Mateusz Kowalski

Mateusz Kowalski Senior Account
Manager

Temat: Santiago de Chile i Wyspa Wielkanocna

Cześć podróżnicy.

Może jest ktoś chętny na dość krótką ale obfitą w niezwykłe przeżycia wyprawę na Wyspę Wielkanocną?

Jest to wyspa oddalona o 3600 km od brzegów Chile - najdalej położona wyspa od wszelkich zamieszkałych innych wysp na całym Świecie. Można powiedzieć, że to tam jest koniec świata. Wyspa powierzchniowo ma wielkość Katowic i leży na środku Oceanu Spokojnego. Leży na południowej półkuli.

Myślę, że każdy kojarzy ten widok:


Obrazek


Sama wyspa jest gorąca, niezalesiona. Na niej jest park narodowy. Atrakcje do zwiedzenia to słynne Moai (zdjęcie wyżej), Hanga Roa (jedyny zamieszkały teren na wyspie) oraz przepiękny Rano Kau (krater nieczynnego wulkanu - foto poniżej).


Obrazek


Jeżeli jest ktoś chętny na wyprawę w miarę niskim kosztem, to zapraszam do kontaktu.

Wycieczkę planuję początkiem grudnia, choć możemy ją jakoś przełożyć.

Przelot (najtańszy) wygląda mniej więcej tak:

Warszawa - Madryt - Santiago de Chile - Mataveri Airport Rapa Nui (Wyspa Wielkanocna)

Pobyt na wyspie można oszacować na 3-5 dni. Myślę, że dzień-dwa można spędzić w Santiago de Chile, choć jak dla mnie celem głównym jest Rapa Nui :)

Ktoś chętny?

konto usunięte

Temat: Santiago de Chile i Wyspa Wielkanocna

Piękne, magiczne miejsce. 4 dni w zupełności wystarczają na zwiedzenie wyspy. Udało mi się być z początkiem listopada, więc w razie pytań chętnie pomogę :)

Następna dyskusja:

Wyprawa rowerowa - Peru-Bol...




Wyślij zaproszenie do