Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Całkiem niezłe skupienie tych szybkich strzałów, nie licząc tych 2óch odskoków. Wdać, że "na szybko" się Kolega znacznie bardziej powtarzalniej składa (a powtarzalne złożenie do strzału przy wiatrówkach sprężynowych i kopiącej broni palnej, to podstawa). Wynik dobry, jak na pozycję zapewnie leżącą lub siedzącą FT. Jak na klęczaka lub stojącą, to rewelacja (ale obstawiam te 2 pierwsze).

Dziękuje za uznanie. Masz rację pozycja była na siedząco. Na leżąco z dolnym naciągiem potrzebowałbym chyba drugie tyle czasu. :) Na weekend spróbuję na stojąco (pewnie w tarczę nie trafie) i klęcząc. Generalnie na szybko mi strzelanie lepiej wychodzi. W dyscyplinie pistolet standard
strzelam nie wiele gorzej o dyscypliny pistolet sportowy. Dla niewtajemniczonych: pistolet standard - 30 strzałów, dwie serie po 5 strzałów, każda w 2,5 min, następnie dwie serie każda w 20 sek i ostanie dwie każda ma być strzelona w 10 sek. Najbardziej lubię 10-ciosekundówki :)
Pistolet sportowy - 30 strzałów w 30 minut. Można oczywiście krócej :)
Ostatnio strzeliłem w sportowym 279, a w standardzie 272pkt. więc nie wielka różnica.
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Wczoraj byłem na strzelnicy, strzeliłem ze śrutu Hammerli 86 na 100. Dystans 50 m, tarcza jak na fotografii. Za każdympobytem na strzelnicy muszę na nowo zerować celownik. :( Wziąłem też exakta. Ku mojemu zdziwieniu rozrzut był trochę większy.

Wspaniałego weekendu
Rafał Dudziak

Rafał Dudziak Kierownik d/s
informatyki"AQUA
–Grupa SBS” sp. z
o.o

Temat: Giwera dla wymagającego

Rafał Szanser:
Wczoraj byłem na strzelnicy, strzeliłem ze śrutu Hammerli 86 na 100. Dystans 50 m, tarcza jak na fotografii. Za każdympobytem na strzelnicy muszę na nowo zerować celownik. :( Wziąłem też exakta. Ku mojemu zdziwieniu rozrzut był trochę większy.

Wspaniałego weekendu


Rafał,
Wybacz, ale nie doczytałem dokładnie jaką masz lupkę. Z postów poniekąd wynika ze któraś delta, ale napisz dokładniej..

Przy zmianie śrutu, na 90 % zawsze trzeba zmieniać nastawy celownika. Normalnie zero nie powinno "chodzić". ale być może inaczej się składasz, inaczej jesteś ubrany, to wszystko niestety ma wpływ. Z moich doświadczeń, wychodzi że wiatrówki spreżynowe, wcale nie są tanszym rozwiazaniem, bo jak wydasz 1500 na karabinek, to trzeba wydać co najmniej 2gie tyle na optykę, a i tak nie ma pewności. Dla tego ja, do hw 90 mam Ior 6x40 (taktical). Zero zmiennych, powiększenie stałe, AO stałe, wierzyczki zablokowane, montaż zaklejony. Jak wiem, że coś nie tak, to przeważnie wpływ temperatury lub ubrania. Ewentualnie powietrze z GAS ramu "spierdzieliło", ale o mogę sprawdzić, mierząć predkość śrutu na chrono.
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Rafał Dudziak:
Rafał Szanser:
Wczoraj byłem na strzelnicy, strzeliłem ze śrutu Hammerli 86 na 100. Dystans 50 m, tarcza jak na fotografii. Za każdympobytem na strzelnicy muszę na nowo zerować celownik. :( Wziąłem też exakta. Ku mojemu zdziwieniu rozrzut był trochę większy.

Wspaniałego weekendu


Rafał,
Wybacz, ale nie doczytałem dokładnie jaką masz lupkę. Z postów poniekąd wynika ze któraś delta, ale napisz dokładniej..
Mam Delta Optical Titanium 4-16x42 mil dot. Ale..... ja nie podchodzę do tego aż tak profesjonalnie. Strzelam z broni palnej sportowej i to jest mój priorytet. Wiatrówkę kupiłem wcześniej niż zapisałem się do klubu strzeleckiego i na pewno ją zatrzymam. Zabawy z chrono, zastanawianie się nad ubraniem, to już są zbyt dokładne dywagacje i rozmyślania.
Ale dzięki za rady i rozmyślenia. Zastanawiam się, czy może nie dać wymienić rusznikarzowi prowadnicy na taką z tworzywa sztucznego, podobno pomaga.

Pozdrowienia
Rafał
Rafał Dudziak

Rafał Dudziak Kierownik d/s
informatyki"AQUA
–Grupa SBS” sp. z
o.o

Temat: Giwera dla wymagającego

Rusznikarzowi wiatrówke? Nigdy... Jak już musisz kombinować, to
http://airgunservice.pl/
i sprężynówki do Darka lub Waldka. Co do prowadnicy, to wystarczy, ze podasz szerowkość wewnętrzną spreżyny, Waldek lub Senio (Darek) wytoczy Ci prowadzniczkę z ertalitu pod wymiar. Z tym, że to pomaga, ale dla ucha. Z tego co widać po tarczach, tx strzela dobrze, ja tam bym nie grzebał.
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Z tym, że to pomaga, ale dla ucha. Z tego co widać po tarczach, tx strzela dobrze, ja tam bym nie grzebał.

I tak też zrobię! Tzn. nie zrobię. Zostawię, tak jak jest :) A kasę będę zbierał na inne sprzęty. :)
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

A tak wygląda różnica między moją wiatrówką z celownikiem optycznym a starym, klubowym karabinkiem sportowym .22 z przeziernikiem na 50m. :)

Obrazek

Dzisiejsze zawody klubowe. 363 pkt. i drugie miejsce. Można lepiej, wiem. :)
Bartosz J.

Bartosz J. "Gdy przyjmiesz, że
negatywne wieści nie
są czymś złym, l...

Temat: Giwera dla wymagającego

Rafał Szanser:
Postanowiłem sobie zrobić przerwę obiadową na strzelnicy. Pojechałem z moją AA TX200 i nowo kupionym śrutem. Zachęcony opisem Rafała strzelania na czas strzeliłem jak najszybciej 10 sztuk z 50 metrów. Wszystko opisane na fotografii.
Lewa tarcza strzelona precyzyjnie, bez limitu czasowego. Sic!!! Dwie uciekły mi poza średnicę 4 cm.

Dla chcących kupić taki zestaw, trzeba dać około 2600zł. Karabin kupiłem w promocji.

Pozdrowienia


Obrazek


Jaki jest celny zasięg tej maszynki o której piszesz?

Znalazłem coś takiego na militaria :
http://www.militaria.pl/air_arms/wiatrowka_air_arms_s4...

poniżej link co taka maszynka potrafi w praniu w Polsce zapewne jest to zagrożone grzynwą bądź dożywotnim pozbaiwniem wolności ...
http://www.youtube.com/watch?v=Emz_-bbTpb4
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Cześć!
Jaki jest celny zasięg tej maszynki o której piszesz?
Tak jak widać na tarczy. 50m to max. jeśli chodzi o dystans. Lubie strzelać precyzyjnie, te tarcze strzelone z wiatrówki które tutaj wrzuciłem to jest trochę daleko od optymalnego wyniku.
Myślę, że z wyszukanej przez Ciebie PCP na 50 metrów, po dobraniu odpowiedniego śrutu, uzyskasz swobodnie 2x lepsze skupienie. Na dalsze dystanse, to już jest tyle czynników działających na cały układ: strzelec, karabinek, śrut, że nie będę się nawet wypowiadał. Zaczniesz strzelać, sam zobaczysz. Odległość celu do skupienia wcale nie jest wprost proporcjonalna :)
Znalazłem coś takiego na militaria :
http://www.militaria.pl/air_arms/wiatrowka_air_arms_s4...

poniżej link co taka maszynka potrafi w praniu w Polsce zapewne jest to zagrożone grzynwą bądź dożywotnim pozbaiwniem wolności ...

Nie zapewne, tylko na pewno. Sugeruję nie robić tego w Polsce. Jeśli Cię złapią, a będziesz chciał się przesiąść na broń palną, to będziesz mógł zapomnieć.
Pozdrawiam Bartku

http://omnie.to/studiorafalszanser
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Dzisiaj na godzinkę pojechałem z wiatrówką na strzelnicę :) Model AirArms TX200 z celownikiem optycznym Delta Titanium 4-16 x 42

Trochę strzelałem po cyferkach dużych tarcz TS2, patrząc czy będę musiał zmieniać nastawy na bębnach, a później dwie tarczę karabinowe, po 10 strzałów do każdej. Wszystko siedząc, z podpórką z 25 metrów. Koszt zestawu ok. 2600zł (info dla niezdecydowanych). Oto efekty:

Obrazek


Widok przez celownik był taki:

Obrazek

Tak na marginesie, wcale nie było to łatwe do sfotografowania. Minimalna zmiana kąta aparatu i obraz znikał. Ludzkie oko to fantastyczne urządzenie.

I na koniec ciekawostka. Gdy celowałem do małej tarczy, na dużej usiadła mucha :-)

Obrazek

konto usunięte

Temat: Giwera dla wymagającego

też lubiłem zasadzać się na muchy, z tym, że strzelałem zwykle z 50m i zazwyczaj je tylko płoszyłem;)

Ale jako ciekawostkę wrzucę efekt prac na poznańskich torach łuczniczych (wq przerwie łuczniczego treningu :-o)

https://vimeo.com/24393575
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Hubert Tyc:
też lubiłem zasadzać się na muchy, z tym, że strzelałem zwykle z 50m i zazwyczaj je tylko płoszyłem;)
Wczoraj to kota na 50 metrach płoszyłem. Był czarny, ze złotymi oczami. Zacząłem prać dookoła niego w piasek kulochwytu, żeby się przestraszył i uciekł. Tylko przy pierwszej fontannie piasku zainteresował się. Później ignorował wszystko. Musiałem poczekać z dalszym strzelaniem aż sobie pójdzie, bo przecież mógł rykoszetem oberwać. Piękne kocisko było. :)
Adam R.

Adam R. Running Wild

Temat: Giwera dla wymagającego

Hubert Tyc:
też lubiłem zasadzać się na muchy, z tym, że strzelałem zwykle z 50m i zazwyczaj je tylko płoszyłem;)

Ale jako ciekawostkę wrzucę efekt prac na poznańskich torach łuczniczych (w przerwie łuczniczego treningu :-o)

https://vimeo.com/24393575
to żeś po amerykańsku poszalał.
Następnym razem postaw pełną zapalniczkę i zapaloną świece po sąsiedzku :)))

konto usunięte

Temat: Giwera dla wymagającego

Adam R.:
to żeś po amerykańsku poszalał.
Następnym razem postaw pełną zapalniczkę i zapaloną świece po sąsiedzku :)))

Mój kolega z pracy (50. letni Duńczyk) zrobił coś podobnego w wersji hardcore.
Tuż po zachodzie słońca postanowił pokazać dzieciakom fajerwerki, więc na polanie za domem gdzieś tak w odległości 50 metrów postawił butlę turystyczną, po czym strzelił do niej ze sztucera;)

Ten sam facet zrobił legendarnego potato guna 2 lata temu. Z tym, że eksperymentował też z pomarańczami;)
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Hubert Tyc:
Adam R.:
to żeś po amerykańsku poszalał.
Następnym razem postaw pełną zapalniczkę i zapaloną świece po sąsiedzku :)))

Mój kolega z pracy (50. letni Duńczyk) zrobił coś podobnego w wersji hardcore.
Tuż po zachodzie słońca postanowił pokazać dzieciakom fajerwerki, więc na polanie za domem gdzieś tak w odległości 50 metrów postawił butlę turystyczną, po czym strzelił do niej ze sztucera;)

Ten sam facet zrobił legendarnego potato guna 2 lata temu. Z tym, że eksperymentował też z pomarańczami;)
Hm... gdzieś mam butle z gazem do zapalniczek.... ;)

konto usunięte

Temat: Giwera dla wymagającego

W dniu dzisiejszym, zainspirowany wyczynami szanownego Pana Rafała S. z tego zacnego forum, zwiększyłem dystans z 15 do 25 metrów.
Na pierwszy ogień poszedł Taurus PT92, którego słuszna waga poczyniła spore sito w białej części tarczy ;) I tak jak mi się dobrze z niego strzelało na 15 metrów, to przy 25m ktoś mógłby pomyśleć, że zapomniałem otworzyć oczy.
Szybko przeszedłem na Glocka 17, jednak i tu nie było rewelacji. Ze 4 w czarne, reszta w białe. Muszę jeszcze solidnie poćwiczyć, bo ręka mi chodzi jak ruskiemu gajowemu.
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Hubert Tyc:
W dniu dzisiejszym, zainspirowany wyczynami szanownego Pana Rafała S. z tego zacnego forum, zwiększyłem dystans z 15 do 25 metrów.
Na pierwszy ogień poszedł Taurus PT92, którego słuszna waga poczyniła spore sito w białej części tarczy ;) I tak jak mi się dobrze z niego strzelało na 15 metrów, to przy 25m ktoś mógłby pomyśleć, że zapomniałem otworzyć oczy.
Szybko przeszedłem na Glocka 17, jednak i tu nie było rewelacji. Ze 4 w czarne, reszta w białe. Muszę jeszcze solidnie poćwiczyć, bo ręka mi chodzi jak ruskiemu gajowemu.

Jak to fajnie kogoś zainspirować :)
Wklejaj tarczę Hubert. Wtedy będziemy wiedzieć więcej. "reszta w białe" to bardzo relatywne pojęcie. Czy dobrze zrozumiałem/przeczytałem? Strzelasz z jednej ręki 9mm para?
W czwartek jak nic innego mi nie wypadnie, idę na strzelnicę. Strzele dziesięć oburącz i 10 z jednej ręki i wkleję tarczę tutaj: http://www.goldenline.pl/forum/2819488/o-wszystkim-i-o.... Z jednej reki strzelam właściwie tylko 22LR. 9mm para strzelam oburącz, bo wychodzę z założenia, że jest to bliższe praktyki.

Z Taurusa nigdy nie strzelałem, tylko z Beretty 92F. Zachwycony celnością nie byłem, ale porównując moje umiejętności wtedy i teraz, to też nie mogę powiedzieć, ze byłem bez winy. :)
Glock? Hm.... jedni go kochają inni nienawidzą. Sporo strzelałem z niego, bo mamy ze dwa tuziny w klubie. Broń trudna i do precyzyjnego strzelania się nie nadaje bez tuningu. Owszem są "klockowi specjaliści", ale ja do nich nie należę. Broń albo ma być celna, albo nie. A z "klockiem jest" tak: Strzelam 9,10,8,10 i nagle jebut! 5 albo 3!!!! I nie poczujesz nawet, ze zerwałeś, albo co! Przebieg celowania, ściągania spustu i oddania strzału, przy wszystkich 5 strzałach identyczny. To nie jest tylko moje zdanie. Rozmawiałem z wieloma w klubie i zdarza się to prawie wszystkim. Trenuj! :)
Pozdrowienia

konto usunięte

Temat: Giwera dla wymagającego

Cześć Rafał,

Dziś zrobię małą powtórkę z z kilkoma seriami po 10 strzałów i wrzucę tarczę na 25 i na 10m.
Rafał Szanser

Rafał Szanser Studio Rafał Szanser

Temat: Giwera dla wymagającego

Hubert Tyc:
Cześć Rafał,

Dziś zrobię małą powtórkę z z kilkoma seriami po 10 strzałów i wrzucę tarczę na 25 i na 10m.

Hej Huber! Wklej tylko tą z 25 metrów. Na 10 metrów nie powinieneś wyjść z ósemki :)
No OK! Z siódemki. ;)

konto usunięte

Temat: Giwera dla wymagającego

Źle napisałem. Miało być 15 metrów, a nie 10 :)

Poniżej wyniki na 25


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Wyślij zaproszenie do