Katarzyna Królikowska

Katarzyna Królikowska Product Manager OTC,
LEK-AM Sp. z o.o.

Temat: Do Odessy przez Mołdawię

Hej,
Wybieram się do Odessy przez Mołdawię. Poszukuję informacji, czy jest jakieś samochodowe przejście graniczne Mołdawii z Ukrainą nie przez Naddniestrze, aby dostać się do Odessy?
Będę wdzięczna za info.

konto usunięte

Temat: Do Odessy przez Mołdawię

Witaj,
co prawda autobusem ale jadąc w maju w odwrotnym kierunku z Odessy do Kiszyniowa granicę przekraczałem na przejściu Mayaki-Udobne / Palanca. Wszystko poszło sprawnie.
pzdr
Anna Maculewicz

Anna Maculewicz między socjologiem a
filolożką

Temat: Do Odessy przez Mołdawię

Zaiste, Palanca to jedyne przejście mołdawsko-ukraińskie na południu. Ja też nie miałam problemów, gdy jechałam przez nie autobusem. W przypadku jazdy własnym samochodem radzę dobrze zorientować się w przepisach mołdawskich i ukraińskich, żeby nie dać sobie wmówić, że czegoś się nie ma, albo czegoś ma się za dużo, co jest pretekstem do oczekiwania na łapówkę.Anna Maculewicz edytował(a) ten post dnia 02.07.10 o godzinie 15:05
Katarzyna Królikowska

Katarzyna Królikowska Product Manager OTC,
LEK-AM Sp. z o.o.

Temat: Do Odessy przez Mołdawię

Dziękuję za informację :)
Juz przekraczałam granicę Ukraińsko - Mołdawską 2x :) tyle, że na północy Mołdawi i 2x płaciliśmy łapówkę. Niestety łapkówkarstwo jest rozwinięte w tych krajach do maximum.
Za pierwszym razem celnik mołdawski przyczepił się, że w pozwoleniu na używanie samochodu przez leasingodawcę nie ma wymienionego kraju Mołdawia (chociaż było napisane - cała Europa) a za drugim razem, że samochód ma obtarty błotnik i że napewno mieliśmy stłuczkę na terenie Mołdawii (oczywiście szkoda była bardzo stara i przy wjeździe nikt o nią nie pytał nawet, zwykłe obtarcie).
Tym razem jadę samochodem bez żadnej szkody a w pozwoleniu napiszę dokładnie, właczając kraje: Republika mołdowy i Ukraina :) Zobaczymy, jaki pretekst teraz wymyślą ;)
Ech dzikie kraje ale i tak je uwielbiam!!



Wyślij zaproszenie do