Natalia R.

Natalia R. Dyrektor Sprzedaży i
Marketingu

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

witam wszystkich serdecznie:)

a jaki motor doświadczeni motocykliści lub motocyklistki mogą polecić na sam początek dla drobnej kobietki?

pozdrawiam

Natalia
Gosia Stypka

Gosia Stypka wlasciciel,
www.kuplampy.pl

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Ja mialam CBR 125 ale maluszek ,strach wyprzedzac
W tym roku kupilam Honda VTR 250 , jest cudna,zupelnie wystarcza, bylam nia juz na 5 dniowej wycieczce( 1800km) i sprawuje się bez zarzutu.

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Hej,

Koleżanko - ja swoją przygodę z motocyklem rozpocząłem w tym roku z modelem Kawasaki ER5.
2 cylindry, 50 KM, max speed - 175 km/h przy mojej wadze ok. 85 kg.
Motor lekki, zwinny, a niecałe 7 sekund do 100 km/h powoduje że większość seryjnych aut zostaje w tyle. Spalenie - przy kręceniu do czerwonego pola nie przekroczyło 6l na 100 km.

Z ręką na sercu mogę go Tobie polecić.
Oczywiście szybko może Ci zacząć brakować mocy jak już się z nim zaprzyjaźnisz to docenisz jego walory, jak na tak małą moc daje bardzo dużo przyjemności z jazdy.

Ps. odradzam na 1 moto dla kobiety 600 cm3 - za duża moc jak na brak umiejętności!
Jak już coś kupisz - pochwal się!
Szerokości ;)Daniel F. edytował(a) ten post dnia 09.07.10 o godzinie 10:41

konto usunięte

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Natalko
przede wszystkim napisz jaki typ motocykla Cię najbardziej "rajcuje" : )
później można dobierać model ...
pozostaje kwestia funduszy - ale te też są zależne od typu.

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Zgadzam się z Jarkiem i polecam wątek zaproponowany przez Ewę. Motocykl ma sprawiać przyjemność i niekoniecznie musi być praktyczny więc najpierw zdefiniuj to, co Ci się podoba a potem poszukaj w tej kategorii czegoś dla siebie.

Generalnie na pierwszy motor najlepiej jest nie szukać czegoś o zbyt dużej masie i mocy, czyli czegoś, co bardziej wybacza błędy, które nieuchronnie się na początku popełnia. Jestem jednak przeciwnikiem demonizowania pojemności. Nie widzę np. sensu w kupowaniu motocykla o pojemności 125 cm3 niezależnie czy ma to być pierwsze moto dla mężczyzny czy kobiety. Nawet niewysoka i niezbyt silna osoba poradzi sobie np. z Suzuki GS500 a przyjemność z prowadzenia będzie dużo większa niż takiego pierdopędu o małej pojemności. Napisz jakiego jesteś wzrostu, na jakich motocyklach jeździłaś do tej pory i jak oceniasz swoje dotychczasowe umiejętności. Wtedy łatwiej będzie nam coś zasugerować.

Poza tym nie kupuj pierwszego motocykla sama. Poproś o pomoc znajomego motocyklistę a jeśli wstępna weryfikacja przebiegnie pozytywnie to odwiedź serwis i niech tam porządnie wszystko sprawdzą. Takie typowe maszyny dla początkujących często mają nieciekawą przeszłość bo ich właściciele często się przewracają albo zaliczają "szlify" a od stanu technicznego zależy twoje bezpieczeństwo. Jest to nawet jeszcze ważniejsze w przypadku motocykla niż w przypadku samochodu.

No dobra kończę już bo nie umiem się streszczać i ten post zrobił się stanowczo zbyt długi :-)
Jerzy Kopyra

Jerzy Kopyra radca prawny,
obsługa prawna
inwestycji
budowlanych

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Pierwszy motocykl (jak również każdy następny) dla kobiety powinien być...ładny ;-))
Barbara M.

Barbara M. Menedżer ds. ochrony
środowiska,
bezpieczeństwa i
higieny...

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Ja tam Gska polecam. Nie jest duży, a i obniżyć można, da się nim wyprzedzić (bo CBRką 125 czasem ciężko) ale zaszaleć ciężko więc nie kusi na głupoty:P a przy tym wszystkim ŁADNIE WYGLĄDA:)

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Jerzy Kopyra:
Pierwszy motocykl (jak również każdy następny) dla kobiety powinien być...ładny ;-))

To zabrzmiało nieco lekceważąco względem kobiet na motocyklach. Rozumiem, że estetyka jest ważna, ale nawet kobieta, jeśli naprawdę chce jeździć, może to robić na mniej urodziwej maszynie.
Osobiście decydując się na pierwsze moto zwracałam przede wszystkim uwagę na stan techniczny i świeżość maszyny a nie na wgnieciony bak, przerysowane owiewki, gdzie każda z innej parady (żółta, granatowa, czarna). Ze świadomością tego, że ucząc się, ja również dołożę swoje pięć groszy do 'urozmaicenia' wyglądu swojej Susie (Suzuki GS500F) nie przejmuję się i jeżdżę, można powiedzieć, w skarpetkach nie do pary... ;) Ale nie zabiera mi to frajdy jaką odczuwam z dosiadania swojego motocykla. Bo jak jadę jestem tylko ja i on (droga i jeszcze paru innych użytkowników - ale to mały istotny szczegół;), i obydwoje tolerujemy swoje wady. :)
BTW jak już uznam, że są coraz mniejsze szanse na obdrapanie Susie, to ją co nieco upiększę, poprzez ujednolicenie koloru owiewek. :)

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Zgadzam się w 100%. Poza tym również polecam Suzuki GS500 albo Kawasaki ER5 na pierwszą maszynę. Napisałem to we wcześniejszym poście i Basia wypowiedziała się podobnie. Dziwi mnie nieco brak aktywności w tym wątku ze strony Natalii, która go zainicjowała. Zdaje się, że najzwyczajniej w świecie nas olała. Nieładnie...
Marcin Pisera

Marcin Pisera
Java/Android/Spring/
Hibernate/Microservi
ces

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

A ja proponuje Honde Varadero 125, w internecie znajdziesz szeroka game informacji na temat tego moto, 500tki to nie sa odpowiednie maszyny dla osoby poczatkujacej...

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Marcin Pisera:
A ja proponuje Honde Varadero 125, w internecie znajdziesz szeroka game informacji na temat tego moto, 500tki to nie sa odpowiednie maszyny dla osoby poczatkujacej...

Na 500 się teraz szkoli .... więc trudno powiedzieć że sie nie nadają na pierwszy motocykl.
Ja kupiłem sobie 650 i mam przejechane 7000 km i uważam że to był (jest) dobry wybór dla początkującego :-)

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Johny Bigud:
Marcin Pisera:
A ja proponuje Honde Varadero 125, w internecie znajdziesz szeroka game informacji na temat tego moto, 500tki to nie sa odpowiednie maszyny dla osoby poczatkujacej...

Na 500 się teraz szkoli .... więc trudno powiedzieć że sie nie nadają na pierwszy motocykl.
Ja kupiłem sobie 650 i mam przejechane 7000 km i uważam że to był (jest) dobry wybór dla początkującego :-)


ograniczenia powinny być w głowie - nie w maszynie

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Dominik G.:
Johny Bigud:
Marcin Pisera:
A ja proponuje Honde Varadero 125, w internecie znajdziesz szeroka game informacji na temat tego moto, 500tki to nie sa odpowiednie maszyny dla osoby poczatkujacej...

Na 500 się teraz szkoli .... więc trudno powiedzieć że sie nie nadają na pierwszy motocykl.
Ja kupiłem sobie 650 i mam przejechane 7000 km i uważam że to był (jest) dobry wybór dla początkującego :-)


ograniczenia powinny być w głowie - nie w maszynie

Do pewnego stoponia tak :-)
Ale jak byłem na dniach otwartych Ducati to nawet nie pomyślałem o tym żeby wsiadać na 180 konnego potwora :D.

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Dominik G.:
ograniczenia powinny być w głowie - nie w maszynie
Myślę, że na początek powinny być i tu i tu.
Niewprawny jeździec może wskutek naszych zwykłych ograniczeń fizjologicznych nie ogarnąć maszyny mimo, że będzie super rozsądny...

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Johny Bigud:
Dominik G.:
Johny Bigud:
Marcin Pisera:
A ja proponuje Honde Varadero 125, w internecie znajdziesz szeroka game informacji na temat tego moto, 500tki to nie sa odpowiednie maszyny dla osoby poczatkujacej...

Na 500 się teraz szkoli .... więc trudno powiedzieć że sie nie nadają na pierwszy motocykl.
Ja kupiłem sobie 650 i mam przejechane 7000 km i uważam że to był (jest) dobry wybór dla początkującego :-)


ograniczenia powinny być w głowie - nie w maszynie

Do pewnego stoponia tak :-)
Ale jak byłem na dniach otwartych Ducati to nawet nie pomyślałem o tym żeby wsiadać na 180 konnego potwora :D.


jakieś granice jednak muszą być ;-)))
hahaha

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Ewa Cieślak:
Dominik G.:
ograniczenia powinny być w głowie - nie w maszynie
Myślę, że na początek powinny być i tu i tu.
Niewprawny jeździec może wskutek naszych zwykłych ograniczeń fizjologicznych nie ogarnąć maszyny mimo, że będzie super rozsądny...

Bardzo dobrze powiedziane. Ja zaczynałem od Hondy CB750 (nie licząc crossów) i dla mnie jest w sam raz (w zasadzie już nieco za słaba). Nie żałuję wyboru ale nie jest to teoretycznie sprzęt godny polecenia dla początkującego i zgadzam się z Ewą, że zbyt mocna i ciężka maszyna, może być niebezpieczna dla kogoś, kto nie ma jeszcze odpowiednich umiejętności. Dodatkowo może zniechęcić i przestraszyć dlatego nie ma co iść w dużą pojemność na samym początku przygody z motocyklami.

Nie ma jednego konretnego rozwiązania dla każdego ale są motocykle "łatwiejsze" i "trudniejsze". Myślę, że wspomniana już wielokrotnie GS500 jest godna uwagi. Kiedy robiłem kurs na prawo jazdy to dużo kobiet jeździło tymi motocyklami w mojej szkole i nie widziałem, żeby któraś miała z GS-ką problem. Nie jest to ani duży ani ciężki motor ale też nie jest to zawalidroga. Wiele zawodów motocyklowych odbywa się właśnie na Suzie GS500 i na wielu kursach doszkalających używa się tych maszyn, więc coś w tym musi być. Utarło się przekonanie (pochodzące chyba z epoki PRL), że powinno się zaczynać od 125cm3. Późniejsza przesiadka na coś pełnowymiarowego mogła by jednak być pewnym szokiem. Myślę, że zgrabna 500-tka to jest to na sam początek (zarówno dla kobiety jak i faceta).

konto usunięte

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

coś się chyba pop$#%yło z serwerami Goldenline. Najpierw mój post zniknął a potem pojawił się dwukrotnie. Niestety nie da się go skasować, więc muszę tu wpisać cokolwiek, żeby dało się wcisnąć "wyślij". Sorry za spam ;-)Adam Piskorz edytował(a) ten post dnia 03.08.10 o godzinie 22:27
Aleksandra Maria L.

Aleksandra Maria L. If there is a WILL,
there is a WAY

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Hej, a bierzecie pod uwagę takie "drobnostki" jak wzrost i waga motocyklistki? Z czym ma sobie poradzić drobna niska kobieta? I żeby to jeszcze ładne było.
Jerzy Kopyra

Jerzy Kopyra radca prawny,
obsługa prawna
inwestycji
budowlanych

Temat: Pierwszy motocykl dla kobiety :)

Anna Żochowska:
Jerzy Kopyra:
Pierwszy motocykl (jak również każdy następny) dla kobiety powinien być...ładny ;-))

To zabrzmiało nieco lekceważąco względem kobiet na motocyklach.


Ale się spięłaś-take it easy-żartowałem przecież ;-) A to, że kobiety większą uwagę przywiązują do estetyki to tylko ich plus :)Jerzy Kopyra edytował(a) ten post dnia 07.08.10 o godzinie 03:03

Następna dyskusja:

pierwszy motocykl




Wyślij zaproszenie do