konto usunięte

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

...Ten post został edytowany przez Autora dnia 18.01.14 o godzinie 22:56
Grzegorz Rezmer

Grzegorz Rezmer Nie narzekaj że masz
pod górę, w końcu
idziesz na szczyt!

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Pani Kamilo, może zamiast rozpoczynać nowe i nie potrzebne "słowne przepychanki", podała by nam Pani własny punkt widzenia odnośnie tematu wątku. Ja z czystą przyjemnością go wysłucham, gdyż chciałbym poszerzać swoje horyzonty a nie tylko uczyć się kłótni. A wypowiedzi doświadczonych menadżerów napewno Mi(i nie tylko) w tym pomogą.

Pozdrawiam serdecznie
Grześ!

konto usunięte

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Panie Grzegorzu, proszę uważnie czytac, bowiem ja już się wypowiedziałam:)
pozdrawiam

konto usunięte

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Alex Dłużniewski:

Nadal nie wiem o co Ci chodzi, że niby według Ciebie mam nie pisać swoich opinii, chyba Ci się nudzi mam wrażenie, dopiero co udało się zakończyć tą jałową dyskusję z Januszem, a Ty widzę koniecznie pragniesz powrotu do tego stylu.

Zupełnie nie wiesz czego ja pragnę, więc proszę nie pisz więcej czego ja pragnę...
ok?

konto usunięte

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

whatever

Tak sobie myślę, że za łatwo daję się sprowokować do jakiś kretyńskich dyskusji i potem za dużo się pluję. Muszę nad tym popracować, może ktoś ma do zaoferowania jakąś konkretną ofertę coachingową na ten temat.

:)Ten post został edytowany przez Autora dnia 18.01.14 o godzinie 22:58
Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Przecież wystarczy nie odnosić się do interlokutora, a do czytanych na forum poglądów. I już.
Nie trzeba domyślać się niczego na temat stanu ducha adwersarza, jego poziomu umysłowego, emocji, i innych takich.
Kwalifikacje wypowiadającego się (wiedza formalna + doświadczenie) są dla fachowców naprawdę dobrze widoczne.

Podobne podsumowywanie swojego udziału w dyskusji:
Alex Dłużniewski:
(...)
Tak sobie myślę, że za łatwo daję się sprowokować do jakiś kretyńskich dyskusji i potem za dużo się pluję

jest przecież bezpośrednim przyznaniem bezsensu tego sposobu dyskutowania.
Nikt nikogo nie zmusza do rozpoczynania "kretyńskich" wątków w dyskusji - bo przecież są, także na tym forum, liczne przykłady sporów bardzo ostrych - ale bez personalnych przytyków, poszczypywań i wojenek. Wystarczy przecież chcieć.

konto usunięte

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

...Ten post został edytowany przez Autora dnia 18.01.14 o godzinie 22:58
Andrzej Góralczyk

Andrzej Góralczyk Poprawiam
przedsiębiorstwa.
Właściciel portalu
Dyrekcja.pl

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Robert S.:
Nieładnie jest opowiadać pytaniem na pytanie. Mogę liczyć na odpowiedź?

To właśnie Pan odpowiedział Pytaniem na pytanie.

konto usunięte

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Przepraszam bardzo .że się wtrącę choć jestem najmłodszy z dyskutujących ,ale przyznaję iż z zaciekawieniem obserwowałem zapisy dialogu w tym temacie .w teorii klasycznymi funkcjami zarządzania są:planowanie ,organizowanie,decydowanie,motywowanie i kontrolowanie Lecz manager powinien przede wszystkim umieć słuchać .Tak jak powiedział Bryan Tracy "Sukces to cele ,cała reszta to tylko komentarze "Podsumowując należy powiedzieć iż tak naprawdę zarządza menadżer a nim zarządza człowiek który wierzy w tego człowieka .
Jan D.

Jan D. nie wszystko na raz
- mam ochotę na
zmiany

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Robert N.:
Przepraszam bardzo .że się wtrącę choć jestem najmłodszy z dyskutujących ,ale przyznaję iż z zaciekawieniem obserwowałem zapisy dialogu w tym temacie .w teorii klasycznymi funkcjami zarządzania są:planowanie ,organizowanie,decydowanie,motywowanie i kontrolowanie Lecz manager powinien przede wszystkim umieć słuchać .Tak jak powiedział Bryan Tracy "Sukces to cele ,cała reszta to tylko komentarze "Podsumowując należy powiedzieć iż tak naprawdę zarządza menadżer a nim zarządza człowiek który wierzy w tego człowieka .
:-)
W zarządzaniu można wyróżnić dwa elementy wiedzę oraz umiejętności kierowania. Słuchanie jest jednym z elementów umiejętności kierowania i nie jest to sprzeczne z klasycznym podejściem. Natomiast funkcję to nazwane po imieniu działania jakie jest zobowiązany wykonać menadżer. To dwa różne światy - dlatego teoretyk bez umiejętności daje perspektywę katastrofy, a menadżer mający tylko umiejętności daje perspektywę stagnacji i niepotrzebnych kosztów :-)
Michał J.

Michał J. Menadżer

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

To co napisal Jan, jest oczywiście słuszne, ja tylko dodam - wnioskując, Robert, ze jesteś młodym menadżerem - że byłbym bardzo ostrożny w bezpośrednim przyjmowaniu efektownych, ale bardzo upraszczających rzeczywistość bon-motów w stylu Bryana T.

One są dobre, gdy się na nich zarabia, ale mogą być zupełnie nietrafione w konkretnych zastosowaniach
Zbigniew Fałek

Zbigniew Fałek Dyrektor Generalny

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Robert N.:
Tak jak powiedział Bryan Tracy "Sukces to cele ,cała reszta to tylko komentarze"

Cała reszta to fakty, a one są takie: cele różnych ludzi są różne. Tego nie da się trywialnie powiązać. Rozwiązanie wymaga myślenia każdego z osobna, a to kosztuje i jest niebezpieczne. Chciwiec rozwiązuje ten problem rugując inne płaszczyzny życia ludzi. Wówczas jedyną płaszczyzną jest płaszczyzna zawodowa, a jedynym celem - cel zarządzającego, i wówczas sukces = cele. Niemcy rozwiązali to poprzez bezwzględny porządek i częściowe współdziałanie, amerykanie skorzystali z prawa dżungli, u nas jak jest każdy widzi.
Jerzy Leleń

Jerzy Leleń Pełnomocnik Zarządu
ds Lean
Manufacturing

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Kamyk do dyskusji.
To na czym polega zarządzanie i jaka jest rola menadżera najlepiej oddaje 10 przykazań menedżera Lean :

1. Miej jasną wizję i cele doskonalenia całej organizacji,
2. Bądź zaangażowanym szefem inicjującym zmiany,
3. Poprawiaj procesy a wyniki przyjdą jako rezultat,
4. Stwórz centrum zarządzania na wzór Obeya,
5. Ustal wskaźniki i bonusy, które wskazują kierownikom jeden kierunek,
6. Motywuj swoich ludzi,
7. Powierzaj pracownikom własność procesów i miejsc,
8. Angażuj wszystkich w rozwiązywanie problemów i ciągłe doskonalenie,
9. Naucz pracowników osiągać rzeczy “niemożliwe”,
10. Codziennie praktykuj rutynę gemba walks
Lean - lekarstwem na wszystko ! :)Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.01.15 o godzinie 08:28
Zbigniew Banaśkiewicz

Zbigniew Banaśkiewicz Quality, H&S and
Security Manager

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Jerzy L.:
Kamyk do dyskusji.
To na czym polega zarządzanie i jaka jest rola menadżera najlepiej oddaje 10 przykazań menedżera Lean :

1. Miej jasną wizję i cele doskonalenia całej organizacji,
2. Bądź zaangażowanym szefem inicjującym zmiany,
3. Poprawiaj procesy a wyniki przyjdą jako rezultat,
4. Stwórz centrum zarządzania na wzór Obeya,
5. Ustal wskaźniki i bonusy, które wskazują kierownikom jeden kierunek,
6. Motywuj swoich ludzi,
7. Powierzaj pracownikom własność procesów i miejsc,
8. Angażuj wszystkich w rozwiązywanie problemów i ciągłe doskonalenie,
9. Naucz pracowników osiągać rzeczy “niemożliwe”,
10. Codziennie praktykuj rutynę gemba walks
A kto je ustalił, że tak z ciekawości zapytam?
Lean - lekarstwem na wszystko ! :)
Było by miło, ale nie sądzę :-)
Jerzy Leleń

Jerzy Leleń Pełnomocnik Zarządu
ds Lean
Manufacturing

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Ktoś je zebrał do kupy. Z pewnością jak zauważyłeś bazował na 14 zasadach Toyoty. Dla mnie te 10 punktów są całą kwintesencją Leanu. I tego na razie się trzymam. :)
Im dłużej zajmuję się Lean-em tym większy szacunek mam do jego skuteczności w zarządzaniu.
Zbigniew Banaśkiewicz

Zbigniew Banaśkiewicz Quality, H&S and
Security Manager

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Jerzy L.:
Ktoś je zebrał do kupy.
Trochę tak to właśnie wygląda...
Z pewnością jak zauważyłeś bazował na 14 zasadach Toyoty.
Jeżeli to raczej dość luźno, bo w porównaniu do spójnego programu TPS zrobił zlepek zawierający trochę oczywistych oczywistości, parę punktów mocno dyskusyjnych, albo zasady wyrwane z szerszego kontekstu.
Dla mnie te 10 punktów są całą kwintesencją Leanu. I tego na razie się trzymam. :)
Na początek mogą być, ale kwintesencją leanu jest redukcja marnotrawstwa.
Im dłużej zajmuję się Lean-em tym większy szacunek mam do jego skuteczności w zarządzaniu.
Skuteczność zależy od dopasowania do zastanej sytuacji. Jeżeli jest dużo stabilnej mudy a Klienci i dostawcy nie stwarzają przeszkód dla odchudzania przepływu, to można sporo osiągnąć.
Jerzy Leleń

Jerzy Leleń Pełnomocnik Zarządu
ds Lean
Manufacturing

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Na początek mogą być, ale kwintesencją leanu jest redukcja marnotrawstwa.
Jak się rozwinie te 10 punktów, to są to w większości sposoby na ujawnianie i walkę z marnotrawstwem, Tak też je traktuję w praktyce. Jednak jeśli chodzi o dobre zarządzanie to czy jesteś w stanie coś dołożyć do tych punktów. bez wchodzenia w szczegóły? :)
Mirosław B.

Mirosław B. Prezes Zarządu,
Dyrektor Generalny,
Manager

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Jerzy L.:
Na początek mogą być, ale kwintesencją leanu jest redukcja marnotrawstwa.
Jak się rozwinie te 10 punktów, to są to w większości sposoby na ujawnianie i walkę z marnotrawstwem, Tak też je traktuję w praktyce. Jednak jeśli chodzi o dobre zarządzanie to czy jesteś w stanie coś dołożyć do tych punktów. bez wchodzenia w szczegóły? :)

11. Kreuj rzeczywistość
12. Bądż zaangazowany
13. Zarażaj innych optymizmem
14. Wyzwalaj energię innych ludzi
Zbigniew Banaśkiewicz

Zbigniew Banaśkiewicz Quality, H&S and
Security Manager

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

Jerzy L.:
Na początek mogą być, ale kwintesencją leanu jest redukcja marnotrawstwa.
Jak się rozwinie te 10 punktów, to są to w większości sposoby na ujawnianie i walkę z marnotrawstwem, Tak też je traktuję w praktyce.
Ale ktoś inny może je potraktować inaczej.
Jednak jeśli chodzi o dobre zarządzanie to czy jesteś w stanie coś dołożyć do tych punktów. bez wchodzenia w szczegóły? :)

Zacząłbym od przejrzenia i udoskonalenia tych dziesięciu. Cokolwiek z tego nie wyjdzie, ostatni punkt powinien brzmieć "Nie daj się ograniczyć schematom" albo jakoś tak...
Mirosław B.

Mirosław B. Prezes Zarządu,
Dyrektor Generalny,
Manager

Temat: Na czym polega zarządzanie? Czym zajmuje się menedżer?

I jeszcze kilka dodatkowych elementów:

15. Stań się liderem swoich ludzi, spraw aby skoczyli za tobą w ogień
16. Spraw aby wierzyli, że to co macie wykonać ma ogromne znaczenie dla firmy i ich samych
17. Udzielaj pochwał pracownikom
18. Twórz "liderów". Prawdziwego kierownika, menedżera, przywódcę poznaje się po tym ilu wypuścił w świat podobnych sobie ...kierowników, którzy odnoszą sukcesy
19. Pomagaj pracownikom rozwiązywać problemy, nie tylko służbowe
20. Świeć osobistym przykładem, bądź wzorem do naśladowania
21. Szanuj innych ludzi



Wyślij zaproszenie do