Konrad Kałuski

Konrad Kałuski załoga, Princess
Yachts Cyprus

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

witam, mam pytanie, marzy mi sie na stronie galeria gdzie na zdjęciach po najechaniu na daną osobę kursorem będzie pojawiało się info o niej (podobno takie galerie są na naszej klasie). Coś takiego działa u mnie na jeśli na stronie jest jedno zdjęcie, przy kolejnym już się sypie, a jak zabrać się do tworzenia galerii z takimi zdjęciami to już w ogóle nie mam pojęcia. Jeśli ktoś umie doradzić będę wdzięczny.

A przy okazji drugie pewnie bardziej banalne pytanie. Jak zrobić w panelu administracyjnym wordpressa aby jedna z zakładek otwierała się w nowym oknie?
Jurek B.

Jurek B. bibliasmakow.pl

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

Konrad Kałuski:
witam, mam pytanie, marzy mi sie na stronie galeria gdzie na zdjęciach po najechaniu na daną osobę kursorem będzie pojawiało się info o niej (podobno takie galerie są na naszej klasie). Coś takiego działa u mnie na jeśli na stronie jest jedno zdjęcie, przy kolejnym już się sypie, a jak zabrać się do tworzenia galerii z takimi zdjęciami to już w ogóle nie mam pojęcia. Jeśli ktoś umie doradzić będę wdzięczny.
picassa i flickr mają rozpoznawanie twarzy, i są wtyczki do integracji, może tędy droga
A przy okazji drugie pewnie bardziej banalne pytanie. Jak zrobić w panelu administracyjnym wordpressa aby jedna z zakładek otwierała się w nowym oknie?
sorry ale nie kumam, może przytrzymaj ctrl i kliknij? ;) a serio to w kodzie do linku dodaj target="_blank"

konto usunięte

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

Jurek B.:
sorry ale nie kumam, może przytrzymaj ctrl i kliknij? ;) a serio to w kodzie do linku dodaj target="_blank"

podobno można to jakoś bardziej elegancko zrobić javascriptem ;)
Jurek B.

Jurek B. bibliasmakow.pl

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

Dariusz Licznerski:
Jurek B.:
sorry ale nie kumam, może przytrzymaj ctrl i kliknij? ;) a serio to w kodzie do linku dodaj target="_blank"

podobno można to jakoś bardziej elegancko zrobić javascriptem ;)
tylko po co ładować javascript ażeby otworzyć nowe okienko?
Maciek Kuchnik

Maciek Kuchnik Właściciel
Indelso.pl,
programista, PM

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

wydaje mi się to dość proste, na fotke nakładasz jakiegoś diva i po najechaniu wyświetlasz info.

Myślę, że do tego wystarczy jQuery
Konrad Kałuski

Konrad Kałuski załoga, Princess
Yachts Cyprus

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

Informatykiem nie jestem, więc pojęcie mam blade. Na stronie mam zakładki, które otwierają się prawidłowo. Ale przy jednej podstronie chciałbym coś zmienić, chciałbym aby otwierała się w nowej zakładce/w nowym oknie (nie używając ctrl). Mam panel administracyjny, a w panelu przy edytowanie poszczególnych stron pojawia się pozycja "Bezpośredni odnośnik", pierwszą część bezpośredniego odnośnika stanowi nazwa domeny, której nie mogę edytować. dopiero druga część tyczy się danej podstrony. target="_blank" albo w złe miejsce wrzucam, albo nie działa. Masz jakiś inny pomysł?
Jurek B.:
Dariusz Licznerski:
Jurek B.:
sorry ale nie kumam, może przytrzymaj ctrl i kliknij? ;) a serio to w kodzie do linku dodaj target="_blank"

podobno można to jakoś bardziej elegancko zrobić javascriptem ;)
tylko po co ładować javascript ażeby otworzyć nowe okienko?Konrad Kałuski edytował(a) ten post dnia 06.10.10 o godzinie 09:27
Jurek B.

Jurek B. bibliasmakow.pl

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

Konrad Kałuski:
Informatykiem nie jestem, więc pojęcie mam blade. Na stronie mam zakładki, które otwierają się prawidłowo. Ale przy jednej podstronie chciałbym coś zmienić, chciałbym aby otwierała się w nowej zakładce/w nowym oknie (nie używając ctrl). Mam panel administracyjny, a w panelu przy edytowanie poszczególnych stron pojawia się pozycja "Bezpośredni odnośnik", pierwszą część bezpośredniego odnośnika stanowi nazwa domeny, której nie mogę edytować. dopiero druga część tyczy się danej podstrony. target="_blank" albo w złe miejsce wrzucam, albo nie działa. Masz jakiś inny pomysł?
wrzuć link do bloga i napisz o którą zakładkę Ci chodzi, będzie łatwiej. Sugerowałbym wykorzystać opcję Menu w panelu admina, możesz tam stworzyć menu, oraz wybrać jak ma być otwierany link czy w nowym czy w tym samym oknie

http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_SubPanel
Konrad Kałuski

Konrad Kałuski załoga, Princess
Yachts Cyprus

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

http://kaluski.pl/ chciałbym aby zakładka rodzinne dyskusje otwierała się w nowym oknie
Konrad Kałuski

Konrad Kałuski załoga, Princess
Yachts Cyprus

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

ok, udało się :)
w panelu administracyjnym w pozycji "bezpośredni odnośnik" na końcu dodałem: "target="_blank"" bez tych dodatkowych cudzysłowów nie działało.
Wielkie dzięki za pomoc

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

Jeżeli chodzi o obrazki to możesz użyć tego
http://buildinternet.com/2009/03/sliding-boxes-and-cap...

konto usunięte

Temat: czy to jest możliwe w wordpressie?

Jurek B.:
Dariusz Licznerski:
Jurek B.:
sorry ale nie kumam, może przytrzymaj ctrl i kliknij? ;) a serio to w kodzie do linku dodaj target="_blank"

podobno można to jakoś bardziej elegancko zrobić javascriptem ;)
tylko po co ładować javascript ażeby otworzyć nowe okienko?
żeby walidator W3C nie wyrzucał błędu :-)



Wyślij zaproszenie do