Arkadiusz G.

Arkadiusz G. Zrezygnować z marzeń
ze strachu przed
porażką to jak
pope...

Temat: CARBO - lepiej w trakcie treningu czy zaraz po ?

Witam,
wiele było dyskusji na temat CARBO ale nie znalazłem nic na temat plusów i minusów picia CARBO podczas treningu lub zaraz bezpośrednio po nim.
Jaką opcje Wy preferujecie?
Picie CARBO podczas treningu (rozcieńczonego do postaci napoju izotonicznego - np. 50g w 500ml wody) czy zaraz po treningu np. 50g w 200ml wody ??

Czekam na Wasze opinie.

konto usunięte

Temat: CARBO - lepiej w trakcie treningu czy zaraz po ?

Temat był wałkowany wielokrotnie,
Wszystko zależy od celu jaki Ci przyświeca.
Jeśli jest to trening typowo sylwetkowy to po treningu siłowym
Jeśli cel jest wyłącznie kondycyjny lub wytrzymałościowo - siłowy możesz pić w trakcie
Arkadiusz G.

Arkadiusz G. Zrezygnować z marzeń
ze strachu przed
porażką to jak
pope...

Temat: CARBO - lepiej w trakcie treningu czy zaraz po ?

Cel sylwetkowo - redukcyjny.
Piję carbo po treningu i za chwilę BCAA problem polega na tym, że carbo rozpuszczam w 200ml wody i później BCAA także w 200ml wody. Następnie wsiadam na rowerek lub na bieżnie, tylko że ciężko się biega lub pedałuje z brzuchem pełnym wody. Nie chce mieszać CARBO z BCAA bo podobno spowalnia to wchłanianie.
Dlatego chciałem pić CARBO podczas treningu a BCAA po żeby ograniczyć ilość płynów przed aerobami.

konto usunięte

Temat: CARBO - lepiej w trakcie treningu czy zaraz po ?

I tak rób.

Carbo w trakcie, BCAA po treningu - to jest optymalne rozwiązanie

konto usunięte

Temat: CARBO - lepiej w trakcie treningu czy zaraz po ?

Ja jak robiłem redukcję początkowo piłem BCAA przed treningiem siłowym i po siłowym a carbo po całym treningu (aeroby na rezerwie glikogenowej) z czasem w ostatnich tygodniach redukcji całkowicie zrezygnowałem z carbo, i w tym okresie miałem 2 razy szybsze efekty treningu, ale uwaga! (góra pół godziny po treningu był normalny posiłek z węglowodanami)
Nie mówię, że moje podejście jest dobre, czy właściwe i nie zalecam na dłuższą metę, ale na mnie podziałało.
Arkadiusz G.

Arkadiusz G. Zrezygnować z marzeń
ze strachu przed
porażką to jak
pope...

Temat: CARBO - lepiej w trakcie treningu czy zaraz po ?

BCAA biorę przed treningiem siłowym i po, Carbo teraz zacząłem pić w trakcie treningu siłowego (bo nie byłem w stanie biegać z żołądkiem pełnym wody), po treningu siłowym około 30-40 minut aerobów a po nich aminokwasy proste.
Posiłek to mogę zjeść jakieś 40 minut po aerobach i wtedy jest to godzina około 22. Na noc Glutamina i spać.
Nie wiem czy jest to dobry plan ale na siłownię mogę pójść nie wcześniej niż na 19ta więc w sumie ten ostatni posiłek to wychodzi tak późno.

konto usunięte

Temat: CARBO - lepiej w trakcie treningu czy zaraz po ?

Dużo zależy też od tego ile tego carbo pijesz.
Nawet jeśli jest godzina 22, jeśli jesteś po wysiłku warto zjeść jakiś posiłek białkowo - węglowodanowy (bardziej białkowy, a węglowodany w niewielkiej ilości).
Arkadiusz G.

Arkadiusz G. Zrezygnować z marzeń
ze strachu przed
porażką to jak
pope...

Temat: CARBO - lepiej w trakcie treningu czy zaraz po ?

CARBO wypijam około 50 gramów. A posiłek właśnie taki jadam - przewaga białka nad węglowodanami.

Następna dyskusja:

Czy CARBO po treningu wlicz...




Wyślij zaproszenie do