Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Każdy zna zapewne co najmniej jedną osobę - niekoniecznie z najbliższego otoczenia zawodowego (i wykluczamy polityków), która zajmuje lepsze: bardziej twórcze, odpowiedzialne, prestiżowe i lepiej płatne, stanowisko, które wy spokojnie moglibyście zajmować, wykonując tę pracę co najmniej tak dobrze....

Jak sądzicie - co powoduje, że to ta właśnie osoba tam jest? Szczęście? Układy? Procedura rekrutacyjna? Jakieś szczególne talenty?
Iwona K.

Iwona K. Zarządzanie ofertą
produktową

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Januszu .. nie wykluczyłeś w opisie jednej sytuacji ... kiedy ta osoba jest po prostu od nas lepsza
Marek Kozłowski

Marek Kozłowski Employer Branding

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Zgadzam się z uwagą Pani Iwony, ponadto wybór danej osoby na określone stanowisko to czasem rzeczywiście kwestia spełnienia przez tę osobę jednego warunku wystarczającego np. określone kwalifikacje, ale czasem cała masa warunków koniecznych, których nie sposób wymienić - od szczęścia, przez osobowość, kompetencje, aż po znajomości...

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

układy..... mój przełożony ma problemy z wykonywaniem swoich obowiązków, najzwycajniej w życiu sprawiają mu trudności. Pracuję dłużej od niego, wykonuję pracę za niego podczas gdy on sie obija na urlopach.... już dawno powinnam zająć jego stanowisko....

..na szczęście pracuje jeszcze tydzien i rzucam tą robotę w... :)

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

może też wcześniej "od nas"poznali swoje prawdziwe powołanie i dążyli do jego zrealizowania-a "my" nieco później dojrzeliśmy do tego samego?
różnie to może być
Maria Łętowska-Carolan

Maria Łętowska-Carolan dystrybucja / PR &
marketing / sprzedaż
w branży filmowej...

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

szczescie, uklady i umiejetnosc tzw ustawienia sie,niektorzy robia to tak naturalnie..

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Poprostu znaleźli się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, i poczynili odpowiednie kroki, dlatego są to oni.
Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Iwona K.:Januszu .. nie wykluczyłeś w opisie jednej sytuacji ... kiedy ta osoba jest po prostu od nas lepsza


A zerknij uprzejmie na tytuł wątku....

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

He, he...

Lepszy - w funkcji celu - jest z definicji ten kto go osiągnął (od tego któremu sie nie udało).

A może chodzi o inne 'lepszy'? Co autor miał na myśli?

Ja jestem lepszym biegaczem, ale to ON pobiegł szybciej o dwie sekundy i ma medal - tak?


Piotr Skulski edytował(a) ten post dnia 05.02.07 o godzinie 13:48

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Myślę ze jest to wypadkowa wszystkich cytowanych elementów... często zdarza się jednak ze sami nie potrafimy odpowiednio "sprzedać" swoich atutów. Inni natomiast robią to lepiej i dlatego...

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Być może z punktu widzenia płacącego to tamten jest jednak lepszy.
Iwona K.

Iwona K. Zarządzanie ofertą
produktową

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

A przepraszam Januszu :)

Myślałam, ze przewrotnie użyłeś tego sformułowania w tytule wątku..
Często spotykam się z tym, ze ktoś / lub my uważamy, iż jest/jesteśmy lepsi od osoby zajmujacej "przynależne nam" stanowisko, a tak naprawde nie myslimy o rzeczywistych kompetencjach.


Janusz K.:
Iwona K.:Januszu .. nie wykluczyłeś w opisie jednej sytuacji ... kiedy ta osoba jest po prostu od nas lepsza


A zerknij uprzejmie na tytuł wątku....
Anna K.

Anna K. szkolenia/projekty
(UE)

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Nigdy nie miałam takiego poczucia, że na wyższym stanowisku jest ktoś inny, choć powinnam być ja, ponieważ mam do tego znacznie lepsze kwalifikacje. Skoro mnie tam nie ma znaczy, że się o to nie postarałam (w sensie odpowiedniej ekspozycji swoich umiejętności czy osiągnięć), lub mi nie zależy albo też założyłam, iż ścieżka, jaką należałoby przejść aby zdobyć stanowisko jest nie do zaakceptowania...
Nie kwestionuję jednak samego faktu. Jest tak niezaprzeczalnie w wielu firmach, instytucjach, urzędach (nagminnie). Dlaczego? To chyba zależy od specyfiki danego miejsca pracy, także od charakteru człowieka, jego "przebojowości", determinacji, celu, jaki sobie postawił i kilku innych czynników.

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

No spojrzałem.
Ale wydaje mi się, że to jest pozorny paradoks. Analityczna odpowiedź będzie taka, że albo osoba selskcjonująca miała inny zestaw kryteriów niż ja, albo po prostu nie wziąłem udziału w selekcji (i to najczęściej).
Przecież w realnej sytuacji jesttak, że obsadzenie jakiegoś stanowiska jest weryfikowane okresowo, albo przy okazji katastrofy.
A normalnie jest status quo.

Przepraszam, wyciskam co mogę ze zwojów mózgowych, ale chyba nic więcej nie znajdę do sensownego napisania...
Robert K.

Robert K. Kawa.SEXY

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

W moim odczuciu takie podejście (dlaczego ON, skoro to JA jestem lepszy) jest zasadniczo odpowiedzią na pytanie postawione w pierwszym poście...

Roszczeniowa postawa niewiele pomoże w staraniach o awans. Przeciwnie - kto chce pracować z niezadowolonym z życia (siebie?) ponurakiem? Który (w odczuciu Twojego szefa) nie nadaje się do promocji? A takie podejście tym bardziej będzie Cię deprymować i podcinac skrzydła. Wiem z autopsji...

Warto zweryfikowac pogląd o własnej osobie, z punktu widzenia innych. Wówczas wiele rzeczy można się o sobie dowiedzieć ;)
Janusz K.

Janusz K. Ekspert rozwoju i
przyszłości firm,
struktur, systemów
or...

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Piotr S.:No spojrzałem. (...)

Przepraszam, wyciskam co mogę ze zwojów mózgowych, ale chyba nic więcej nie znajdę do sensownego napisania...


_______________

A w kontekście wypowiedzi naszego oponenta z innego wątku, dyrektora??

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Janusz K.:
Piotr S.:No spojrzałem. (...)

Przepraszam, wyciskam co mogę ze zwojów mózgowych, ale chyba nic więcej nie znajdę do sensownego napisania...


_______________

A w kontekście wypowiedzi naszego oponenta z innego wątku, dyrektora??


może to - też interesujące i brak odpowiedzi???
http://www.goldenline.pl/thread.php?tid=16096

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Janusz K.:
Piotr S.:No spojrzałem. (...)

Przepraszam, wyciskam co mogę ze zwojów mózgowych, ale chyba nic więcej nie znajdę do sensownego napisania...


_______________

A w kontekście wypowiedzi naszego oponenta z innego wątku, dyrektora??


Chyba wczoraj przedawkowałem GL, bo dzisiaj mało weny...

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

Sebastian M.:Poprostu znaleźli się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, i poczynili odpowiednie kroki, dlatego są to oni.



Albo zrobili wcześniej coś, czego my nie zrobiliśmy.
W drugiej połowie lat 90-tych pojawiły się ogłoszenia typu PH do oddziału zachodniej formy zatrudnię.
Pewnie niewielu z nas, forumowiczów próbowało się "tam" dostać.
Rezultat?
Ci, co się dostali (i utrzymali) są teraz na bardzo wysokich, bardzo dobrze opłacanych stołkach w bardzo wielkiej korporacji.

konto usunięte

Temat: Jesteś przecież lepszy (lepsza)- dlaczego więc?

To, że wszystko zależy od nas jest zwyczajną bajka, którą czasem opowiadają nam inni, innym razem opowiadamy ją sobie sami.
Tak naprawdę wiele spraw, które dzieją się w naszym życiu to sprawa przypadku.
Uważam, że prawdą jest powiedzenie, iż trzeba znaleźć się w odpowiednim czasie, w odpowiednim miejscu, z odpowiednimi ludźmi.
To przypadek sprawia czy taki zbieg nazwijmy to szczęśliwych okoliczności dotyka nas czy innych.
Może się zdarzyć, że nigdy nie doświadczymy tak korzystnych okoliczności, a inni, według nas mniej zdolni, mniej starający się, mniej atrakcyjni w swoich działaniach jak my będą osiągać to co dla nas pozostanie na zawsze w sferze marzeń.
To niesprawiedliwe, czasem sama z tego powodu cierpię. Ale takie jest życie!

Następna dyskusja:

Brak pracy --> dlaczego nie...




Wyślij zaproszenie do