konto usunięte

Temat: Peter calka consulting international

Przemysław Lisek:
Ja przepraszam, ale jednego nie rozumiem. Ja zetknąłem się z "epistolografią" Petera Calki jak tylko pojawił się on na GL. Już po jednym zdaniu nie miałem wątpliwości z kim mam do czynienia. Nie ja jeden zresztą.

Powiedzcie mi proszę - Wy osoby przez niego naciągnięte lub prawie naciągnięte - co on z Wami zrobił, że nie zauważyliście w nim pozera? Kilka osób mówiło o tym, że "potrafi wzbudzić zaufanie". Czym, do jasnej cholery?!

Czy obietnica zarobienia kroci na handlu z Chinami aż tak bardzo zaślepia instynkt samozachowawczy? Przecież brak elementarnego intelektu tego człowieka słychać i widać po krótkiej wypowiedzi. Gdzie w tym "magnetyzm"?

Jesli bedziesz chcial zainwestowac 100.000, czy moze 500.000 USD w towar w Chinach, zaczniesz szukac. Boisz sie wtopic w byle jakiej chinskiej firmie. NIE MASZ MOZLIWOSCI SPRAWDZENIA KONTRAHENTA! TAKIE SA FAKTY BO NAWET TERAZ JUZ ZNAJAC PIOTRA SYTUACJE, NIE MASZ! Trafiasz na goscia, ktory Ci obiecuje super kase i fabryki (wszystko za 5%) co w wielu wypadkach jest nierealne. On jest na miejscu, Ty tylko odbierasz towar...

Byles w Chinach, poznales go. Prosze Cie Przemek. Masa ludzi sie zlapala.

Czym potrafil wzbudzic zaufanie? W wielu osobach gadka...
Przemysław Lisek

Przemysław Lisek Trener i konsultant
zarządzania
projektami

Temat: Peter calka consulting international

Slawomir Sejda:
Czym potrafil wzbudzic zaufanie? W wielu osobach gadka...
No i ja właśnie o tej gadce. Bo pamiętam, jak pierwszy raz pojawił się na GL. Doskonale pamiętam jego pierwszą wypowiedź. Nie uważam się za geniusza psychologii, nie mniej jednak od razu wiedział, że mam do czynienia z człowiekiem nie godnym prowadzenia poważnej rozmowy o biznesie.

A co tego, że nie mogę sprawdzić - a sprawdzić u ludzi, z którymi ROBIŁ interesy? To w handlu międzynarodowym inwestujecie takie kapitały w oparciu o czyjąś mocną gadkę? Często szkolę firmy, gdzie handel międzynarodowy jest jednym ze standardowych obszarów działalności i zapewniam Cię, że na sprawdzenie kontrahenta wydaje się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

konto usunięte

Temat: Peter calka consulting international

Przemysław Lisek:
Slawomir Sejda:
Czym potrafil wzbudzic zaufanie? W wielu osobach gadka...
No i ja właśnie o tej gadce. Bo pamiętam, jak pierwszy raz pojawił się na GL. Doskonale pamiętam jego pierwszą wypowiedź. Nie uważam się za geniusza psychologii, nie mniej jednak od razu wiedział, że mam do czynienia z człowiekiem nie godnym prowadzenia poważnej rozmowy o biznesie.

A co tego, że nie mogę sprawdzić - a sprawdzić u ludzi, z którymi ROBIŁ interesy? To w handlu międzynarodowym inwestujecie takie kapitały w oparciu o czyjąś mocną gadkę? Często szkolę firmy, gdzie handel międzynarodowy jest jednym ze standardowych obszarów działalności i zapewniam Cię, że na sprawdzenie kontrahenta wydaje się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Przemku masz racje i zgadzam sie z Toba. Problem polega na tym, ze Piiotr potrafil sciagnac do siebie ludzi, ktorzy mu zaufali i potem zaczynaly sie problemy.

W wielu przypadkach rowniez bez przyjazdow...

Jesli chodzi o handel miedzynarodowy. Robie to od kilku lat, nie szkole, nie ucze, ale praktykuje z dosc dobrymi rezultatami. Zarowno eksport z Chin jak i import do Chin, ktore sa jednym z najtrudniejszych rynkow.

Wiem ile wydaje sie na sprawdzenie kontrahenta, bo zdarza sie tak, ze robie audyty.

Reasumujac, dzieki 'dzialalnosci' Piotra mamy kilku naprawde duzych kontrahentow. Mamy rowniez osoby, ktore czyuja sie oszukane....

Stan K.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: Peter calka consulting international

Stan K.:
Coz, o tzw "Sprawdzaniu kontrahenta wg polskich czy nawet europejskich standartow mam dosc niskie zdanie, wynikajace z wieloletniej praktyki. Jest to prawie zawsze bezwartosciowe zajecie.
Najlepszym kryterium jest nie tyle sprawdzanie co stworzaenie mechanizmow zabezpieczajacych przed naduzyciami. Ale zanim do tego dojdzie to trzeba przejsc przez etapy wstepne.

Waznym kryterium jest ustalenie, na ile potencjalny partner wiaze swoja kariere z przyszloscia whandlu miedzynarodowym. Ale sprawdzenie, czy firma jest zarejestrowana czy nie to nedzne kryterium - jeden freelancer moze byc pozyteczniejszy niz firma z wielkim biurem itp. Z naszego dsowiadczenia, wszystkie przekrety (tu zaliczam powyzej 10,000$) dokonane zostaly przez firmy zarejestrowane, istniejace legalnie jako spolki zoo.
Do tego we wszystkich przypadkach doszlo do spotkan osobistych. Dwie firmy z Australii, dwie z Polski.

Ale o tym nigdy nie beda wiedziec szkoleniowcy - bo niby skad? Z ksiazek?
Za bezwartosciowe uwazam tez sprawdzanie poprzez firmy specjalizujace sie - one dzialaja wg nast schematu: Najpierw sprawdzaja rejestracje, potem szukaja na Internecie, potem lokalny przedstawiciel wykonuje telefon i przeprowadza wywiad z szefem.

W szufladzie lezy wyrok na odszkodowanie ponad milion zlotych od firmy z Lublina, a jakze zarejestrowanej i sprawdzonej. Jaka ma wartosc, gdy wlasciciele firmy przepisali majatek na rodzine?

Zgadzam sie poza jedna kwestia.

Jesli sprawdzamy klienta: najpierw z nim zaczynam rozmawiac ja, potem moja chinska zona i tu zaczynaja sie normalne rozmowy. Chinczyk z chinczykiem rozmawia zupelnie inaczej.

My na przyklad nie sprawdzamy firm pod wzgledem papierow. Robimy to w inny sposob. Nigdy nie zawiodl.

Funkcjonuje do dzisiaj i zaden klient nie zostal wystawiony.

konto usunięte

Temat: Peter calka consulting international

Stan K.:
Coz, o tzw "Sprawdzaniu kontrahenta wg polskich czy nawet europejskich standartow mam dosc niskie zdanie, wynikajace z wieloletniej praktyki. Jest to prawie zawsze bezwartosciowe zajecie.
Najlepszym kryterium jest nie tyle sprawdzanie co stworzaenie mechanizmow zabezpieczajacych przed naduzyciami. Ale zanim do tego dojdzie to trzeba przejsc przez etapy wstepne.

Waznym kryterium jest ustalenie, na ile potencjalny partner wiaze swoja kariere z przyszloscia whandlu miedzynarodowym. Ale sprawdzenie, czy firma jest zarejestrowana czy nie to nedzne kryterium - jeden freelancer moze byc pozyteczniejszy niz firma z wielkim biurem itp. Z naszego dsowiadczenia, wszystkie przekrety (tu zaliczam powyzej 10,000$) dokonane zostaly przez firmy zarejestrowane, istniejace legalnie jako spolki zoo.
Do tego we wszystkich przypadkach doszlo do spotkan osobistych. Dwie firmy z Australii, dwie z Polski.

Ale o tym nigdy nie beda wiedziec szkoleniowcy - bo niby skad? Z ksiazek?
Za bezwartosciowe uwazam tez sprawdzanie poprzez firmy specjalizujace sie - one dzialaja wg nast schematu: Najpierw sprawdzaja rejestracje, potem szukaja na Internecie, potem lokalny przedstawiciel wykonuje telefon i przeprowadza wywiad z szefem.

W szufladzie lezy wyrok na odszkodowanie ponad milion zlotych od firmy z Lublina, a jakze zarejestrowanej i sprawdzonej. Jaka ma wartosc, gdy wlasciciele firmy przepisali majatek na rodzine?

Konczac, Stan, znajac mnie dosc dlugo... dziwne jest to, ze nie zleciles nam zadnej pracy, a na przyklad Calce, ktory, zrobil Cie na kilka tysiecy...

Stan K.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: Peter calka consulting international

Wszystko wszystkim, ale Całka nadal się z nas wszystkich śmieje i kręci swoje filmiki. Tak się zastanawiam, ilu ludzi jeszcze w międzyczasie oszukał. Wprawdzie nie ma go już na goldenline, ale nadal działa i szuka kolejnych ofiar.

Stan ten adres, który Ci podał był nieprawdziwy - moje dokumenty wysłane do niego wróciły. Po prostu Całka każdemu podaje inny adres zamieszkania nieprawdziwy. Tak naprawdę w stosunku do takiego bydlaka to powinno mieć zastosowanie prawo pięści, bo formalne prawo jest bezsilne.

Tymczasem żyje sobie w miarę spokojnie w Azji i z pewnością pilnie śledzi nasze wszystkie wypowiedzi. A jak sobie poczyta, to zaraz kręci następny filmik. Super się ustawił. Może każdego opisać w Internecie jak mu się żywnie podoba a niestety ofiara nie może nic zrobić.

Nigdy nie wjedzie do Europy ani też do USA, ale na życie w Azji spokojnie mu wystarczy a nienawiść do wielu osób pozwoli mu przetrwać jeszcze długo.

Pozdrawiam wszystkich oszukanych, którzy pisali do mnie skargi i wiele maili a potem nagle szybko zniknęli. Gdybyśmy połączyli wspólnie siły i środki tak normalnie, co do zasady, to Całka już dawno skończyłby ze swoim nieuczciwym procederem i znalazł w więzieniu.

konto usunięte

Temat: Peter calka consulting international

Stan K.:
Nic dziwnego sa 2 powody:
a) Calke poznalem przed Toba
b) Elektronika nie jest w naszym glownym profilu, za wyjatkien komputerow sieciowych, o ktorych Calka nie ma pojecia i nie bral w tym udzialu. Inne dziedziny elektroniki (telefony komorkowe i notebooki) - to byla nasza uprzejmosc i chec pomocy Calce.
Poza tym mialem osobiste kontakty z jedna z fabryk w Shenshen, ktora wyposazyla czesciowo nasza kawiarnie Internetowa na Filipinach. I na tym poprzestalismy.


Dostarczamy glownie do Rosji, urzadzenia i pojazdy.

Maszyny na rynek azjatycki, wczesniej KYOKUTO (japonskie nadwozia) teraz XCMG.

Jestesmy wspolwlascicielem 4 fabryk w Chinach: LED i telefony (moja branza), torebki damskie i odziez (moja zona)... Fabryka produkujaca jeansy 600 osob zatrudnionych produkuje min. dla: Guess, Levis, Lee...

[edit]

w momencie kiedy odwiedziles Piotra w HK juz sie znalismy...

ja z Piotrem sie nie spotkalem i najprawdopodobniej nigdy sie juz nie spotkam. Mimo ze mieszka ode mnie 1.5 godziny promem.Slawomir Mariusz Sejda edytował(a) ten post dnia 22.04.11 o godzinie 17:38

konto usunięte

Temat: Peter calka consulting international

Informuję niniejszym, że Peter Calka nadal działa. Otrzymałem wczoraj od niego list z pogróżkami, że niby niedługo będzie w Polsce i wtedy będę błagał o litość. Podobno będzie za kilka dni. Uprzejmie informuję ponadto, że on jest zalogowany na portalu big china oraz goldenline pod innym nazwiskiem. Prawo Chińskie nie dało sobie więc z nim rady. Natomiast, czy inne prawo znajdzie zastosowanie - trudno powiedzieć, bo oszust jest bardzo sprytny...
Jolanta D.

Jolanta D. Rekruterów zapraszam
do kontaktu -
stanowiska
menadżerskie

Temat: Peter calka consulting international

nie wiem czy jest zarejestrowany pod innym nazwiskiem, ale na pewno jest pod własnym :)
http://www.goldenline.pl/piotr-calka2
Małgorzata G.

Małgorzata G. tablety graficzne

Temat: Peter calka consulting international

Historię tę śledzę już od dawna - tu, na big china, na youtube. I po prostu poraża mnie sposob wypowiadania się tego czlowieka, błędy ortograficzne, kompletny brak konkretów i "fantazja" w opisywaniu swoich pseudo-osiagnięć i nazywaniu swoich firm "Peter Całka Masonry"... Ręcę opadają :)
Nie ma się co oszukiwać - jeśli ktoś, oprócz pieknych słówek i gładkiej gadki, nie ma nic do zaoferowania - to po prostu szkoda czasu.Małgorzata G. edytował(a) ten post dnia 10.12.11 o godzinie 10:20
Grzegorz Szymański

Grzegorz Szymański Rozwój struktur
sprzedaży

Temat: Peter calka consulting international

Małgorzata G.:
Historię tę śledzę już od dawna - tu, na big china, na youtube. I po prostu poraża mnie sposob wypowiadania się tego czlowieka, błędy ortograficzne, kompletny brak konkretów i "fantazja" w opisywaniu swoich pseudo-osiagnięć i nazywaniu swoich firm "Peter Całka Masonry"... Ręcę opadają :)
Nie ma się co oszukiwać - jeśli ktoś, oprócz pieknych słówek i gładkiej gadki, nie ma nic do zaoferowania - to po prostu szkoda czasu.


Ja też śledzę tę historię, ale mam zupełnie odmienne odczucia. Mnie ręce nie opadają. Raczej nie mogę wyjść z podziwu. Całka perfekcyjnie opanował umiejętność grania na chciwości potencjalnych "klientów".

Zauważył, że różowe okulary chciwości, przesłaniają im brak konkretów, i fantazję w opisywaniu osiągnięć. Pewnie nawet gdyby Całka na spotkanie przyszedł na golasa, oni i tak by tego nie zauważyli:) Bo przecież obiecał, że tanio załatwi i wszyscy zarobią miliony.

W sumie to się trochę dziwię, jak można dawać pieniądze przed otrzymaniem towaru? Jeszcze do tego kompletnie nie znanemu osobnikowi.
Taka praktyka to samobójstwo biznesowe nawet w Polsce. Mało jest firm, które zbankrutowało tylko dlatego, że paru klientów nie zapłaciło faktury?
Jest towar są pieniądze, nie ma towaru nie ma pieniędzy. W drugą stronę to samo.
Odroczony termin płatności, a co to jest???? Zaliczka na towar, a co to jest????

Stan K.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Sebastian Sadowski-Romanov

Sebastian Sadowski-Romanov CEO | ITRO Export
Solutions

Temat: Peter calka consulting international

Stan dla jednego 2000 USD t są grosze, dla innych cały kapitał jaki posiadają. Nie dziw się więc że oszustwo nawet na 500 PLN dla niektórych to dużo.

Ja osobiście stosuję metodę zaliczki, aby sprawdzić czy klient jest poważnie zainteresowany.

Jeżeli żal mu 1000 PLN a chce robić interesy za dziesiątki lub setki tysięcy to od razu go odpuszczam.

Stan K.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Grzegorz Szymański

Grzegorz Szymański Rozwój struktur
sprzedaży

Temat: Peter calka consulting international

Stan K.:

NA GL znajdziesz kilka osob ktorym pomagalem bezinteresownie finansowo.
POmoglem tez i Calce przelewajac mu 2000, by mogl rozruszac bsuiness, pomoglem mu dajac mu kontakty w dziedzinie, ktora mnie nei interesuje.

POwtarzam, jest wiele osob na GL ktore sa mi wdzieczne, i jest wiele w swiecie, ktore nigdy by nie zarzucily mni chciwosci a raczej nadmierny sentymentalizm.


Napisałeś poemat aby wytłumaczyć chciwość bezinteresownością.
Ja nie zamierzam się z Tobą spierać, bo jak pokazują inne dyskusje w których bierzesz udział, jest to bez sensu. Jesteś po prostu jedną z najmundrzejszych osób na GL:) Wszystko wiesz najlepiej.

Jak dluzej pobedziesz w businessie to zrozumiesz duzo wiecej co to zaufanie miedzy partnerami.

Ja Cię ktoś wydoi na więcej niż Całka to zrozumiesz o czym mówię.
Oczywiście tego Ci nie życzę. Dyskusję kończę i pozdrawiam.

Paweł L.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Jerzy M.

Jerzy M. Problematyka MSP,
dotacje
UE,projekty,Prince2
Practitioner

Temat: Peter calka consulting international

:) Nie nzam człowieka ale jest juz legenda wiec zagladam tu czasem aby sledzic rozwoj serialu, swoja droga to musi byc wielki czlowiek skoro tyle osob go zna

Stan K.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

Następna dyskusja:

Uwaga. Przestrzegam przed f...




Wyślij zaproszenie do