Paweł Zawadzki

Paweł Zawadzki świętokrzyskie
jakiecudne.pl

Temat: Kieleckie Schronisko

Akcja na facebook:

http://www.facebook.com/event.php?eid=118781651508291Paweł Zawadzki edytował(a) ten post dnia 17.09.10 o godzinie 09:24
Gosia J.

Gosia J. artystka

Temat: Kieleckie Schronisko

Jestem i tu i na FB. Mam nadzieję, że uda nam się to jakoś razem chociaż trochę zmienić.

konto usunięte

Temat: Kieleckie Schronisko

Witam,

Razem ze znajomymi chcieliśmy rozpocząć akcję plakatowania i roznoszenia ulotek po Kielcach - Moja dziewczyna jest grafikiem i może zaprojektować plakaty i ulotki, znajoma ma drukarnię i moglibyśmy wydrukować we własnym zakresie materiały. Jedna ze szkół języków obcych jest skłonna nawet dofinansować akcję i pokryć koszty materiałów. Zadzwoniłem więc w tej sprawie pod numer telefonu numeru interwencyjnego TOZ w Urzędzie Miasta. Pan do którego się dodzwoniłem powiedział, że nie będzie komentował kwestii tych zdjęć, ponieważ jego zdaniem jest to nagonka spowodowana listopadowymi wyborami i o akcji plakatowania nie chce słyszeć. Jego zdaniem zdjęcia umieszczane w internecie nie dają żadnych podstaw do stwierdzenia, że były one robione w schronisku w Dyminach. Pan uważa, że wszelkie grupowe przedsięwzięcia są prowokowane przez grupy polityczne, które chcą przejąć fotel prezydencki w Kielcach. Jednym słowem uważa mnie za manipulatora, jednocześnie zaprasza ludzi indywidualnie na odwiedziny schroniska oraz powiedział, że może udostępnić szczegóły raportu z ostatniej kontroli w Dyminach.

A co wy sądzicie o akcji plakatowania?
Paweł Zawadzki

Paweł Zawadzki świętokrzyskie
jakiecudne.pl

Temat: Kieleckie Schronisko

Poszło w świat
http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul1893...
to Słowoludu sprzed 8 lat...

konto usunięte

Temat: Kieleckie Schronisko

Co to znaczy, że ludzie są nietykalni?

Wydawało mi się, że żyję w kraju demokratycznym, w którym władza ma mi służyć i zarządzać publicznym, czyli także moim majątkiem, a nie się panoszyć i rządzić.

Jeśli wiemy, że pani kierownik jest do wymiany i nie gwarantuje poprawy sytuacji to uruchommy nasze obywatelskie możliwości:

- petycja
- listy protestacyjne
- manifestacja
- pikieta
- list otwarty (do wiadomości wszystkich organizacji ekologiczych)
- informacja do posłów reprezentujących region
- akcja informacyjna dla mieszkańców poprzez kieleckie NGOsy
- comiesięczny monitoring pracy schroniska
- comiesięczne wnioski o dostęp do informacji publicznej do schroniska z prośba o informacje na temat ilości zwierząt przyjętych, wydanych i zwierząt znajdujących się w schronisku

Róbmy wszystko, żeby było o sprawie głośno, bo wtedy nie będzie się dało jej zamieść pod dywan. Niech czują na sobie nasz oddech, w końcu to schronisko jest nasze!

konto usunięte

Temat: Kieleckie Schronisko

Pawle, dasz rade zrobić stronkę, na której można dodawać wpisy pod listem protestacyjnym?

Mogę ruszyć znajome NGOsy (a jest ich kilkadziesiąt ;)) tylko muszę mieć jedno spójne miejsce, które opisuje co się działo w schronisku i jak mogą zaprotestować.

Czy ktoś mi może pomóc - potrzebuje informacji o umocowaniu schroniska. Czy to zakład budżetowy przy UM w Kielcach, czy część PUKu? Musze powisieć na BIPie, żeby to znaleźć, a mam jeszcze trochę pracy przed weekendem... :/

konto usunięte

Temat: Kieleckie Schronisko

http://www.puk-kielce.pl/ w bipie nic nie ma( UM) w Pukowym -bedę też czytać .Grażyna Żak-G edytował(a) ten post dnia 17.09.10 o godzinie 17:32
Paweł Zawadzki

Paweł Zawadzki świętokrzyskie
jakiecudne.pl

Temat: Kieleckie Schronisko

Karol Krzyczkowski:
Pawle, dasz rade zrobić stronkę, na której można dodawać wpisy pod listem protestacyjnym?
>
a nie lepiej wykorzystać to ?

http://www.petycje.pl/
Magdalena K.

Magdalena K.
www.nocnyprzewodnik.
pl

Temat: Kieleckie Schronisko

Paweł Zawadzki:
Karol Krzyczkowski:
Pawle, dasz rade zrobić stronkę, na której można dodawać wpisy pod listem protestacyjnym?
>
a nie lepiej wykorzystać to ?

http://www.petycje.pl/

Lepsze :)

Boję się jednak, że sprawa schroniska przycichnie za chwilę. Facebook grzmi - ale na jak długo?

Paweł a zajmujesz się stronami? bo mam pomysł :)
Magdalena K.

Magdalena K.
www.nocnyprzewodnik.
pl

Temat: Kieleckie Schronisko

Michał Radomski:
Witam,

Razem ze znajomymi chcieliśmy rozpocząć akcję plakatowania i roznoszenia ulotek po Kielcach - Moja dziewczyna jest grafikiem i może zaprojektować plakaty i ulotki, znajoma ma drukarnię i moglibyśmy wydrukować we własnym zakresie materiały. Jedna ze szkół języków obcych jest skłonna nawet dofinansować akcję i pokryć koszty materiałów. Zadzwoniłem więc w tej sprawie pod numer telefonu numeru interwencyjnego TOZ w Urzędzie Miasta. Pan do którego się dodzwoniłem powiedział, że nie będzie komentował kwestii tych zdjęć, ponieważ jego zdaniem jest to nagonka spowodowana listopadowymi wyborami i o akcji plakatowania nie chce słyszeć. Jego zdaniem zdjęcia umieszczane w internecie nie dają żadnych podstaw do stwierdzenia, że były one robione w schronisku w Dyminach. Pan uważa, że wszelkie grupowe przedsięwzięcia są prowokowane przez grupy polityczne, które chcą przejąć fotel prezydencki w Kielcach. Jednym słowem uważa mnie za manipulatora, jednocześnie zaprasza ludzi indywidualnie na odwiedziny schroniska oraz powiedział, że może udostępnić szczegóły raportu z ostatniej kontroli w Dyminach.

A co wy sądzicie o akcji plakatowania?

Numer interwencyjnego TOZ? A co to?
Każdy, kto boi się o własny stołek myśli, że grupy polityczne prowokują. Dla nich nie do pomyślenia jest to, że są osoby, którym po prostu zależy na tych zwierzakach.
A "Pan" jest śmieszny!

Akcja plakatowania jak najbardziej. Jednak muszą być to plakaty edukacyjne i uświadamiające społeczeństwo. Bo oni nie wiedzą, że pies nie może stać na krótkim łańcuchu. Nie wiedzą, że można zapobiec każdej ciąży sterylizacją. Nie wiedzą, że pies potrzebuje wody tak samo jak miłości.
Wpłynęłabym na właścicieli psów "rasowych" by nie kupowali psów za 300 zł, żeby można było się z nimi pokazać tylko żeby adoptowali ze schroniska.
rasowy=rodowodowy - to trzeba promować.

Przedstawienie sytuacji w schronisku w formie plakatów tez jest dobrą formą poprawy warunków tych zwierząt.
Przede wszystkim kielczanie muszą chcieć...
Rafał Wolski

Rafał Wolski Ekonomista,
dziennikarz radiowy
i telewizyjny
specjalizuj...

Temat: Kieleckie Schronisko

Karol Krzyczkowski:
Co to znaczy, że ludzie są nietykalni?

Wydawało mi się, że żyję w kraju demokratycznym, w którym władza ma mi służyć i zarządzać publicznym, czyli także moim majątkiem, a nie się panoszyć i rządzić.

Jeśli wiemy, że pani kierownik jest do wymiany i nie gwarantuje poprawy sytuacji to uruchommy nasze obywatelskie możliwości:

- petycja
- listy protestacyjne
- manifestacja
- pikieta
- list otwarty (do wiadomości wszystkich organizacji ekologiczych)
- informacja do posłów reprezentujących region
- akcja informacyjna dla mieszkańców poprzez kieleckie NGOsy
- comiesięczny monitoring pracy schroniska
- comiesięczne wnioski o dostęp do informacji publicznej do schroniska z prośba o informacje na temat ilości zwierząt przyjętych, wydanych i zwierząt znajdujących się w schronisku

Róbmy wszystko, żeby było o sprawie głośno, bo wtedy nie będzie się dało jej zamieść pod dywan. Niech czują na sobie nasz oddech, w końcu to schronisko jest nasze!

Karolu, ciekawie brzmią opcje 3 i 4. Potrzebny tylko prawnik z wiedzą o podstawach prawnych takiej akcji. Dzięki temu, można byłoby wypełnić pozostałe opcje, bo i posłowie by się dowiedzieli, a NGOsy przekazałyby mieszkańcom co trzeba. Punkty 1 i 2, wybacz, ale w tym przypadku to chyba strata czasu.
Paweł Zawadzki

Paweł Zawadzki świętokrzyskie
jakiecudne.pl

Temat: Kieleckie Schronisko

Facebook bardzo grzmi. Tym razem problem wyszedł poza Kielce. Zaraz ustale z kim się kontaktować (mniej wiecej wiem kto się tym zajmuje od lat)

Czy robię strony - no staram się czasami coś zrobić, ale różnie mi to wychodzi.Paweł Zawadzki edytował(a) ten post dnia 17.09.10 o godzinie 19:52

konto usunięte

Temat: Kieleckie Schronisko

Owszem, sprawa wyszła poza Kielce. Jestem z 3miasta. Ze swej strony wysłałam proponowany na facebook.pl tekst petycji z modyfikacjami o ustawę o ochronie zwierząt i przepisy karne tejże pod adresy proponowane, dodatkowo zajawkę do TVN, TVN24, Polsatu, WWF, Animals i TVP1. Wszystkie Wasze pomysły są dobre-im ich wiecej, tym lepiej (oczywiście realizacji). Ze swej strony - jeśli bedzie potrzeba - oferuję pomoc w sferze prawa karnego (teoretyczną, gdyż nieznany mi jest dokładny stan faktyczny, dlatego można teoretycznie rozważyć kilka możliwości).

konto usunięte

Temat: Kieleckie Schronisko

Prawników mam, mogę podpytać. Ale raczej zastanowiłbym się nad opcjami 1 i 2 na szeroką skalę na początek.

http://www.lgo.pl/
http://www.informacjapubliczna.org.pl/

A to zamieszanie na FB to między innymi przeze mnie, bo przekazałem znajomym z prośbą o lawinę i poszło w Polskę ;)

EDIT:

Zresztą nikt nam nie zabroni wyjść na ulicę, informować i zbierać podpisy. Żeby tylko nie wyszła z tego manifestacja, bo ją trzeba zgłosić.

EDIT 2:

Jak rozsyłałem na FB to było 3800. Teraz jest 4309. Nie mówiąc o 27242 niezdecydowanych... :)Karol Krzyczkowski edytował(a) ten post dnia 17.09.10 o godzinie 21:23

konto usunięte

konto usunięte

Temat: Kieleckie Schronisko

Magdalena K.:
Paweł Zawadzki:
Karol Krzyczkowski:
Pawle, dasz rade zrobić stronkę, na której można dodawać wpisy pod listem protestacyjnym?
>
a nie lepiej wykorzystać to ?

http://www.petycje.pl/

Lepsze :)

Boję się jednak, że sprawa schroniska przycichnie za chwilę. Facebook grzmi - ale na jak długo?

Paweł a zajmujesz się stronami? bo mam pomysł :)

Tam się chyba trzeba rejestrować, żeby podpisać petycję, a to może odstraszyć ludzi. Lepiej jakiś mechanizm online z "odklikaniem" przez maila.

konto usunięte

Temat: Kieleckie Schronisko

niestety bez odklikania, trza tekst przekopiowac i poslac na zaproponowane adresy - ja poszerzylam swoja liste mailingowa i zmodyfikowalam tekst nieco. a to link : http://www.facebook.com/event.php?eid=118781651508291Iwona Boboli edytował(a) ten post dnia 17.09.10 o godzinie 21:50

Temat: Kieleckie Schronisko

dziękuję kochani, ze tu jesteście...ze widzicie i czujecie tak jak my:(

właśnie dostałam wiadomosć, ze malamut wyciagnięty w okropnym stanie (pogryziona i odgryziona szczęka) nie przeżył:(

Dziękuję Forum Rasyza to, ze próbowali go ratować....

to jest artykuł o schronie jeszcze za czasów Słowa Ludu:

http://www.slowoludu.com.pl/gazeta/codzienna/2002/IV/2...

i nic do tej pory się nie zmieniło...Anita Nawrocka edytował(a) ten post dnia 17.09.10 o godzinie 22:50

Temat: Kieleckie Schronisko

Michał Radomski:
Witam,

Razem ze znajomymi chcieliśmy rozpocząć akcję plakatowania i roznoszenia ulotek po Kielcach - Moja dziewczyna jest grafikiem i może zaprojektować plakaty i ulotki, znajoma ma drukarnię i moglibyśmy wydrukować we własnym zakresie materiały. Jedna ze szkół języków obcych jest skłonna nawet dofinansować akcję i pokryć koszty materiałów. Zadzwoniłem więc w tej sprawie pod numer telefonu numeru interwencyjnego TOZ w Urzędzie Miasta. Pan do którego się dodzwoniłem powiedział, że nie będzie komentował kwestii tych zdjęć, ponieważ jego zdaniem jest to nagonka spowodowana listopadowymi wyborami i o akcji plakatowania nie chce słyszeć. Jego zdaniem zdjęcia umieszczane w internecie nie dają żadnych podstaw do stwierdzenia, że były one robione w schronisku w Dyminach. Pan uważa, że wszelkie grupowe przedsięwzięcia są prowokowane przez grupy polityczne, które chcą przejąć fotel prezydencki w Kielcach. Jednym słowem uważa mnie za manipulatora, jednocześnie zaprasza ludzi indywidualnie na odwiedziny schroniska oraz powiedział, że może udostępnić szczegóły raportu z ostatniej kontroli w Dyminach.

A co wy sądzicie o akcji plakatowania?
---
Panie Michale,
Plakatowanie/ulotki jest super inicjatywą ale nie ma sensu zrażać się wykonanym telefonem ponieważ:

Nie ma czegoś takiego jak telefon interwencyjny TOZ w Urzędzie Miasta Kielce. Co prawda 3 lata temu był telefon stacjonarny w pokoju w urzędzie miasta w którym odbywały się zebrania TOZ i raz w tygodniu dyżury. Niestety 3 lata temu pokój ten został zabrany przez UM Kielce i przeznaczony do innych celów. Osoba która odebrała Pana połączenie była po prostu urzędnikiem urzędu miasta i dlatego mówiła pewnie to co jej kazano. Jeśli akcja plakatowania pójdzie do przodu, proszę o informację, bo można się przyłączyć i pewnie zebrać jeszcze kilku pomocnych ludzi. Z tego co wiem jedynym obecnym numerem interwencyjnym TOZ w Kielcach jest: T660 365 640

konto usunięte

Temat: Kieleckie Schronisko

Darku nie zrażam się wcale, wręcz przeciwnie jeszcze bardziej się zmobilizowałem do całej akcji. Numer telefonu wziąłem ze strony kieleckiego TOZ'u, był to numer 41 367 66 68. Co ciekawe numer zniknął dzisiaj z tej strony.Na telefon komórkowy dzwoniłem, ale niestety nikt nie odbierał. Spróbuję jeszcze raz po weekendzie, a w weekend wybiorę się do schroniska i zobaczę jak to naprawdę wygląda i spróbuję zrobić parę zdjęć.

Pozdrawiam.
Miszo

Następna dyskusja:

SZUKAM..wszelkie kieleckie ...




Wyślij zaproszenie do