Marcin P.

Marcin P. Zakamuflowany
programista

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Z tego co mi wiadomo to jest ich paru na naszej grupie, może się pochwalą i zaprezentują swoje pomysły ;)
Michał Wiercimok

Michał Wiercimok Marketing
internetowy od A do
Z

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Marcin, zacznij dla przykładu :)
Marcin P.

Marcin P. Zakamuflowany
programista

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Oj, sądziłem, że się ujawnią i wątek nie zostanie potraktowany jako lanserski ;-)

Parę punktów z mojego planu:
* Traktowanie komunikacji kolejowej jako części komunikacji miejskiej - w tym wymaganie od PKP remontów torów na terenie Katowic
* Współpraca ze spółdzielniami mieszkaniowymi m.in. w temacie budowy wielopoziomowych/podziemnych parkingów
* Większe wspieranie MDK'ów by mogły rzeczywiście aktywizować mieszkańców w dzielnicach, podobnie, a nawet lepiej jak ma to się na Nikiszowcu.

Startuje w dzielnicach: Bogucice, Koszutka, Wełnowiec, Zawodzie
Lista nr 24
Pozycja nr 1

:)Marcin P. edytował(a) ten post dnia 09.11.10 o godzinie 14:15

konto usunięte

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Hm, chyba raczej wymaganie od PLK. Remonty torowisk na Śląsku są zaplanowane... tu priorytetem jest remont szlaku E 30/C-E 30, E 65 i skoordynowanie/połączenie tego z tymi już wykonanymi (np. Rybnik). Zakład Linii Kolejowych w Gliwicach prowadzi inwestycję w ramach udrażniania podstawowych ciągów komunikacyjnych całego regionu - wątpię, aby dało się "pogonić" inwestycje.

Przydałby się za to zintegrowany system komunikacji miejskiej, wzoerm np. Brna czy Pragi. Jeden bilet, szersza oferta, etc.
Marcin P.

Marcin P. Zakamuflowany
programista

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Damian, rolą radnego jest czasem zabranie wyraźnego głosu jeżeli coś się dzieje zbyt wolno, publiczne żądania wyjaśnień,
Szczerze to osobiście nic nie słyszałem o remontach torów prowadzonych w Katowicach, a przykładowo co roku spotykamy się z podtopionymi torami na Ligocie, zresztą w naszym regionie nie potrzeba by tory były podtopione, przy aktualnej jakości torów i nasypów pociągi nie jeżdżą szybciej jak 20km/h

Remont torowisk jest właśnie jedną ze składowych przy wprowadzaniu zintegrowanego systemu komunikacji miejskiej, tylko w Polsce oczywiście nie jest to takie łatwe, przykładowo od jakiegoś czasu w metropolii jest dostępny jeden bilet na autobus, tramwaj i pociąg (pomińmy fakt, że kupno jest niesamowicie nieopłacalne) - ten bilet mógł zostać wprowadzony nawet rok wcześniej, ale o tym czy będziemy mogli mieć taki bilet musieli zdecydować szefowie PKP w Warszawie. Także "PKP Pociągi Regionalne" to czysta fikcja.

Ja jestem za, a Ruch Autonomii Śląska z list którego startuje nie musi się liczyć z jakąś centralą w Warszawie ;)

Wczoraj pojawiła się krótka zajawka w ogólnopolskiej panoramie nt RAŚ, to znak, że jesteśmy coraz bardziej dostrzegalni :-)
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

w kwestii przyszlosci (Autonomia 2020)
warto zapoznac sie z raportem o ktorym mowa:
http://www.dziennikzachodni.pl/fakty24/325931,dziennik...
(...)Powodów do entuzjazmu nie dostarcza też rządowy raport Polska 2030. Jego twórcy umieścili nas wprawdzie wśród siedmiu polskich metropolii, ale nie zaliczyli do tych, które są najważniejsze dla rozwoju Polski. Czego nam brakuje?

- Wspólnych
przedsięwzięć, które przełożą się na jakość codziennego życia mieszkańców - wskazuje prof. Marek Szczepański, socjolog i koordynator prac nad Strategią Rozwoju Metropolii Silesia do roku 2025.

Takim przedsięwzięciem mógłby stać się wspólny bilet dla komunikacji miejskiej, budowa centrów przesiadkowych i spalarni śmieci, uporządkowanie sieci szkół bądź wspólne przedsięwzięcia w dziedzinie kultury. To tyle teorii. W praktyce za komunikację w aglomeracji odpowiadają cztery różne instytucje, Katowice samotnie walczą o tytuł ESK, zaś los prowadzonego pod szyldem Górnośląskiego Związku Metropolitalnego projektu spalarni wisi na włosku, podobnie jak i modernizacji sieci tramwajowej. Te dwa ostatnie projekty to zresztą jedyne inwestycje, jakie za unijne pieniądze wspólnie chcą zrealizować miasta aglomeracji.

- To niewiele. Oczekiwałbym większej dynamiki od tak prężnych miast - dziwi się Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju regionalnego i wskazuje metropolię warszawską. - Ona prowadzi inwestycje, które w innych krajach często realizują rządy. Budowa drugiej linii metra, mostu północnego czy kolei do Okęcia - dodaje Zdziebło.

Przedstawiciele GZM odpowiadają, iż przy tak niewielkich środkach sukcesem jest, że w ogóle udało się uruchomić jakikolwiek wspólny projekt.

- Poza tym wszelkie wspólne działania zależą od woli zrzeszonych w Związku miast - mówi Krzysztof Krzemiński, rzecznik GZM. Wynika z tego, że miasta nie potrafią wspólnie działać. Nie brzmi to najlepiej w kontekście mającego powstać w przyszłości powiatu metropolitalnego.

- Ktoś, kto będzie kierował metropolią nie może być figurantem. Musi przejąć część władzy od prezydentów miast - zwraca uwagę prof. Szczepański.


GZM a spalarnia w Rudzie Sl wiecej
artykuł wygląda jak płatna promocja inwestycji:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8585922,Nie...

o wyborach samorzadowych w liczbach (dotyczy regionu a nie tylko Katowic) ale mnie i tak ilość przeraża - każdy z radnych wszak dostaje pieniądze za posiedzenia rady, udział w komisjach
czy pod wzgledem ilosci jestesmy rekordzistami w Europie?
Wybory samorządowe odbędą się 21 listopada, spośród ponad tysiąca kandydatów wybierzemy (48) czterdziestu ośmiu radnych sejmiku, aż dwadzieścia tysięcy osób chce być radnymi gmin i powiatów (a miejsc w radach w naszym regionie jest 3223). O fotelu wójta, burmistrza lub prezydenta marzy około 530 osób, ale tej pracy wystarczy tylko dla 167 kandydatów. Jest się zatem o co bić.
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8585944,Do_...Tomasz W. edytował(a) ten post dnia 29.10.10 o godzinie 11:30
Marcin P.

Marcin P. Zakamuflowany
programista

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Tomasz W.:

- To niewiele. Oczekiwałbym większej dynamiki od tak prężnych miast - dziwi się Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju regionalnego i wskazuje metropolię warszawską. - Ona prowadzi inwestycje, które w innych krajach często realizują rządy. Budowa drugiej linii metra, mostu północnego czy kolei do Okęcia - dodaje Zdziebło.
Pan Zdziebło zapomniał chyba ile Warszawa wyssała z innych regionów Polski by się odbudować, oraz na plus (i minus wszystkich innych regionów) że Polska jest krajem silnie z centralizowanym. Jednak... stadion w Warszawie jest budowany z budżetu Państwa ;) Szkoda że, polityk ze Śląska tak wypomina coś miastom tego regionu, zamiast sugerować co mogą robić by przegonić Warszawę.

- Poza tym wszelkie wspólne działania zależą od woli zrzeszonych w Związku miast - mówi Krzysztof Krzemiński, rzecznik GZM. Wynika z tego, że miasta nie potrafią wspólnie działać. Nie brzmi to najlepiej w kontekście mającego powstać w przyszłości powiatu metropolitalnego.
A no nie potrafią, nowi też nie będą potrafili, spójrzcie chociażby na Godlewskiego czy Szczerbowskiego - którzy jawnie głoszą hasła anty-metropolitalne. RAŚ jest chyba jedyną startującą organizacją która zrobiła wspólny briefing dla prasy dla swoich kandydatów na radnych i prezydentów w metropolii.
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Marcin P.:

A no nie potrafią, nowi też nie będą potrafili, spójrzcie chociażby na Godlewskiego czy Szczerbowskiego - którzy jawnie głoszą hasła anty-metropolitalne. RAŚ jest chyba jedyną startującą organizacją która zrobiła wspólny briefing dla prasy dla swoich kandydatów na radnych i prezydentów w metropolii.

wprost pytanie kogo więc RAS poprze w Katowicach?
czy będzie w opozycji czy koalicji z Uszokiem, jeśli wygra?
Marcin P.

Marcin P. Zakamuflowany
programista

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Tomasz W.:

wprost pytanie kogo więc RAS poprze w Katowicach?
czy będzie w opozycji czy koalicji z Uszokiem, jeśli wygra?

RAŚ nie popiera żadnego z kandydatów na prezydenta Katowic. Jako, że traktujemy wybory poważnie, to rozmawialiśmy z najbardziej konkretną i rozpoznawalną osobą na to stanowisko - Panem Sośnierzem - niestety rozmowy zakończyły się fiaskiem, więc nie wystawiliśmy żadnego kandydata.

Nie planujemy żadnego sojuszu z Uszokiem, PO, PiS, SLD, PSL. Będziemy jednak przekonywać radnych/prezydentów z tych list do wspierania naszych pomysłów i mówienia wspólnym głosem w sprawach strategicznych dla Katowic/metropolii/regionu, tak żeby nie powtórzyła się sytuacja z płatną autostradą w naszej metropolii.
Maciej P.

Maciej P. zgrany.wordpress.com

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Sytuacja z płatną autostradą to raz a dwa, że zaraz zawali się projekt wybudowania spalarni śmieci w Rudzie za unijne pieniądze, bo GZM nie zdążył z wysłaniem wszystkich dokumentów. A mówimy jeśli się nie mylę o 600 mln złotych!
Grzegorz Pelc

Grzegorz Pelc radca prawny

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Największe skupisko miejskie nie zalicza się do regionów ważnych dla przyszłości kraju. Ciekawe....

Wydaje mi się, że kandydat-wątkotwórca porusza temat leżący poza zasięgiem rady miasta. Kwestia komunikacji kolejowej to sprawa województwa, a zresztą i tak na PKP nikt chyba nie ma wpływu... Mam nadzieję, że ruszą Koleje Śląskie i coś się w tej kwestii poprawi.
Metropolia to konieczność, ale jeżeli będzie tak "działać", jak teraz, to chyba najlepiej połączyć wszystkie miasta w jedno i będzie wreszcie normalnie, bo na razie gdzie kucharek sześć (a właściwie 14, jeśli dobrze liczę), tam nie ma co jeść.
Marcin P.

Marcin P. Zakamuflowany
programista

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Grzegorz P.:

Wydaje mi się, że kandydat-wątkotwórca porusza temat leżący poza zasięgiem rady miasta. Kwestia komunikacji kolejowej to sprawa województwa, a zresztą i tak na PKP nikt chyba nie ma wpływu... Mam nadzieję, że ruszą Koleje Śląskie i coś się w tej kwestii poprawi.
Masz rację, ale gdyby patrzeć na to w ten sposób, to radny tylko znosi martwe lokalne prawo przed wyborami - podatek od psa ;)

Moje ulubione przykłady, pokazujące że nasz samorząd jest kiepski to właśnie płatne autostrady i fundusze śląskiego nfz. W obu sytuacjach głos zabrali samorządowcy z innych regionów Polski, nasi samorządowcy nawet nie zdążyli się spotkać, a tutaj już głośno Wrocław(sprawa autostrad) i Warszawa(sprawa funduszy nfz) krzyknęły, że nie godzą się z takim prawem. No i udało się.

Sprawa kolei jest skomplikowana - samorząd może tylko apelować, lub powołać własną spółkę - ale ona tylko będzie świadczyć usługi transportowe, nie odpowiada za jakość torów. Jednak głośne mówienie i zbieranie w tej sprawie listów poparcia od mieszkańców w tej sprawie może przyśpieszyć niektóre rzeczy, albo czasami rozpocząć dyskusję w tym temacie - to też duży progres patrząc na to na jakie sprawy są na tapecie.

Jakby czternastu prezydentów i jakieś 300 radnych powiedziało jednym głosem (a dysponując łącznie budżetem 10x większym niż całe województwo) to na pewno nie przeszło by to niezauważone.
Metropolia to konieczność, ale jeżeli będzie tak "działać", jak teraz, to chyba najlepiej połączyć wszystkie miasta w jedno i będzie wreszcie normalnie, bo na razie gdzie kucharek sześć (a właściwie 14, jeśli dobrze liczę), tam nie ma co jeść.

Czekanie na jakąś ustawę metropolitalna to tylko strata czasu, a sposób prowadzenia wyborów przez partie centralne PO, PiS, SLD, PSL pokazuje, że nie zależy im na rozwoju metropolii bo już teraz można robić coś w tym kierunku.
Grzegorz Pelc

Grzegorz Pelc radca prawny

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Owszem, niemniej jednak lepiej byłoby, gdyby głosujący w Katowicach (ja akurat do nich nie należę) dowiedzieli się, co zrobisz jako radny Katowic w zakresie swoich kompetencji. Bo do zbierania list poparcia nie trzeba nigdzie kandydować.
Uważam RAŚ za bardzo interesujący ruch, ale ludzie! Pokażcie, że wiecie, co będziecie robić! Parkingi i MDK to mało. Kilka pytań:
1. Co z przedłużeniem sieci tramwajowej na południe Katowic? Uszok powiedział, że nie ma to sensu, zgadzasz się?
2. Co z Nikiszowcem? Jaki masz/macie pomysł na doprowadzenie do wykorzystania potencjału turystycznego dzielnicy?
3. Budżet - jakie będą priorytety? Na co Katowice wydają za mało, na co za dużo?
4. Inwestycje - jak doprowadzisz/-cie do zwiększenia inwestycji w mieście?
5. Jakie są Twoim zdaniem najważniejsze działania, które należy natychmiast podjąć?
Z góry dziękują za odpowiedź.
Marcin P.

Marcin P. Zakamuflowany
programista

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Grzegorz P.:
Owszem, niemniej jednak lepiej byłoby, gdyby głosujący w Katowicach (ja akurat do nich nie należę) dowiedzieli się, co zrobisz jako radny Katowic w zakresie swoich kompetencji. Bo do zbierania list poparcia nie trzeba nigdzie kandydować.
Tak, ale wtedy to ma największy wydźwięk, choć nie ukrywam, moja akcja "Nie dla KZK GOP" też chyba była głośna, ale to było na szczeblu najbardziej lokalnym
Uważam RAŚ za bardzo interesujący ruch, ale ludzie! Pokażcie, że wiecie, co będziecie robić! Parkingi i MDK to mało.
Akurat parkingi to coś na co mieszkańcy dzielnic najbardziej narzekają :) Mam zdjęcia z os. Kukuczki sprzed 10 lat, widać na nim dwa samochody, dzisiaj wszystkie ulice są pozapychane.
Kilka pytań:
1. Co z przedłużeniem sieci tramwajowej na południe Katowic? Uszok powiedział, że nie ma to sensu, zgadzasz się?
Może to będzie mało popularne, ale zgadzam się. Te dzielnice akurat są dobrze skomunikowane za pomocą torów kolejowych które należało by wykorzystać. Kolej powinna być jądrem całej komunikacji miejskiej:

Obrazek

Tylko potrzeba tutaj nowych torów i traktowania kolei jako ważnego elementu komunikacji miejskiej.
2. Co z Nikiszowcem? Jaki masz/macie pomysł na doprowadzenie do wykorzystania potencjału turystycznego dzielnicy?
Sprawa nikisza jest trudna, bo mimo, że doceniamy jego walory, to w aktualnej postaci nie jest w stanie zachęcić turystów do przyjazdu, a jeżeli pierwsze osoby zaczną przyjeżdżać to nie mogą wracać z opinią "nudy", "przeszedłem cały w 10 minut i nic", "brudno". Dlatego warto:
1/ Odnowić go
2/ Przygotować trasę zabytków w Katowicach i miastach sąsiednich
3/ Rozpocząć współpracę z biurami podróży, przygotowując im pełną ofertę turystyczną Katowic tak by mogły je od razu włączyć do swojej oferty.
3. Budżet - jakie będą priorytety? Na co Katowice wydają za mało, na co za dużo?
Uszok w czasie spotkań z mieszkańcami powtarza jedną kwestię - z powodu dużych inwestycji w przyszłych latach, ilość wolnych środków jest minimalna, akurat tutaj mu wierzę, patrząc na to co ma się dziać na terenie KWK Katowice. Osobiście uważam, że większe kwoty powinny być wydawane na to co mamy pod oknami, czyli zieleń i czystość. Możemy marzyć o wielkim i świetnym rynku, tylko co z tego jeżeli to spowoduje że dzielnice będą wegetować.
Komunikacja miejska też powinna być priorytetem.
4. Inwestycje - jak doprowadzisz/-cie do zwiększenia inwestycji w mieście?
Akurat tutaj jako radny wiele do powiedzenia nie mam, istnieje już wydział ds. inwestycji - można powołać drugi, wydział ds. szukania inwestycji, pytanie czy to nie będzie powielanie stanowisk? Na pewno warto "zreformować" samą strukturę UM by była bardziej dynamiczna i otwarta.
5. Jakie są Twoim zdaniem najważniejsze działania, które należy natychmiast podjąć?
Setka rzeczy przychodzi mi na myśl, ale doświadczenie mi podpowiada, że najlepiej zająć się rzeczami które dają efekt od razu, a równolegle prowadzić te zaawansowane.
Efekt od razu: Odświeżenie parków i skwerów, sprzątanie miasta, zmniejszyć ilość wymaganych podpisów z 2000 do 500 - (aktualnie jeżeli mieszkańcy zbiorą 2k podpisów, temat sprawy jest dyskutowany na spotkaniu rady miasta)
Dalekosiężne: Integrować mieszkańców ze swoimi dzielnicami, otworzyć UM dla mieszkańców (np. dawać do dyskusji lokalne prawo za pomocą systemów wiki), system zintegrowanych ścieżek rowerowych w Katowicach i w Metropolii.
Grzegorz Pelc

Grzegorz Pelc radca prawny

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Marcin P.:
1. Co z przedłużeniem sieci tramwajowej na południe Katowic? Uszok powiedział, że nie ma to sensu, zgadzasz się?
Może to będzie mało popularne, ale zgadzam się. Te dzielnice akurat są dobrze skomunikowane za pomocą torów kolejowych które należało by wykorzystać. Kolej powinna być jądrem całej komunikacji miejskiej:

Obrazek

Tylko potrzeba tutaj nowych torów i traktowania kolei jako ważnego elementu komunikacji miejskiej.

Można się z tym zgodzić, ale chyba łatwiej byłoby miastu przedłużyć linię tramwajową, niż namawiać PKP do odbudowy torów, budowy dworców itp., bo sieć na tej mapce nie jest wystarczająca.
4. Inwestycje - jak doprowadzisz/-cie do zwiększenia inwestycji w mieście?
Akurat tutaj jako radny wiele do powiedzenia nie mam,

Istnieje możliwość, że po wyborach dostaniecie taką liczbę głosów, że ktoś z Was wjedzie do zarządu i wtedy będziecie mieli wpływ.

system zintegrowanych ścieżek
rowerowych w Katowicach i w Metropolii.

O, bardzo słusznie.

Dziękuję za odpowiedź.
Marcin P.

Marcin P. Zakamuflowany
programista

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Grzegorz P.:
Marcin P.:
1. Co z przedłużeniem sieci tramwajowej na południe Katowic? Uszok powiedział, że nie ma to sensu, zgadzasz się?
Może to będzie mało popularne, ale zgadzam się. Te dzielnice akurat są dobrze skomunikowane za pomocą torów kolejowych które należało by wykorzystać. Kolej powinna być jądrem całej komunikacji miejskiej:

Obrazek

Tylko potrzeba tutaj nowych torów i traktowania kolei jako ważnego elementu komunikacji miejskiej.

Można się z tym zgodzić, ale chyba łatwiej byłoby miastu przedłużyć linię tramwajową, niż namawiać PKP do odbudowy torów, budowy dworców itp., bo sieć na tej mapce nie jest wystarczająca.
Budowa wszystkiego na nowo to bardzo duże koszta, więc najpierw należy spróbować wykorzystać to co się da, równolegle można przygotowywać Plan B, ale Plan A u mnie to rozmowy z PKP.
4. Inwestycje - jak doprowadzisz/-cie do zwiększenia inwestycji w mieście?
Akurat tutaj jako radny wiele do powiedzenia nie mam,

Istnieje możliwość, że po wyborach dostaniecie taką liczbę głosów, że ktoś z Was wjedzie do zarządu i wtedy będziecie mieli wpływ.
Trudno wyrokować w przypadku RAŚ, jakoś tak się składa, że przed wyborami wszystkie partie nas kochają i mówią o tym wszystkim co my, a potem jest po staremu ;)
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

stan osobowy kandydatow na radnych w tym watku to jawny przyklad ze na redukcji ilosci radnych tylko bysmy skorzystali

statystycznie jesli reprezentowany na GL w tej grupie jest niecały 1 procent populacji Kato, to 0,28 radnego tutaj to i tak duzo ;)
(ma ich byc 28)

dlaczego idiotyczna sytuacja krajowo-polityczna przeklada sie na frekwencje w NAJWAZNIEJSZYCH dla mieszkancow wyborach - to paradoks za który bedziemy płacic przez cała kolejna kadencje radnych miejskich, burmistrzów/wójtów/prezydentów miast i wsi, radnych sejmiku wojewódzkiego
:(
Marcin P.

Marcin P. Zakamuflowany
programista

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Tomasz W.:
stan osobowy kandydatow na radnych w tym watku to jawny przyklad ze na redukcji ilosci radnych tylko bysmy skorzystali
Mimo, że miałbym trudniej to jestem za, tylko w wyborach samorządowych powinien zostać zlikwidowany próg wyborczy i powinno głosować się na nazwiska, a nie na listy. To byłaby najbardziej zdrowa sytuacja

statystycznie jesli reprezentowany na GL w tej grupie jest niecały 1 procent populacji Kato, to 0,28 radnego tutaj to i tak duzo ;)
(ma ich byc 28)
Wydaje mi się, że to akurat dobrze, że w miejscu gdzie są w jakiś sposób ludzie zainteresowani rozwojem Katowic pojawiają się osoby które chcą zostać radnymi, jeszcze bardziej się zaangażować ;)

dlaczego idiotyczna sytuacja krajowo-polityczna przeklada sie na frekwencje w NAJWAZNIEJSZYCH dla mieszkancow wyborach - to paradoks za który bedziemy płacic przez cała kolejna kadencje radnych miejskich, burmistrzów/wójtów/prezydentów miast i wsi, radnych sejmiku wojewódzkiego
:(
No cóż, te wybory są najbardziej skomplikowane, jeśli dobrze pamiętam to tego dnia w niektórych miejscach wyborca będzie musiał skreślić nazwiska na 4 kartkach. W Katowicach wyborcy dostaną 3 kartki(prezydent, rada miasta, sejmik wojewódzki)
Tomasz W.

Tomasz W. handlowiec,
specjalista ds
bezpieczeństwa; od
wyzwania do...

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

z list Uszoka:
Kandydaci na radnych. Oni też mają swój moment. Gorące pytanie: Kto startuje? Tylko kilka nazwisk: Zbigniew Olejniczak, wiceprezes Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Barbara Bańska, członkini rady nadzorczej SM "Piast", Józef Gansty, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Górnik". I nie... nie tylko mieszkaniówka. Mamy też komendanta straży pożarnej Marka Durała, polityków związanych z PiS-em: Michała Jędrzejka oraz Izabelę Kminikowską, a także przedstawicielkę mediów: Joannę Pietrzybę-Waszczak, dyrektor ds. reklamy w Telewizji Katowice. I jeszcze Wojciech Gumułka, rzecznik Piotra Dudy, szefa "Solidarności".
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8609868,Pio...
Maciej P.

Maciej P. zgrany.wordpress.com

Temat: Kandydaci do Rady Miasta z GL

Tomasz W.:
z list Uszoka:
Kandydaci na radnych. Oni też mają swój moment. Gorące pytanie: Kto startuje? Tylko kilka nazwisk: Zbigniew Olejniczak, wiceprezes Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Barbara Bańska, członkini rady nadzorczej SM "Piast", Józef Gansty, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Górnik". I nie... nie tylko mieszkaniówka. Mamy też komendanta straży pożarnej Marka Durała, polityków związanych z PiS-em: Michała Jędrzejka oraz Izabelę Kminikowską, a także przedstawicielkę mediów: Joannę Pietrzybę-Waszczak, dyrektor ds. reklamy w Telewizji Katowice. I jeszcze Wojciech Gumułka, rzecznik Piotra Dudy, szefa "Solidarności".
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8609868,Pio...

Heh, iście zawodowa ekipa, w Siemcach podobnie, jak patrzę kto się ostatnio dostał to zawsze są ludzie już związani jakoś z miastem poprzez spółdzielnie, domy kultury itp.

Następna dyskusja:

Co pokazac w Katowicach oso...




Wyślij zaproszenie do