konto usunięte

Temat: DESTAPO - Design State Police


Obrazek


Yo, Towarzysze olowka, monitora i drukarki!

Z wielka przyjemnoscia przedstawiam Wam projekt, ktory sprowadzi realia nowoczesnego design'u na wlasciwy profesjonalny tor!

Wspolnym wysilkiem doprowadzmy do wytepienia amatorki z rynku i przywrocmy szacunek i ceny sprzed kryzysu, kiedy to za banner flash dostawalo sie 1500 pln'ow i nazelyty szacunek od accout managerow i innych czynow agencyjnych.

Projekt jest swiezo uruchomiony i jest w fazie zapelniania bazy dancyh informacjami. Bedzimy wdzieczni w imieniu calej spolecznosci designer'ow za uzupelnianie bazy w przyklady zlego design'u. Po wypelnieniu bazy rozsadna iloscia danych otworzymy mozliwosc komentowania owych przykladow.

Nastepnym krokiem jest zalozenie otwartego stowarzyszenia profesjonalnego designu (dlatego tez zbieramy, maile - podpisy) za pomoca ktorego bedziemy zmieniac przepisy dot. standardow designu w celu uniemozliwienia pracy zlodziejom i amatorom niszczacym rynek i paskudzacym rzeczywistosc.

Projekt jest prowadzony globalnie. W danej chwili uruchamiamy go w Polsce oraz Rosji. Jezeli ktos chce i ma mozliwosc prowadzenia dzialu z innoziemnym design'em to zapraszamy do zglaszania swojej kandydatury :)

Badzcie pozdrowieni!

http://destapo.comАртём "Phrizee" С. edytował(a) ten post dnia 02.12.10 o godzinie 00:24
Leszek Dariusz S.

Leszek Dariusz S. dojrzałem do zmiany
pracy

Temat: DESTAPO - Design State Police

Sądzę, że powinieneś się wytłumaczyć z "destapo". Próbuję odgadnąć intencje i założenia ale naprawdę nie potrafię i pozostaje jednak niesmak.
Andrzej K.

Andrzej K. Volenti non fit
iniuria ...

Temat: DESTAPO - Design State Police

trójramienna swastyka! dla mnie bomba ;)
fajnie jak się profesjonaliści będą odpowiednio kojarzyć,
proszę jeszcze opisać odpowiednie metody w statucie stowarzyszenia ;P
Zdziebłowski Piotr

Zdziebłowski Piotr head of my body and
a senior citizen

Temat: DESTAPO - Design State Police

ja tez uwazam ze powinienes sie wytlumaczyc ... przed trybunalem ... moze to po hiszpansku ? http://en.wiktionary.org/wiki/destapo ? swastyki nie widze ale kazdy widzi co lubi ...
Zdziebłowski Piotr

Zdziebłowski Piotr head of my body and
a senior citizen

Patryk Rykała

Patryk Rykała copywriter, Słowa
trafiają w cel

Temat: DESTAPO - Design State Police

"hordes of pseudo-artists flooding the market with their stolen or poorly executed work" - kapitalne określenie !

Ale jak dla mnie layout razi czerwienią. Zbyt dużo rusizmu.

A ideę da się chyba łatwo zakumkać - Destapo ma być policją dobrego designu, czyli dbać o poziom estetyczny w interesie obrony jakości designerów, dla ktorych zagrożeniem jest czarna masa tanich rzezimieszków.
Zdziebłowski Piotr

Zdziebłowski Piotr head of my body and
a senior citizen

Temat: DESTAPO - Design State Police

no musze sie zgodzic ze mogloby byc troche mniej inwazyjnie w kwestii wizualnej ... narazie to i tak zajawka ...
Leszek Dariusz S.

Leszek Dariusz S. dojrzałem do zmiany
pracy

Temat: DESTAPO - Design State Police

Patryk Rykała:
"hordes of pseudo-artists flooding the market with their stolen or poorly executed work" - kapitalne określenie !

Ale jak dla mnie layout razi czerwienią. Zbyt dużo rusizmu.

A ideę da się chyba łatwo zakumkać - Destapo ma być policją dobrego designu, czyli dbać o poziom estetyczny w interesie obrony jakości designerów, dla ktorych zagrożeniem jest czarna masa tanich rzezimieszków.
Zakumać? związek g(d)estapo z czymkolwiek jest przejawem kompletnej ignorancji historycznej z jednej strony i totalnym nieporozumieniem jeśli idzie o dowolną treść czy cel tej inicjatywy.
No chyba, że jedynym celem tego projektu było przyciągnięcie doń faszycyzującej gównażerii, która i tak nie bardzo kuma czy gestapo to było w wojnie drugiej, pierwszej, czy może jednak jeszcze wcześniej. Dziwna to ma być wspólnota towarzyszy ołówka, monitora i drukarki...

konto usunięte

Temat: DESTAPO - Design State Police

Wydaje mi się, że problem z nazwą leży w tym, na ile oficjalne będzie to przedsięwzięcie. Humorystyczny sposób, w jaki przedstawił je Artiom wskazuje, że na razie ma to być inicjatywa bardziej towarzyska i nastawiona na rozgłos, więc chyba nie ma co wytaczać dział krytyki... Jeśli natomiast na jej bazie ma powstać poważne stowarzyszenie zajmujące się walką z amatorszczyzną/nieuczciwymi praktykami na rynku (pytanie jeszcze przy użyciu jakich metod), to rzeczywiście nazwa nie przystoi...

konto usunięte

Temat: DESTAPO - Design State Police

Skojarzenia nazwowe, skojarzenia symbolu :

Obrazek
...

Kumam prowokację, ale komą, nie palcie głupa, że nie wiecie o co wszystkim chodzi.. Sądzę, że jak najbardziej celowo i z rozmysłem kontrowersją pogrywacie ;]
Agnieszka Anna J.

Agnieszka Anna J. burza w szklance
wody

Temat: DESTAPO - Design State Police

Ja się tylko zastanawiam jakimi kryteriami zamierzacie się kierować w ocenie "dobrego designu" bo ja się nieraz spotkałam na Glucie z niezwykłą zajdliwoscią jeśli chodzi o ludzi np. po ASP którzy moim zdaniem byli przez "znawców" samoouków łojeni i poniżani za swoje bądź co bądź dobre projekty.Jak zamierzacie podchodzić do ludzi którzy zaczynają swoją zawodową przygodę w projektowaniu w końcu każdy zaczyna od takich czy innych projektów, takich czy innych kwot( zawodowo).Zastanawiasz się ile możesz w ten sposób skrzywdzić ludzi?? Poprzez swoją lub innych niesprawiedliwą opinie???? Wróże tej stronie taką samą kariere jak digratowi.pl i podpisuje się obiema rękoma pod tym co napisał Leszek odnośnie kpin z historii Polski bo inaczej tego nie można nazwać
I jeszcze dedykacja specjalnie dla Ciebie Phrizee
http://www.youtube.com/watch?v=8PQLanAH16YAgnieszka Anna Janus edytował(a) ten post dnia 30.11.10 o godzinie 22:10

Temat: DESTAPO - Design State Police

Leszek Dariusz S.:
Patryk Rykała:
"hordes of pseudo-artists flooding the market with their stolen or poorly executed work" - kapitalne określenie !

Ale jak dla mnie layout razi czerwienią. Zbyt dużo rusizmu.

A ideę da się chyba łatwo zakumkać - Destapo ma być policją dobrego designu, czyli dbać o poziom estetyczny w interesie obrony jakości designerów, dla ktorych zagrożeniem jest czarna masa tanich rzezimieszków.
Zakumać? związek g(d)estapo z czymkolwiek jest przejawem kompletnej ignorancji historycznej z jednej strony i totalnym nieporozumieniem jeśli idzie o dowolną treść czy cel tej inicjatywy.
No chyba, że jedynym celem tego projektu było przyciągnięcie doń faszycyzującej gównażerii, która i tak nie bardzo kuma czy gestapo to było w wojnie drugiej, pierwszej, czy może jednak jeszcze wcześniej. Dziwna to ma być wspólnota towarzyszy ołówka, monitora i drukarki...

Tak samo zeby nie zakumac zwiazku antyklerykalizmu z zydokomuna tez trzeba byc totalnym ignorantem prawda?:)
Mi tam nazwa nie przeszkadza a dopatrywanie sie w tym jakis faszystowskich wynaturzen to juz trzeba byc naprawde mistrzem w spiskowych teoriach.

konto usunięte

Temat: DESTAPO - Design State Police

Agnieszka Anna Janus:
Jak zamierzacie podchodzić do ludzi którzy zaczynają swoją zawodową przygodę w projektowaniu w końcu każdy zaczyna od takich czy innych projektów, takich czy innych kwot( zawodowo).Zastanawiasz się ile możesz w ten sposób skrzywdzić ludzi?? Poprzez swoją lub innych niesprawiedliwą opinie????

Zawsze mnie śmieszyło takie rozczulanie się nad osobami publicznie prezentującymi różne rzeczy (grafikami, fotografami, młodocianymi specami od networkingu i NLP zaśmiecającymi grupy na goldenlajnie). Jak się wychodzi na ring, to trzeba się liczyć z tym, że można dostać w ryj.Emil Tomczuk edytował(a) ten post dnia 30.11.10 o godzinie 18:42
Leszek Dariusz S.

Leszek Dariusz S. dojrzałem do zmiany
pracy

Temat: DESTAPO - Design State Police

Marcin Markowski:
Leszek Dariusz S.:
Patryk Rykała:
"hordes of pseudo-artists flooding the market with their stolen or poorly executed work" - kapitalne określenie !

Ale jak dla mnie layout razi czerwienią. Zbyt dużo rusizmu.

A ideę da się chyba łatwo zakumkać - Destapo ma być policją dobrego designu, czyli dbać o poziom estetyczny w interesie obrony jakości designerów, dla ktorych zagrożeniem jest czarna masa tanich rzezimieszków.
Zakumać? związek g(d)estapo z czymkolwiek jest przejawem kompletnej ignorancji historycznej z jednej strony i totalnym nieporozumieniem jeśli idzie o dowolną treść czy cel tej inicjatywy.
No chyba, że jedynym celem tego projektu było przyciągnięcie doń faszycyzującej gównażerii, która i tak nie bardzo kuma czy gestapo to było w wojnie drugiej, pierwszej, czy może jednak jeszcze wcześniej. Dziwna to ma być wspólnota towarzyszy ołówka, monitora i drukarki...

Tak samo zeby nie zakumac zwiazku antyklerykalizmu z zydokomuna tez trzeba byc totalnym ignorantem prawda?:)
Mi tam nazwa nie przeszkadza a dopatrywanie sie w tym jakis faszystowskich wynaturzen to juz trzeba byc naprawde mistrzem w spiskowych teoriach.
Albo zwyczajnie znać historię, literaturę, znać ludzi którzy ucierpieli i swoje własne korzenie. Dla nie pomysł jest odrażający ale pewnie dla Ciebie w sam raz i tylko na to właściwie zwracałem uwagę - kto się z tym zechce identyfikować.
Ja nie, ale pewnie nie o masowość tu chodziło.
EOT

Temat: DESTAPO - Design State Police

Albo zwyczajnie znać historię, literaturę, znać ludzi którzy ucierpieli i swoje własne korzenie. Dla nie pomysł jest odrażający ale pewnie dla Ciebie w sam raz i tylko na to właściwie zwracałem uwagę - kto się z tym zechce identyfikować.
Ja nie, ale pewnie nie o masowość tu chodziło.
EOT

To nie kwestia identyfikacji z gestapo przeciez.
Chodzi o skojarzenia ale nie te zle lecz o forme przekazu w nazwie paru rzeczy.
Sam pomysl jest dobry moim zdaniem szczegolnie w czasach gdy trzeba klientowi uswiadomic
ze za czapke gruszek nic dobrego kupic sie nie da.
Tym bardziej ze to jest mocno wewnetrzna inicjatywa a nie forma ''dezajnerskiego fejsbuka''.
Ja popieram 4 rekami pomysl otwarcia takiej grupy/spolecznosci nazwa jest dla mnie naprawde drugorzedna.

konto usunięte

Temat: DESTAPO - Design State Police

Agnieszka Anna Janus:

Nie chodzi o to, żeby kogoś skrzywdzić, tylko żeby uświadomić, że coś robi źle (np. jego layout nie spełnia standardów usability). Krzywdzące byłoby tu raczej przemilczenie sprawy, bo taka osoba nie będzie wiedziała, że coś robi źle i będzie produkowała kolejne gnioty. A im więcej się takich naprodukuje tym ciężej przyjąć samokrytykę. Natomiast styl krytyki uprawiany przez niektóre tutaj osoby rzeczywiście czasem pozostawia wiele do życzenia, ale to już inna sprawa.
ASP którzy moim zdaniem byli przez "znawców" samoouków łojeni i poniżani za swoje bądź co bądź dobre projekty.

Sama wydajesz ocenę na podstawie jakichś swoich kryteriów, więc dlaczego odmawiasz tego prawa innym?
Agnieszka Anna J.

Agnieszka Anna J. burza w szklance
wody

Temat: DESTAPO - Design State Police

Emil Tomczuk:
Agnieszka Anna Janus:
Jak zamierzacie podchodzić do ludzi którzy zaczynają swoją zawodową przygodę w projektowaniu w końcu każdy zaczyna od takich czy innych projektów, takich czy innych kwot( zawodowo).Zastanawiasz się ile możesz w ten sposób skrzywdzić ludzi?? Poprzez swoją lub innych niesprawiedliwą opinie????

Zawsze mnie śmieszyło takie rozczulanie się nad osobami publicznie prezentującymi różne rzeczy (grafikami, fotografami, młodocianymi specami od networkingu i NLP zaśmiecającymi grupy na goldenlajnie). Jak się wychodzi na ring, to trzeba się liczyć z tym, że można dostać w ryj.Emil Tomczuk edytował(a) ten post dnia 30.11.10 o godzinie 18:42


czytaj ze zrozumieniem ok?
ja mówie o ludziach którzy zawodowo zaczynają swoja pracę w grafice a nie o pseudografikach z ZPN.Oczywiście w ryj zawsze można dostać na ulicy czy Glucie ale ja tu mówię o chorej polskiej zawiści która prędzej czy później znajdzie się na tej niesmacznej stronie i uczyni z niej niszową propozycje typu żal.pl
Agnieszka Anna J.

Agnieszka Anna J. burza w szklance
wody

Temat: DESTAPO - Design State Police

Karolina Przesmycka:
Agnieszka Anna Janus:

Nie chodzi o to, żeby kogoś skrzywdzić, tylko żeby uświadomić, że coś robi źle (np. jego layout nie spełnia standardów usability). Krzywdzące byłoby tu raczej przemilczenie sprawy, bo taka osoba nie będzie wiedziała, że coś robi źle i będzie produkowała kolejne gnioty. A im więcej się takich naprodukuje tym ciężej przyjąć samokrytykę. Natomiast styl krytyki uprawiany przez niektóre tutaj osoby rzeczywiście czasem pozostawia wiele do życzenia, ale to już inna sprawa.

I co Karolina wierzysz że kulturalnie wszyscy będą uświadamiać osobie że robi to czy tamto źle?? Śmiech na sali po pachy.Wybacz ale nie wierze w taką ideologie tej strony bo sama jej nazwa nawiązuje do jej charakteru działalności;P Jak ktoś produkuje gnioty w dużych ilościach to nigdy się nie nauczy dobrego designu bo zwyczajnie nie ma pokory do własnej osoby a ma po prostu tupet wystawiając publicznie to co nazywa tworzeniem grafiki
ASP którzy moim zdaniem byli przez "znawców" samoouków łojeni i poniżani za swoje bądź co bądź dobre projekty.

Sama wydajesz ocenę na podstawie jakichś swoich kryteriów, więc dlaczego odmawiasz tego prawa innym?

W mojej krytyce nie ma zawiści i nie jest moim celem dokopanie komuś z powodu Jego projektów(znam twórczość Phrizee , obserwuje ją ale na pewno nie wyzywam Go od głupków itp) mam za to obiekcje co do słuszności takiego projektu i samej idei wraz z nazwą która zwyczajnie kpi z polskiej historii.Wiem prowokacja w sztuce jest modna ale do którego momentu?Agnieszka Anna Janus edytował(a) ten post dnia 30.11.10 o godzinie 22:11

konto usunięte

Temat: DESTAPO - Design State Police

Ludzie, którzy zawodowo zaczynają swoją pracę w grafice, podobnie jak wszyscy inni którzy coś gdzieś publikują, na własne życzenie wystawiają swoją twórczość pod publiczną ocenę. Muszą się w związku z tym liczyć z tym, że ocena ta może nie przebiegać po ich myśli. Jeśli nie są w stanie znieść takiej (choćby nawet i niesprawiedliwej) krytyki, to powinni poszukać sobie zawodu, w którym będą mniej na nią narażeni, a grafikę tworzyć do szuflady. Najlepiej jakieś kojące nerwy pejzaże.
Marcin Pawlas

Marcin Pawlas kocham poniedziałek

Temat: DESTAPO - Design State Police

powstało, pożyje, zniknie, świat się dalej będzie kręcił jak się kręcił ... nic tu dodać, więcej krzywdy tym branży zrobisz niż pożytku.

Następna dyskusja:

Konkurs na system identyfik...




Wyślij zaproszenie do