakupy w lodówce , jest conajmiej kilka spoobów aby nie wystawiać się na niebezpieczeństwo dla mnie to po prostu brak wyobrażni niestety nie zapisany ustawowo
Iwona G.

Iwona G. Przedstawiciel ds
sprzedaży Theromomix

Temat: Zima na Grodziskich drogach

widze że w Grodzisku mieszkają ludzie którzy maja dobre rady na kazdy dzien tygodnia... hmmm.... nastepnym razem zapytam o poradę...a bedzie o co pytać bo znowu śnieg nadciaga..... nie starczy urlopu by zaszyć sie w domu do wiosny :-))))
Artur Ł.

Artur Ł. Polska - Francja -
Włochy

Temat: Zima na Grodziskich drogach

Iwona G.:
widze że w Grodzisku mieszkają ludzie którzy maja dobre rady na kazdy dzien tygodnia... hmmm.... nastepnym razem zapytam o poradę...a bedzie o co pytać bo znowu śnieg nadciaga..... nie starczy urlopu by zaszyć sie w domu do wiosny :-))))

nie mieszkam już w Grodzisku ale bardzo czesto bywam więc wydaje mi się ,że mam pewien dystans i świerze spojrzenie na wszystkie sprawy
mieszkam gdzie indziej a i czesto odwiedzam podobne miasteczka i naprawde powiem wam przesadzacie z tym narzekaniem a,że mam dobre rady wiem ale na tym polega inteligencja aby umieć się znależć w każdej sytuacji - powiem skromnie :)
Iwona G.

Iwona G. Przedstawiciel ds
sprzedaży Theromomix

Temat: Zima na Grodziskich drogach

mysle że nie przesadzamy...niestety ale trzeba zwracać uwagę na wszystko.. i starać sie by miasto lepiej funkcjonowało... Inteligencja polega na tym że dostrzega sie błędy.. i nie popełnia sie ich w przyszłości....

Niestety nie należe do osób które maja wszystko w nosie.. dużo wymagam od siebie.. dlatego tez duzo wymagam od innych....

Nie wracajmy.. do czasów z "Misia " gdzie kierownik...kotłowni.. na zarzuty o zimne kaloryfery odpowiadał... " Jak jest zima musi byc zimno.. to owieczne prawo natury "

Następna dyskusja:

Zima na wielickich drogach ...




Wyślij zaproszenie do