konto usunięte

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Witam wszystkich,
zaczynam pisać pracę inż. na temat przewozu ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym. Mam do Was parę pytań:
Jaką literaturę można wpisać do bibliografii razem z ustawami. Jakie firmy w zachodniopomorskim albo lubuskim zajmują się tego typu przewozami. Ogólnie potrzebuję wszystkich informacji na ten temat. Na stronie GDDKIA widziałem dosyć dużo ustaw na ten temat.
Radosław Piosik

Radosław Piosik Spedytor
miedzynarodowy,
AsstrA Polska Sp. z
o.o.

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Na stronie GDDKiA powinny byc wymienione wszystkie ustawy. Ponadto polecam zajrzec na strony:

http://www.gitd.gov.pl/
http://ponadnormatywni.pl/

Z literatura jest kiepsciutko, niestety :/

Firmy z Twojego regionu:

http://www.eurokran.com.pl/
http://www.transeuropa.com.pl/index.php
Łukasz Chwalczuk

Łukasz Chwalczuk wspólnik, Kancelaria
Prawna Iuridica

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Tematyka prawna przejazdów pojazdami nienormatywnymi (nomenklatura ustawowa wynikająca z braku zależności przejazdu z ładunkiem lub bez)jest dość wąska. Regulują ją przepisy ustawy o ruchu drogowym (art. 64 i następne) oraz rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 16.12.2004 roku w sprawie szczegółowych warunków i trybu wydawania zezwolen na przejazdy pojazdów nienormatywnych.

Literatura praktycznie nie istnieje.

Kwestię technologiczną pozostawiam poza rozpoznaniem
Ania Szumowska

Ania Szumowska Student, Akademia
Morska w Gdyni

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Witam, podobnie jak kolega wyzej pisze prace na ten temat ale interesuje mnie
sytuacja przewozów ładunków nienormatywnych w Polsce oraz szanse i zagrozenia dla tego typu ladunków np. co swiadczy o mozliowsci rozwoju przewozów ponadgabarytowych w Polsce?
Znalazlam niewiele inf.dotyczacych wad i zalet dla Polski, głownie byly to wady dotyczace zlych jakosci dróg, wielu utrudnień związanych z kosztami czy czasem ralizcji... np. przygotowanie przewozu ładunku cieżkiego wymaga np. stworzenia dodatkowych łaczęń w postaci mostów oraz ewentualnej przebudowy dróg nie mowiąc o modernizacji.
Kolejną interesująca mnie kwestią jest "studium przypadku", otóż w pracy musze opisac calu proces organizacji i przewozu ladunkow ponadgabarytowych na przykladzie konkretnej firmy X czy ktos mogłby udostepnic mi jakies inf.?Ania XXX edytował(a) ten post dnia 03.06.10 o godzinie 15:31
Damian Hajduk

Damian Hajduk TSL, SCM, PM, MICE :
projekty,
organizacja,
koordynacja, ...

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Ania XXX:
Witam, podobnie jak kolega wyzej pisze prace na ten temat ale interesuje mnie
sytuacja przewozów ładunków nienormatywnych w Polsce oraz szanse i zagrozenia dla tego typu ladunków np. co swiadczy o mozliowsci rozwoju przewozów ponadgabarytowych w Polsce?
Znalazlam niewiele inf.dotyczacych wad i zalet dla Polski, głownie byly to wady dotyczace zlych jakosci dróg, wielu utrudnień związanych z kosztami czy czasem ralizcji... np. przygotowanie przewozu ładunku cieżkiego wymaga np. stworzenia dodatkowych łaczęń w postaci mostów oraz ewentualnej przebudowy dróg nie mowiąc o modernizacji.

Wiele z wyżej wymienionych cech nie jest specyficzna dla transportu ponadnormatywnego, lecz dla transportu drogowego w ogóle.
Kolejną interesująca mnie kwestią jest "studium przypadku", otóż w pracy musze opisac calu proces organizacji i przewozu ladunkow ponadgabarytowych na przykladzie konkretnej firmy X czy ktos mogłby udostepnic mi jakies inf.?Ania XXX edytował(a) ten post dnia 03.06.10 o godzinie 15:31

Pani Aniu,
iluzja oczekiwań Pani wykładowcy polega na tym, że prawdopodobnie nigdy nie zajmował się tym w praktyce. Chętnie wyprowadzę go/ją z czysto teoretycznego myślenia, jeśli będę miał sposobność.

Nie liczyłbym na to, że łatwo jakakolwiek firma udostępni Pani rzeczywiste studium przypadku (rozumianiego jako przypadek który napotkał trudności realizacyjne) realnie odzwierciedlające cały przebieg procesu. Takie studia o ile są w ogóle w firmach prowadzone to służą wyłącznie ewaluacji wewnętrznej.
Ale może Pani próbować.

@ Panie Radosławie, udostępnicie Państwo ? :)
Ania Szumowska

Ania Szumowska Student, Akademia
Morska w Gdyni

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Panie Damianie, jak Pan zauwazył i to rzecz jasna trafnie:) te cechy sa dla transportu drogowego bo moja promotor uscislila sobie moj temat pracy. Początkowo brzmial on "Przewozy ładunków nienormatywnych w działalności spedycyjnej", a po korekcie "Organizacja i transport ładunków nienormatywnych w działalności spedycyjnej na przykładzie transportu drogowego"... z tym, ze jeden rozdzial ma opierac sie naprzykladzie konkretnej firmy X... nie wiem czy znajde firme ktora udostepni mi swoje dane... nawet jesli w pracy widniec bedzie pod nazwa "X"...
ps. dziekuje za odpowiedz
Damian Hajduk

Damian Hajduk TSL, SCM, PM, MICE :
projekty,
organizacja,
koordynacja, ...

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

I dalej Panie (Pani i Pani promotor) pozostajecie w złudzeniu, że na potrzeby rodziału pracy inż. Pani Anny XXX, firma udostępni rzeczywiste studia przypadku?
Radosław Piosik

Radosław Piosik Spedytor
miedzynarodowy,
AsstrA Polska Sp. z
o.o.

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Niestety zludzenie to dobre slowo:/
Ania Szumowska

Ania Szumowska Student, Akademia
Morska w Gdyni

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Dobrze, juz dobrze.. wystarczy tego "poceszania":P
Przedstawie swojej promotorce owy problem i moze pojdzie mi na reke...
Mateusz K.

Mateusz K. Planning & Analytics
Manager - Cement
Commercial Europe

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Jeśli chodzi o literaturę do prac inż, mag. (sam właśnie będę bronił pracę mag o przewozach gabarytów), sprawa wygląda następująco:

Kwestie prawne to wiadomo, że tylko i wyłącznie ustawy i rozporządzenia, i nie jest tak ubogo, jak tu ktoś wcześniej pisał, jest tego więcej niż dwie pozycje.

Kwestie techniczne, w książce "Technika transportu ładunków" Prochowski, Żuchowski jest CAŁY rozdział o środkach przewozowych używanych w transporcie ładunków nienormatywnych. Kto szukał, ten wie, że cały rozdział to już dużo.
Bardzo dużo informacji można wygrzebać w magazynie "Samochody spejcalne", dosłownie w co drugim numerze jest artykuł o naczepach do przewozu gabarytów.
Justyna N.

Justyna N. Inżynier

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Mateusz Karmalski:
Bardzo dużo informacji można wygrzebać w magazynie "Samochody
spejcalne", dosłownie w co drugim numerze jest artykuł o naczepach do przewozu gabarytów.

Panie Mateuszu, nieopierałabym sie zbytnio na artykułach na podstawie magazynów i innych miesięczników. Sama w trakcie pisania pracy inżynierskiej o przewozach nienormatywnych, a przed podjęciem praktyk, zbierałam wszelkie artykuły i wywiady gdzie pojawiło sie choćby zdanie o gabarytach. Jednak miesiąc praktyk w firmie zajmującej się takimi przewozami, rozmowy z kierowcami i późniejsza praca w tej branzy spowodowała, że spora część mojej pracy musiala zostać poprawiona, bo nie była zgodna z prawdą.

Co do rozporządzeń i ustaw dot. transportu gabarytów w Polsce nie jest tego mało, ale są to raczej informacje ogólne. Będę pisala niedługo pracę magisterską i zamierzam sie skupic na różnicach między przewozami w Polsce a tymi w Niemczech, Danii czy Francji, bo wg mnie są to ciekawe zagadnienia.
Mateusz K.

Mateusz K. Planning & Analytics
Manager - Cement
Commercial Europe

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Na artykułach opierałem się tylko i wyłącznie w części dotyczącej środków przewozowych. Akurat w "Samochodach specjalnych" informacji na ten temat jest sporo, w tym dużo ciekawych rozwiązań, do części teoretycznej może się przydać.

Jeśli chodzi o kwestie organizacji to ciężki temat do znalezienia w literaturze, osobiście opierałem się głównie na własnych (niewielkich co prawda) doświadczeniach z praktyk.
Damian Hajduk

Damian Hajduk TSL, SCM, PM, MICE :
projekty,
organizacja,
koordynacja, ...

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Justyna Nowak:

Jednak miesiąc praktyk w firmie zajmującej się takimi przewozami, rozmowy z kierowcami i późniejsza praca w tej branzy spowodowała, że spora część mojej pracy musiala zostać poprawiona, bo nie była zgodna z prawdą.

:-)

Tak z ciekawości - czy promotor docenił Pani zintensyfikowany wysiłek poznawczy ?
Co do rozporządzeń i ustaw dot. transportu gabarytów w Polsce nie jest tego mało, ale są to raczej informacje ogólne. Będę pisala niedługo pracę magisterską i zamierzam sie skupic na różnicach między przewozami w Polsce a tymi w Niemczech, Danii czy Francji, bo wg mnie są to ciekawe zagadnienia.

Ciekawa analiza porównawcza może z tego wyniknąć.
Justyna N.

Justyna N. Inżynier

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Bardzo dobrze docenił i ocenił ;)

konto usunięte

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Mam pytanie mianowicie czy posiadacie państwo jakieś informacje na temat przebiegu rejestracji naczep, ciągników itp?
Dariusz Wabik

Dariusz Wabik Manager Sprzedaży -
tak o sobie mówię,
tak o sobie myślę
...

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

a ja szukam naczepy do przewozu maszyny z Holandii do Polski o wysokości 3.4 m i nie mogę znaleźć. Problem w tym, że żadna z polskich firm nie ma naczepy zabudowanej plandeką na stelażu o tej wysokości.

KOŚ POMOŻE?
Radosław Piosik

Radosław Piosik Spedytor
miedzynarodowy,
AsstrA Polska Sp. z
o.o.

Temat: Przewozy ładunków ponadnormatywnych w tr. drogowym

Rzeczywiscie z tym jest ciezko ...

Jesli nie daleko wgłąb kraju to mysle ze i niemiecka firma pojedzie.

Poza tym to byc moze oni pomoga:

http://www.universal-transport.pl/przedsiebiorstwo/par...



Wyślij zaproszenie do