konto usunięte

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Zamieszczam poniżej artykuł za Onetem - proszę o Wasz komentarz, bo dla mnie słowa tego dziadka to jakaś żenada jest....


------------------------------------

Widok z Wawelu na "zimnego Lecha"

Turyści zwiedzający katedrę wawelską w Krakowie po wyjściu z krypt kryjących sarkofagi królów Polski, a także Lecha i Marii Kaczyńskich, spacerują po wawelskim wzgórzu. Chcą zobaczyć, jaki widok cieszył królewskie oczy. Co widzą? Olbrzymi baner reklamujący piwo z napisem: "Zimny Lech", oplatający dawny hotel Forum po drugiej stronie Wisły.
U wielu osób skojarzenie z tym, co widzieli przed chwilą, jest natychmiastowe. - Taka reklama nie powinna się znajdować tak blisko miejsca pochówku zmarłego prezydenta - uważa Jerzy Bukowski, szef Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie. - Nie mam nic przeciwko piwu, ale ta reklama może pozostawiać pewien niesmak - dodaje Bukowski.

Jak się dowiedzieliśmy, akcja reklamowa piwa Lech była przygotowana przez właściciela marki Kampanię Piwowarską SA dużo wcześniej. Plakaty z "zimnym Lechem" miały się pojawić jeszcze w kwietniu. Katastrofa smoleńska spowodowała, że akcję wstrzymano na sześć tygodni.

- Chcieliśmy się upewnić, czy wszystko będzie w porządku - tłumaczy Paweł Kwiatkowski, rzecznik prasowy Kampanii Piwowarskiej. - Zamówiliśmy badania u renomowanej firmy sondażowej, która miała zbadać, czy zwolennikom PiS hasło "zimny Lech" będzie się źle kojarzyło i obrażało ich uczucia. Okazało się, że nie - dodaje Kwiatkowski. Jego zdaniem ktoś, komu hasło kojarzy się ze zmarłym prezydentem, należy do osób "wyjątkowych", bo nawet gorący zwolennicy braci Kaczyńskich nie mieli nic przeciwko "zimnemu Lechowi".

- Ostatnią rzeczą, w jaką chcemy się wikłać, jest polityka - podkreśla Kwiatkowski.

-----------------------------------------------------

Po akcji z krzyżami na Błoniach, proteście jakiegoś śmiesznego radnego przeciwko koncertom na obok kamienia papieskiego, teraz taka pierdoła...

Mam wrażenie, że niektórzy chcą być bardziej papiescy niż sam Papież, albo parafrazując Zimniejsi od Zimnego Lecha...
Tomasz M.

Tomasz M. never go full
retard!

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Swoją drogą, to bardzo dobry, choć niezamierzony, kawał czarnego humoru ;D
Adam L.

Adam L. Freelancer / job
squatter - do
dyspozycji

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Tomasz Jarzębiński:
Zamieszczam poniżej artykuł za Onetem - proszę o Wasz komentarz, bo dla mnie słowa tego dziadka to jakaś żenada jest....

Daj spokój, jaki komentarz tu potrzebny?
Ten pan musi, inaczej się udusi ;)
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35797,4024541.html

Notabene, w Krakowie podobnych ekscentryków (mówiąc wprost: dziwaków) jest dużo więcej, tylko zdecydowana ich większość przejawia aktywność nie wychodzącą z głowy i ust, no w najlepszym (najgorszym?) razie jest to aktywność lokalna (by nie powiedzieć bardzo lokalna) - na szczeblu różnych stowarzyszeń, TWA i mniej lub bardziej formalnych "klubów seniora" (żeby ktoś mnie źle nie zrozumiał - nie szydzę z seniorów en masse). A ten pan potrafi zrobić niezły szum medialny, choć najczęściej to pianobijstwo.
Znajomość liter niekoniecznie oznacza, że ma się coś do powiedzenia (w sensie napisania)... a jak śpiewał Jerzy Stuhr "czasami człowiek musi, inaczej się udusi".Adam Liszka edytował(a) ten post dnia 09.07.10 o godzinie 11:05

konto usunięte

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Reklama wisi prawidłowo.
To szanowny prezydent spoczywa nie tam, gdzie trzeba.
~Brudny pisuar 2010-07-09 11:04:15

komentarz pod artykułem
załatwia sprawę:)
Adam L.

Adam L. Freelancer / job
squatter - do
dyspozycji

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Piotr B.:
Reklama wisi prawidłowo.
To szanowny prezydent spoczywa nie tam, gdzie trzeba.
~Brudny pisuar 2010-07-09 11:04:15

komentarz pod artykułem
załatwia sprawę:)
Prawdę mówiąc druh Bukowski za tę "kampanię" powinien dostać jeszcze rebuchę od Kompanii Piwowarskiej za działania marketingowo-promocyjne polegające na przyciągnięciu uwagi na banner, choć biorąc pod uwagę jego (tj. baneru a nie dr hm Bukowskiego) rozmiary, trudno go nie zauważyć nie mając wad wzroku.

Kraków wesołym miasteczkiem jest ;)Adam Liszka edytował(a) ten post dnia 09.07.10 o godzinie 12:20

konto usunięte

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

jak byłem w ostatni weekend w Krakowie to też na to zwróciłem uwagę, się uśmiechnąłem bo skojarzenie i owszem wywołuje ale that's it:)
bez martyrologicznego zacięcia...
tym bardziej że hasło jako dowcip krąży od daaawna:)

konto usunięte

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Reklama była niezamierzona i powinna wisieć, protest jest idiotyczny, ale to co się robi czasem w odpowiedzi to naprawdę jest już żenada. Można to tłumaczyć tym, że każda akcja wywołuje reakcję, ale jakieś minimum przyzwoitości powinno zostać.

Swoją drogą, czy oburzenie na reklamy nie jest dzisiaj modne w kręgach liberalno-lewicowych? Co rusz słyszę, że jakaś reklama obraża kobiety (nikt mi nie powie, że jeżdżę jak baba, co na to moja żona - zależy która itd.), homoseksualistów (jakiś szampon zagraniczny, nie pamiętam nazwy), ludzi biednych (reklama Danio). Jak niektórzy chcieli poprawności politycznej to ją mają :)Olgierd Sroczyński edytował(a) ten post dnia 09.07.10 o godzinie 12:53
Tomek S.

Tomek S. Korzystaj z życia
zanim ono ciebie
wykorzysta

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Druh Bukowski...ha ha ha
Pamiętam jak przyjeżdżał na inspekcje naszego obozu harcerskiego....możnaby wiele napisać o harcerzu....:))) ....a zresztą....nie chcę mieć kłoptów i naruszać regulaminu :))))
Bartłomiej Juszczyk

Bartłomiej Juszczyk dyrektor
zarządzający Grupa
Adweb; inwestor,
wykładowca, ...

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Chore... Ja tylko jestem ciekaw jest ten precedens, z naszym nowym "bohaterem narodowym" odbije się czkawką niektórym, gdy trzeba będzie chować kolejnych prezydentów. Zachowując bowiem proporcje, to co - Wałęsę na dzwonnicy Zygmunta umieszczą czy co?!

Pozdrawiam, lekko zażenowany...

Szczepan J.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Krzysztof K.

Krzysztof K. ST. INSPEKTOR BHP

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Baren jest wporzo - to Kaczyńscy zostali pochowani "Tam gdzie nie powinni spoczywać. Dla "takich" - jest Aleja zasłuzonych na Powązkach. Byłoby godnie i honorowo - a tak jest obciach i kpiny. Brat, bratu zgotowała taki los.
Już przy pochówku Piłsudskiego na Wawelu była awantura na ten temat - a my polacy nadal nie umiemy wyciągać z historii wniosków.
Apropo: Baner / Kaczyński - ironia, proza zycia,
Paweł B.

Paweł B. Inteligentne,
bezprzewodowe
systemy WMS dla ERP

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Prawda jest taka, że w Polsce są dwa obozy - platformersi i pisiaki i nie wiem, który bardziej żenujący.
Zgoda buduje - świetnie budują ją Palikot i Niesiołowski. Poziom prowadzenia polityki typowy dla szlacheckich sejmów i liberum veto. Znamienne jest też prowadzenia akcji pt. "my jesteśmy najmądrzejsi" wszyscy inni niech siedzą cicho, co niedawno zademonstrował Niesiołowski. Brak elementarnej kultury i szacunku do kobiet, zademonstrowany przez obu panów. Scena z kampanii - Kaczyński ma wiec w Lublinie a po drugiej stronie Palikot stawia scenę i bawi się w zakłócanie wiecu Kaczyńskiego. Czemu to ma służyć ? Czy Palikot też kandydował na prezydenta?. Czy takie akcje mają miejsce gdziekolwiek na świecie ? Czy nie zauważacie, że to szkodzi demokracji ? Przecież przerabialiśmy już przez kilkadziesiąt lat jednopartyjność. To jest po prostu wioska. Wyśmiewanie polityków zostawmy kabaretom. Wkurza mnie też to, że jest jakaś grupa ludzi, która nadal kontynuuje idiotyczną kampanię kretyńskich żartów na temat Kaczyńskich. Została zapoczątkowana wraz z pierwszą kampanią prezydencką Kaczyńskiego i nadal trwa. Nie mogę już słuchać żartów o kaczkach, zimnym Lechu czy krwawej Mary. Gdzie tu pluralizm ? Przecież to jest żenujące ! A może tak żarty o Palikocie ? "Janusz, zmieniłeś się..." powiedział Komorowski. Czy na prawdę nikt nie widzi, że to jest człowiek, który w nosie ma komisję Przyjazne Państwo, której jest szefem i zależy mu tylko na tym, żeby się promować w mediach? Jeśli jest taki dobry to niech się pochwali swoimi super osiągnięciami w postaci tego, ile polskich firm przeniosło się do Czech, na Słowację i Wyspy w czasie rządów PO. Cała jego działalność to odwracanie uwagi od rzeczy ważnych, z którymi sobie po prostu nie radzi. To, że zniknął na kilka tygodni z mediów po katastrofie w Smoleńsku świadczy po prostu o tym, jak bardzo się załamał tym, że nie będzie miał komu wbijać szpilki. Ale spokojnie jest brak bliźniak. Jak jego zabraknie będzie kościół.
Polska jest najważniejsza - zaraz potem najważniejsze jest moje własne ego. "Jak mój brat zostanie prezydentem to ja na pewno nie będę premierem". Szkoda gadać po prostu. Jarosław nawet sobie nie zdaje sprawy, ile dobrego zrobiłby dla polskiej demokracji gdyby odsunął się w cień po śmierci brata i "pozwolił" kandydować komuś innemu. Ostatnie jego wypowiedzi z kampanii gloryfikujące komunistów i wybielające Gierka to już po prostu kumulacja głupoty. Do tego sojusz z Samoobroną, Romanem Wielkoludem i Ojcem Dyktatorem...

Niniejszym jestem zniesmaczony tym co się dzieje w Polsce i na prawdę mam dość tych ludzi. Niepokoi mnie też dwubiegunowość i podział Polski na dwie grupy. To jest niezdrowa sytuacja. Nie ma alternatywy dla jednych i drugich. Działalność polityczną Korwina Mikke raczej trzeba uznać za pewną egzotykę i ciekawostkę. Zabawne jest też to, że chociaż zwolennicy PO zwykle przedstawiają się jako ludzie oczytani, otwarci na świat i tolerancyjni, to w rzeczywistości wieje od nich taką samą wiochą jak od pisiaków. Zero tolerancji dla innych światopoglądów politycznych i przekonanie o własnej wyższości typowe dla środowiska Hitlera i faszystów czego przykładem są żarty o zmarłych. To się po prostu w głowie nie mieści.

Stawiam pytanie. Czy jest szansa na odmianę ? Moim zdaniem chyba nie ! Co najwyżej pojawią się nowe partie, w którym pojawią się ci sami ludzie, którzy w polityce przewijają się od wielu lat. W Polsce normalni ludzie nie zajmują się polityką więć muszą zostać Ci, którzy już są.

Ratunku, Niemce mnie biją ! - krzyknął Jan Rokita, człowiek roku 200X wg. WPROST.Paweł B. edytował(a) ten post dnia 10.07.10 o godzinie 23:52

konto usunięte

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Kompania Piwowarska jeśli już...a nie kampania ;)
Adam L.

Adam L. Freelancer / job
squatter - do
dyspozycji

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Tomasz Jarzębiński:

Druh Jerzy harcmistrz Bukowski znowu w natarciu:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Apeluja-do-Komo...

W dawnych instytucjach wojskowych takim "rozpalonym" osobnikom podawano skrycie związki bromu. Ponoć pomagało...

Szczepan J.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

konto usunięte

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Szczepan Maślanka:
warto wspomnieć wypowiedzi szanownego pana niesiołowskiego (brak
Oto co mówił i jakie prezentował poglądy szanowny pan poseł raptem kilka lat temu:

Zacytowałeś akurat najmniej ważny element upodlenia ZChN.
Przypominam incydet z Pinochetem, który do końca życia przekreśla Niesiołowskiego i M. Jurka.

p.

Szczepan J.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora
Michał M.

Michał M. Obracam się w
nieruchomościach.

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Powinni zrobić 500-metrową strefę ochronną wokół Wawelu. Rozstrzelany będzie każdy znajdujący się w tej strefie kto nie idzie lub wraca ze składania hołdu byłem u prezydentowi (gołębie nie będą rozstrzeliwane o ile nie zesrają się na któryś z budynków zamku).

W strefie tej powinien być tez zakaz grania we frisbee, a przestrzeń powietrzna nad tym terenem wyłączona z ruchu meteorytów (jak który naruszy to rozstrzelać).

konto usunięte

Temat: Czy w tym mieście niektórym się już całkiem pomieszało w...

Najbardziej przewalone będą miały przelatujące dzikie kaczki w kluczu. To już całkiem będzie się źle kojarzyć!!

Szczepan J.

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora



Wyślij zaproszenie do