Tomasz Brysiak

Tomasz Brysiak Trader-WYNIKI Z
INWESTYCJI Z LAT
2010-2013. RESULTS
FROM...

Temat: Kandydat Komorowski

Nie ma co się tak unosić i ekscytować. Czy wygra Kaczyński czy Komorowski nic się radykalnie nie zmieni. Burza w szklance wody. Gdyby wygrał Korwin to by się działo.:)

Temat: Kandydat Komorowski

Nie mamy elity zarządzającej wielkimi korporacjami, w tym bankami, wielkimi miastami , nie mamy elity naukowej tworzącej wielki projekty badawcze , nie mamy elity politycznej wyznaczającej dalekosiężne cele przed społeczeństwem. Bez względu na to kto zostanie wybrany i tak pozostaniemy infantylnym społeczeństwem

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Joanna Gizgier:
Nie mamy elity zarządzającej wielkimi korporacjami, w tym bankami, wielkimi miastami , nie mamy elity naukowej tworzącej wielki projekty badawcze , nie mamy elity politycznej wyznaczającej dalekosiężne cele przed społeczeństwem. Bez względu na to kto zostanie wybrany i tak pozostaniemy infantylnym społeczeństwem

...a to proszę pani leży ściśle w naszej historii, dlaczego, z jakiego powodu i które kraje się do tego przyczyniły...a o tę historię, aby była żywa i abyśmy wiedzieli dlaczego tak jest, jak pani właśnie napisała, walczy jeden z kandydatów na prezydenta RP, który nie jest postkomunistą....

...Stanisław Lem napisał, że "Polska to cywilizacyjne zadupie"....

...to prawda --- otacza nas bylejakość....

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Marcin Żak:
...to prawda --- otacza nas bylejakość....
Szczególnie w polityce... byle jaka polityka... byle jacy politycy... byle jacy kandydaci... na byle jakie stanowisko...

---
pozdr.czes;-)

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Czeslaw Mrall:
Marcin Żak:
...to prawda --- otacza nas bylejakość....
Szczególnie w polityce... byle jaka polityka... byle jacy politycy... byle jacy kandydaci... na byle jakie stanowisko...

---
pozdr.czes;-)


...no z panem, to nie wiedziałem, że się kiedyś w czymś zgodzę....

Temat: Kandydat Komorowski

Nasze rozczarowanie demokracją zostanie na długie lata a lewica jeszcze nas zdepcze.Joanna Gizgier edytował(a) ten post dnia 22.06.10 o godzinie 01:32
Maciej Rocławski

Maciej Rocławski Radca Prawny, S|E|B

Temat: Kandydat Komorowski

Marcin Żak:
Maciej Rocławski:
Marcin Żak:
Maciej Rocławski:
Marcin Żak:
Maciej Rocławski:
Marcin Żak:
Robert Lasota:
>
porównujesz siebie i swojego rozmówcę Marcina Ż do człowieka, który ma w swoich rękach życie swoje i wielu innych ludzi, a przede wszystkim sprawy rangi państwowej, mającego za sobą szkolenia o niepoddawaniu się naciskom, mającego za swoimi plecami przełożonego przełożonego swojego przełożonego? Chyba jednak nie wiesz co on czuje..
Skąd wiesz jakie pilot przeszedł szkolenia? A poza tym najwyższy przełożony to przełożony i niezależnie czy chodzi o pilota czy o pracownika powiedzmy tzw biurowego. Jesli na tobie nie robi wrażenia, że za tobą stoi prezes firmy, w której pracujesz kiedy piszesz jakieś opracowanie, od którego zależy twoja dalsza kariera (co dopiero życie) to moje gratulacje jeślli chodzi o opanownie, tylko mi trochę cieżko w to uwierzyć, ale z zasady jestem niedowiarkiem.

...tego stwierdzenia ",ale z zasady jestem niedowiarkiem" trzymałbym się na twoim miejscu po każdej stronie tego wydarzenia i każdej
analizy...
>
jedni mwią że zostałyzachowane, inni że nie. Wszyscy z nich mają "doświadczenie lotnicze", więc na jakiej podstawie wybierasz tych, którym jak napisałeś, ufasz?
Bo umiem logicznie myśleć, po pierwsze: kto podchodzi na automacie do ladowania w takich warunkach (wysokościomierz podawał bezwzględną wysokość do podłoza czyli piloci nie wiedzili że lecą w niecce, brak odczytów wysokościomierza nastrojonego do poziomu lotniska)??

...wydaje mi się, że piloci bardziej wiedzieli dlaczego lecieli na autopilocie niż ci, którzy nie sterowali maszyną...i prowadzą tutaj dyskusję, a to autopilot właśnie ma pomagać w trudnych sytuacjach lub pozwalac odpoczywać w lotach rejsowych...
Dlaczego nie uwzględniono planu awaryjnego przy braku możliwości lądowania na tym lotnisku. Dlaczego ktoś poza pilotami był w kabinie przy podchodzeniu do lądowania? Dlaczego nikt nie zaaregował kiedy 2 pilot krzyknał :odchodzimy?

...istnieje taka wątpliwość, że 2-gi pilot nie mówił "odchodzimy", i że to zostało zmanipulowane w stenogramach, a właściwa komenda brzmiała "podchodzimy", a że samolot był tam gdzie był obarcza się za to winą źle działającą [ lub inną podstawoioną ! ] radiolatarnię, czyli bliższą prowadzącą...ale nie o tym tak szczegółowo tutaj...
(kapitan powinien potwierdzić, ale tego nie zrobił), dlaczego.. wiele takich dlaczego. A jeśli jest wiele dlaczego to znaczy jedno: brak zachowania procedur. Ponawiam pytanie: skąd ci, którzy twierdzą, że procedury zostały zachowane, znają te procedury i ile godzin maja nalatane skoro wiedzą, że wszystko było OK?


...źle rozumiesz, co napisałem, a napisałem, że po kilkakrotnym przeczytaniu stenogramów nie zauważyłem błędu pilota, a to powinieneś zrozumieć tak, że uważam tak po przeczytaniu stenogramu, a nie , że o tym wiem....twój błąd interpretacji...jeśli uważasz inaczej, to napisz czytając stenogram, gdzie został popełniony błąd przez pilotów...


Pan taki wygadany na kazdy temat? Moze nalezaloby wykazac choc odrobine powsciagliwosci i pozostawic temat do wyjasnienia EKSPERTOM i organom do tego powolanym. Inaczej moga powstac watpliwosci czy Pan aby na pewno zdrowy na umysle...

...a pan poczytałby i posłuchał ze zrozumieniem....a z kulturką to pan ma problem, czas się POdciągnąć...

jest dosc istotna roznica pomiedzy czytaniem/ sluchaniem ze zrozumieniem a snuciem fantasmagorii...


...tak, zwłaszcza jak ktoś niedokładnie czyta i ma problem z definicją fantasmagorii...a kultura pozostaje constans w każdym przypadku...

ok, to mial byc eufemizm, ale moge napisac wprost o urojeniach i paranoi...

btw, co Pana w ogole uprawnia do stawiania hipotez o zmanipulowaniu stenogramow i wskazywania rzekomo prawdziwego zapisu rozmow?

...odpowiem panu, jeśli cofnie pan swoją uwagę nie na miejscu, wie pan którą...jeśli pan tego nie zrobi - dyskusja zakończona...pana wybór...to pana pytanie świadczy o tym, że nie czyta pan dokładnie wypowiedzi właśnie specjalistów i we właściwych źródłach i o właściwym czasie /!/, a to że pan może pisać wprost o urojeniach i paranoi świadczy o pana kulturze w dyskusji jak również jakości myślenia abstrakcyjnego...Marcin Żak edytował(a) ten post dnia 22.06.10 o godzinie 00:32

Specjalisci, ktorzy badaja tresc nagran pracuja m.in. w Komisji Badania Wypadkow Lotniczych, Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym, czy krakowskim Instytucie Ekspertyz Sadowych. Inni specjalisci, ktorzy nie zajmują sie badaniem katastrofy, sa powsciagliwi w opiniach.

Natomiast panska wypowiedz o zmanipulowaniu stenogramow zaklada, ze ktos celowo chce ukryc prawde. Stad juz bardzo blisko do stwierdzen, ze "Tusk ma krew na rekach" i innych podobnych. Tak wiec w sytuacji, w ktorej specjalisci caly czas badaja tresc nagran, zaklada Pan takie hipotezy, to albo z premedytacja posluguje sie Pan oszczerstwem albo sa to urojenia. Jest tez trzecia opcja - ma Pan twarde dowody.

Jesli udowodni Pan, ze stenogramy zostaly zmanipulowane, to zapewniam Pana, ze odszczekam kazde slowo.
Tomasz Brysiak

Tomasz Brysiak Trader-WYNIKI Z
INWESTYCJI Z LAT
2010-2013. RESULTS
FROM...

Temat: Kandydat Komorowski

Joanna Gizgier:
Nie mamy elity zarządzającej wielkimi korporacjami, w tym bankami, wielkimi miastami , nie mamy elity naukowej tworzącej wielki projekty badawcze , nie mamy elity politycznej wyznaczającej dalekosiężne cele przed społeczeństwem. Bez względu na to kto zostanie wybrany i tak pozostaniemy infantylnym społeczeństwem

Bzdura i zakompleksienie.

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Maciej Rocławski:
Dieter Adamski:
Drodzy Panstwo, czy Komorowski jest powazny czy tez wyborcow ma za debili? To jest totalnie nieprzewidywalny facet. W piatek mowi jedno, a w poniedzialek drugie:

A moze wystarczy po prostu czytac/sluchac ze zrozumieniem??? Przeciez jedno nie jest sprzeczne z drugim. O ile mnie pamiec nie zawodzi, Komorowski nie powiedzial ani razu, ze zaczynamy sie wycofywac od jutra... Natomiast rzad mowi o perspektywie 2013.


Gajowy mowil o szybkim wycofaniu wojsk z Afganistanu w ostatni piatek, a wczoraj na wycieczce w Afganistanie mowil, ze niczego nie bedzie w zwiazku z tym przyspieszal, az nie wypelnimy do konca misji (czyt. nadal bedziemy ochroniarzami).

D.

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Maciej Rocławski:
Natomiast panska wypowiedz o zmanipulowaniu stenogramow zaklada,
ze ktos celowo chce ukryc prawde. Stad juz bardzo blisko do stwierdzen, ze "Tusk ma krew na rekach" i innych podobnych. Tak wiec w sytuacji, w ktorej specjalisci caly czas badaja tresc nagran, zaklada Pan takie hipotezy, to albo z premedytacja posluguje sie Pan oszczerstwem albo sa to urojenia. Jest tez trzecia opcja - ma Pan twarde dowody.

Jesli udowodni Pan, ze stenogramy zostaly zmanipulowane, to zapewniam Pana, ze odszczekam kazde slowo.


Odp. A mnie historia nauczyla, ze Ruscy zawsze robili nas w konia i nie nalezy im wierzyc na piekne oczy. "Sledzwo" ws. katastrofy Smolenskiej prowadzone przez nasz rzad to po prostu zenada i skandal. Obcy kraj przygotowuje dokumentacje, przekazuje nam co chce i kiedy chce, a Rudy z Gajowym w pas sie im klaniaja.

D.

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Joanna Gizgier:
Nie mamy elity zarządzającej wielkimi korporacjami, w tym bankami, wielkimi miastami , nie mamy elity naukowej tworzącej wielki projekty badawcze , nie mamy elity politycznej wyznaczającej dalekosiężne cele przed społeczeństwem. Bez względu na to kto zostanie wybrany i tak pozostaniemy infantylnym społeczeństwem


Odp. Przypomnij mi prosze kto wynalazl pare lat temu niebieski laser, ktory caly swiat montuje w swoich odtwarzaczach BLUERAY? Czy to nie byl Pan Sylwester Porowski? A czy to nie Pan Kazimierz Pruszyński opracowal pierwsza na swiecie kamere filmowa? Albo czy to nie Pan Jan Czochralski opatentował metodę hodowli kryształów, które są podstawą w produkcji używanych obecnie procesorów?

Asiu, mniej kompleksow, wiecej wiary w siebie i Polakow.

DieterDieter Adamski edytował(a) ten post dnia 22.06.10 o godzinie 08:55
Maciej Rocławski

Maciej Rocławski Radca Prawny, S|E|B

Temat: Kandydat Komorowski

Dieter Adamski:
Maciej Rocławski:
Natomiast panska wypowiedz o zmanipulowaniu stenogramow zaklada,
ze ktos celowo chce ukryc prawde. Stad juz bardzo blisko do stwierdzen, ze "Tusk ma krew na rekach" i innych podobnych. Tak wiec w sytuacji, w ktorej specjalisci caly czas badaja tresc nagran, zaklada Pan takie hipotezy, to albo z premedytacja posluguje sie Pan oszczerstwem albo sa to urojenia. Jest tez trzecia opcja - ma Pan twarde dowody.

Jesli udowodni Pan, ze stenogramy zostaly zmanipulowane, to zapewniam Pana, ze odszczekam kazde slowo.


Odp. A mnie historia nauczyla, ze Ruscy zawsze robili nas w konia i nie nalezy im wierzyc na piekne oczy. "Sledzwo" ws. katastrofy Smolenskiej prowadzone przez nasz rzad to po prostu zenada i skandal. Obcy kraj przygotowuje dokumentacje, przekazuje nam co chce i kiedy chce, a Rudy z Gajowym w pas sie im klaniaja.

D.

I to rozni PiS od PO. Wy z gory zakladacie, ze ktos działa w zlej wierze, chce cos ukryc, zmanipulowac. Pis potrzebuje wroga, z ktorym bedzie mogl walczyc, bo inaczej partia straci racje bytu. Syndrom "oblezonej twierdzy" jest immanentnie wpisany w funkcjonowanie tej partii i jej elektoratu. Dlatego wszelkie tezy o zmianie Jaroslawa mozna miedzy bajki wlozyc...
Maciej Rocławski

Maciej Rocławski Radca Prawny, S|E|B

Temat: Kandydat Komorowski

Dieter Adamski:
Maciej Rocławski:
Dieter Adamski:
Drodzy Panstwo, czy Komorowski jest powazny czy tez wyborcow ma za debili? To jest totalnie nieprzewidywalny facet. W piatek mowi jedno, a w poniedzialek drugie:

A moze wystarczy po prostu czytac/sluchac ze zrozumieniem??? Przeciez jedno nie jest sprzeczne z drugim. O ile mnie pamiec nie zawodzi, Komorowski nie powiedzial ani razu, ze zaczynamy sie wycofywac od jutra... Natomiast rzad mowi o perspektywie 2013.


Gajowy mowil o szybkim wycofaniu wojsk z Afganistanu w ostatni piatek, a wczoraj na wycieczce w Afganistanie mowil, ze niczego nie bedzie w zwiazku z tym przyspieszal, az nie wypelnimy do konca misji (czyt. nadal bedziemy ochroniarzami).

D.

Juz pisalem, ze w tej kwestii szybko to nie znaczy z dnia na dzien. To nie pospolite ruszenie... Trzeba ulozyc harmonogram, uzgodnic go z sojusznikami i zaczac realizacje. Podobny plan zreszta maja amerykanie, ktorzy twierdza, ze w 2011 powoli zaczna sie wycofywac z Afganistanu.
Robert Lasota

Robert Lasota Nieśmiertelność jest
bardzo łatwa do
osiągnięcia.
Wystarc...

Temat: Kandydat Komorowski

...tego stwierdzenia ",ale z zasady jestem niedowiarkiem" trzymałbym się na twoim miejscu po każdej stronie tego wydarzenia i każdej
analizy...

No cóż moja wiara czy nie wiara jest połączona z logicznym myśleniem, wiem że niektórzy nie wiedzą co to znaczy, ale tego tłumaczyć nie zamierzam.

...wydaje mi się, że piloci bardziej wiedzieli dlaczego lecieli na autopilocie niż ci, którzy nie sterowali maszyną...i prowadzą tutaj dyskusję, a to autopilot właśnie ma pomagać w trudnych sytuacjach lub pozwalac odpoczywać w lotach rejsowych...
No i tu wychodzi twoja całkowita ignorancja (przepraszam z góry jeśli poczujesz się urażony, ale to tylko stwierdzenie faktu, tak jak np taki że ja jestem też ignorantem jesli chodzi o fizykę kwantową i kilka innych rzeczy też) w takich warunkach pilot nie miał prawa podchodzić na autopilocie, nie znając lotniska. Autopilot własnie kieruje sie wskazaniami wyłącznie jednego odczytu wysokości: wysokości chwilowej od poziomu gruntu, a problem polegał na tym, że podchodzili do ladowania od strony niecki i nie uwzględnili wskazań wysokościomierza który powinien być wyskalowany do poziomu lotniska
>
...źle rozumiesz, co napisałem, a napisałem, że po
kilkakrotnym przeczytaniu stenogramów nie zauważyłem błędu pilota, a to powinieneś zrozumieć tak, że uważam tak po przeczytaniu stenogramu, a nie , że o tym wiem....twój błąd interpretacji...jeśli uważasz inaczej, to napisz czytając stenogram, gdzie został popełniony błąd przez pilotów...Marcin Żak edytował(a) ten post dnia 21.06.10 o godzinie 22:23
Marcin, przepraszam, ale jak w stenogramach można PRZECZYTAĆ, że coś źle zrobili, choć i tu można by się czepić kilku rzeczy. Przytoczę ci przypadek jednej z najtragiczniejszch katastrof lotniczych linii indyjskich, samolot pilotowany przez doświadczonego niemieckiego pilota. Pilot sprawdzając check listę przez staratem zbagatalizował dokładne sprawdzenie ustawień wskaźników i nie zauważył, że przełącznik wyrównania ciśnienia na pokładzie samolotu był ustawiony w pozycji manual, a nie auto jak nakazuje instrukcja, wynkiem tego w trakcie lotu na dużej wysokości wszyscy stracili przytomność i samolot spadł do oceanu - zginęło 200 kilka osób. Mogę ci zagwarantować, że w stenogramach z czarnej skrzynki nie wyczytałbyś że pilot popełnił błąd, a do czego faktycznie doszło. Tak więc same stenogramy z rozmów nic nam nie dadzą dopóki nie porówna się tego z zapisami z drugiej czarnej skrzynki dotyczącymi parametrów działania maszyn i lotu. Bo nie wiem czy wiesz są dwie czarne skrzynki każda rejestruje co innego.

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Maciej Rocławski:
Marcin Żak:
Maciej Rocławski:
Marcin Żak:
Maciej Rocławski:
Marcin Żak:
Maciej Rocławski:
Marcin Żak:
Robert Lasota:
>
porównujesz siebie i swojego rozmówcę Marcina Ż do człowieka, który ma w swoich rękach życie swoje i wielu innych ludzi, a przede wszystkim sprawy rangi państwowej, mającego za sobą szkolenia o niepoddawaniu się naciskom, mającego za swoimi plecami przełożonego przełożonego swojego przełożonego? Chyba jednak nie wiesz co on czuje..
Skąd wiesz jakie pilot przeszedł szkolenia? A poza tym najwyższy przełożony to przełożony i niezależnie czy chodzi o pilota czy o pracownika powiedzmy tzw biurowego. Jesli na tobie nie robi wrażenia, że za tobą stoi prezes firmy, w której pracujesz kiedy piszesz jakieś opracowanie, od którego zależy twoja dalsza kariera (co dopiero życie) to moje gratulacje jeślli chodzi o opanownie, tylko mi trochę cieżko w to uwierzyć, ale z zasady jestem niedowiarkiem.

...tego stwierdzenia ",ale z zasady jestem niedowiarkiem" trzymałbym się na twoim miejscu po każdej stronie tego wydarzenia i każdej
analizy...
>
jedni mwią że zostałyzachowane, inni że nie. Wszyscy z nich mają "doświadczenie lotnicze", więc na jakiej podstawie wybierasz tych, którym jak napisałeś, ufasz?
Bo umiem logicznie myśleć, po pierwsze: kto podchodzi na automacie do ladowania w takich warunkach (wysokościomierz podawał bezwzględną wysokość do podłoza czyli piloci nie wiedzili że lecą w niecce, brak odczytów wysokościomierza nastrojonego do poziomu lotniska)??

...wydaje mi się, że piloci bardziej wiedzieli dlaczego lecieli na autopilocie niż ci, którzy nie sterowali maszyną...i prowadzą tutaj dyskusję, a to autopilot właśnie ma pomagać w trudnych sytuacjach lub pozwalac odpoczywać w lotach rejsowych...
Dlaczego nie uwzględniono planu awaryjnego przy braku możliwości lądowania na tym lotnisku. Dlaczego ktoś poza pilotami był w kabinie przy podchodzeniu do lądowania? Dlaczego nikt nie zaaregował kiedy 2 pilot krzyknał :odchodzimy?

...istnieje taka wątpliwość, że 2-gi pilot nie mówił "odchodzimy", i że to zostało zmanipulowane w stenogramach, a właściwa komenda brzmiała "podchodzimy", a że samolot był tam gdzie był obarcza się za to winą źle działającą [ lub inną podstawoioną ! ] radiolatarnię, czyli bliższą prowadzącą...ale nie o tym tak szczegółowo tutaj...
(kapitan powinien potwierdzić, ale tego nie zrobił), dlaczego.. wiele takich dlaczego. A jeśli jest wiele dlaczego to znaczy jedno: brak zachowania procedur. Ponawiam pytanie: skąd ci, którzy twierdzą, że procedury zostały zachowane, znają te procedury i ile godzin maja nalatane skoro wiedzą, że wszystko było OK?


...źle rozumiesz, co napisałem, a napisałem, że po kilkakrotnym przeczytaniu stenogramów nie zauważyłem błędu pilota, a to powinieneś zrozumieć tak, że uważam tak po przeczytaniu stenogramu, a nie , że o tym wiem....twój błąd interpretacji...jeśli uważasz inaczej, to napisz czytając stenogram, gdzie został popełniony błąd przez pilotów...


Pan taki wygadany na kazdy temat? Moze nalezaloby wykazac choc odrobine powsciagliwosci i pozostawic temat do wyjasnienia EKSPERTOM i organom do tego powolanym. Inaczej moga powstac watpliwosci czy Pan aby na pewno zdrowy na umysle...

...a pan poczytałby i posłuchał ze zrozumieniem....a z kulturką to pan ma problem, czas się POdciągnąć...

jest dosc istotna roznica pomiedzy czytaniem/ sluchaniem ze zrozumieniem a snuciem fantasmagorii...


...tak, zwłaszcza jak ktoś niedokładnie czyta i ma problem z definicją fantasmagorii...a kultura pozostaje constans w każdym przypadku...

ok, to mial byc eufemizm, ale moge napisac wprost o urojeniach i paranoi...

btw, co Pana w ogole uprawnia do stawiania hipotez o zmanipulowaniu stenogramow i wskazywania rzekomo prawdziwego zapisu rozmow?

...odpowiem panu, jeśli cofnie pan swoją uwagę nie na miejscu, wie pan którą...jeśli pan tego nie zrobi - dyskusja zakończona...pana wybór...to pana pytanie świadczy o tym, że nie czyta pan dokładnie wypowiedzi właśnie specjalistów i we właściwych źródłach i o właściwym czasie /!/, a to że pan może pisać wprost o urojeniach i paranoi świadczy o pana kulturze w dyskusji jak również jakości myślenia abstrakcyjnego...Marcin Żak edytował(a) ten post dnia 22.06.10 o godzinie 00:32

Specjalisci, ktorzy badaja tresc nagran pracuja m.in. w Komisji Badania Wypadkow Lotniczych, Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym, czy krakowskim Instytucie Ekspertyz Sadowych. Inni specjalisci, ktorzy nie zajmują sie badaniem katastrofy, sa powsciagliwi w opiniach.

Natomiast panska wypowiedz o zmanipulowaniu stenogramow zaklada, ze ktos celowo chce ukryc prawde. Stad juz bardzo blisko do stwierdzen, ze "Tusk ma krew na rekach" i innych podobnych. Tak wiec w sytuacji, w ktorej specjalisci caly czas badaja tresc nagran, zaklada Pan takie hipotezy, to albo z premedytacja posluguje sie Pan oszczerstwem albo sa to urojenia. Jest tez trzecia opcja - ma Pan twarde dowody.

Jesli udowodni Pan, ze stenogramy zostaly zmanipulowane, to zapewniam Pana, ze odszczekam kazde slowo.

...ja do pana nie pisałem i nie obrażałem pana...wnioskuję, że szuka pan zaczepki, nie czyta pan wypowiedzi specjalistów - Ppłk Bartosz Stroiński, którzy podpisywali oryginalne stenogramy w Moskwie i raczej ktoś może pomyśleć, że to pan jest chory na umyśle i pozbawiony podstaw kultury i coś niestety pana szerokim łukiem omija...a to jest wiedza i świadomość...

PS.: nie musi pan nic odszczekiwać, ponieważ z takimi osobami, pozbawionymi dobrych manier i wychowania, nie chcę dyskutować

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Dieter Adamski:
Joanna Gizgier:
Nie mamy elity zarządzającej wielkimi korporacjami, w tym bankami, wielkimi miastami , nie mamy elity naukowej tworzącej wielki projekty badawcze , nie mamy elity politycznej wyznaczającej dalekosiężne cele przed społeczeństwem. Bez względu na to kto zostanie wybrany i tak pozostaniemy infantylnym społeczeństwem


Odp. Przypomnij mi prosze kto wynalazl pare lat temu niebieski laser, ktory caly swiat montuje w swoich odtwarzaczach BLUERAY? Czy to nie byl Pan Sylwester Porowski? A czy to nie Pan Kazimierz Pruszyński opracowal pierwsza na swiecie kamere filmowa? Albo czy to nie Pan Jan Czochralski opatentował metodę hodowli kryształów, które są podstawą w produkcji używanych obecnie procesorów?

Asiu, mniej kompleksow, wiecej wiary w siebie i Polakow.

DieterDieter Adamski edytował(a) ten post dnia 22.06.10 o godzinie 08:55


...zgadzam się, ale z tymi faktami jest tak jak z tym, kto rozszyfrował Enigmę...

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Maciej Rocławski:
I to rozni PiS od PO. Wy z gory zakladacie, ze ktos działa w zlej wierze, chce cos ukryc, zmanipulowac. Pis potrzebuje wroga, z ktorym bedzie mogl walczyc, bo inaczej partia straci racje bytu. Syndrom "oblezonej twierdzy" jest immanentnie wpisany w funkcjonowanie tej partii i jej elektoratu. Dlatego wszelkie tezy o zmianie Jaroslawa mozna miedzy bajki wlozyc...


ODP. Dlaczego jesli ktos nie zgadza sie z Rudym lub krytykuje Gajowego, to od razu musi byc z PIS'u? Wybij sobie z glowy, ze kraje beda sie darzyly wzajemna miloscia, a swiat bedzie piekny. Kazdy kraj dba o swoj interes i tak bylo od zawsze. Przyklad NORD-STREAM, ktory Niemcy buduja sobie z Ruskimi omijajac Polske. Przypomne, ze przez 70 lat Ruscy wypierali sie zbrodni Katynskiej. Po czyms takim trudno ufac. Haselka typu "Zgoda buduje" kupuje tylko naiwna gawiedź i frajerzy, ktorzy na podobne haslo Kwasniewskiego "Wybierzmy przyszlosci" zlapali sie w 1995 r.

D.

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Maciej Rocławski:
Juz pisalem, ze w tej kwestii szybko to nie znaczy z dnia na dzien. To nie pospolite ruszenie... Trzeba ulozyc harmonogram, uzgodnic go z sojusznikami i zaczac realizacje. Podobny plan zreszta maja amerykanie, ktorzy twierdza, ze w 2011 powoli zaczna sie wycofywac z Afganistanu.


Odp. Pytanie do Ciebie. Co zlego nam zrobil Afganistan lub Irak, ze ich okupujemy, bo nie podejrzewam Cie o to, ze wierzysz w bajke o Bin Ladenie i broni masowego razenia w Iraku? Amerykanie nie wycofaja sie z Afganistanu przez dlugie lata, bo jak wiesz miesiac temu ogloszono, ze odkryto tam zloza zelaza, kobaltu i innych surowcow, ktorych wartosc szacuje sie na 1 bilion USD. Nadal bedziemy nadstawiac lby za interesy pejsatych wysylajac tam naszych najemnikow (to ochotnicy za kase) i tyle.

D.Dieter Adamski edytował(a) ten post dnia 22.06.10 o godzinie 10:38

konto usunięte

Temat: Kandydat Komorowski

Robert Lasota:
...tego stwierdzenia ",ale z zasady jestem niedowiarkiem" trzymałbym się na twoim miejscu po każdej stronie tego wydarzenia i każdej
analizy...

No cóż moja wiara czy nie wiara jest połączona z logicznym myśleniem, wiem że niektórzy nie wiedzą co to znaczy, ale tego tłumaczyć nie zamierzam.


...ja również uwielbiam logikę, ale dopuszczam abstrakcyjne rozwiązania, ponieważ zapewniają rozwój w różnych dziedzinach...w tej moim zdaniem również...
poza tym prosze zbyduj ostateczne i logiczne zdanie przyczyny dotyczące katastrofy smoleńskiej...chętnie przeczytam

...wydaje mi się, że piloci bardziej wiedzieli dlaczego lecieli na autopilocie niż ci, którzy nie sterowali maszyną...i prowadzą tutaj dyskusję, a to autopilot właśnie ma pomagać w trudnych sytuacjach lub pozwalac odpoczywać w lotach rejsowych...
No i tu wychodzi twoja całkowita ignorancja (przepraszam z góry jeśli poczujesz się urażony, ale to tylko stwierdzenie faktu, tak jak np taki że ja jestem też ignorantem jesli chodzi o fizykę kwantową i kilka innych rzeczy też) w takich warunkach pilot nie miał prawa podchodzić na autopilocie, nie znając lotniska.
Autopilot własnie kieruje sie wskazaniami wyłącznie jednego odczytu wysokości: wysokości chwilowej od poziomu gruntu, a problem polegał na tym, że podchodzili do ladowania od strony niecki i nie uwzględnili wskazań wysokościomierza który powinien być wyskalowany do poziomu lotniska


...no tak, jak brakuje słów, to używa się mocnego argumentu o ingnoranctwie...

...oprzyjmy się o logikę...

1. piloci są kierowani przez wieżę
2. piloci maja do dyspozycji 2 radiolatarnie plus 2 APM-Y jako bramkę
3. piloci używaja autopilota, a to jest zalecane w trudnych warunkach i żaden specjalista nie zaprzeczył, że było to celowe, powoduje opóźnienia w reakcji odchodzenia - to prawda, ale piloci nie wiedzieli, że są tak nisko....
4. Jeśli powyższe 3, to jaki jest dowód na popełnienie przez nich błędu, a nie przypuszczenie, że specjalnie zostali skierowani we mgle od drugiej strony lotniska [ Jak-40 lądował nie od strony jaru ], gdzie ukształtowanie terenu jest trudne i dlaczego nie odczytać tego logicznie jako celowe utrudnienie lądowania przy złożeniu faktów, iż są wyraźne trudności w odnalezieniu kontrolera lotu - to zajmuje mnie najbardziej, a nie wytykanie błędów pilotów - ich wezmę pod uwage na samym końcu, tak jak bym wziął ciebie w wypadku niespłacenia kredytu przez Klienta...
>
...źle rozumiesz, co napisałem, a napisałem, że po
kilkakrotnym przeczytaniu stenogramów nie zauważyłem błędu pilota, a to powinieneś zrozumieć tak, że uważam tak po przeczytaniu stenogramu, a nie , że o tym wiem....twój błąd interpretacji...jeśli uważasz inaczej, to napisz czytając stenogram, gdzie został popełniony błąd przez pilotów...
Marcin, przepraszam, ale jak w stenogramach można PRZECZYTAĆ, że coś źle zrobili, choć i tu można by się czepić kilku rzeczy. Przytoczę ci przypadek jednej z najtragiczniejszch katastrof lotniczych linii indyjskich, samolot pilotowany przez doświadczonego niemieckiego pilota. Pilot sprawdzając check listę przez staratem zbagatalizował dokładne sprawdzenie ustawień wskaźników i nie zauważył, że przełącznik wyrównania ciśnienia na pokładzie samolotu był ustawiony w pozycji manual, a nie auto jak nakazuje instrukcja, wynkiem tego w trakcie lotu na dużej wysokości wszyscy stracili przytomność i samolot spadł do oceanu - zginęło 200 kilka osób. Mogę ci zagwarantować, że w stenogramach z czarnej skrzynki nie wyczytałbyś że pilot popełnił błąd, a do czego faktycznie doszło. Tak więc same stenogramy z rozmów nic nam nie dadzą dopóki nie porówna się tego z zapisami z drugiej czarnej skrzynki dotyczącymi parametrów działania maszyn i lotu. Bo nie wiem czy wiesz są dwie czarne skrzynki każda rejestruje co innego...

...oprzyjmy się o logikę...tak, jak napisałeś, ponieważ wiesz już to wszystko na pewno o tamtej katastrofie, a w przypadku kat.smoleńskiej w zestawieniu treści stenogramów , które są nieczytelne w całości jeśli chodzi o pilotów, a czytelne są wszystkie z wieży kontrolnej [!] i dodatkowy brak informacji z 3, polskiej skrzynki o stanie samolotu, nie możesz być pewny, a ja nie wykluczam awarii maszyny, nie wykluczam błędu ludzkiego, nie wykluczam zamachu i nie chcę wierzyć ślepo w papkę, którą mi sie podaje w mediach...

...dlaczego awaria? [czegokolwiek - jeden z pilotów, który ma nalot 20000 godzin na TU-154 twierdzi, że musiała to być awaria silnika , ponieważ turbina nie została uszkodzona a powinna podczas katastrofy ] ... w stenogramch słychać check listę lądowania....dlaczego kontroler mówi " włączcie reflektory ", skoro zostały włączone prze załogę i sprawdzone [ patrz stenogram ]....czyżby kontroler wypatrywał samolotu i nie widział włączonych reflektorów, ponieważ maszyna była pod poziomem lotniska ?...i czakał na to, aby w odpowiednim momencie krzyknąć "horyzont 101" ?

...tych szczegółów jest tak dużo, że żadnego bym nie bagatelizował łącznie z zamachem...

PS: dlaczego Tusk i Gajowy [ boi się? czy współgra] nie reagują na fakt możliwy, że Rosjanie będą chcieli "przetopić" Tupolewa [ obawiają się czegoś ? - bo jeśli nie, to powinni pozwolic nam go zabrać do Polski ], czy nie jest on naszą własnością ?....polską własnością

Wszystko o czym piszę jest kompilacją wiadomości realnych i domysłów, to nie są wyłącznie moje teorie, podejrzenia i domniemania....

Ad rem

Myśę, że "Ciamciaramciam" jest na tyle miękki poza polowaniem, że chce miłości polsko-rosyjskiej, a nie poprawnych relacji opartych na faktach, historii i aktualnym biegu zdarzeń....Marcin Żak edytował(a) ten post dnia 22.06.10 o godzinie 10:35
Robert Lasota

Robert Lasota Nieśmiertelność jest
bardzo łatwa do
osiągnięcia.
Wystarc...

Temat: Kandydat Komorowski

...oprzyjmy się o logikę...tak, jak napisałeś, ponieważ wiesz
już to wszystko na pewno o tamtej katastrofie, a w przypadku kat.smoleńskiej w zestawieniu treści stenogramów , które są nieczytelne w całości jeśli chodzi o pilotów, a czytelne są wszystkie z wieży kontrolnej [!] i dodatkowy brak informacji z 3, polskiej skrzynki o stanie samolotu, nie możesz być pewny, a ja nie wykluczam awarii maszyny, nie wykluczam błędu ludzkiego, nie wykluczam zamachu i nie chcę wierzyć ślepo w papkę, którą mi sie podaje w mediach...

...dlaczego awaria? [czegokolwiek - jeden z pilotów, który ma nalot 20000 godzin na TU-154 twierdzi, że musiała to być awaria silnika , ponieważ turbina nie została uszkodzona a powinna podczas katastrofy ] ... w stenogramch słychać check listę lądowania....dlaczego kontroler mówi " włączcie reflektory ", skoro zostały włączone prze załogę i sprawdzone [ patrz stenogram ]....czyżby kontroler wypatrywał samolotu i nie widział włączonych reflektorów, ponieważ maszyna była pod poziomem lotniska ?...i czakał na to, aby w odpowiednim momencie krzyknąć "horyzont 101" ?

...tych szczegółów jest tak dużo, że żadnego bym nie bagatelizował łącznie z zamachem...

PS: dlaczego Tusk i Gajowy [ boi się? czy współgra] nie reagują na fakt możliwy, że Rosjanie będą chcieli "przetopić" Tupolewa [ obawiają się czegoś ? - bo jeśli nie, to powinni pozwolic nam go zabrać do Polski ], czy nie jest on naszą własnością ?....polską własnością

Wszystko o czym piszę jest kompilacją wiadomości realnych i domysłów, to nie są wyłącznie moje teorie, podejrzenia i domniemania....

Ad rem

Myśę, że "Ciamciaramciam" jest na tyle miękki poza polowaniem, że chce miłości polsko-rosyjskiej, a nie poprawnych relacji opartych na faktach, historii i aktualnym biegu zdarzeń....Marcin Żak edytował(a) ten post dnia 22.06.10 o godzinie 10:35

No cóż, są różne drogi logicznego myślenia, można wierzyć w zamach i takze w to, że w Klewkach lądowali talibowie, a nawet, że samolot z prezydentem strącili wspólnie żydzi, masoni, cykliści oraz marsjanie. Ciężko sie dyskutuje z ludźmi ślepo wierzącymi w jedyną słuszną władzę PiS (skądś znam określenie jedyna słuszna dorga, ale wtedy PiS-u jeszcze nie było)jak to ktoś określił niestety Polacy mają bardzo krótką pamięć i szybko zapominają co było tydzień temu, a także to, że w Polsce mamy tysiące specjalistów: obecnie od F1, skoków narciarskich, piłki nożnej no i oczywiście specjalistów lotniczych.. szkoda tylko, że ci specjaliści maja tak mgliste pojęcie o temacie na, który się wypowiadają, a jedyną ich zaletą jest w najlepszm razie obraźliwe wypowiadanie sie o adwersarzach. Wiem, że ludzi ślepo wierzący w PiS i ojca dyrektora zawsze znajdą opracowanie , kóre potwierdzi ich tezy, szkoda tylko że było pisane przez nich samych. A co do logiki to zalecam pprzemyslenie zasady Sherlocka Holmesa: jeśli wykluczymy po koleji niemożliwe rozwiazania, to to które zostaje choćby było najbardziej fantastyczne jest najbardziej prawdopodobne. ( a co przemawia za zamachem?? nie mam bladego pojęcia, za to pozostaje mi niestety błąd ludzki po stronie pilota - skoro zdecydował się na lądowanie w takich warunkach -co już samo w sobie jest błędem)



Wyślij zaproszenie do