Kamil Szalewski

Kamil Szalewski myślę, projektuję i
staram się tworzyć

Temat: Czas jaki kursor jest nad elementem i podjęcie akcji

Witam ponownie,
Mam następujący problem. Chciałbym aby akcja mouseover na divie odbywała się tylko wtedy, kiedy kursor jest nad nim stosowny czas, aby zablokować odpalanie akcji tylko przy przejechaniu przez div. Istnieje jakieś proste rozwiązanie tego problemu?

Pozdro,
Kamil

Temat: Czas jaki kursor jest nad elementem i podjęcie akcji

spróbuj tak:
$('selektor').bind(
'mouseover',
{delay: 1000},
function() {
..
}
);


Delay podajesz w [ms], nie pamiętam czy do tego nie był potrzebny dodatkowo easing.. ew. można też spróbować ze speed, zamiast delay. W dokumentacji tego nie ma, ale za czasów jQuery 1.2.0 śmigało ;]

BTW - do czego potrzebujesz opóźnienia?
Jeśli próbujesz wymusić konkretną kolejność animacji, albo chcesz zapobiec sytuacji, gdzie np. ktoś szybko 100 razy przejedzie nad elementem, co wywoła 100x wykonanie jakiejś powolnej animacji (powstanie krótkometrażowy film o dość liniowej fabule ;)), to znacznie lepszym rozwiązaniem jest zabawa z queue dla animate (potrafi przerywać działania) ;)
No chyba, że po prostu nie chcesz aby jakiś dymek pojawiał się od razu po najechaniu, to ok ;]Marcin Kubala edytował(a) ten post dnia 28.07.10 o godzinie 12:06
Kamil Szalewski

Kamil Szalewski myślę, projektuję i
staram się tworzyć

Temat: Czas jaki kursor jest nad elementem i podjęcie akcji

Rozwiązałem ten problem przy okazji rozwiązywania innego, ale dzięki wielkie za pomoc - z pewnością przyda się.

Pozdro,
Kamil

Temat: Czas jaki kursor jest nad elementem i podjęcie akcji

to może podziel się rozwiązaniem, z chęcią poznam nowe sposoby.
Bartosz Ratajczyk

Bartosz Ratajczyk MS SQL Developer

Temat: Czas jaki kursor jest nad elementem i podjęcie akcji

W jednym projekcie do obsługi menu użyłem superfish (http://users.tpg.com.au/j_birch/plugins/superfish/), który dla spowolnienia reakcji korzysta z pluginu hoverIntent. Możliwe, że trochę z armatą do muchy, ale może się przyda.

http://cherne.net/brian/resources/jquery.hoverIntent.html



Wyślij zaproszenie do