konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Maciej Rocławski:
Andrzej Filipek:
Dzień dobry wieczór
Holandia w półfinale piłkarskich MŚ.
Pozdrawiam.
Załączam wyrazy szacunku.
Z poważaniem
AF (zwolennik dywidend)

W finale
Przepraszam Panie Macieju...
Mam Pan rację . Holandia w finale....A teraz tylko chciałbym, żeby Niemcy awansowali do finału to mam wygraną w postaci 1 l wody firmy Żywiec.
Pozdrawiam i dziękuję za poprawę.
Pozdrawiam i załączam wyrazy szacunku.
AF (zwolennik dywidend)
Lech Wilk

Lech Wilk Lubię placki

Temat: Kandydat Komorowski

Jacek Jastrzębski:
Lech Wilk:
Jacek Jastrzębski:
Z tym że nie jest opluwany
się nie zgodzę .. (to tylko przykład) http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=...
co mi Pan tu cytuje, przecież to jest stronka antykaczystów, powstała jak jeszcze Kaczor był prezydentem Warszawy. Jest tam wiele innych ciekawych postaci.
Lech Wilk

Lech Wilk Lubię placki

Temat: Kandydat Komorowski

Maciej Rocławski:

Sarkozy ma 3 dzieci i 3 zone... Wiec chyba jednak nie wyjatek
OK, trochę daty pomyliłem (rozwód, elekcja, ślub). Teraz znów rozwód, co raczej nie przemawia za:
Justyna Surma:
...Ustabilizowana sytuacja życiowa...
napisałam, że "w skali świata da się łatwo zauważyć, że Prezydenci w dużej większości są żonaci i mają ustabilizowaną sytuację życiową".
Maciej Rocławski

Maciej Rocławski Radca Prawny, S|E|B

Temat: Kandydat Komorowski

Lech Wilk:
Maciej Rocławski:

Sarkozy ma 3 dzieci i 3 zone... Wiec chyba jednak nie wyjatek
OK, trochę daty pomyliłem (rozwód, elekcja, ślub). Teraz znów rozwód, co raczej nie przemawia za:
Justyna Surma:
...Ustabilizowana sytuacja życiowa... napisałam, że "w skali świata da się łatwo zauważyć, że Prezydenci w dużej większości są żonaci i mają ustabilizowaną sytuację życiową".

Ale przynajmniej ma potencjal na zone i stabilizacje :)
Maciej Rocławski

Maciej Rocławski Radca Prawny, S|E|B

Temat: Kandydat Komorowski

W zwiazku z urlopem zawieszam moja aktywnosc przynajmniej na 3 tygodnie.

Zycze udanych wakacji dyskutantom.

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Andrzej Filipek:
Mam Pan rację . Holandia w finale....A teraz tylko chciałbym, żeby Niemcy awansowali do finału
Ośmiornica-wróżka przewiduje przegraną Niemców.
---
pozdr.czes;-)
Michał K.

Michał K. Specjalista Oracle
PL/SQL.

Temat: Kandydat Komorowski

Lech Wilk:
Jacek Jastrzębski:
Lech Wilk:
Jacek Jastrzębski:
Z tym że nie jest opluwany
A jak nazwać oszczerstwa jakoby był agentem sowietów, hę?
Michał K.

Michał K. Specjalista Oracle
PL/SQL.

Temat: Kandydat Komorowski

jak polki wybierają prezydenta?

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/czym-kaczynski...

Czym Kaczyński uwiódł Polki?
W Jarosławie Kaczyńskim Polkom spodobało się to, że sprawia wrażenie jakby potrzebował opieki.
Stanisław Górski

Stanisław Górski
http://patrznasiebie
.blog.onet.pl/

Temat: Kandydat Komorowski

Lech Wilk:
Robert Lasota:

wy wyznawcy PiS-u macie swoją niezaprzeczalną logikę, jeśli fakty świadczą przeciw wam, tym gorzej dla faktów,
Z natury faktu wynika, że jest obiektywny, czego nie można powiedzieć o insynuacjach w stylu "taa, lądowanie w klewkach, napewno niee, przecież to nielogiczne..", albo "twierdzenie że katastrofa w smoleńsku to zamach jest niewyobrażalną głupotą, bo oznaczałoby wojnę":
http://www.goldenline.pl/forum/1743276/kandydat-komoro...
a dla udowodnienia swoich racji też cytujecie sami siebie traktując to jako niepodważalny dowód swoich racji.
Nie wiem czy zauważyłeś, to co cytowane nie jest dowodem a jedynie sugestią spojrzenia z innej niż ta "logiczna" strony, oraz, jak w przypadku ziemkiewicza czy zyzaka, czyjąś opinią popartą dopiero załączonymi tam dowodami.
Z zasady stosuje się w
przypadku dyskusji z ludźmi waszego pokroju: nie kłóć się z głupcem bo ludzie mogą nie zauważyć różnicy między wami.
no to mi pojechał sondażowy inteligent Platwormy Obywatelskiej - przeciętność wzmocniona chamstwem..
Platworma? A cóż to za twór. O Platformie to słyszałem :)Stanisław Górski edytował(a) ten post dnia 07.07.10 o godzinie 10:24
Jarosław R.

Jarosław R. Pragmatyczny
Idealista

Temat: Kandydat Komorowski

Robert Lasota:
Jarosław R.:

Urząd Prezydenta w Polsce po prostu bezkarnie poniżano tylko dlatego, że siedział tam człowiek, który nie podobał się Michnikowszczyźnie.
Jarek dajże już spokój. Wszyscy wiemy już że należysz do fanatyków PiS-owskich i prezentujesz typową dla tej formacji logikę. Czyli: My mamy zawsze rację, a jesli fakty świadczą przeciw nam tym gorzej dla faktów, a jeśli przedstawiamy jakieś opracowania to wyłącznie wygodne dla nas bo pozostałe kłamią.
Kiedy fakty i wydarzenia zaraz po transformacji, zachowanie środowiska politycznego, z którego wywodzi się obecna PO i Prezydent elekt to nie są jakieś wyssane z palca fantazje, a smutna rzeczywistość tamtego okresu.

Jeśli ktoś nie ma o kulisach transformacji żadnej wiedzy, albo z racji siły mainstreamu i tego w czyich rękach się znajduje ma wiedzę wykoślawioną przez Michnika to jest to jakieś usprawiedliwienie dla niego, ale gdy już coraz głośniej daje się usłyszeć w Polsce głosy, że "różowi" z Solidarności wespół ze służbami specjalnymi PRLu i młodym pokoleniem PZPRowców (Kwachu, Miller) wydymali nieświadomych Polaków to powinna się ludziom lampka w głowach zapalić i powinni się tematem zainteresować.
Jeśli Michnik rok w rok przez ostatnie 20 lat w rocznice wprowadzenia stanu wojennego publikuje peany na cześć Jaruzelskiego, Kiszczaka i ówczesnej władzy to sorry, ale ludziom z nieprzetrąconym kręgosłupem moralnym i z nie zrelatywizowanym mózgiem powinny się czerwone lampki pozapalać.

Oczywiście można dyskutować czy jest sens jeszcze teraz o tym myśleć, czy lepiej nie wybrać przyszłości, itd. Ale to też nie łatwe, bo czy można budować przyszłość jeśli w prokuraturach, sądach, urzędach, redakcjach, uczelniach wciąż pełno dyspozycyjnych TW?

Uważam, że do kanonu lektur szkolnych powinny zostać wprowadzone książki właśnie Ziemkiewicza, Łysiaka i dla równowagi Żakowskiego, Lisa. Omawiane na WOSie, może to by sprawiło, że młodzież wchodząca w wiek wyborczy dokonywała by bardziej świadomych wyborów.
Po piewrwsze nikt nie poniżał Urządu Prezydenta, owszem wyśmiewano się ale z człowieka, który był prezydentem, to troszku co innego.
Przecież takie rozdzielanie nierozłącznego to jakiś rodem z Michnika wytrych relatywistyczny, pomijając już to, że również kpiono z Urzędu poprzez umniejszanie jego roli, odmawianie mu pewnych rzeczy.

Zgodnie z tą logiką możliwe będzie szanowanie człowieka, który jest Prezydentem, zachwycanie się jego postawami, poglądami, życiorysem, a równolegle krytyka jego działań, które przecież są determinowane tym kim jest i jakie ma poglądy. PARANOJA.

Aż sobie zapisuje ten cytat, bo po prostu rozwala mnie, że ludzie niby na poziomie, a potrafią takie swego rodzaju DWÓJMYŚLENIE praktykować.
Tyle, że w dużej mierze sam sobie był temu winny. Przypominam też o niestety krótkiej pamieci Polaków, za życia Lecha kaczyńskiego jego prezydenturę oceniano jako jedną z najgorszych, dopiero po śmierci uczyniono z niego bohatera i nagle odczucia co do prowadzenia jego obowiazków wzrosły. Jeśli nie wierzysz to zajrzyj do dowolnej ankiety z danymi historycznymi.
Ano widzi Pan, media potrafią zdziałać cuda. I mówię to bez względu na to w którą stronę został przekłamany wizerunek Lecha Kaczyńskiego.
Mainstream z Agory i ITI w tym momencie pokazał, że zdolny jest do fałszowania rzeczywistości. Następny sygnał, który powinien dać wiele do myślenia "młodym, wykształconym, z dużych miast".
A poza tym denerwuje mnie brak szacunku dla przeciwnków i używania takich sformułowań: michnikowszczyzna, tuskomatoły itp.
Michnikowszczyzna to nie jest obraźliwy termin, a jeśli jest to chętnie dowiem się dlaczego.
Tuskomatoły, nie użyłem jeszcze w dyskusji takiego wyrazu. Ja szanuję nawet takich ludzi, którzy nie mając głębszej wiedzy o środowiskach politycznych w naszym kraju bronią swoich wybrańców jak najwierniejszych przyjaciół.
To mnie chce się dorżnąć, liczy się, że wymrę jak dinozaur, wypowiada się mi wojnę, nazywa niebezpiecznym.
Zresztą te sformułowania jak michnikowszczyzna od razu sugeruję wiarę w teorię spiskową czyli co mam rozumieć, że ty też jesteś za ujawnieniem dominującej roli w rządzeniu światem: żydów, masonów oraz deskorolkowców i talibów z Klewek??
I po co to zgadywanie za czym ja jestem i co myślę?
Firma Intercommerce, Afgańczycy w Klewkach, pewny jest Pan że tutaj nie ma nic na rzeczy? Skoro nie ma to dlaczego Maria Wiernikowska nagle stanęła ością w gardle włodarzom TVP z czasów SLDowskich?

Michnikowszczyzna to termin, którym określa się pewne środowisko.
Zachęcam do nabycia książki Rafała Ziemkiewicza i przeczytania, może wtedy będzie Pan potrafił nawiązać dyskusję na równorzędnym poziomie znajomości różnych faktów i wydarzeń z okresu transformacji ustrojowej.
Jarosław R.

Jarosław R. Pragmatyczny
Idealista

Temat: Kandydat Komorowski

Krzysztof Polak:
Jarosław R.:
Krzysztof Polak:

Aż mi się w głowie nie mieści, że można tak gorliwie przylgnąć do jednostronnych wizji, że tylko "lepsi ludzi z dawnej Solidarności", że tylko PC/PiS. Nie - cała opozycja PRL-owska była za słaba i wewnętrznie popękana, że nie zdołała wprowadzić porządku po komuniźmie.
Tylko jakoś Michnikowszczyzna nigdy nie przyznała się, że spieprzyła transformację. Że pozwoliła ludziom reżimu PRL na bezkarne funkcjonowanie.

Stawiam inną hipotezę: przyczyną niepowodzenia byli "ludzie w gorącej wodzie kąpani", którym zabrakło otwartości, cierpliwości, rozwagi, zdolności do współdziałania z innymi, np. gdyby nie wystąpienie Macierewicza w 1992 r. juz wtedy można było, krok po kroku, wprowadzać lustrację. Jednak ten dorwał się do archiwów, wyciągnął parę teczek i już chciał strzelać. A potem na jego głupocie zbudowano mit "nocnej zmiany". To jest właśnie czystej wody partactwo i działanie przeciwskuteczne, wbrew interesom Polski - kultywować konflikty, podsycać urazy, latami kręcić się wokół własnego ogona zamiast, krok po kroku, iść do celu.
Cały powyższy wywód miał by sens i cechy logicznego dochodzenia do niego gdyby nie jedno małe ale...
Michnikowszczyzna czyli "różowy" obóz Solidarności od początków Sejmu kontraktowego zwalczał i tłumił wszelkie dążenia rozliczeniowe.
Polecam poczytać sobie artykuły GW z lat 89-92, wystąpienia Mazowieckiego, Michnika. Charakterystyczne dla Michnika formułowanie przekazu brzmiało mniej więcej tak:
Oczywiście, ja jestem za jak najsurowszym karaniem zbrodni i rozliczaniem wszystkich, którzy do zbrodni się przyczynili, ale... (i tu się zaczyna) musimy pamiętać, że to były ciężkie czasy, ludzie stawali przed życiowymi dylematami. Dlatego uważam, że nie powinniśmy zniżać się do poziomu metod z tamtych czasów, nie mścijmy się i nie rozliczajmy w imię chrześcijańskiego miłosierdzia... itd. itd. A propos miłosierdzia, żeby je okazać najpierw musi być wyznanie grzechów, POKUTA, dopiero wybaczenie.
Skoro tak to zasadne jest powiedzenie, że Michnikowszczyźnie w ogóle nie zależało na rozliczeniach, a więc gadanie teraz, że zostało spartalone to przez narwanego Macierewicza ma małe znaczenie.
Przed Macierewiczem była Komisja Michnika, która 2 miesiące buszowała po archiwach SB i po wyjściu Michnik oświadczył, że trzeba zabetonować na 50 lat i koniec!!

Czy powyżej przedstawiona postawa środowiska michnikowszczyzny daje podstawę mówić tak jak Pan, że lustracji chciano tylko spartolili ją Macierewicze i inni w gorącej wodzie kąpani??
Robert Lasota

Robert Lasota Nieśmiertelność jest
bardzo łatwa do
osiągnięcia.
Wystarc...

Temat: Kandydat Komorowski


Zgodnie z tą logiką możliwe będzie szanowanie człowieka, który jest Prezydentem, zachwycanie się jego postawami, poglądami, życiorysem, a równolegle krytyka jego działań, które przecież są determinowane tym kim jest i jakie ma poglądy. PARANOJA.
Tak krótko bo już mi sie nie chce ciągnąć tego bezsensownego przerzucania się "swoimi jedynie słusznymi" faktami. Nie wiem kto się zachwycał postawą Lecha Kaczyńskiego (może Sarkozy, który udał że nie widzi wyciagniętej przez śp. Lecha ręki w jego kierunku)?? Bo jego osiągnięcia w porównaniu z Wałęsą, Geremkiem, Bartoszewskim, Borusewiczem wypadają bardzo blado jeśli wogóle można mówić o postawieniu go nawet w drugim szeregu za tymi ludźmi (konkretnie które punkty jego życiorysu zachwycają??). A poza tym w dalszym ciągu nikt mi nie odpowiedział na pytenie: jak to jest, ze w latach 50 - okresie terroru komunistycznego - były zołnierz Armii Krajowej dostaje posadę wykładowcy na uczelni wyższej i nawet piękny dom w dobrej dzielnicy Warszawy. A w tym samym czasie wielu innych byłych żołnierzy AK traci zdrowi i życie w wiezieniach, są katowani przez ub-eków albo uciekają za granicę aby wieść w miarę normalne życie. Nie pytam złośliwie, ale chciałbym wiedzieć co sprawiło że ojciec pp Kaczyńskich został tak wyjatkowo potraktowany??
Krzysztof Polak

Krzysztof Polak redaktor /
dziennikarz, OMNIBUS
hominibus

Temat: Kandydat Komorowski

Jarosław R.:
Krzysztof Polak:
Stawiam inną hipotezę: przyczyną niepowodzenia byli "ludzie w gorącej wodzie kąpani", którym zabrakło otwartości, cierpliwości, rozwagi, zdolności do współdziałania z innymi, np. gdyby nie wystąpienie Macierewicza w 1992 r. juz wtedy można było, krok po kroku, wprowadzać lustrację. Jednak ten dorwał się do archiwów, wyciągnął parę teczek i już chciał strzelać. A potem na jego głupocie zbudowano mit "nocnej zmiany". To jest właśnie czystej wody partactwo i działanie przeciwskuteczne, wbrew interesom Polski - kultywować konflikty, podsycać urazy, latami kręcić się wokół własnego ogona zamiast, krok po kroku, iść do celu.
Cały powyższy wywód miał by sens i cechy logicznego dochodzenia do niego gdyby nie jedno małe ale...
Michnikowszczyzna czyli "różowy" obóz Solidarności od początków Sejmu kontraktowego zwalczał i tłumił wszelkie dążenia rozliczeniowe.

Czy powyżej przedstawiona postawa środowiska michnikowszczyzny daje podstawę mówić tak jak Pan, że lustracji chciano tylko spartolili ją Macierewicze i inni w gorącej wodzie kąpani??

Podtrzymuję swoją tezę o Macierewiczu i jemu podobnych jako największych partaczach i wstecznikach, jeśli idzie o lustrację.

Naiwnością i rażącym uproszczeniem jest twierdzić, że lustracja się nie powiodła, bo część opozycji antyPRL-owskiej była za "grubą kreską". Jest inaczej - lustracja w jakiejś tam formie zaistniała tylko dlatego, bo forsowano ją cierpliwie, z rozmysłem i z poszanowaniem różnych punktów widzenia. Macierewicz i jemu podobni oraz najbardziej zapiekli oponenci lustracji to głowni hamulcowi rozliczeń i zaprowaedzania porządku po PRL-u.

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Możemy się kłócić o jakiejś historyczne fakty wynaturzone przez różnego rodzaju obiektywne inaczej media to czy nie jest istotny fakt, że za ponad rok mamy wybory parlamentarne, a jak wszyscy mam nadzieje się zgodzą panowie politycy nie chętnie oddają swoje stołki. Wydaje mi się, że obecny rząd łącznie z prezydentem nie wprowadzi żadnych reform mających na celu uzdrowienie budżetu, a na to liczę ja i podejrzewam większość. Wydaję mi się nawet, że zacznie zwiększać wydatki rządowe by "uzyskać" sobie poparcie ciekawe tylko co powiedzą za jakieś 2-3 lata ;)

Temat: Kandydat Komorowski

Lech Wilk:
>
Sarkozy - jakiś taki dziwny wyjątek. Chyba potwierdza regułę?..

A to Sarkozy jest kawalerem???
A w kwestii Belki- powołując na ważne stanowisko osobę spoza swojej opcji politycznej, mógł poniekąd dać wyraz temu, że w głębi duszy posiada coś, co można nazwać zmysłem dyplomatycznym.
W głębi duszy, to trzeba jakoś poparcie komuchów typu Kwaśniewski zdobyć. No i przezimować, bo przeca co niektórzy bezrobotni politycznie.. zgoda buduje, zatem cieszmy się nową erą dyplomacji (tylko proszę, nie przytaczajcie już tego Gierka, bo już było)

Przepraszam dlaczego Pan może przytaczać dziwne przykłady z rzekomymi umizgami Komorowskiego do "komuchów" (To tylko Pana przypuszczenie, że przez powołanie Belki chciał się im "podlizać"), a ja mam nie przytaczać bodaj najbarwniejszej wypowiedzi Kaczyńskiego o towarzyszu Gierku? Czyżby w Pana filozofii życiowej też byli równi i równiejsi?

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Justyna Surma:
Przepraszam dlaczego Pan może przytaczać dziwne przykłady z rzekomymi umizgami Komorowskiego do "komuchów" (To tylko Pana przypuszczenie, że przez powołanie Belki chciał się im "podlizać"), a ja mam nie przytaczać bodaj najbarwniejszej wypowiedzi Kaczyńskiego o towarzyszu Gierku? Czyżby w Pana filozofii życiowej też byli równi i równiejsi?


bo być może widziała pani zbyt mało i słyszała jeszcze mniej (co jest pochodną wieku) by dostrzec subtelności i niuanse pewnych wypowiedzi ludzi inteligentniejszych od pani wielokrotnie, ale to przychodzi z wiekiem, zapewniam ;) choć nie jestem jeszcze taki stary ;)

Temat: Kandydat Komorowski

Mariusz Leszczyński:
Justyna Surma:

Przepraszam dlaczego Pan może przytaczać dziwne przykłady z rzekomymi umizgami Komorowskiego do "komuchów" (To tylko Pana przypuszczenie, że przez powołanie Belki chciał się im "podlizać"), a ja mam nie przytaczać bodaj najbarwniejszej wypowiedzi Kaczyńskiego o towarzyszu Gierku? Czyżby w Pana filozofii życiowej też byli równi i równiejsi?


bo być może widziała pani zbyt mało i słyszała jeszcze mniej (co jest pochodną wieku) by dostrzec subtelności i niuanse pewnych wypowiedzi ludzi inteligentniejszych od pani wielokrotnie, ale to przychodzi z wiekiem, zapewniam ;) choć nie jestem jeszcze taki stary ;)

Wie Pan, to trochę zaściankowe myśleć, że takie sprawy są pochodną wieku. Takie spojrzenie z kolei świadczy o Pańskim poziomie inteligencji... Idąc narzuconym przez Pana tokiem myślenia powinnam ocenić Pana na jakieś 12 lat. Tyle na ten temat.
Jarosław R.

Jarosław R. Pragmatyczny
Idealista

Temat: Kandydat Komorowski

Krzysztof Polak:
Podtrzymuję swoją tezę o Macierewiczu i jemu podobnych jako największych partaczach i wstecznikach, jeśli idzie o lustrację.

Naiwnością i rażącym uproszczeniem jest twierdzić, że lustracja się nie powiodła, bo część opozycji antyPRL-owskiej była za "grubą kreską".
Jaką naiwnością znowu. To są czyste fakty, których nie wiedzieć z jakich powodów spora część Polaków nie chce dopuścić do świadomości!

Odsyłam do stenogramów wystąpień Michnika z okresu gdy był posłem! Odsyłam do opisów reakcji prezydium OKP gdy w chwili nieuwagi Sejm kontraktowy powołał Komisję Rokity.
I tutaj uwaga do tych wszystkich, którzy ciągle wyrzucają PiSowi Kryżego, Jasińskiego...
Sejm kontraktowy powołał komisję Rokity głosami zarówno posłów Solidarnościowych jak i głosami części posłów wybranych z list PZPR.
Jest inaczej - lustracja w jakiejś tam formie
No właśnie w jakiejś tam formie, formie, która nie uwzględnia nowych dowodów w sprawie TW Bolka np.
zaistniała tylko dlatego, bo forsowano ją cierpliwie, z rozmysłem i z poszanowaniem różnych punktów widzenia.
Tak, z takim poszanowaniem, że nie wymieni Pan ani jednego decydenta PZPRu skazanego w IIIRP za zbrodnie na opozycjonistach.
Macierewicz i jemu podobni oraz najbardziej zapiekli oponenci lustracji to głowni hamulcowi rozliczeń i zaprowaedzania porządku po PRL-u.
Tego mi się nie chce już komentować.

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Justyna Surma:

Wie Pan, to trochę zaściankowe myśleć, że takie sprawy są pochodną wieku. Takie spojrzenie z kolei świadczy o Pańskim poziomie inteligencji... Idąc narzuconym przez Pana tokiem myślenia powinnam ocenić Pana na jakieś 12 lat. Tyle na ten temat.


i dla tego to co napisałem powyżej pozostaje w mocy ;) nie bede sie rozwodził bo i tak pani tego nie zrozumie

spodziewam się także , że napisze pani coś ciekawego czasem na temat inwestycji itp. jako że to forum głownie o giełdzie :D

na przykład w która stronę pójdzie w20 , nawet bez uzasadnienia kierunku :)Mariusz Leszczyński edytował(a) ten post dnia 07.07.10 o godzinie 19:00

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Czeslaw Mrall:
Andrzej Filipek:
Mam Pan rację . Holandia w finale....A teraz tylko chciałbym, żeby Niemcy awansowali do finału
Ośmiornica-wróżka przewiduje przegraną Niemców.
---
pozdr.czes;-)
A ja przewidywałen na poczatku turnieju, po pierwszym meczu wygraną Niemiec, sam byłem pierwszy na 7 szkół na 60 metrów swego czasu, na Legii mi proponowali śmigać, ale za młody byłem, po motoryce już widziałem,że są w formie, nawet z bratem wygrałem, że Argentyne tygrysami rozjada heheh.



Wyślij zaproszenie do